Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  I875 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sefter


Sefter
veterán

Gépfejlesztés előtt állok és tudni szeretném, hogy van-e külömbség az Asus P4C800 Deluxe és az Abit IC7-G között (gyártón kívül...),
és milyen procit érdemes venni hozzá: 2,6 533-as vagy 2,6 800-ast? (húzhatóság szempontjából...)

Psn ID: sefter_hun

(#2) Sidaries válasza Sefter (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Prociból én 533-as -at vennék. Mivel Intelből csak Fsb-vel tudsz tuningolni és itt még valószínűleg van lehetőség, míg egy 800-asnál nem hiszem. Persze én csak egy egyszerű Amd-s vagyok :D

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#3) Sefter válasza Sidaries (#2) üzenetére


Sefter
veterán

Szívesen veszem AMD-sek ötleteit is ha nem próbálnak áttéríteni ;]

Psn ID: sefter_hun

(#4) Versus válasza Sefter (#1) üzenetére


Versus
senior tag

Kedves Sefter kolléga ! :)
Semmiképpen nem foglak rábeszélni egyikre sem,mert szerintem amúgy is mindenki szimpátia alapján dönt és mivel azonos chipkészletre épül mindkettő te is nyilván így fogsz dönteni! :)
Segítségképpen idelinkelek neked egy linket :
http://www.hardocp.com/article.html?art=NDg0
Ezért mindjárt szólni fogsz hogy mit akarok a P4P800-al de azért fussad át pls.
Az Asusról az a szubjektív véleményem hogy marha jó,csupa kellemes meglepetés de 533-as procival nem sok értelme van ennek a chipsetnek,szóval azt javaslom egy 800-asba vágj bele,azt is elmondanám hogy milyen 800-assal de sajnos a procim még mindíg nem érkezett meg,pedig a 2.4C-s húzhatóságáról elég jó dolgokat lehet olvasni.Ami külön nagy meglepetés az az integrált hangkártya ami fényévekre van az eddig megszokott AC97-től minden tekintetben,de az SB Live 5.1 után is hihetetlenül jó (nagy hangerőn 0 sistergés,AI funkció,könnyű konfigolhatóság,gyönyörű mély és magas hangok,UT2003 EAX+HW gyorsításnál remegő gyomorfal minden raksinál,hihetetlen térhatás) ,a vicc hogy sosem jöttem volna rá ha a melegtől nem dobta volna fel a talpát az SB-m így kinyomoztam valami Yamaha chip dolgozik benne ráadásul 0% erőforrást használ a rendszerből a tesztek szerint.A ''fedélzeti'' lan is kivállóan működik marha egyszerű öndiagnosztikával erről mást nem is lehet írni.A lapban működik egy AI-overclock funkció ahol beállíthatod mit szeretnél a lap meg belövi az fsb-t,vcoret,ram időzítéseket magától.Persze szerintem ezt mindenki szereti maga csinálni! :) Mást nem nagyon érdemes itt rizsáznom ez is jórészt szubjektív tapasztalat volt a P4C800-ról de ha száraz teszteket is akarsz olvasgatni itt van egy rakat : http://www.asus.com/prog/awardindex.asp?kp=P4C800%20Deluxe&langs=01

Sikeres vásárlást !

Premium Vintage

(#5) Versus válasza Sidaries (#2) üzenetére


Versus
senior tag

Rosszul tenné mert a ramjai max DDR320-on mennének a chipset tulajdonságaiból eredően (tapasztalom magam is a dolgot)!
Ami a C-s procik húzhatóságát illeti ajánlom ezt a tesztet :
http://www.x86-secret.com/popups/articleswindow.php?id=77
Pont idevág az a 250-es fsb nem olyan rossz ,ráadásul ha rákeresel a 2.4C-nél lehet olvasni több helyen 280-290!-es fsb-n járó prociról!
Az x-86-on volt pont egy világrekord 320-as fsb-n járó P4C-vel a főszerepben pont egy P4C800-ban,persze nem levegő hűtötte,én nem is tenném ki hasonló durvaságnak a procimat! :)

Premium Vintage

(#6) Sefter válasza Versus (#4) üzenetére


Sefter
veterán

Szia Versus !
Van ötleted miért van a Gigabyte 8KNXP-n 6 memória foglalat?
Egyébként úgy néz ki Abit IC7-G lesz a vége hacsak nem találok a Gigabyt-on kívül valami Ide Raid-es megoldást...

