Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lamee


Lamee
csendes tag

Sziasztok!

Legyen ez a topic a NAS-4220B server információs oldala. Elsősorban hasznos programok, funkciók telepítése, beállítása a fő irányvonal, akár kezdhetnénk is egy torrent klienssel... Ki mit használ, milyen tapasztalatokkal ? Esetleg jobban menedzselhető FTP ?

[ Szerkesztve ]

(#2) Alex91 válasza Lamee (#1) üzenetére


Alex91
félisten

Kivancsi vagyok en is, bar en egy ennel jobb NAS-ra palyaznek! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3) riska1982


riska1982
tag

Engem is érdekelne a téma.

Pl, hogy lehet belőle egy webszervert csinálni?

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#5) riska1982 válasza Iginotus (#4) üzenetére


riska1982
tag

Hmm! Köszi a linkeket! :R
Azért várjuk a tapasztalatokat!
Én pl nem vagyok egy linux guru, de hátha van valakinek valami jó tapasztalata, hogy melyik firmware és melyik program működik rendesen és stabilan.
Pl én még a Twonky media szervert sem tudtam feltenni!
Tudna valaki segíteni, hogy hogy kell?

[ Szerkesztve ]

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#6) Lamee


Lamee
csendes tag

Sziasztok!

A legújabb firmware-rel olyat produkált a Box, hogy néhány óra után lebontotta fileserver kapcsolatot a windows-os gépekkel, ilyenkor egy softwares reboot után újból lehetett használni, majd rövid idő után újból eldobta a kapcsolatot. Eggyel régebbi firmware esetén azt vettem észre, hogy magától nem bont (akár 1 nap alatt sem) viszont ha pl. mp3 lejátszás fut róla, és intézővel böngészek a hálózati meghajtón, előbb utóbb ugyanúgy szétkapcsol, vagy akár bármilyen művelet közben. Valakinek van ilyesféle tapasztalata? Érdemes további firmware-t próbálni ? (1Tb Hitachi HDD van benne)

(#7) palmaigeri


palmaigeri
csendes tag

Nekem is van egy ilyen boxom de nem teljesen 100%os nem vagyok megelégedve a hálózat alatt történő másolási sebességgel. Nektek milyen tapasztalatatok van a nassal?

(#8) Alex91 válasza palmaigeri (#7) üzenetére


Alex91
félisten

Olcso husnak, hig a leve... Ennyit tud.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9) Lamee válasza Alex91 (#8) üzenetére


Lamee
csendes tag

Jelenleg kb. 40e ft a piaci ára. Alternatívát tudnál javasolni ?

(#10) H4CKmyM1ND


H4CKmyM1ND
tag

Használom pár hónapja és nagyon jól begyűjtötte nekem a Full-HD film előzeteseket stb. Egy Samsung Spinpoint-tal 1TB nyomom, és most feltettem egy új firmware-t vmi német emberke fejleszti. A beépített torrent klienst kivette, de elvileg dolgozik az ügyön. Annyiból jobb mint a gyári fw, hogy ipkg csomag telepítő benne van, úgyhogy puttyval be ssh-zol és azt telepítesz amit csak találsz, webszerver + php, mail szerver, FTP szerver is van vagy 5 féle minimum. Linux ismeret alapszinten a beállításokhoz a telepített progikhoz nem árt, de elég jó leírások vannak pl. ftp szerverhez is. Árban hasonló max dlink dns-xxx meg linksys nas200.

Van egy beépített kis ventije ami hőmérséklet érzékelővel van ellátva, de átkapcsolhatod egy egyszerű jumperrel hogy menjen folyamatosan én eredetileg így használtam mert csendes, aztán rámoddoltam egy 80mm-es ventit, ez csak a nyitott házban lehet használni, fogyasztása a NAS-ank 20W alapjáraton de nem több 40W-nál lemezekkel. 24/7 letöltőgép. :C Másolás nekem is win xp-re/ről 2-4MBájt/s volt egy linksys routeren keresztül. A beépített gigabites lan portját a routerem visszafogta meg a PC 10/100 LAN portja. Full HD-t is tudtam róla streamben szaggatás nélkül nézni, de volt hogy beszaggatott, mikor ment párhuzamosan 5 torrent file. Árához képest elég jó volt nekem eddig, a másolás picit lassú de ki lehetett bírni. Hibátlan arra, hogy míg nem vagy otthon estére lehúz torrenten ezt-azt amit aztán megnézel róla. A módosított firmware-rel meg jópár dolgot telepíthetsz. Ext2 Ext3 fájlrendszer, akár titkosítva (nem sok értelme van, belassítja a video streamet) és FAT32 amit lekezel. RAID, JBOD is megy, de azokat nem próbáltam, 2 SATA II merevlemezt kezel le, 1TB/ SATA megy, samsung spinpint F1 megy vele.

