Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  HyperThreading - új alaplapok... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Turmoil


Turmoil
senior tag

''Az elsõ HyperThreading támogatással rendelkezõ Pentium 4-es processzorok a már jól ismert Northwood magra fognak épülni, mûködési frekvenciájuk pedig 3,06 GHz lesz, és várhatóan még ebben az évben be fognak mutatkozni. Rossz hír, hogy ezen új Pentium 4-es chipek egyes források szerint inkompatibilisek lesznek a jelenlegi Pentium 4-es alaplapokkal.''

Az Intel megint hülye, gyártsuk a szemetet, Kínában elfér a sok régi alaplap... :(

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#2) Den válasza Turmoil (#1) üzenetére


Den
veterán

Már vártam a szokásos félévenkénti alaplapcserét :) Hanyadik alaplapja lesz ez a p4-nek? 4-dik?

www.simson4t.hu

(#3) Yutani válasza Den (#2) üzenetére


Yutani
nagyúr

Asszem csak a 3.
Socket428 -> Socket748 -> Hyperthreading

Nem?

#tarcsad

(#4) Yutani válasza Yutani (#3) üzenetére


Yutani
nagyúr

De hát ez már megszokott:

Pentium:
Socket6 -> Socket7 -> Super7

Celeron:
Slot1 -> S370 PPGA -> S370 FC-PGA -> S370 FC-PGA2 -> Socket478 :))

Pentium3:
Slot1 -> S370 FC-PGA -> S370 FC-PGA2

Athlon:
SlotA -> SocketA (TB) -> SocketA (XP)

#tarcsad

(#5) Yutani


Yutani
nagyúr

Egyedül a szépemlékű:) PII-nek volt egyetlen foglalata, a Slot1.

#tarcsad

(#6) Den válasza Yutani (#3) üzenetére


Den
veterán

Nem nem. socket428-> socket478 400mhz -> socket478 533mhz ->hyperthreading

www.simson4t.hu

(#7) launcser válasza Yutani (#4) üzenetére


launcser
senior tag

várjál, pentium 1 durvább :)
socket 4: elso penták(60,66)
socket 5: 120ig voltak ilyenek
socket 7: ez volt a végleges végülis
socket 6ot most nemvágom

tütüü

(#8) Den válasza Yutani (#5) üzenetére


Den
veterán

tévedés a socket a ugyanaz tb-nél is és xp-nél is sőtt a thorough... izénél is, csak bios frissítés kellett. Tehát athlon összesen 2 foglalat.

www.simson4t.hu

(#9) rog válasza launcser (#7) üzenetére


rog
addikt

socket 6 az egy spec 486dx4 volt

(#10) launcser


launcser
senior tag

ja athlon 2 foglalat
csak kurva slot-as procit nem lehet mostanában már látni :)
amugy átalakitokat elég soxor csináltak, dehát az nem az igazi, nem minig jo, és nem mindenhez nyomatták

tütüü

(#11) Den válasza launcser (#7) üzenetére


Den
veterán

socket 7 ben is volt kettő a sima és az mmx pentiumoknak, a különböző core fesz miatt.

www.simson4t.hu

(#12) launcser válasza rog (#9) üzenetére


launcser
senior tag

tényleg, akkor ezt is tudom legalább :)
socketologiám majdnem teljes
a 486osok azok socket3-asok voltak, de akkor miben különbözött a 6os?

tütüü

(#13) launcser válasza Den (#11) üzenetére


launcser
senior tag

sztem nem, ott volt sima socket 7 meg super socket 7, de ez is hülyeség mert ugyanaz a foglalat, ugyanazok a lábhelyek
az mmx-nek csak kevesebb fesz kellett, de elment nálam már többön is régi lapban, csak nem mmx-esnek ismerte fel .)
a super meg elm a 100-as fsb-t takarja, de a lábszám akkor sem változott

tütüü

(#14) rog válasza launcser (#12) üzenetére


rog
addikt

kettovel kevesebb laba volt (kb)
gondolom kiszabasnak, mert biztos mar joideje nem csereltek alaplapot a userek :)

