Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) Találtgyerek válasza bonifa333 (#8947) üzenetére


Találtgyerek
addikt

100Mhz olyan sokat javítana? Én nagy különbséget nem vettem észre a 4800 vs 5000 között.
Mennyire esik be Fortnite alatt 4800 Mhz mellett?

06-3o/9759I39

(#8952) pilu85


pilu85
őstag

Hello. 11600k 1,240 volton 6x4,8 ghz. Cinebench r23 alatt belenyaldos a 85 fokba, játékra megfelel mert ott 70 alatt marad. Egyedül a cpu feszt vettem vissza 1,240re. Ez jónak számít?

Más: Valami linken meg tudom nézni, hogy pl. alapbeállítasnál a procim milyen órajeleket tud 1 maggal 2 maggal, 4 maggal, s 6 maggal.
Előre is köszi.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8953) zebra_hun válasza pilu85 (#8952) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Kicsit bővebben pls. Milyen alaplap, mert nem mindegy die/socket sense.
1.24V alap vagy terhelés alatt? Ha terhelés, akkor mekkora terhelés?
Alapon mennyit megy a procid? BIOS-ban megtalálod, illetve amit itt is csinál mindenki, HWInfo a legjobb monitor, mindent részletesen kiír.
A legjobb ha elindítod a HWInfót, hagyod kicsit alapon, aztán ráengedsz egy terhelést, és futás közben fotózod.
Na, azzal kapsz majd segítséget, mert akkor lesznek adatok.

(#8954) - = Zk = - válasza s.bala31 (#8950) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nah, mi baja lehetett? elmelegedett valahol? :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8955) bonifa333 válasza Találtgyerek (#8951) üzenetére


bonifa333
aktív tag

Szia!

Leesik akár 400 fps ről 30-20 fps re.
Ha felvittem akkor kevésbé.
Nem tudom az okát.

Köszi

(#8956) Laraxior válasza bonifa333 (#8955) üzenetére


Laraxior
titán

Az sem 1-200MHz miatt lesz jobb ha tudod :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8957) pilu85 válasza zebra_hun (#8953) üzenetére


pilu85
őstag

Nah szóval. 1,24v és folyamatosan 6*4800mhz. 1,31 rémlik alap beálltásnál. Msi z490a--pro a lap. ennél lejjebbb már hibázik. álltsak még valamit szerintetek?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8958) s.bala31 válasza - = Zk = - (#8954) üzenetére


s.bala31
őstag

Nekem Gaming x z490M volt nem a sima Gaming X, de nagy különbség nincs közöttük. Melegedett is, de az a hibás Arctic AIO okozta. WHEA hibákat nem tudtam eltüntetni semmilyen beállítással allcore 5 Ghz-n. A ramok egyszer elindultak benne cl 17 4000Mhz-en utána már cl 20 alá sem tudtam menni, mert nem bootolt a lap. A legújabb bios bugos volt hozzá mert a vccio és vccsa értéket hiába állítottam át biosban, minden maradt alapon. Valószínű túl sokat vártam tőle tuning terén, viszont ha valaki nem akarja nyúzni cpu és ram oc-val nincs vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#8959) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok! Az ASRock B460 Steel legenda alaplap tényleg tudja húzni a nonk-s cpukat ? Gondolok itt egy 10400as procira ?
Vagy ez sem tudja és érdemesebb MSI B460 Tonyhowk lapot venni ?
Esetleg egy Asus Tud Gaming B460 Plus tud valamivel kevesebbet mint a fentebbi lapok ? :F

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#8960) bonifa333


bonifa333
aktív tag

Sziasztok!

Patriot Viper 4266 MHz RAM 2*8 GB, , gigabyte 490 gaming X lapban mi a legjobb beállítása?
Milyen szoftverrel ellenőrizzem? A memtest hol található,honnan töltsem le?