Psn ID: sefter_hun

(#7) Andix


Andix
csendes tag

És a ''Hipertreding'' is csak a C-s procikban van.

(#8) Elrood válasza Andix (#7) üzenetére


Elrood
őstag

És 533-s FSBjű 3,06GHz-sben.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#9) Andix válasza Elrood (#8) üzenetére


Andix
csendes tag

Igaz-igaz, de az egy más árkategória :).

(#10) Jano


Jano
senior tag

Én is egy I875-ös csipkészletű alaplapot vennék 2.4C-s procival csak kérdés az hogy mennyibe kerül.

A tudás érték!!!

(#11) erdoke válasza Jano (#10) üzenetére


erdoke
titán

[L]http://www.hothardware.com/hh_files/Motherboards/abitic7g_asusp4c800.shtml[/L]
Pont ezt a 2 deszkát hasonlítják össze egy meglehetősen alapos tesztben.
Szvsz mindenképpen C-s procit kellene bele venni. Ideális esetben szinkron RAM mellett jön elő a legnagyobb teljesítmény, de ehhez minimum 2,8C-re van szükség (480-on elketyegő RAM mellett. Ez + 20%-ot jelent, tehát 2,8->3,36 GHz. Persze 3,0C-vel több, de az már elérhetetlen, 2,8C is húzós.:(

A legjobb aláírás a héten

(#12) erdoke válasza Versus (#5) üzenetére


erdoke
titán

Na, megyünk az EU-ba? Véleményünk persze most sem teljesen 1ezik. Szvsz több lehetőség is van IC7-G-nél arra, hogy ne csak 320-on menjenek a RAM-ok, ha 533-as procit használsz. Pl. 1:1 osztóra állítod, de lehet aszinkron felülhajtani is. P4C800-nál nem emlékszem pontosan. Tényleg nem tudod 320 fölé vinni?
2,4C helyett inkább spórolj még 2,8C-re és jó ramra, hogy szinkron tudd tuningolni 3,2 fölé.

A legjobb aláírás a héten

(#13) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Hali!

Én is gépfejlesztés elött állok, szerintetek mit érdemes :

Abit IC7 + P4 2,4 C ( 78 ezerre jön ki bruttó Bluefishben)

Abit BH7 + P4 2,4 B (55 e)

ASUS A7N8X + XP2500+ Barton (53 e)

Jó tudom, a legelső a legjobb, csak az rohadt drága, jobb is annyival mint amennyivel drágább, érdemes rá még egy picit gyűjteni?

Thx

(#14) Sefter válasza Jano (#10) üzenetére


Sefter
veterán

50-55e a lap
45-50 a proci

Psn ID: sefter_hun

(#15) kalcika válasza Sefter (#6) üzenetére


kalcika
tag

P4C800 Deluxe és P4P800 Deluxe is kezel 2 ill. 4 PATA RAID-et.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#16) Sefter válasza kalcika (#15) üzenetére


Sefter
veterán

? ? ?
Da az asus honlapján csak 2 Ide port van a Deluxe-on is...

Psn ID: sefter_hun

(#17) kalcika válasza Sefter (#16) üzenetére


kalcika
tag

Melyik honlapon? Én újra felmentem és megnéztem ([L]http://www.asus.com/prog/spec.asp?m=P4P800%20Deluxe&langs=01[/L]), ott a 4 IDE csatlakozó P4P800 DELUXE-on, 2 az ICH5R déli hídhoz, 2 pedig VIA kontroller:

VIA6410 RAID controller:
-2 x UltraDMA 133 support four hard drives
-RAID 0, RAID 1, RAID 0+1, JBOD

Ugyan opcionálisnak van írva, de megnéztem és a C** nagykerben rajta van.

A P4C800DELUXE-nál hasonló a helyzet csak Promise 20378 RAID controller-rel, ami képes a SATA+PATA RAIDre is.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#18) erdoke válasza HaroWerks (#13) üzenetére


erdoke
titán

Ha neked jó az aszinkron tuning, gyűjts az elsőre v. gyűjts még tovább egy 2,8C-re, és azt szinkron tuningold 466-os rammal. Egyébként a legjobb vétel az utsó, pedig nekem Intel van. Az nForce2 + Barton nagyon jó díl.