(#15) launcser válasza rog (#14) üzenetére


launcser
senior tag

akkor nagyon fasza lehetett :)
de melyiket voltak ezek?
van otthon egy nagy doboz 486os alaplap
keresek már egyet, és megszámolok :D
procim is van elég sok ilyen gecaj
de socket6rol még nem sok helyen tudtam olvasni

tütüü

(#16) McJames


McJames
senior tag

OFF
Szia Launcser! Bocs, nem megyek a Balatonra, ez a hülye esős idő (meg az OTP) felborított minden ütemtervet.
ON
És? Szinte mindegyikhez volt átalakító fillérekért. Ráadásul működtek is... A második vonalbeli, de még használható alaplapok sem kerültek rettenetesen sokba és a használt piacuk máig egészen jó.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#17) robekri válasza launcser (#7) üzenetére


robekri
addikt

Socket 8-at kihagytad!

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#18) launcser válasza McJames (#16) üzenetére


launcser
senior tag

off
én meg már mint látod visszajöttem :) szar ido miatt
on
ja pl slot-a socket-a hoz is igértek nem lett, slot1-fcpga2 immos drága, fcpga-st 1 hónap alatt sikerült haveromnak találni nemrég
de mondjuk a régi p1-eknek nem volt átalakitojuk, 3 féle szoket az szivás volt..

tütüü

(#19) rog válasza robekri (#17) üzenetére


rog
addikt

abból legalább annyi lehet, mint a socket 6-bol
:)
bar multkor lattam egy hasznalt ppro-t valami arlistaban.

(#20) launcser válasza robekri (#17) üzenetére


launcser
senior tag

socket 8 az a pentium pro, az elég különc :), pentium 1,5
még láttam képen anno socket8 --> slot1 átalakitott
szép volt :)

tütüü

(#21) Den válasza launcser (#15) üzenetére


Den
veterán

Nem nem, kevered a szezont a ... :) Szóval a szuper7 _nem_ intel foglalat. azt a klóngyártók taláták ki amikor az intel a p2-nél bevezette a slot1-et és levédette a lábkiosztást, így az amd, cyrix... nem tudta azt használni, ezért az amd bevezette a super7-et. A sima pentium alaplapba nem lehetett mmx-t tenni mert behalt volna az 5v core fesz-től. Volt viszont egy overdrive nevű átalakító, azzal ment mmx sima p1 lapban

www.simson4t.hu

(#22) rog válasza Den (#21) üzenetére


rog
addikt

mikor volt utoljara 5v-os a pentium? amikor még 60mhz-s volt de akkor meg socket 4-es volt..
mer a p75 az 3,5v-os
a p233mmx meg 2.8v core, 3.3v i/o
ezert nem tudtad volna beletenni egy regebbi pentiumos alaplapban mert az nem tudott eltero i/o-t es core-t adni.

(#23) Yutani


Yutani
nagyúr

Na, köszi nép, hogy pontosítottátok az általam írtakat... :))

#tarcsad

(#24) launcser válasza Den (#21) üzenetére


launcser
senior tag

jolvan lehet hujén fejezem ki magam amugy :)
super7-et tom hogy k6-2 meg cyrix m2 használták, de lefelé kompatibilis volt az is :)
socket 7-es akármit bele lehetett tenni
egy olyan overdrive átalakitora kiváncsi lennék :)
amugy én sima fx-es penta lapba tettem mmx166ot, elment pentium-s 166 ként :)

tütüü

(#25) launcser válasza rog (#22) üzenetére


launcser
senior tag

ja socket 4-es penta1-nek volt 5v coreja, de az 60 v 66 os kivitelben volt csak
látszik sokunkat bekavart intel bá'

tütüü

(#26) Den válasza rog (#22) üzenetére


Den
veterán

ok rosszul emlékeztem, de a lényeg hogy különbözött a p1 és a p1 mmx core feszültsége, ezért volt az mmx-nél eltérö a core és i/o fesz.

www.simson4t.hu

(#27) rog válasza Den (#26) üzenetére


rog
addikt

:) igen. valami ilyesmi.