Koszi

(#8961) zebra_hun válasza Laraxior (#7215) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Hi, érdeklődés. G2-ben mit értél el? Gondolom próbálkoztál vele. Mindenki G1-ben próbálkozik, pedig nem tartom elképzelhetetlennek, hogy ott is lehet azért pirítani. Ha esetleg van fotód G2-ről, illetve tapasztalatod, írhatnál pár sort. Neten nézelődtem kicsit, azt tűnt fel, hogy nem kell feszt emelni elvileg csak a Dram-ot. VCC Mem IO és SA is alapon van. Gondolom a felezett sebesség miatt nem kell. Picit olvasgatok utána, de ha van itt olyan, akkor inkább kérdezek. Esetleg nagyon rossz a meglátásom, és nagyon nem ajánlott a G2? G1-nél nagyon emelgeti mindenki a feszültségeket, 1.35 és feletti feszeket látok.
Thx :R

(#8962) zebra_hun válasza bonifa333 (#8960) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Bocs, csak gyorsba válaszolok.
Asrock Timing Configurator, Testmem 5, és Aida kell neked. Neten bárhonnan letöltheted. A legjobb beállítás, olyan nincs, neked kell kitapasztalnod. Itt visszaolvasva rengeteg példát látsz, ami 90%-ban hasznosítható. Memtest-et kerüld el messze, ram oc ellenőrzésre nem való. TM5, Karhu, GSat, HCI stb amik jók.

(#8963) bonifa333 válasza zebra_hun (#8962) üzenetére


bonifa333
aktív tag

Köszi nézem oket

(#8964) zebra_hun válasza bonifa333 (#8963) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Itt írtam néhány sort, ami hasznos lehet neked.
[link]
Ez itt pedig egy részletes leírás, mi micsoda.
[link]
Ezekkel szépen el tudsz indulni, sok sok olvasás, próbálkozás. Veszíteni valód nincs, max az időd ;)

(#8965) bonifa333 válasza zebra_hun (#8964) üzenetére


bonifa333
aktív tag

Köszi atnezem őket :R :R :R

(#8966) Laraxior válasza zebra_hun (#8961) üzenetére


Laraxior
titán

4266-ig mentem csak, asszem talán CL16. Biosban elmentettem, de azóta is csak a G1-es 3733@CL14-et használom.
1866MHz-et bír a ramvezérlő, ehhez lenne G2-ben kb 4600 körüli ramórajel. Addig nem piszkáltam el, pedig biztos jó lenne, de nincs hozzá türelmem. :N
Korábban volt több belinkelt képem, egy ideje, csak a bekapcsológombot használom :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8967) zebra_hun válasza Laraxior (#8966) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Áhh, akkor feladtad már. Láttam pár "szép" G2-t, kíváncsi lettem volna a játék alatti különbségre. Persze nem az extrém kategóriával. Tetszik benne, hogy a másik két feszt nem feszítík agyon. Bár gondolom, hogy nem véletlen nem használják, csak a különbség érdekelt volna.

(#8968) - = Zk = - válasza s.bala31 (#8958) üzenetére


- = Zk = -
félisten

aaa, értem..
érthető.... :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8969) pilu85 válasza pilu85 (#8957) üzenetére


pilu85
őstag

Mit érdemes kikapcsolni esetleg, hogy lejjebb menjek a feszültséggel? Valakinek van itt 11600k? Milyen fesszel megy neki?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8970) zebra_hun válasza pilu85 (#8969) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Semmit. A VCore-ba nem számít bele semmi más, csak a terhelés. Én most szinte az egész BIOS-t auto-n hagytam, szépen le is szabályoz. Előtte fixált fesz és freki volt, az sem rossz, de így jobban tetszik. Offseteket állítottam a frekikhez, teljesen hibátlan. Egyedül az ilyen egy magon ennyi, két magon annyi stb. hülyeségeket irtottam ki, mind a tíz mag egyszerre megy különböző lépcsőkön. 3600/3300MHz-nél húztam meg az alsó határt, a felsőt pedig 5000/4700MHz-ben. Játékokban sincs az energiatakarékosság miatt hátrány.

