Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) zebra_hun válasza kiszpista900 (#8550) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ez nagyon szép. A VRVOUT sor mutatja a chipnél mért feszültséget. A fél órás átlagod 1.070V, az nagyon szép, és látszik is a hőmérsékleten. Ezt mentsd el, szép profil lett. Ha normál használat mellett nincs fagyás és egyéb furcsaságok, ez így jó.
Mivel nagyon jók az értékeid, lehet érdemes előről kezdeni egy lépcsővel feljebb. A 4800 MHz-et is ki lehet vinni, csak idő kérdése. Viszont ha elégedett vagy vele, itt állj meg, és élvezd a géped ;)
Ez egy ördögi kör, tudni kell megállni, lol, mondom én :))
Gratula :R szép lett. Azért 1-2 hétig tesztelgesd, sosincs olyan, hogy 100%-ban tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#8552) kiszpista900 válasza zebra_hun (#8551) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Köszönöm remélem így jó lesz, és a segítséget is köszönöm :R
Egyébként már fut a 4.8 GHz teszt :DDD
Neked hogy a fenebe olyan kevés a hőfokod ? :Y ;]

(#8553) zebra_hun válasza kiszpista900 (#8552) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Bio hűtés :)) Alattam van a "pince". Kollégáim szerint az nem pince, mivel nincs benne bor, az csak egy lekvárosgödör :DD , de 8C van ott. 2 méter cső, így semmi extra nincs.
Az uncore freki emelés sokat ad játékokban, érdemes azzal is foglalkozni. Az ne zavarjon meg, hogy a Cb R23 az egy eszement nehéz teszt. Ha ott 85C a cpu, az játékok alatt 50-55C. Ezért írtam, hogy kísérletezz tovább.
Az uncore-t külön csináld, mert megzavarhat. Nagyon nagyot ad, de instabil is lehetsz tőle. Ráadásul nem csak vcore emelés kell hozzá, hanem a SA (System Agent). Elvileg a 48x -hez dukál a 45x. :K

Hokuszpk:

Pár méterre van egy kút ;] ...még bármi lehet. Nyáron 17-18C volt, az már nem annyira szuper.

[ Szerkesztve ]

(#8554) hokuszpk válasza kiszpista900 (#8552) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

epitett egy 50 meternel melyebben fekvo huvos pincet a gepnek.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8555) kiszpista900 válasza zebra_hun (#8553) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Nem értem, mi az hogy uncore?
Csak simán átraktam 48xra
SA-t sem tudom nem is talalom :O

(#8556) kiszpista900 válasza hokuszpk (#8554) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Ez komoly? :DDD :DDD

(#8557) zebra_hun válasza kiszpista900 (#8555) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ring Ratio néven van nálad. Ha végeztél, csak akkor
Ez itt egy Gigabyte BIOS, nemrég nekem is ez volt.

(#8558) hokuszpk válasza kiszpista900 (#8556) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

latod, par meterre furt kutbol szivattyuzza a hutovizet is :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8559) hokuszpk válasza kiszpista900 (#8555) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

SA = Soros Alapitvany. ;] ;] ;]
csak ovatosan ebben a bonyolult politikai helyzetben !

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8560) kiszpista900 válasza zebra_hun (#8557) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Ha 45 re beallitom majd..ez mire szolgál?

(#8561) zebra_hun válasza hokuszpk (#8559) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

:)) Bizony. A politika már ott van a bios-okban is. Giga az narancsos, vigyázni kell a sa fesszel :)
Asus meg echte vörös...
Legjobb az Asrock, az pártfüggetlen, ill. evga is ;)

Kiszpista:

Ha játszol a gépen, a ramok késleltetését javítja. Ram tuningnál alap.

[ Szerkesztve ]

(#8562) zebra_hun válasza kiszpista900 (#8550) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Most nézem a VCC SA feszt jól túllövi a te lapod is. Azt majd máskor érdemes szintén kijátszani, felesleges. Gigabyte titkolja a VCC IO feszt, nem adja ki ;) Az azt hiszem 0.950V alapon, az nem gond. Ez sem, az Asus nekem 1.5V-ot ad SA fesznek, de 1.20V-on teljesen jó még memória oc mellett is. Ha hozzá sem nyúlsz, akkor sem lesz baj, amiket látok napi szinten, ez semmi. Bírják a villanyt ezek a cuccok ;)
Azért nem árt megtalálni az arany középutat.