A legjobb aláírás a héten

(#19) Sefter válasza kalcika (#17) üzenetére


Sefter
veterán

Azon lehet, de én a P4C800 deluxe-ról beszélek...

Psn ID: sefter_hun

(#20) Sefter válasza Sefter (#19) üzenetére


Sefter
veterán

Most néztem a P4C800 deluxe-ot, ezen 3 IDE port van + 1 floppy?
Hol a 4. IDE?
Az utolsó PCI sín mellet lenne az a fekete ''folt''?

Psn ID: sefter_hun

(#21) Versus válasza erdoke (#12) üzenetére


Versus
senior tag

Dok,öreg barátom ez nem a lap sajátossága hanem a chipseté.533-as procival egyik 875/865-ös sem fog 320 felett menni.Akármit teszel az osztókkal ez van,ezt kell szeretni.Új proci vásárlásakor (vagy inkább úgy írom új konfig vásárlásakor) érdemesebb 800-as P4-et beszerezni.Na meg jó ramokat mert mostanában egyre több ismerősöm fut bele abba a jelenségbe Nforce2-es vagy 865-ös lapnál hogy a DDR400-as ramok nem tudják a 400-at valójában.
2.8-as C megvan egyszerűen azért mert 2.4-est nem tudtam szerezni,éppen olyan csíkokat csinál a GB-ben hogy a könnyeim csöpögnek a meghatottságtól! :)
Kíváncsi leszek a TwinMOS-ra amúgy.

Premium Vintage

(#22) erdoke válasza Versus (#21) üzenetére


erdoke
titán

N/B Strap CPU As DRAM Ratio (CPU:DRAM)
By CPU:
1:1 (533, 800 MHZ CPUs)
3:2 (800 MHz CPU)
3:4 (400 MHz CPU)
4:5 (533 MHz CPU)
5:4 (800 MHz CPU)
By SPD (DDR speed determined by internal memory circuitry)
PSB400 3:4
By SPD (DDR speed determined by internal memory circuitry)
PSB533:
1:1
4:5
By SPD (DDR speed determined by internal memory circuitry)
PSB667:
1:1
5:4
By SPD (DDR speed determined by internal memory circuitry)
PSB800:
1:1
3:2
5:4
By SPD (DDR speed determined by internal memory circuitry)

A legjobb aláírás a héten

(#23) erdoke válasza Versus (#21) üzenetére


erdoke
titán

N/B Strap CPU As DRAM Ratio (CPU:DRAM)

By CPU: 1:1 (533, 800 MHZ CPUs)
3:2 (800 MHz CPU)
3:4 (400 MHz CPU)
4:5 (533 MHz CPU)
5:4 (800 MHz CPU)
By SPD (DDR speed determined by internal memory circuitry)
PSB400: 3:4
By SPD (DDR speed determined by internal memory circuitry)
PSB533: 1:1
4:5
By SPD (DDR speed determined by internal memory circuitry)
PSB667: 1:1
5:4
By SPD (DDR speed determined by internal memory circuitry)
PSB800: 1:1
3:2
5:4
By SPD (DDR speed determined by internal memory circuitry)

A legjobb aláírás a héten

(#24) erdoke válasza erdoke (#23) üzenetére


erdoke
titán

Szia Versus!
Szóval ez lenne az IC7-G CPU:RAM arányinak állítási lehetősége. Ebből az látszik, hogy 533-nál is adható meg 1:1, az nem, hogy csak 160-ig emelhető az FSB. Persze ez csak elmélet, a gyakorlatról majd kb. 2 hét múlva tudok beszámolni. Megint egyforma procink lesz különböző alaplappal, és megint mázlim volt a beszerzéssel (csak azért cserélek, mert egy fityingembe se kerül a csere). Procival szvsz jobban jártál, mint 2,4C-vel. Már csak 1 jó RAM-ra lesz szükséged, feltéve hogy még nem szerezted be.
Majd beszámolok a 466-os TwinMOS és a szinkron tuning határairól. HardOCP-n 3,0C Engineering Sample-t meglőtték szinkron DDR500-zal, de nem írták, hogy milyen RAM volt, csak annyit, hogy egyenesen Tajvanból hozatták.
Bocs a 2 táblázatért, de az a fránya Tab. CPU:Ram között se szándékos a vigyor, csak az eredeti DRAM volt, és : a D-vel default vigyor... :D