(#8971) Laraxior válasza zebra_hun (#8967) üzenetére


Laraxior
titán

4266MHz-es rammal csak 1066MHz-en megy a ramvezérlő. :(
Visszatöltöttem azt a profilt, bár az io és az sa-nak is kevesebb fesz kell, de így azért lassabb is a rendszer, hiába a gyorsabb ramok.
Ráadásul a követező ramórajel lépcső szürkével van (4400MHz), ki sem tudom választani, az utána levő, meg a 4533MHz.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8972) zebra_hun válasza Laraxior (#8971) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Köszi. Az, hogy szürke, az vmi odd beállítás, akkor enged minden arányt.
Azért kérdeztem, mert nézegettem G2-es profilokat, és abszolut nem emelnek feszt. Egyedül a Dram feszt kell emelni, de az is 1.6V alatti, ami bizonyítottan nem okoz semmit. Rengetegen 1.7V és feletti feszt használnak 24/7-re, azt azért furcsállom, de kipurcanásról nem írnak.
Szerintem, de persze ez csak feltételezés, itt, ezen a ponton eléri a G1 szintjét, de a sávszél miatt egyes alkalmazások jobban érzik magukat. Amikor én Cb-et tolok, olyan ram profilt adok, ahol sávszél van, de ratyi késleltetés, ott az számít. Az a legjobb, ha mindegyik jó, és ez sztem itt ilyen:

1.54V az semmi, máshoz meg nem is piszkált.
Persze most hangosan gondolkodom, nálam is a min értéket tesztelem a VCC IO/SA-nál.

(#8973) Laraxior válasza zebra_hun (#8972) üzenetére


Laraxior
titán

Lenne meglepetés, ha ezek mellé csatolnának egy Winrar benchet, mert olyan gyalázatos eredményt dobna, hogy akármelyik 6! magos rendszer elveri, ahol nincs ez a G1-G2 bohóckodás. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8974) zebra_hun válasza Laraxior (#8973) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

A WinRar sztem sávszélre megy. Nálam teljesen egyforma a 4133MHz Cl17, és a 4266MHz Cl16. Jobb eredményt a 4600MHz Cl16 adott, extém Cache frekivel. Majd még kipróbálom Cl17 vagy 18-cal, mert az a nyomi Cl szám kéri be az őrült feszültségeket. Cl17-el szinte mindenhol ott vagyok, ahol a Cl16-tal, csak 1.40V vs. 1.57V.

(4133MHz Cl17 17 17) :

(4266MHz Cl16 17 17) :

(4600MHz Cl 16 18 18) :

(#8975) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok!

Z590i Aorus Ultra, 11600K
Nekiláttam egy alap OC-nak, de egyből van pár dolog ami nem világos.
Amit állítottam:
- 5Ghz
- 1,26V
- AVX Offset 0
- energiagazdálkodás cuccok kikapcsolva
- Ring Ratiot emelet 45-re már be sem bootol
- VCCIO és VCCIO 2-höz nem nyúltam, kell e, ha igen mennyi legyen a fesz?
- Cinebench R15-be azonnal belefagy kezdésnél

Noob kérdések következnek:
- kell e a fix fesz, vagy maradjon az adaptív?
- kell e a fix 5GHz vagy jó ha visszaveszi (mondjuk nem tudom, hogy hogyan lehetne fix-re állítani)
- HWInfo szerint 1,339V-ot kap a proci hiába 1,26V van beállítva, miért? CPU-Z szerint 1,26V
- Prime95 alatt csak 4,6GHz-en megy nem 5GHz-en, miért, ha az AVX Offset 0?
- mivel érdemes még tesztelni?

[ Szerkesztve ]

