Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mocsyzozi


mocsyzozi
tag

Hello!
Sikerült szert tennem egy ilyen masinára(elcseréltem egy asus 6800-ra),van ilyen gépe valakinek vagy valami infó róla?
2.8 ghz asztali proci
17'' kijelző
60gb hdd (7200)
geforce 550 go
intel chip készlet
wi-fi
memóriakártya olvasók 3 féle
4x dvd író(+)
usb 2.0 4db
infra
harman kardon hangrendszer
stb.(a szokásos portok)

Mocsyzozi

(#2) karib válasza mocsyzozi (#1) üzenetére


karib
addikt

Batárnagy állat, jól lehet vele villogni :) Inkább te mesélj róla, ha már neked van. Pl. mennyire zajos?

Ugye egy 64 megás GeForce Go FX 5600 videovezérlő van benne?

Department of Redundancy Department

(#3) mocsyzozi válasza karib (#2) üzenetére


mocsyzozi
tag

igen,tényleg ilyen a videókártya típusa,(nagyon profi vagy)!
Tényleg egy batár nagy darab,de nekem ilyen kell!!
A centrinós ASUS -al egy kicsit megégettem magam(no nem az Asus-al volt a gond hanem a centrinó maga szerintem még nem a leg tökéletesebb!!Persze ez az én véleményem nem kell kézpénznek venni,de nekem nagyon nem jött be.
A HP eddig tökéletesen mükszik 1.57 percet bírt az aksija(dvd néztem rajta közepes hangerőn)
Iszonyú gyorsan megír egy dvd lemez(10 perc) abszolut nem válogatós a nyersanyaggal szemben és a + író megoldotta a kompatibilitási gondjaimat mivel a hálószobában lévő samsung kombó dvd -m eddig nem nagyon akarta lejátszani a - szos lemezeket!
Szerintem a ventilátora semmivel sem hangosabb mint az ASUS-é,viszont ennek a bekapcsolás pillanatától megy a hűtése.
ami rettenetesen tetszik az a sorrundos hangredszere,iszonyú szépen és hangosan szól!
a kijelzője pedig mérföldekkel jobb bármi eddig általam használt gépektől!
Nem kell pont szembe ülni a géppel mert oldalról-felüröl-aluról is tökéletes a képe,ja igen és nem vibrál!!!!
Ami nagyon hiányzik az a magyar billentyüzet az jó dolog...
Bátran ajánlom mindenkinek akit nem zavar a súly mert, az van neki , az tény!

Mocsyzozi

(#4) karib válasza mocsyzozi (#3) üzenetére


karib
addikt

Épp nézegettem a normális videokártyával szerelt HP Renew gépeket a notebook.hu oldalán, ezért vagyok képben. És azért kérdeztem, mert a speckók tájékán a VGA tekintetében elég nagy zűrzavar volt, így kapóra jött, hogy valaki pont meg tudja mondani a tutit :)

Mondjuk a kijelzőmérettel és a hangrendszerrel nem lehet könnyen versenyezni, de hát ez minimum el is várható ettől a géptől :) Amúgy meg a Renew programban elég jutányos áron vesztegetik, tehát adott esetben egész jó vétel. Mondjuk én inkább egy WUXGA (WUSXGA?) kijelzővel szemeznék... 1920x1200 pixel, az ám a zúzós :Y

Amúgy mi gondod volt a Centrinóval? Mesélj nyugodtan, kíváncsi vagyok.