[Ez itt az én 24/7-es profilom]

Semmi extra nagy fesz, itt van a legjobb "ár/érték" arány. Szerintem...

(#8563) zebra_hun


zebra_hun
Topikgazda

Megpiszkáltam a ramokat, sajnos a 4600 16 16 16 nem stabil, viszont a 16 18 18 igen.
Azért ez az eredmény nem rossz.
1.36V VCore
378Watt
HWINFO ment a Bench alatt, hogy "javítson" :DD kíváncsi voltam, hogy mégis mi mennyi

[Kép normális minőségben]

5400 MHz-en nem merem lefuttatni, így is súrolja a 80Celsiust.
A spike-om meg 1.50V, még ekkora VDrop-nál is.
Nekem tetszik ;)

(#8564) kiszpista900 válasza zebra_hun (#8563) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

sose allsz le? :Dhát este még probaltam 4.8 1.16v teszt oké jatek meghalt 20perc utan a ring rate emelés meg azonnal fagyott a jatek ..vagy ennyire szarok ezek a ramok vagy nem tudom ,aida tesztnél a késleltetés 49ms asszem
egyébként tegnap olvasgattam és sok helyen lattam,irtak hogy nem helyes a aiot igy elhelyezni most akkor tényleg kinyirja a pumpat és vagy/lehet gyengébb teljesitmény ?
ebben a fos hazban még megforditani sem tudom :O

(#8565) Találtgyerek válasza kiszpista900 (#8564) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nem nyírja ki, ha pár cm-rel feljebb van a radiátor, mint a pumpa teteje. Ha így van, akkor a radiátor tetejében lesz a levegő és nem keringeti magába a pumpa.
A legjobb felül lenne vagy elől, de a csövek alulról menjenek.
Egyébként egész jó lett a beállítás. Szerencsénk, hogy itt van Zebra.. :R
A ring emeléséhez feszültséget is kell emelni. Akkor meg lehet megint ott leszel, hogy nem bírja, a hűtés.
Próbálgasd, ha van időd, hogy mennyi kell neki és a hűtés meddig bírja!

06-3o/9759I39

(#8566) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Végigmegyek szépen minden egyes DDR4 ramomom stick by stick az EVGA Z490 DARK KP-ben, TM5-tel, Extreme anta777 profillal, hogy a legjobb kitet össze tudjam válogatni magamnak, cél a 4250-4300C15-15-ös nagyon szűk subtimingos 24/7 profil összerakása.
Minden mást eladok, igazából DDR5-tel már nem lesz ennél több létjogosultsága a DDR4-nek.

Első screen:

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#8567) kiszpista900 válasza Találtgyerek (#8565) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Így akkor jó lesz? Vettem másik házat :DDD [kép]

(#8568) Találtgyerek válasza kiszpista900 (#8567) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Tökéletes! H500P? :)
A ventik alulra mennek és kifelé fújják majd a levegőt?

06-3o/9759I39

(#8569) kiszpista900 válasza Találtgyerek (#8568) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

igen az ,ezt jol megmondtad ennyibol :D
igen
volt ilyen hazad?

(#8570) zebra_hun válasza kiszpista900 (#8564) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Szia, nem tudom, akkor vmi bajnak kellene lennie, úgyhogy remélem nem állok le :))
Fogadd meg Találtgyerek tanácsát, házból ki a meleget. Ott a legjobb, alul legyenek a ventik.
Az én privát véleményem, hogy mondjuk legyen pozitív nyomás. Negatív is jó, csak egyforma ne legyen. Így elkerülheted azt, hogy megrekedjen valamelyik szeg-zúgba a levegő.
Jó lesz, látom. :K A hűtésed nem rossz, ahhoz állítod be a teljesítményt.

Ha gubanc volt tegnap játék alatt, akkor az még nem igazán stabil, kicsit továbbviszlek a stressz teszt rejtelmeibe ;)
Legfontosabb szabály, hogy HWINFO mellett csinálod! Bocs a felkiáltó jelért.
Ez a terhelés sokkal erősebb, mint egy Cinebench.
Mielőtt nekiállsz, fontos hogy kiismerd.
Ez a Prime95 nevű program 4700MHz-en még nem gyilkos, ráadásul kezdésnek picit másképp csinálod majd.
- Nem nyomsz semmi startra amikor elindítod.
- Ebben az ablakban beállítod így, hogy kikapcsolod az AVX terhelést a small fft-nél.