(#8976) zebra_hun válasza RazoR (#8975) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Nincsen 11-es cpu-m, de nem áll messze.
Amit itt szoktam adni Gigabyte tulajoknak, az ez: [link]
Kb. ugyanez a BIOS z590-nél is, legalábbis ami a fix frekit, fix VCore-t illeti. Z490-en teljesen hasznos volt nekem.
Itt a VRVOUT sort kell nézned, az lesz a cpu-ban mért feszültség. Tesztelni pedig ha beállítottad rendesen mondjuk az ac 5 GHz-et, akkor elsőnek mondjuk egy Cinebench R20/23. Ekkor látni fogod, hogy jók e a beállításaid, vagy sem. Nem szabad esnie 4.6GHz-re vagy akármennyire. Ha a hőfokaid jók, tesztelj belátásod szerint a stabilitásra, P95-öt én személy szerint avx nélkül ajánlom. Avx-es small fft teljesen felesleges, akinek az tetszik, tegye.
Ring Ratio 45, ;) ez már eléggé max a 11-esnél úgytudom, de nem ismerem, így lehet, ez nem igaz. Használd annyin, amennyin stabil. VCCSA fesz segít a Ring Ratio-n.
Cpu-z is nem valós értéket mutat, ahogyan a HWInfo a VCore sor sem. A die sense értéket a VRVOUT mutatja, ez fontos. Terhelés alatt nézd, idle lényegtelen.
Majd valaki helyesbít a 11-esek közül, ezzel el tudsz indulni.

[ Szerkesztve ]

(#8977) zebra_hun


zebra_hun
Topikgazda

Fáradt vagyok, vagy megőrült a világ?

428e Ft a legolcsóbb Apex?

[link]

A 10900k is 200e Ft...

[link]

Nem szoktam az árakat nézni, csak rákerestem brahiból. Nem egy boltnál van, hanem mindnél...

(#8978) Pioneer válasza zebra_hun (#8977) üzenetére


Pioneer
senior tag

Ennyiért rájuk rohad az Apex! :C

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#8979) Medvus válasza zebra_hun (#8977) üzenetére


Medvus
csendes tag

Igen elég érdekes árak vannak mostanában. Én gondoltam hogy frissítek 12 genre a mostani 10 esről, aztán megnéztem az árakat, a ddr5 árakat is, és mindjárt rájöttem hogy annyira nem sürgős a dolog :D :DDD

(#8980) zebra_hun válasza Medvus (#8979) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Azt még megértem, hogy a 12 "drága", hiszen az az új. A z490 valamit tud, amit én nem, 450 ezerért sok helyen. Hiába, a minőséget meg kell fizetni :DD

(#8981) Ubi82 válasza zebra_hun (#8977) üzenetére


Ubi82
őstag

"B" :DDD Z490 Hero jóval olcsóbb ;] A generált csipphiányt fizeted meg, sajnos...

(#8982) DroiDMester válasza zebra_hun (#8980) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Valószínű HIBÁS ÁR! gondolom 1nagykerből szedik ezek a boltok ott meg hibás a lista ára! Az utolsó helyes ára 150.e volt a z590 Apex.nak most sem több ennél!

A 690 APEX is esett 2hét alatt 20.al olcsóbb lett de még ígyis 250környéke!

(#8983) zebra_hun válasza DroiDMester (#8982) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Naná, de ennyi bolt kiírja ezt a marhaságot? Nincs épeszű, aki ennyit kiadna érte. 158-ért vettem én is, az volt a legjobb akkor.
Azért megbolondult kicsit a világ. Vga árak is katasztrófa. Milla nem elég egy mai gémer gépre...

(#8984) C4mp3r válasza zebra_hun (#8983) üzenetére


C4mp3r
addikt

ha-n relative normalis arak vannak, persze ahogy neztem a garancia mindig kerdeses, procira legtobbszor csak 3 honap szokott lenni. en 150-ert vettem 10850-et juniusban aquatol mar az is draga volt, mert volt 130 ert is korabban. azt hittem az alder lake megjenesevel gombokert lesz majd 10th gen a boltokban de nem nagyon jott be a joslatom.

[ Szerkesztve ]

(#8985) zebra_hun válasza C4mp3r (#8984) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Jóslataim nekem sosem jönnek be :))
RTX 3080-nal jól megszívtam... 350-ért vettem, 5 perc után ment az apróra, mert kitaláltam, hogy most új, 8700k úgysem hajcsa' ki, 2 hónap múlva meg úgyis lemegy az ára... Lement .. ja... 500-ért vettem a másikat, plusz 30 e Ft a Gelid Padok, plusz nem is tudom mennyiért a blokk rá, ami talán jövő héten fel is kerül. 600-ba áll meg az a sz@r...