(#28) robekri válasza launcser (#20) üzenetére


robekri
addikt

Éppen egy ilyen pro-ba keresek ramot.Intel PR440FX az alaplap típusa:SCSI vezérlő dual proci és k*rva specko ram kell bele.Elsőre sima SD, de az intel oldalán EDOt írnak. Nem tudom nem láttam még EDO-t SD RAM foglalattal.
Bővebb info itt:http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/pr440fx/pr_mem.htm

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#29) robekri válasza launcser (#20) üzenetére


robekri
addikt

Éppen egy ilyen pro-ba keresek ramot.Intel PR440FX alaplap.
Info:http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/pr440fx/pr_mem.htm

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#30) rog válasza robekri (#29) üzenetére


rog
addikt

te ez ott sima 72tüs edo-ram

(#31) rog válasza rog (#30) üzenetére


rog
addikt

visszaszivva /letoltottem a pdf-et,168-pin :) /
66mhz-s,3,3v-os sdram

(#32) Yutani válasza robekri (#28) üzenetére


Yutani
nagyúr

Sejtheted, hogy elég ritka ez a ram, gondolom nehezen fogsz találni ilyet...
Egyébként annyira nem speckó, mert van egy Acorp 5TX52 alaplapom, ami SDRAM foglalattal is rendelkezik, amibe szintén rakható ez a fajta EDO RAM, és persze normál SDRAMmal is megy.

#tarcsad

(#33) guest


guest
veterán

Slot II?
Pentium II. III Xeon...

prohardver vendég

(#34) Den válasza guest (#33) üzenetére


Den
veterán

ja bizony

www.simson4t.hu

(#35) Egon


Egon
nagyúr

Hmmm... Először is: a hírben benne van, hogy ''...egyes források szerint...''. Azaz még korántsem biztos (bár sajnos elég logikusan hangzik), sok hülyeség kering a neten, egyes források szerint Hammer is lesz az idén...:D
Ezen túlmenően aki mostanában vett P4-et (vélhetőleg 1.6, 1.8-as Northwoodot), az egy szintet fog tudni upgradelni: vesz egy 3 Gigás P4-et - közel 100%-os sebességnövekedéssel. Aki meg 2-3 évente egyben cseréli a gépét, azt ez a hír teljesen hidegen hagyja.
A régi időkre visszatérve: amikor az Intel kijött a Slot1-es foglalattal, és sláger volt a 300-as celeron (persze 450-en), akkor aki az amd mellett döntött, az max. a jó kis K6-ot tudta megvenni, Super7-es lappal. Ez jó 4 évvel ezelőtt volt. Akinek Slot1-es lapja van, az még mindig tud belenyomatni egy 1100-as celeront átalakítóval (természetesen nem tualatin magost), aki viszont a jó kis Super7-es lapot vette, az már egy párszor biztos cserélt lapot...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36) rog válasza Egon (#35) üzenetére


rog
addikt

és mi a tanulság?

(#37) Yutani válasza Egon (#35) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hát igen, nekem volt ez is, az is. Természetesen előbb a K6-2 Super7 alaplappal, majd utána a BH6 egy PPGA 300@450 Celeronnal. De azóta már többször is alaplapot cseréltem... :))

#tarcsad

(#38) Egon válasza rog (#36) üzenetére


Egon
nagyúr

Tanulság? Hát hogy egyszer fenn, egyszer lenn...:) Egyrészt véleményem szerint a későbbi bővíthetőség mint olyan, már nem biztos hogy olyan fontos szempont mint egykor: hiába tudnál akár 3 generációval újabb procit bezúzni az adott lapba, ha minden más vonatkozásban is elavul a lap (UDMA-33-66-100-133-Serial ATA, AGP 1x-2x-4x-8x, USB 1.1-2.0, DDR200-266-333-400-DDRII stb. stb.). Másrészt meg a példának felhozott esetből az derül ki, hogy pár éve az Intel volt jobb választás, legalábbis a későbbi ''procicserélhetőség'' szempontjából, mostanság (egy ideje már) az amd...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#39) robekri válasza rog (#30) üzenetére


robekri
addikt

A 72 tüs edo alatt azt érted aminek 1 ''bevágás'', nos ezen az alaplapon 2 ''bevágás'' SD ram szabványú EDO!