- HWINFO folyamatosan megy, és figyeled a hőmérsékletet.
- OK, így a stressz teszt elindul.

Bal felül van a "STOP" gomb a Teszt fülnél. Mivel nem AVX-es a teszt, így ez nem okozhat extra melegedést. Járasd így kb. 3-4 percig, csak hogy lásd, mégis milyen a hűtésed.
Ha 60-70C marad, akkor csináld meg ugyanezt, csak AVX mellett, ahogyan az alapbeállítás.
Ez így nagyon melegít, tudd, hogy hol van a STOP gomb!
Ebben az esetben érdemes figyelni a VRVOUT mezőt, a VCore jobban be fog esni. Igazából ez lesz a valós VCore értéked.
Az is elképzelhető, hogy egy szép kék halál lesz az AVX-es indítás. Ezzel lehet igazán belőni a géped, de hangsúlyozom, hogy kezdésnek NE az alap AVX legyen a teszt!
"Disable AVX"
Természetesen maradj még az AUTO Ring Ratio-nál, az most még nem érdekes, egyszerre csak egy ;)

Jó lesz a gép szerelésed, ne kapkodj, senki nem sürget.

(#8571) zebra_hun válasza zebra_hun (#8570) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Van egy másik kicsit könnyebb teszt. Lehet ezzel kellene kezdeni a Stressz tesztet, bár kb. egy szinten vannak a kikapcsolt AVX-es P95-tel.

Ez az AIDA FPU stressz.

Itt is igaz amit leírtam, HWINFO kell, mivel az ír VRVOUT értéket, a hőmérsékletet látni fogod.
Stressz alatt nem kell csodálkozni a 90C feletti értékeken, viszont ha 95-98C folé menne, azonnal állítsd le!
Csak az FPU-ba maradjon pipa most. A teszt hossza mindenkinél változó, pár percből is kiderül, hogy mennyire stabil.
Itt egy kép, hogy ez milyen.

Cinebenchnél picit jobban terhelnek, kimondottan erre készítették őket.

(#8572) kiszpista900 válasza zebra_hun (#8570) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

ismerem a primet ,régebben azért csinaltam 4790k-val volt 4.8ghz 1.16v :Dés beton stabil
sajnos tegnapi 1.120v nem stabil érdekes teszt oké de jatek alatt kifagy 2 lépcsot feljebb vittem most meglatjuk ha probalgatom
érdekességképpen kérdezném! miert nem lenne jobb?)logikus modon elől? 2x20cm venti is adna a radinak :N csak kivancsiságbol
kész a gép kicsit jatszom aztan meglatom mit hoz a mai nap :))

(#8573) zebra_hun válasza kiszpista900 (#8572) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Találtgyerek jól írta, benne lévő levegő miatt jobb fent. Pumpa kidolgozza. Lehet előre is, de akkor a csövek alul menjenek be a radiátorba. Nekem nem ért oda, így felül mentek be régen. Ki kell forgati, rázni első bekapcsoláskor.
A lényeg, hogy láttam felül van, alá tedd a ventiket, hogy fújja ki a meleget a házból. Előre meg tegyél befúvó ventiket, ha alul van hely, akkor oda is. Pozitív nyomás az jó, tehát ha több a be, mint a ki. Van aki a negatívra teszi a voksát, az sem rossz, csak pozitívnál szűrőbetétekkel tuti tiszta levegőt tudsz adni, ami azért nem utolsó szempont.
Akkor ismered a Prime95-öt, nem akartalak azzal szekálni, de ha az stabil, akkor valószínű minden. A VRVOUT jobban be fog esni, így pontosabban látsz majd. Majd írd meg, hogy hogy alakul. ;)

(#8574) kiszpista900 válasza zebra_hun (#8573) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

nem vettem annak ,dehogy ,köszi nektek :))
fent van és ott is marad :)

(#8575) zebra_hun válasza kicsipapucs (#8566) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Tetszik az evga ec a hwinfo-ba. Asus is monitorozhatná...., bár a VLatch kimondottan jó húzás volt most tőlük.