Jelenleg így néz ki a 10850k eco tuning és az rtx3080 szintén eco tuninggal.
20C-t a cpu karcolja ac 5ghz-en, vga el sem éri 8C vízzel ;)

[link]

Balfékesedést ne nézze senki, csak a teljesítményt. Ez a plafon grafika FH5-ben, Ray Tracinggel, 2x élsimítással. Ez az 1.1V-os profilom, bőségesen elég a mai gémekre. RTX3080 nem egy nagyágyú, de szintén elég. Megcincálva 20C, akkor átlagban 140 FPS van.

Ez így belőve egész emberi, minden 20C max. Ramok is 21-22, de hétvégén megjön a Monarch, megy 10C-ra. Nekem bejön így a cuuc. Elolvastam a topik első 1000 hsz-ét, ahhoz mérten ahogy ott le lett írva, ac 5 GHz simán jön gémingben emberi hőfokon.

(#8986) Ubi82 válasza zebra_hun (#8985) üzenetére


Ubi82
őstag

Brutál eco tuning és hőfokok, grat, igazi zeb Mestermű :R ;]
A monarchod megjött, mehet a biopincefagyba, a haribo az enyém [kép] :DDD

(#8987) zebra_hun válasza Ubi82 (#8986) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Thx :R Gyereknek mit adok? Nem tudja meg ;)
Elugrom érte, kössz még1x.

(#8988) Találtgyerek válasza zebra_hun (#8983) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Az aprón láttam egy hirdetést, ahol szintén 400 000 Ft körül hirdette a Z490 APEX-et.
Gondolom nézte az árukeresőt és az alapján lőtte be az árat.
Azt nem nézte, hogy Z590-es Apex 180 000 Ft. :DDD
Direkt elmentettem a hirdetést, hogy mennyinél fog elkelni vagy lejárni a hirdetés.
Jelenleg 210 000 Ft-nál tart. Nem viszik. :F
100 000 Ft-nál már lehet elgondolkodok rajta.

06-3o/9759I39

(#8989) zebra_hun válasza Találtgyerek (#8988) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Az aprón azon az áron van keresnivalója. Amikor én váltottam nem volt egy sem. Pedig heteket figyeltem. Így vettem boltba. Z590 igaz, de sima ügy benne a 10-es proci, nincs hátrányom. Z490-be viszont hátrány a 11-es, azt hiszem azok akkor pcie 4-et nem tudnak használni. Nem mintha terveznék 11-re ugrani, ez volt készleten ;)
Mindenesetre minden bolt erre az árra listáz, vicces. Nem, nem vicces... Pedig egy jó SP100+ -os 10900k cpu-t még vennék. Abból mit tudnék kihozni ;) Lazán menne az ac 5800+ :))

[ Szerkesztve ]

(#8990) Ubi82 válasza zebra_hun (#8989) üzenetére


Ubi82
őstag

Egy SP78-assal tudok szolgálni, van az a búzasör mennyiség :DDD
Z490 Hero 145e bruttó volt amikor vettem :U

[ Szerkesztve ]

(#8991) zebra_hun


zebra_hun
Topikgazda

Kérdeznék ha szabad:

Pontosan mit takar az "Effektív órajel"? Kivételesen HWINFO-val toltam 20 perc Forzát, az átlag Eff. Clock 720MHz. Ez azt jelenti, hogy kb ennyin is mehetne? 3600-5000MHz ami be van állítva, Ring pedig 3300-4700MHz-ig. Játék alatt nem változik, fixen 5GHz-et ír, de az most valójában sokkal kevesebb? Egy CPU-t rendesen terhelő alkalmazásnál mint pl. Cb, ott rendesen megy az Effektív is, de egy játék semmire nem használja a procit, de hogy ennyire sem, azt nem gondoltam volna. Biztos játékfüggő, FH5 az nem egy Battlefield ami számol és terhel is, de ennyi erővel mehetne 3600-on is, minek emeli meg 5000-re? Akkor hagyhatná Idle állapotban is.
Így néz ki 20 perc FH5, érdemes az AVG oszlopokat nézni.
Köszönöm a magyarázatokat :R

(#8992) zebra_hun


zebra_hun
Topikgazda

Sziasztok!

