Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 13:42:36

LOGOUT.hu

Az összefoglalóban igyekeztünk az alapelveket összeszedni mindkét témakörben.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Egon válasza Tamarel (#2050) üzenetére


Egon
nagyúr

Kihagytad a ticketing rendszert, az kell még otthonra.
Nehogymár ne legyen nyoma, ha az asszony jogosultságot igényel!!!44!négy!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2052) fatpingvin válasza spileraaa (#2045) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezt biztos hogy ebbe a topikbva akartad írni? :DDD :DDD :C

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2053) Tamarel válasza Egon (#2051) üzenetére


Tamarel
senior tag

Attól függ ki a főnök. :))

Csak arra utaltam, hogy a naplófájlok hajlamosak megsemmisülni egy betörésnél, így aki nem gyűjti az majd vakon próbálkozhat bármit kideríteni.

(#2054) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok,

Nem biztos, hogy idetartozik, de ennél közelebbit nem találtam :D

Szóval emagról rendeltem új email címről, nyilván nem akartam megtartani az emailt, szóval nem érdekelt, hogy milyen nevet generál. Megrendeltem a terméket, kiléptem a fiókból, emagról is, viszont most jöttem rá, hogy ott a termék garanciája...

Nyilván nem akarják kiadni, mert nem arról az emailról léptem be, ami jogos is, de nincs valami egyéb módszer? Megadtam egy telefonszámot is, az nem elég ilyenkor azonosításra?

Xbox One: bandymnc

(#2055) Xpod válasza Tamarel (#2053) üzenetére


Xpod
addikt

Igen, kell egy naplókezelő/elemző rendszer is otthonra.
De ha már biztonság, akkor a központosított patch managementet sem szabad elfelejteni. :)

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#2056) inf3rno válasza bandi0000 (#2054) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

De elég kéne, hogy legyen. Hívd fel őket.

Buliban hasznos! =]

(#2057) aprokaroka87 válasza bandi0000 (#2054) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mindig nem értem az ilyen dolgoknak mi értelme amúgy?
Nekem van egy külön e-mail címem direkt webshopok-hoz, természetesen kamu név és adatok.

(#2058) bandi0000 válasza inf3rno (#2056) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Köszi, én is így gondolom, emagnak nincs telefonszáma... majd megpróbálom megint ügyfélszolgálaton chat-en

aprokaroka87: Nagyon egyszerű, saját email-mel rendeltem 1 dolgot, de kellett belőle még1 (nem nyerészkedésből) és csak 1-et engedett venni, és attól féltem, hogyha megint rendelek 1-et, majd nem kapom meg

Xbox One: bandymnc

(#2059) ledgeri válasza bandi0000 (#2054) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az email sehol sincs megjelenítve a papíron ha kaptál azt? Miért nem elérhető számodra, törölted? Szolgáltatójánál nem visszaszerezhető? Mi generálta a nevet? Abban az nem elérhető?
Ha cím és megadott telószám ugyanaz, akkor mondhatod, hogy így úgy támadás, és elvesztetted az emailcímed, de ha nevet kérnek akkor megint ott vagy, hogy puff...
Az ilyeneket, még a törlöd is, jelszókezelőbe felvezetni nem hülyeség! Az a 4-5 sor, és 300 karakter, ha annyi egyáltalán, nem kér annyit, hogy megérje dobni a gariját valaminek.

Számlán rajta van a sorozatszám (a másikén) garijegy teljesen töltött? Csak mert ha minden egyéb bukik, és a számlák csak X termék-ként hivatkoznak rá, garijegye meg kitöltetlen, akkor ha bajod is lesz egyikkel, azt le tudod gariztatni... esetleg.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2060) inf3rno válasza bandi0000 (#2058) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Olyan szabály van rá, hogy csak olyan adatot kérhetnek be azonosításra, amit már amúgy is kértek. Tehát pl. személyit nem kérhetnek jelen esetben, el kell hinniük, ha a teloszám stimmel, és ha a név, amit bemondasz stimmel. A másik, hogy hozzáférés keretében bármilyen rád vonatkozó adatot kikérhetsz. Mondjuk a gyakorlatban szerintem egyáltalán nincsenek tisztában az adatvédelmi joggal, vagy nem érdekli őket a betartása.