Elvileg időzített ki bekapcsoláson is dolgozik a fw fejlesztője. Raidsonic legfrissebb fw-re 2009 04-05 havi van illetve ez amit használok 2009 júliusi amit most kezdett fejleszteni a tulaja.

(#11) Nahar válasza palmaigeri (#7) üzenetére


Nahar
tag

Miért nem 100%-os?
Mások tapasztalata?

http://csaba.try.hu

(#12) Alex91 válasza Lamee (#9) üzenetére


Alex91
félisten

Netgear ReadyNas RND2000, bar meg ez sem az igazi... (De az ara elfogadhato.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13) Nahar válasza Alex91 (#12) üzenetére


Nahar
tag

Szép, de miben jobb?

http://csaba.try.hu

(#14) Alex91 válasza Nahar (#13) üzenetére


Alex91
félisten

Sebesseg (erosebb CPU, joval tobb memoria), szolgaltatasok. Amennyivl tobb az ara, annyival tobbbet is tud! Mondjuk meg ez se egy QNAP vagy Synology :), de azokot tobbe is merik...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15) Nahar válasza Alex91 (#14) üzenetére


Nahar
tag

Átlag otthoni felhasználónak milyen plussz szolgáltatásokra van szüksége?
FTP, Torrent, print server, esetleg Rapidshare (nekem még HTTP szerverre).
Erre nem megfelelő a 4220?

http://csaba.try.hu

(#16) Alex91 válasza Nahar (#15) üzenetére


Alex91
félisten

RaidSonic IB-NAS4220-B
Netgear ReadyNAS Duo
MacPower Taurus LAN (V2)

Ezek az olcsok :). Mondjuk a Netgear sem egy csucs.

Igazandibol a Synology es QNAP-ot erdemes nezni.

Nem a szolgaltatasokkal van baj, hanem a sebesseggel! Egyszeruen ezek az olcso NAS-ok lassuak, sok mindent hackelni kell esetleg ra, amit egy jobb NAS-nal szepen megkapsz. Hirdeti, hogy van Torrent kliens, csak ugye milyen hatekony? Ha mindent futtatsz rajta, akkor mennyire fogja birni szusszal? Amugy, ha csak mondjuk egy media lejatszot szolgal ki, vagy csak FTP szerver akkor jo, de ha egyszerre tobb dolgot kellene csinalnia (torrentrol nem is beszelve), akkor mar nem biztos, hogy a legjobb valasztas, hiaba olcso!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17) Nahar válasza Alex91 (#16) üzenetére


Nahar
tag

OK, értelek! :)
Nos, 4220, Taurus tulajok, írhatnátok a sebességről, mondjuk egyszerre futó Torrent és FTP mellett?

http://csaba.try.hu

(#18) simigeri


simigeri
csendes tag

Sziasztok!

Gondolom, hogy baromi láma a kérdés, de valahogy nem igazán sikerült megoldanom a következő elvárást:
Windows hálózatban kéne mindenki számára megoszatni bizonyos könyvtárakat, felmeppelhető módon (ne kérjen felhasználónév/jelszó párost)!
A beépitett guest felhasználó erre nem képes. Esetleg próbálkozzak anonymous-szal?

köszi

(#19) zeharom


zeharom
csendes tag

Sziasztok,
Nekem van egy eladó még garanciális 4220B Vettem egy Divico playert így már feleslegesse valt.....
06703000000 vagy 06303551000[IMG:/dl/upc/2009-09/19/230502_djzivas3ibuw8kxc_nass2.jpg][/IMG]

(#20) Nahar


Nahar
tag

Tegnap vettem egy 4220-ast, jövő héten pedig egy 1,5-ös Hitachit teszek bele.
Gyári FW-t melyikre érdemes lecserélni? Torrentre és FTP-re használnám elsődlegesen

http://csaba.try.hu

(#21) Encian


Encian
tag

Sziasztok!