A ddr5 még várat magára, bár hamarosan az lesz. Érdekes helyzet alakult ki, számomra érthetetlen az a kínlódás, ami ott megy. Azért ez merész húzás sztem, hogy egy xmp profil sem működik az esetek nagy részében. Várhattak volna még a megjelenéssel, tesztelhették volna tovább. Értem a versenyhelyzetet, de sok felhasználó nem ram oc huszár. Hwl és ocn-en olvasom, mindenki ddr5-öt reszel.

Neked aztán van memória gyűjteményed, érthető :))
Én szívesen látom a képeket róluk.
:R

[ Szerkesztve ]

(#8576) Találtgyerek válasza kiszpista900 (#8569) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Igen volt, nagyon jó ház. Talán az anyag használat lehetett volna kicsit jobb.
Én nem raknám előre. Ha berakod előre akkor a videokártyához már nem fog "friss" levegő érkezni. Az előbb fog visszavenni az órajelből, ha melegszik, mint a processzor.
Rakd felülre és a ventik menjenek a radiátor alá és kifele ( felfele ) tolják a levegőt.
Így is kapni fog friss levegőt a hűtés.
Ha elől lenne akkor pár fokkal értelemszerűen hűvösebb lenne a proci, de a vga melegebb.

06-3o/9759I39

(#8577) Találtgyerek válasza zebra_hun (#8570) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nekem volt olyan, hogy a CB23 meg az AIDA FPU is lefutott hiba nélkül a beállított feszen.
1-2 óra BF5 alatt meg dobott WHEA cpu cache error-t.

06-3o/9759I39

(#8578) zebra_hun válasza Találtgyerek (#8577) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ez benne van a pakliban. Battlefield szerintem az egyik legjobb tesztelő, ott sokkal jobban dolgozik a cpu, mint bármely másik játékban. Nem vagyok gamer, Bf-en kívül most beszéltek rá a CoD-ra, de ott aztán semmi esemény nincs egy Bf-hez darálóhoz viszonyítva. Minecraft még ami elviekben okozza ezt a hibát, de azt az sem tudom micsoda. Éjszakásba elég rendesen beleolvastam Falkentyne elemzésébe, de sosem lett rá megoldás. Nálam azért valószínü hogy nem jelentkezik, mert játék alatt sem emelkedik 30C fölé. L0 cache error pedig 70C felett jön gyakrabban, de a VCore emeléssel még melegebb lesz, és ha jön, nem lehet kikerülni. Alacsony hőmérsékleten sokkal kevesebb a valószínűsége. Ilyenkor legjobb döntés visszavenni mindenből.
OCN-en a 10900 topik első 20 oldalon szinte csak ez a téma. Ez persze érinti a régebbieket is, csak akkor senki nem beszélt róla.
Egyébként sajnos fesz emelés és/vagy freki csökkentés olyankor az egyetlen megoldás. Ha nem megy az 5GHz, azt el kell fogadni, van olyan.
Múltkor írtad, hogy cserélsz lehet 10900-ra és Apex-ra. Drága volt a váltás, de ezt akartam, tudtam miért ezt veszem, be is vált a hozzá fűzött reményem. 100e Ft-ot kellett rátennem, nem volt olcsó. Ami engem is meglepett, hogy pl a VCore fesz a Gigabyte-nál az 5GHz-hez P95 small fft avx terhelés alatt, 1.19V-nak meg kellett lennie. Ezzel a lappal 1.15V-on minden hiba nélkül tudom stabilizálni. Jobb a tápellátása klasszisokkal. Giga sem volt rossz, az is ki tudott szolgálni egy allcore 5400MHz-et, de ez jobb, stabilabb. Másik pedig az a memóriakezelés, amit ebből ki lehet hozni, az más lapokon esélytelen. Van így is rengeteg dolog benne, amit ki sem használok, sok időt el lehet tökölni finomhangolással. Egyszóval elégedett vagyok vele. Egyébként az ára meg megy fel, nem értem miért. 158e Ft-ért vettem, pár napja legolcsóbb helyen is 180e Ft volt. 10850k is emelkedik, holott lefele kellene mennie. Naja, hosszú lett, bocs. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8579) Találtgyerek válasza zebra_hun (#8578) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Igen, ez a probléma, mert a Dark Rock 4 Pro-val felmegy 70 felé, és még csak 1.220V-on vagyok.
Az Apex sajnos elment. Egyik ismerősöm adta volna el, de mégsem lett belőle semmi.
Így már ha cserélek, akkor 12700k vagy 12900K amikor már normális áron lesz a DDR5 meg a kisebb hibákat foltozzák.