Buliban hasznos! =]

(#2061) ledgeri válasza inf3rno (#2060) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Legjobban azt bírom amikor 3 adatért bekérnek kb 8-at... A facebook is: jelentettem, hogy nem tudok törölni linkelőnézetes üzit ( törölném, mert van benne cím telefonszám és emailcím), minden mást igen, akkor az adatvédelmi biztosi felület bekérte a telószámom, mondom oké (mert azzal futott 8 évig a facebook, megadtam).
Majd jött vissza, hogy igazoljam a telószámot bekérik a legutóbbi számláját.
Vicces ez így! :((( ( :P )

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2062) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Köszönöm, igazàból sikerült, a 2. Ügyintéző ügyesebb volt, bekérte a tel számot, és meg is lett az email... Azzal már beléptem google-be, és úgy a gmailbe

Xbox One: bandymnc

(#2063) ledgeri válasza bandi0000 (#2062) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:C :R Akkor majd merek ilyesmit én is :) Aktuális regjeim felvilágosulásom előttiek... de majd!!! ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2064) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Egy SMS megkapása mennyire lokalizáló faktor?
Csak egy alap-cég szintű valami kaphat-e vissza infót arról, hogy az adott SMS fogadó készülék aktuálisan melyik országban van?
Tudhatja-e az adott SMS 2fa-s fiókellenőrző, hogy én most nem ott vagyok ahol eddig, hanem épp nyaralok, vagy a sark körön túrázom, ahol még van téererő?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2065) Egon válasza ledgeri (#2064) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha jól értem a problémádat, praktikusan nem onnan fogja megtudni a munkáltató, hogy külföldön héderelsz home office helyett ( ;] :P ;) ), hogy a Google Athenticator-ból visszajön a lokációra vonatkozó infó, hanem hogy külföldi IP-vel jelentkezel be a céges hálózatba VPN-nel. Már ha figyeli ezt bárki is.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2066) ledgeri válasza Egon (#2065) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:N

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2067) cigam


cigam
félisten

Több hónapnyi adat tűnt el egyes Google Drive felhasználóknál

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2068) aprokaroka87 válasza cigam (#2067) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

kellemetlen, pláne ha véglegesen eltűnt a " felhőben "

Bár elvileg nincs sokszorozva a dolog?

(#2069) cigam válasza aprokaroka87 (#2068) üzenetére


cigam
félisten

Mivel egy program konkrét verziójához kötődik a hiba, könnyen lehet, hogy kérdés nélkül törölte, és nem a kukába mozgatta.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2070) Xpod válasza cigam (#2067) üzenetére


Xpod
addikt

Nem véletlen kell a felhőben tárolt adatokat is menteni. De sokan ezt sem veszik elég komolyan. :(

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#2071) aprokaroka87 válasza Xpod (#2070) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én eleve azt mentem felhőbe ami offline is megvan 😁
Mondjuk néha az sem egyszerű...

(#2072) fatpingvin válasza Xpod (#2070) üzenetére


fatpingvin
őstag

a felhő a 3-2-1 modellben az "1" tud lenni, kompromisszumosan... amúgy meg nem azért de aki a google cloudot használta az így járt, nagyjából azt kapta amire számítani lehetett. ez persze csak a magánvéleményem :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2073) ledgeri válasza fatpingvin (#2072) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Már várom az újabb rohamot, amiben a két évnél régebbi fiókos történet elszenvedői lesznek hangosak!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2074) Xpod válasza fatpingvin (#2072) üzenetére


Xpod
addikt

Szerintem inkább a "3". (kliens gép, felhő, offline backup)
Azért gondolom ezt, mert sok helyen (főleg kisebb szervezeteknél) már nincs klasszikus fájl szerver. A user a saját gépére dolgozik, arról lesz egy másolat a felhőben (felhő alatt nem csak a google / MS szolgáltatást értem) és az összes user adatát le lehet menteni egyszerre egy backup médiára. Üzemeltetői / user oldalról ez egy egyszerűbben üzemeltethető környezet.
Felhőbe én biztos nem tennék backup-ot, a felhő inkább a magas rendelkezésre állást tudja biztosítani ami a napi működéshez kell.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#2075) section9 válasza Xpod (#2074) üzenetére


section9
őstag

Azért felhö storageból is van egy pár megoldás, különbözö felhasználásra. Én a magam részéröl valószínübbnek tartom, hogy az én offline backupom hamarabb rohad le, mint az amit a három nagy felhöszolgáltató valamelyikénél tárolok.

(#2076) Xpod válasza section9 (#2075) üzenetére


Xpod
addikt

Én felhőbe csak akkor tárolnék backup-ot, ha a produktív rendszer is felhőben van. Azért a 300-500Mbt feltöltési sebességnél egy 500 GB-os vm-et vagy egy 2-8 TB-os fájlszervert lementeni felhőbe nem egy gyors művelet. (A visszaállítás még 1Gbit-es kapcsolatnál okés.)
Igen tudom vannak deduplikációs technikák, meg tömörítés, stb, de egy full backup-ot felnyomni azért mégiscsak sok idő.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#2077) inf3rno válasza Xpod (#2076) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

A másik, hogy titkosítva érdemes tárolni a backupot is, hogy ne legyen belőle akkora incidens, ha lenyúlják.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#2078) Xpod válasza inf3rno (#2077) üzenetére


Xpod
addikt

Ez csak természetes, bár ez úgy tudom a jobb adatmentő szoftverekben alapértelmezetten be van kapcsolva.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#2079) spileraaa válasza inf3rno (#2077) üzenetére


spileraaa
senior tag

Titkosítást melyik programmal érdemes?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#2080) fatpingvin válasza Xpod (#2074) üzenetére


fatpingvin
őstag

én úgy ismertem hogy az "1" az az offsite backup, de amúgy szerintem egyetértünk, nem tudok és nem is akarok vitatkozni azzal amit leírtál :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2081) Xpod válasza spileraaa (#2079) üzenetére