Bár eléggé kihalt ez a topic, hátha benéz egy 4220-as tulaj és tud nekem válaszolni az alábbi kérdésekre.

Szeretnék 1,5 TB -os HDD-ket tenni a NAS-ba, olvastam, hogy vannak/voltak problémák különböző gyártók merevlemezeivel. ezek a problémák még mindíg fennálnak? vagy a legutolsó firmware-ben kijavították?

a kiszemelt típusok:

Seagate Barracuda LP 5900.12 1,5TB (ST31500541AS)
Samsung EcoGreen F2 1,5TB (HD154UI)
Western Digital Caviar Green 1,5TB (WD15EADS)

Melyik menne biztosan a NAS-ban?

Adatvesztéssel jár, ha a második merevlemez csak később lesz beletéve?

Köszönettel: Encian

Remélem jár még erre valaki.

(#22) lb


lb
csendes tag

Sziasztok,
Van/volt valakinek problémája 4 gb nagyobb fájlok letöltésével? Valamilyen furmányos oknál fogva nem indul el a 4gb nagyobb fájlok letöltése.
Köszi

(#23) mateka198


mateka198
csendes tag

Valaki tudna segíteni eben az ügyben?

Mert Win 7-em van és ha USB be bedugom nem ismeri fel a laptopom! :U :U :U

(#24) mateka198


mateka198
csendes tag

Valaki tudna segíteni eben az ügyben?

Mert Win. 7-em van és ha USB be bedugom nem ismeri fel a laptopom! :U :U :U

(#25) mateka198


mateka198
csendes tag

Valaki tudna segíteni aba hogy felismerje a gépem az ICY BOX-ot?

(#26) agost válasza mateka198 (#25) üzenetére


agost
csendes tag

Sziasztok, egy lama kérdés.

admin jelszót módosítottam, utána nem enged be vele. És ugye kétszer nem írhattam be ugyanúgy elütve a jelszót...

Mi ilyenkor a teendő?

(#27) Alex108


Alex108
csendes tag

Hello mindenkinek!
A NAS-omnak az alaplapján meghibásodott egy IC (? - nem értek ezekhez, de ha jól emlékszem ezt mondták), s most ha áramot kap, felpörög, nem lehet kikapcsolni, de használni sem.
Vittem már szervízben, ahol megállapították a hibát, s megpróbálták beszerezni a rossz alakatrészt az alaplapra, de 1 hónap próbálkozás után visszaadták, semelyik beszállító nem tudott beszerezni. Ha esetleg valakinek van egy meghibásodott - kidobásra váró - ICY BOX IB-NAS4220-B-je, az kérem szóljon, hátha tudnám azt a kis alkatrészt használni az alaplapról.
Köszi.
Alex108

(#28) Encian


Encian
tag

Van egy eladó ICY BOX NAS 4220-B -m, ha valakit érdekelne 25K. megvettem használtan, de rájöttem, hogy nem ez kell nekem /kicsit későn doboz cd kábel, mindene meg van

[ Szerkesztve ]

(#29) romboyco


romboyco
csendes tag

Heló Olvasók!

Gondolom már mindenki megszabadult a topik címadó eszközétől.
Azért hátha valaki még érez idíttatást a következőkre:
alap problémám, hogy a minidlna ami az automatikusan feltelepíthető optwaer-ben van az nem működik megfelelően.
Megpróbálnám az optwaer-t lecserélni ffp 0.7-re de sehogy sem sikerül.
a) az optware nem akar lejönni
b) az ffp 0.5 nem települ fel úgy hogy reboot után beintegrálódva ottmaradjon
c) az ffp 0.7 telepítéshez semmi leírást nem találtam ami ezzel a cuccal működne
d) nem jött ki 2009 óta firmware a nashoz (utolsó 2.6.3.2-20090424)

megkösznöm ha valaki segítene

(#30) romboyco


romboyco
csendes tag

Kedves Olvasók!

Sikerült felraknom az ffp 0.7-et (oarm verzió) és el is indítottam de az init script nem mondható tökéletesnek.
esetleg van valakiek tapasztalata?

(#31) muchacoado


muchacoado
aktív tag

Sziasztok! Találtam egy ilyet a pincében :) Ér ez valamit mostanság? Tápegység nincs hozzá, de úgy látom egy PS1 tápja jó lesz, +12v és +5v kell neki.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.