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy vannak itt a fórumon "Read only" tagok, akik nem írnak napi/heti rendszerességgel.
Egyikük felajánlott számomra tesztelésre egy nem mindennapi Kit-et. Ez pedig a 2*2*8GBRam Single Rank G.Skill 4800 Samsung B Die egyik fele, mivel az Apex lapomba csak 1 Kit fér el.
T Topology lapok vannak abszolút előnyben, hiszen a 4 db egyforma modult ott lehet igazán kihasználni. Másik pedig a Quad Channel, de olyanom sincs, így 2*8 GBRam érkezett hozzám a csomagban.
Nem egy olcsó Kit, alig mertem hozzáérni is ;)
Az egész egy csillogó, tükrös felület, egy karc sincs rajta, látszik egyszer volt emberi kézben, nem a kutyák szájából húzták ki.
Árukeresőn igencsak megkérik az árát, a teljes kit 280 e Ft, igaz csak a fele van itt nálam, de ez is szép értéket képvisel.

[Árukereső]

A gazdája váltott 64GBRam-ra, így tudja most nélkülözni erre a pár napra.
Ez a frekvencia már olyan határon van, amit pár cpu nem igazán tud kiszolgálni, így kérdéses volt hogy elindul e 4800MHz-en.
Szerencsémre elsőre, minden gond nélkül elindult XMP Profillal, bár igencsak szép feszültségeket állított be magának.
A memória 1.5V-os (VDimm) XMP-t állít be, a VCC IO és SA viszont elég magas. 1.44V és 1.63V.
Az Intel speciben ugyan nincs maximalizálva e két érték, de ott 1.5V az ajánlott.
Pl. 11-es gen.-nél 1.1V-ban maximalizálták, Comet Lake-nél nem.
Első nekifutásra tehát így néz ki az XMP Profil:

[link]

Elmondható, hogy pont a múltkor volt itt szó arról, ha valaki vesz egy ilyen drága Kit-et, akkor az mindenféle finomhangolás nélkül mit mutat.
Egész szép eredmény annak, aki nem akar molyolni a BIOS-ban, megkapja a 60GB/s sávszélt és egy 42ns késleltetést.
Pl. az én 3200 Cl14-es Kit-em 48GB/s 50ns az XMP Profillal.
Itt most nem voltak napjaim, heteim, de mindenféleképp egy 24/7-es Profilt akartam kihozni belőle.
Tehát nem egy őrült Bench Profilt, extrém időkkel és feszültségekkel.
Stabilitást sem teszteltem órákig, csak gyorstesztet alkalmaztam, hiszen nem is az enyém, ill. időm sincs annyi.
A gyorstesztek viszont 99%-ban megmutatják, hogy az mennyire stabil. Ezen a frekvencián sosem molyoltam, Így tovább tartott nekem is az időkkel való játék. Ez egy teljesen elfogadható 24/7-es Profil lett, 1.55V VDimm, IO és SA is 1.37V. Sokkal barátibb, mint a gyári XMP, ami a cpu-t is agyonfeszeli.

[link]

Gondoltam írok egy hosszabb szöveget hozzá, de nem akarom untatni azokat, akiket ez nem érdekel. A képen minden infó rajta van, mindenki levonhatja a következtetést.
Ugye itt még nincs Gear 2, tehát szinkronban megy, ami 4800MHz-nél nem fog minden CPU-nak sikerülni. Így készítettem egy pár alacsonyabb frekis Profilt is.