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#40) rog válasza robekri (#39) üzenetére


rog
addikt

tudom

(#41) robekri válasza Yutani (#32) üzenetére


robekri
addikt

Nem tudsz valahol ilyen ramot.Adtam már fel hírdetést is ,de eddig nem jelentkeztek.

Kösz!

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#42) rog válasza Egon (#38) üzenetére


rog
addikt

szerintem a kesobbi bovithetoseg sose volt szempont igazan. proci csere az szinte mindig alaplapcsere is.
mer ugye akkor mar a videokaryat is, meg akkor mar ramot is, meg egy uj vinyot.
es ez valahogy mindig ugy jon ki, ha egyet cserelsz akkor ahoz muszaly egy masikat is.

mfm->ide->lba->ataxxx
isa->vlb->pci->apg
simm->dimm->ddr/rambus
slotx/socketx ->slotx/socket x
at->atx->atx2
at->ps/2->usb



emlexem meg az osidokben voltak olyan alaplapok, amikben a proci egy kulon kartyan volt.
vettel egyet 6x-os aron egy 286-os procival. es ha akartad kesobb fejleszthettel akar 486-ra is
:) isa bus persze fix volt :)

(#43) Zoz válasza robekri (#28) üzenetére


Zoz
őstag

Nekem van itt már vagy 3 éve egy ilyen SD szerű (168 pines) 16 MB EDO modul...
Fogalmam sincs, hogy működik-e, az SD-s alaplapok nem álltak szóba vele...

(#44) Egon válasza rog (#42) üzenetére


Egon
nagyúr

Igen, ez így van... Talán csak egy nagyon rövid időszak volt, amikor ilyesmi komolyan szempont lehetett. Régebben azért a procinak sokkal gyorsabban nőtt a teljesítménye, mint a többi perifériának. Mostanság főleg a videókártyák rendkívül gyorsan ''fejlődnek'', de pl. a memóriák is. Anno a 386-os időkben, amikor fixen rögzítve volt a proci az alaplaphoz, természetes volt procicsere esetén az alaplapcsere. Manapság éppen a perifériák fejlődése miatt természetes. Viszont pl. a 486 DX2-66-osomat szívesen lecseréltem volna anno kb. 1-1,5 év után egy DX4-100-ra (ugye 50%-os órajel-növvekedés), mivel a perifériák gyakorlatilag nem változtak: csak nem bírta az alaplapom...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45) robekri válasza Zoz (#43) üzenetére


robekri
addikt

Hány db ilyen ramod van?

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#46) Zoz válasza robekri (#45) üzenetére


Zoz
őstag

1 bíztos, mert itt van elöttem, lehet, hogy van még egy, majd turkálok a lomtárban (286,386,486 procik, 256 Kb-os 9 bites SIMM RAMok, abból van vagy 300 db :-))), stb...)
Erről a lomtárról jutott eszembe, hogy volt olyan, hogy 4 db 9 bites RAM-ot 36 bitesre átalakító kütyű, pontosabban 2 db volt párban egy alacsonyabb 4 db 9 bites foglalattal, meg egy magasabb aminek a 4 db foglalata az alacsonyabb fölött volt. Valahol van még ilyen ''szörnyeteg'' :-) eltéve nekem...

(#47) Godfather válasza Yutani (#3) üzenetére


Godfather
aktív tag

Socket428. Sokféle volt eddig, de ilyen nem volt, csak egy olyan, ami 5-el kevesebb. (((Socket423)))

Márcsak a történelmi hűség kedvéért említem meg.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#48) robekri válasza Zoz (#46) üzenetére


robekri
addikt

Hát örülnék ha néznél valamit.Összeütköznénk ahol mondod és elviném az alaplapot és megnéznénk, hogy megy-e a kütyü.

Persze ha neked is jó!

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#49) Yutani válasza robekri (#41) üzenetére


Yutani
nagyúr

Sajnos nem tudok, én is csak a leírásban találkoztam vele...:(

#tarcsad

(#50) Yutani válasza Godfather (#47) üzenetére


Yutani
nagyúr

Oké, oké, igazad van. Persze hogy 423 és 478. :)

#tarcsad

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  HyperThreading - új alaplapok... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.