Xpod
addikt

Az adatmentő szoftverrel a legegyszerűbb. Csak be kell kattintani, ha esetleg nincs bekapcsolva.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#2082) Xpod válasza fatpingvin (#2080) üzenetére


Xpod
addikt

fatpingvin #2080 szerintem mindegy, hogy 1 vagy 3. :) A lényeg, hogy legalább 2 egymástól független helyen legyen a mentés.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#2083) inf3rno válasza spileraaa (#2079) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Passz. Én AES 256 GCM-et használok általában saját programmal. De ez programozói szakmai ártalom. Ha találsz olyan szoftvert, ami tudja, akkor az valszeg rendben van.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#2084) section9


section9
őstag

Van egy eladó legújabb kiadású (9.) CISSP Official Study Guide-om és CISSP Official Practice Test (3. kiadás) könyvem. A Practice Test könyv gyakorlatilag full új, az OSG-be belelapoztam egyszer-kétszer. Érdeklödni privátban. :)

(#2085) cigam


cigam
félisten

Az, hogy valaki ért a számítógéphez, az nem jelenti azt, hogy okos is: [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2086) Tapsi válasza cigam (#2085) üzenetére


Tapsi
addikt

A sztori több sebből vérzik. Nem hiszem el, hogy egy ekkora cég az elbocsátás pillanatában nem blokkolja az accountját valakinek.

(#2087) Egon válasza Tapsi (#2086) üzenetére


Egon
nagyúr

Egen, nekem is pont ez jutott eszembe.
Magyar tulajdonú, kis/közepes méretű bankban is ez már jó pár éve alap (ráadásul ha valakit fegyelmi okból rúgnak ki, ún, vörös kóddal, akkor ahogy a filmekben van: biztonsági őr kíséri le, az IT rendszerekbe már nem léphet be, mert le van tiltva az acca, csak összeszedheti a cuccait és viszlát).
Nehezen tudom elképzelni, hogy az amcsik ennyire lazák legyenek.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2088) cigam válasza Tapsi (#2086) üzenetére


cigam
félisten

Egyrészt ezeket nem feltétlen a kirúgása után követte el, hanem ezek miatt rúgták ki.
Másrészt ez a mondat
...korábbi kollégáinak, és más banki alkalmazottaknak adta ki magát azzal, hogy az ő nevükben nyitott munkameneteket.
arra utal, hogy mások adataival lépett be, nem a saját - vélhetően letiltott - fiókjával.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2089) fatpingvin válasza cigam (#2085) üzenetére


fatpingvin
őstag

mi, bankot megkárosítani akárki akármit mond egy elismerésre méltó dolog :DDD

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2090) sztanozs válasza fatpingvin (#2089) üzenetére


sztanozs
veterán

remelem nem nalunk vezetsz szamlat ;]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2091) fatpingvin válasza sztanozs (#2090) üzenetére


fatpingvin
őstag

ha hajlandó lenne az intézet KP-ban adni a fizetést, sehol nem vezetnék számlát...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2092) Egon


Egon
nagyúr

Ismét bővül a csapatunk, keresünk IT biztonsági tanácsadót, fejlesztések biztonsági követelményeinek meghatározásához, illetve általános IT biztonsági tanácsadói feladatokra: kockázatelemzés, különböző IT biztonsági dokumentációk, szabályzatok készítése stb. (fókuszban a NIS2 megfelelés).
Részletek PM-ben.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2093) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Karácsonyi ajándék

https://www.coreinfinity.tech

(#2094) VágniValó válasza sh4d0w (#2093) üzenetére


VágniValó
addikt

Szégyenlem is magam, hogy erre se volt időm :/

Mindenki nevében köszönöm a megosztást. Remélem végig tudom olvasni hamarosan.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#2095) fatpingvin válasza sh4d0w (#2093) üzenetére


fatpingvin
őstag

köszönjük a nép nevében :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2096) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Na megkaptam első "we call about your windows" hívásom :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2097) inf3rno válasza ledgeri (#2096) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Gratula! :C Milyen szerencse, hogy nálam Linux van, bár vannak hülyeségei néha.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#2098) Rowon válasza inf3rno (#2097) üzenetére


Rowon
veterán

Engem se hívott még a Debian, hogy "ménem frissítesz vazze?" :C

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#2099) sh4d0w válasza inf3rno (#2097) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Semmi koze egy ilyen hivasnak ahhoz, milyen rendszert hasznalsz. Legeneralnak es hivnak egy rakas szamot, vmelyik csak bejon alapon.

https://www.coreinfinity.tech

(#2100) inf3rno válasza sh4d0w (#2099) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Akkor nem ment át a lényeg. :))

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.