A legjobb aláírás a héten

(#25) erdoke válasza Sefter (#20) üzenetére


erdoke
titán

Nincs negyedik. 2 az ICH5R-en, 1 külön Promise chipen. Fekete folt vmi kalózregényben.(:)))
Abit-nál csak 2 van, mindkettőnél 4 SATA.

A legjobb aláírás a héten

(#26) Versus válasza erdoke (#24) üzenetére


Versus
senior tag

Az fsb-t emelheted ameddig a procid bírja de 533-as procival max DDR320-on mennek a ramok.P4C800-nál is be van lőve DDR333 ,szóval úgy néz ki mintha ....de valójában max 320.Amivel ez meg is tekinthető az az AIDA ,eddig egyedül ebben a progiban találtam meg az erre utaló pontos adatot szóval egy piros pont Fiery-nek! :)))
Sok sikert kívánok az Intel chipsethez!

Premium Vintage

(#27) kalcika válasza erdoke (#25) üzenetére


kalcika
tag

Igen, csak 3 IDE csatlakozó van a P4C800 Deluxe-on. Ebből az egyik (a Promise-os) építhető RAID tömbbe, azaz a rá kapcsolható 2 ATA133 egység. A nagyszerű az, hogy ezek egy tömbbe fűzhetőek max. 4 SATA eszközzel (a későbbi fejlesztésekhez mindenképpen jó lesz).

A fekete folt szerintem:
1 x ASUS WIFI Connector for optional wireless LAN upgrade

Ez lehet ;)

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#28) Sefter válasza kalcika (#27) üzenetére


Sefter
veterán

Köszi szépen mindenkinek szereztem egy Asus P4P800 Delux-ot.....
(4 IDE vezérlővel ;] )

Psn ID: sefter_hun

(#29) erdoke válasza Sefter (#28) üzenetére


erdoke
titán

Gratula! Én maradok a 875-nél, mert Abitnál a 865-ös lapon nem az Intel, hanem 1 3Com LAN-t használnak, valszeg a déli hídon, ami elég gagyi megoldás.
Milyen procival lesz szerelve a P4P800-ad?

A legjobb aláírás a héten

(#30) Sefter válasza erdoke (#29) üzenetére


Sefter
veterán

egyenlőre ''kölcsönprocival'' (P4 2,4/400), mert az enyémet eladtam és még nem jött meg a 2,6/800-as :)

Psn ID: sefter_hun

(#31) erdoke válasza Sefter (#30) üzenetére


erdoke
titán

Nem lesz kevés a szinkron tuningolhatóság? Milyen a RAM-od?
RAM 480-ig 20% tuning. 2,6-nál ez 3,12 GHz. Ezek bírnak 3,6-ot is.
Még nem tudom, a 466-os RAM-om meddig bírja majd, de rendeltem hozzá rézbordát... Én a 2,8-ba feccölök, ahhoz is 500 MHz-en kellene ketyegni a RAM-nak 3,5 GHz-hez. Ez a hátránya a 800-as FSB-nek.:(

A legjobb aláírás a héten

(#32) Sefter válasza erdoke (#31) üzenetére


Sefter
veterán

RAM-ból is most várom a cseréket, mert még 333-asok ketyegnek...

Psn ID: sefter_hun

(#33) kalcika válasza erdoke (#29) üzenetére


kalcika
tag

3Com Gbit LAN van a két ASUS Deluxe lapon is...

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#34) erdoke válasza kalcika (#33) üzenetére


erdoke
titán

A kérdés az, hogy déli hídon v. északin? Nem véletlenül dobta át az Intel az integrált gigabites LAN-t az északira, próbálja tehermentesíteni a soványka É-D közti sebességet.

A legjobb aláírás a héten

(#35) kalcika válasza erdoke (#34) üzenetére


kalcika
tag

Az intel nem integrált gigabites LAN-t az északi hídra, csak 10/100-as interface-t, úgy tudom.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#36) erdoke válasza kalcika (#35) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem az északira tette, mégpedig a fenti okok miatt. Olvastam vhol, de megnézheted a chipset speckójában, aztán számolj be. Én most mobilon vagyok.
Thx.