[4400MHz]

[4600MHz]

Szóval lehet szépen játszani a Samu chip-pel. Igen, az ára nem az olcsó kategória, ez nem épp előny.
Nevet nem írok, nem kaptam rá engedélyt, illetve valószínű hogy az Aprón és az EBay-en landol most a Kit, de köszönöm a lehetőséget, nekem is jól jött egy ilyen tesztelődés.
Aki tudja mit kell nézni, az értelmezi, ezekből ki lehet következtetni, mire is képes.
Sajnos valós tesztekre nincsen időm, de a HWInfo és AIDA mindent elmond.
A 280 e Ft-ot én személy szerint sokallom érte a 32GB-ért, de egy 120-140 e Ft reális ár lenne érte.
Persze nézve az árukeresőn a 4000 feletti Kit-eket, igencsak megkérik az árukat.
Még egyszer köszönöm a lehetőséget!

Üdv., z

(#8993) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Adott ez az összeállítás:
MSI MPG Z590 GAMING FORCE
i9 11900K
és 2x16GB 3600-as ram
Tegnap raktam össze és a biosba nézve a cpu 4.8 GHz a ramok 3600 MHz-et mutat, nem buheráltam semmit, magától csinálta ezt. Ez így normális?

Válaszokat köszi előre is.
Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#8994) Találtgyerek válasza zebra_hun (#8992) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Köszönjük a tesztet! :R
Droidnak igaza volt abban, hogy nem igazán tud többet, mint a 3200-as B-diememória amit jelenleg is használsz.
Aki nem akar vesződni a beállításokkal annak viszont tényleg jó egy ilyen extrém XMP-s memória.
A Royal bordája, hűtése komolyabb, mint a sima Trident-é?

06-3o/9759I39

(#8995) Találtgyerek válasza V60 (#8993) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Szia!
Gyárilag 4800Mhz az All Core Turbo és a memória meg gondolom XMP-ben indult 3600-on.
Elvileg minden rendben. ;)

06-3o/9759I39

(#8996) zebra_hun válasza Találtgyerek (#8994) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Szerintem ugyanaz, csak ez olyan "előkelő". ;) Fényes tükör, csilli-villi. Amit észrevettem, hogy magas frekinél is aránylag kevesebb fesszel is beéri. Gear1-be 4800-at nem csináltam, nem is volt szándékomban. Nem akartam a topikot teleszemetelni képekkel, 4266-ig ment a CR1, de időm sem volt sok. Már becsomagolva, reggel megy vissza, tapasztalatom vmivel több. Másként viselkedik, jobb késleltetést tudtam vele hozni alacsonyabb feszültségen. Pár század Volt, nem egetrengető.
Igen, ha vki nem akar "molyolni napokat" , annak megéri. Azért az xmp itt sem fényes, de sokkal jobb, mint pl az enyém.
Nem szadiztam meg, nem a tulajdonom, van még benne. ;)
Nagyon jó Kit.

Tulajdonosnak:
Köszönöm a lehetőséget :R

[ Szerkesztve ]

(#8997) zebra_hun


zebra_hun
Topikgazda

Üdv. újra Arabus kolléga ;)
Remélem visszatérsz, bármi is volt.

(#8998) s.bala31 válasza zebra_hun (#8997) üzenetére


s.bala31
őstag

Ipon fórumon láttam korábban.

(#8999) arabus válasza zebra_hun (#8997) üzenetére


arabus
addikt

Üdv!
Mindenkinek.
Látom szép tesztek készültek. ;)
Szerintem memóriából ilyen drága ddr4-et már nem szabad venni.
Ha most raknék még össze ilyen régebbi cuccot akkor is Hynix Djr-t vennék 30 ezer 16gb és kivétel nélkül mennek 4933-at illetve jóval affölött is.
Persze már nem fogok csak ddr5-el de inkább még azzal is várok.
Komolyan gondolkodom valami egyszerű Alder proci beszerzésén de nem kell sok magos mert úgysem használom ki ahhoz viszont jó még a ddr4 5333.
Majd kiderűl mit hoz ez az év...

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#9000) s.bala31 válasza arabus (#8999) üzenetére


s.bala31
őstag

Még mielőtt bannoltak láttam hogy hirdetted a 11900-as procit. Esetleg megkérdezhetem mi volt vele a problémád? Elgondolkodtam hogy lehet az év folyamán váltanék egy 11. genre, ha nem kerülne sokba az upgrade.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.