06-3o/9759I39

(#8580) zebra_hun válasza Találtgyerek (#8579) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Hamarosan bitang rendszer lesz az, csak most még előben megy a bétatesztelés. Így van, most várni kell, vagy csak az idegeskedés jön. Droid elég jól belőtte a cuccát, van benne erő. 10-es gen is játékra jelenleg bőven elegendő, nincs miért kapkodni. Sajnálom, hogy elment az Apex hajó, majd lesz más ami jó ;)

(#8581) Találtgyerek válasza zebra_hun (#8580) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Én is így gondolom. Az Apex azért lett volna jó, mert mindig Maximus lapjaim voltak.
Nem rossz ez az MSI Tomahawk csak szokatlan az egész. Ha csak nem hullik az ölembe egy APEX vagy HERO jó áron, akkor ez marad a következő generációig.

06-3o/9759I39

(#8582) kiszpista900 válasza zebra_hun (#8580) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

https://fb.watch/ai_avqZb9E/ ez nem te voltál?
:DDD
Jó kicsit másképp,de egyből eszembe jutott az asás :C

[ Szerkesztve ]

(#8583) zebra_hun válasza kiszpista900 (#8582) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Most beszéltem velük, ide a gép mellé jó lenne, hogy ne kelljen erős keringető ;)

(#8584) Qtya123 válasza zebra_hun (#8543) üzenetére


Qtya123
őstag

Látod, hogy jó kis cucc ez az Y? :)
Én mindig használtam ezt is stabilitás tesztre. Nálam annyira alap, mint a TM5.

Mondjuk benchre még sosem használtam, most kíváncsiságból megnéztem, bár én ugye csak 6 magos 10600k-val vagyok jelen, a ram meg a jól bevált stabil 4000CL16-16-16-34.

A 25m esetén 0.78 az eredmény, az 1b esetén pedig 48.4.
Bár azt nem tudom, hogy ez mennyire jó, hiszen mindannyian 6 mag feletti procikkal tettetek be eredményt, nincs viszonyítási alapom.

(#8585) zebra_hun válasza Qtya123 (#8584) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Neked ezt kell nézni. Ki tudod választani a cpu magszámot.

[link]

Igen, jó teszt, nem ismertem, vagyis nem próbáltam.
Viszont nem csak memória teszt, hanem proci is. 378W-ot eddig sosem csináltam. ;)

(#8586) zebra_hun válasza Qtya123 (#8584) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Legjobb 10600k:

[link]

Nem sokan indulnak ezzel a cpu-val, nem rossz amit elértél ;)

(#8587) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Apropó, ha már így y-cruncher: kinek mi az a legkisebb terhelés alatti die sense vcore, amin lefut az 1b, vagy 2,5b preset a progiból, szobai körülmények között, lég, aio, víz?

Nekem 10900K-val, erős AIO-val eddig így alakul:
5000@1,188V
5100@1,231V

Mindkét esetben 80 fok fölött van a legmelegebb mag.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#8588) zebra_hun válasza kicsipapucs (#8587) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ahogy most tesztelődöm, (LLC6, BIOS 1.23V)
1.14V-on megy a számítás. Szerintem 1.12V-ra le tudom vinni, bár fene tudja, még nem teszteltem ki.

Pont azon tesztelődöm, hogy a P95 full terhelésen jelenleg így 1.128V. Csak nagyon ronda, hogy 1.23V-ról, 1.13V-ra esik. Így is belémkotnek mindenhol, de legalább az OCN-en kiálltak mellettem sokan.

(#8589) zebra_hun válasza kicsipapucs (#8587) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

5100/4800@4133MHz-en 1.172V-ra esik be. 1.18V-on számol átlagban ezen a frekin.
OK, nálam nem szobahőmérsékleten van a CPU, de minden más igen. Ez most itt viszont már LLC7-en, BIOS-ban a VCore pedig 1.23V. LLC6-tal jobbat megyek, csak zavar kicsit a baromi nagy VDrop.
[yt video]

[ Szerkesztve ]

(#8590) kicsipapucs válasza zebra_hun (#8588) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Jó, de ez chiller, a cold scaling 10900K-nál meg elég erős, azért is írtam az eredetibe, hogy szobai körülmények között. Egyébként mivel hűtöd, hogy ilyen hideg? Pince, vagy valami aktív chiller?

