Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) H4CKmyM1ND


H4CKmyM1ND
tag

Használom pár hónapja és nagyon jól begyűjtötte nekem a Full-HD film előzeteseket stb. Egy Samsung Spinpoint-tal 1TB nyomom, és most feltettem egy új firmware-t vmi német emberke fejleszti. A beépített torrent klienst kivette, de elvileg dolgozik az ügyön. Annyiból jobb mint a gyári fw, hogy ipkg csomag telepítő benne van, úgyhogy puttyval be ssh-zol és azt telepítesz amit csak találsz, webszerver + php, mail szerver, FTP szerver is van vagy 5 féle minimum. Linux ismeret alapszinten a beállításokhoz a telepített progikhoz nem árt, de elég jó leírások vannak pl. ftp szerverhez is. Árban hasonló max dlink dns-xxx meg linksys nas200.

Van egy beépített kis ventije ami hőmérséklet érzékelővel van ellátva, de átkapcsolhatod egy egyszerű jumperrel hogy menjen folyamatosan én eredetileg így használtam mert csendes, aztán rámoddoltam egy 80mm-es ventit, ez csak a nyitott házban lehet használni, fogyasztása a NAS-ank 20W alapjáraton de nem több 40W-nál lemezekkel. 24/7 letöltőgép. :C Másolás nekem is win xp-re/ről 2-4MBájt/s volt egy linksys routeren keresztül. A beépített gigabites lan portját a routerem visszafogta meg a PC 10/100 LAN portja. Full HD-t is tudtam róla streamben szaggatás nélkül nézni, de volt hogy beszaggatott, mikor ment párhuzamosan 5 torrent file. Árához képest elég jó volt nekem eddig, a másolás picit lassú de ki lehetett bírni. Hibátlan arra, hogy míg nem vagy otthon estére lehúz torrenten ezt-azt amit aztán megnézel róla. A módosított firmware-rel meg jópár dolgot telepíthetsz. Ext2 Ext3 fájlrendszer, akár titkosítva (nem sok értelme van, belassítja a video streamet) és FAT32 amit lekezel. RAID, JBOD is megy, de azokat nem próbáltam, 2 SATA II merevlemezt kezel le, 1TB/ SATA megy, samsung spinpint F1 megy vele.

Elvileg időzített ki bekapcsoláson is dolgozik a fw fejlesztője. Raidsonic legfrissebb fw-re 2009 04-05 havi van illetve ez amit használok 2009 júliusi amit most kezdett fejleszteni a tulaja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.