A legjobb aláírás a héten

(#37) anulu válasza erdoke (#31) üzenetére


anulu
félisten

Lenne egy olyan kérésem, hogy ha sikerül nagyjából normális (2,5-3-3-7 vagy jobb) értékekkel a tuning MHz végét elérned, akkor elárulod nekem? És azt is, hogy pontosan milyen memória :) Ugyanis az AMD-m 250+ FSB-t is bír, de csak 333MHz-es Samsungom van mellette, ami 400-at még bír, de felette köhög a fenti időzítéssel.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#38) anulu


anulu
félisten

Melleseleg pedig örülök, hogy Intel lapokról olvashatok fórum hozzászólásokat :) Tetszenek ezek a lapok, de nagyon, csak az a bajom, hogy a 462 lábas procim nem megy beléjük, az Istenért se :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#39) erdoke válasza anulu (#37) üzenetére


erdoke
titán

Persze, majd beszámolunk (Versus-nak is ilyen RAMjai vannak). TwinMOS PC3700, 4,3 ns-os. 2,7 V-on adja a 466-470 MHz-et, 2,8-on majd meglátjuk, veszek rá TT rézbordát. :)
Alapból 2,5-2-2-? időzítéseken futja a 466-ot.

A legjobb aláírás a héten

(#40) Sefter válasza erdoke (#39) üzenetére


Sefter
veterán

Hol vettetek ilyen ramot?
Mennyi volt?

Psn ID: sefter_hun

(#41) erdoke válasza Sefter (#40) üzenetére


erdoke
titán

Nagykere az Expert. Kisker pl. a Demostudio, de más is hozza, ha kell (M*Comp, stb). D.St: nettó 15 800 a 256 MB-os darabja.

A legjobb aláírás a héten

(#42) Sefter válasza erdoke (#41) üzenetére


Sefter
veterán

Köszi, megnézem az Expert-nél....

Psn ID: sefter_hun

(#43) Jano


Jano
senior tag

Én is gondolkodom rajta hogy tuning RAMot vegyek-e majd az új konfigomba, csak nem tudom meg éri-e majd az árát mennyi tuningot tudok belőle kisajtolni.

A tudás érték!!!

(#44) Sefter válasza Jano (#43) üzenetére


Sefter
veterán

SZvsz. ezeket nem azért veszed, hogy ezt tuningold, hanem , hogy ha a procit tuningolod akkor tudd szinkronban hajtani....

Psn ID: sefter_hun

(#45) Jano válasza Sefter (#44) üzenetére


Jano
senior tag

Tudom, de az kérdés hogy meddig bírják vajon szikronban a procival.

A tudás érték!!!

(#46) Sefter válasza Jano (#45) üzenetére


Sefter
veterán

egy 466-os DDR alapban elbír 233MHz -es FSB-t Milyen proci az ami 233-as FSB-vel megy ? (akár túlhajtva...)

Psn ID: sefter_hun

(#47) Jano válasza Sefter (#46) üzenetére


Jano
senior tag

Amúgy P4 2.4C procit akarok hozzá venniaz alapból 200 FSB-n megy, akkor elvileg 12x-es a szorzója vagyis 12*233=2796, majdnem 2800 Mhz, ez így elég jó csak az a baj hogy a tuning RAM dupla annyiba kerül mint mondjuk egy sima Samsung DDR400-as RAM.

A tudás érték!!!

(#48) Sefter válasza Jano (#47) üzenetére


Sefter
veterán

Egyébként pont ezen gondolkozok én is nem elég-e sima 400-as...

Psn ID: sefter_hun

(#49) Jano válasza Sefter (#48) üzenetére


Jano
senior tag

Hát tuningra biztos nem még ha 10-20 Mhz sikerül is kicsikarni belőle, akkor is 12*210=2520, 12*220=2640.

A tudás érték!!!

(#50) Sefter válasza Jano (#49) üzenetére


Sefter
veterán

Igen ám de nekem még csak 400-as procim van....

Psn ID: sefter_hun

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  I875 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.