A fesz esés részre: de most őszintén, ki a fa*szt érdekel, hogy terhelés alatt az ÁTLAG, sima MULTIS fesz 100mV-ot esik? Miért nem a tranziensekkel foglalkoztok/nak ezek az emberek?

Annyira 1 bit ez a "legyen a szoftverben KIÍRT fesz ugyanannyi idle és load és kész, más nem számít" dolog, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#8591) zebra_hun válasza kicsipapucs (#8590) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Igen pince, nem került sok csőbe, 2 méter összesen. Így a keringető elbírja. Egy 480 és egy 280-as radi van egymás után a jelenlegi 8C-os helységben.
Ami ezt a vcore hülyeséget illeti, sokszor kapom a nyavalygást, mert cpuz kép kell mindenhova. Azon meg az idle érték szerepel. Nem gondoltam volna, hogy az ocn-en is magyarázkodni kell, pedig ott szakik vannak. ...elvileg.
Hwbot-ra ugyan regisztráltam, de azért elég gyerekcipőben járok még, van mit tanulnom, kísérleteznem. Pl az egész tweaker paradise oldalt alig használom, sok a kérdőjel a fejemben.
Ha van egy linked, ahol taglalják, hogy mi micsoda, megköszönném. Szerintem ebben a motyóban van még, amit értelmes keretek közt ki lehetne hozni.
Köszi

(#8592) kiszpista900


kiszpista900
aktív tag

CORSAIR H115i volt itt valakinek ?
mi a kül. sima h115i ,rgb,és pro, platinum valtozatok között?

[ Szerkesztve ]

(#8593) kiszpista900 válasza kiszpista900 (#8592) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

[kép]
ezért kérdezem , nekem ilyen nincs és hatlaphoz siman csavarom be a labakat akkor lötyög ezért felhasznaltam az alatetet (ami szerintem a ventikhez valo)lehet hülye vagyok :W
néztem több videot is nem lattam mást hozzá

(#8594) Laraxior válasza kiszpista900 (#8592) üzenetére


Laraxior
titán

Kerdezd a jatekvizes topukban, ott jobban ertenek az ilyen bohockodashoz

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8595) zebra_hun


zebra_hun
Topikgazda

Ez milyen blokk lehet? Itt nagyon szorosan vannak a foglalatok, ráadásul ott a Dimm2.
Az is kérdéses, hogy hogyan lehet levenni kultúráltan a panelekről a gyári bordát.
Volna tervem egy hűvösebb kittel, bár így sem panaszkodom.
Memória hűtésre gondolok.
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#8596) Elcan


Elcan
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a 10400F és 11400F közül ez utóbbi megéri a 7 ezer ft felárat?
Láttam sok tesztben, hogy lényegesen jobban teljesít annak ellenére, hogy alacsonyabb frekvencián megy. Tudom nem ez számít, vagy nem csak ez.
A jelenlegi 4790K-t szeretném leváltani és e kettő között vacillálok.

(#8597) zebra_hun válasza Elcan (#8596) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

[Itt nagyon segítőkészek a topiklalók.]
Szerintem több segítséget kapsz ott.
11-es újabb, megfelelő lappal van előnye. Ezekre ott sokkal jobb válaszokat kapsz.

(#8598) Elcan válasza zebra_hun (#8597) üzenetére


Elcan
tag

Először oda akartam. Köszi szépen, akkor írok oda.
Üdv!

(#8599) Találtgyerek válasza kiszpista900 (#8592) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Szia!
Nekem Corsair H115i Pro volt és most is jól teljesít egyik barátomnál.
H115i Pro- Asetek pumpa és sima RGB nélküli venti.
H115i Platinum - CoolIT pumpa és RGB ventik.
H115i Pro-hoz nem volt olyan csavar ami a képen van, ha jól emlékszem.

06-3o/9759I39

(#8600) kiszpista900 válasza Találtgyerek (#8599) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

https://www.youtube.com/watch?v=1kf43hPiR6E
5:40 nél van egy rész ott latni, igy szabad mozognia?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.