Department of Redundancy Department

(#5) mocsyzozi válasza karib (#4) üzenetére


mocsyzozi
tag

A centrinóval csak az a baj,hogy mindenki csodaként beszélt róla,de ha valaki használ ilyet csak akkor jön rá,hogy nem minden fenékig tejfel...
Az tény,hogy az aksija 3,5 órát bír,de ennek azért NAGY ára van,(most az asus-ról beszélek mert,ezt használtam)
A kijelzőjétöl fél óra alatt megfájdult a szemem és az egész képe olyan szürkésnek tetszet ráadásul még vibrált is!
A baj az ,hogy ha aksiról használtad akkor 800mhz futott csak a gép ami igencsak lelassította.
Ráadásul ha komolyabb progikat futtatál aksirólpl. Photo Shop,erősebb ,játék akkor az üzemidőd csk 2.5 órára csökkent.
De még ezt is elnéztem volana a gépnek csak, azok a rejtélyes lelassulások és lefagyásoktól kaptam idegbajt!
A hangszórói szépen szóltak csak nagyon halkan zajosabb környezetben nem is hallod őket.
Néhány progi megnyitásakor 10 másodperceket is el szokott gondolkodni ezt pedig egy ilyen drága csúcsgép nem engedheti + magának.
ugyhogy visszatértem inkább a hagyományos procikhoz!!!

Mocsyzozi

(#6) marcee válasza mocsyzozi (#1) üzenetére


marcee
addikt

Nekem van egy ilyesmi géppel pár napos tapasztalatom (én üzemeltem be). Az zn7015eu vagy hasonló jelű volt. 2666MHz-es asztali P4, i865-ös chipset, 512MB dual ddr, 40GB-os vinyó - everest szerint 4200rpm-es, ettől féltem kicsit, de abszolút nem éreztem lassúnak, gyorsabban indult rajta a win, mint az asztali gépemen. (Nem hinném, hogy a tiedben alapból 7200-es lenne). Gf fx 5600 go van benne. Szerény 96xx pöttyöt csinált 3dmark2k1-ben. Az is dvd írós, plusszos média hiányában nem próbáltam.

Néztem rajta filmet, baromi meggyőző volt, a 16:9-es, 17''-os kijelző szélessége miliméterre pontozsan akkora, mint a 19'' Mag Xj810-emé!

Engem és több ismerősömet az ilyen asztali gépet kiváltó, súlyosabb darabok érdekelenek és a tapasztalataim nagyon kedvezőek.
350e bruttó volt kb. 2 hónapja.

Szerk: Azt nem sikerült még kideríteni, hogy dimm vagy so-dimm benne a ram.

Szerk2: Egyébként a neve nem Pavilon, hanem Pavilion! :)

[Szerkesztve]

\m/

(#7) mocsyzozi válasza marcee (#6) üzenetére


mocsyzozi
tag

Jééé,tényleg nem pavilon a neve,pedig + mertem volna rá esküdni,hogy így hívják!
Nem a vinyót már én rakattam bele,még az asus-hoz vettem,de nem rakattam bele,mert tudtam,hogy hamarosan tovább adok rajta.:DD

Mocsyzozi

(#8) karib válasza mocsyzozi (#7) üzenetére


karib
addikt

Lehangoló, hogy ilyen gondok voltak az M6-tal. Mondjuk a gyorsabb HDD biztos sokat dobott volna, főleg az elmélázásokon. Igazából nem sokat tudok hozzászólni a lassú HDD-k témához, a 600-as P3 Toshibámban is már ez a 7200-es Hitachi pörgött :) Meg persze kell jó sok RAM :)

A Centrinonak felrótt hibák viszont szerintem általánosan nem állnak meg. A Pentium M proci az órajelét a terhelés függvényében dinamikusan állítja 600 MHz és a névleges maximum között. Ez nagyon jól megnézhető, ha elindítasz egy CPU-Z-t és mellette valami prociigényeset, fél pillanat alatt követi a terhelést az órajel.

Az órajelállításba az Asus a Power4 Gear+ energiagizdálkodó rendszerével belepiszkál és le lehet vele korlátozni, de tudtommal nem kötelező, szabadjára lehet ereszteni teljesen is a procit (ott is a Power4 Gear+ gomb minden Asus gépen, tehát egy pöcc és már profilt is váltottál). Persze csodák nincsenek, ha teljes kakaóval pörgetsz egy 1,5 GHz körüli procit, egy komoly 3D vezérlőt (Radeon), meg egy bazinagy kijelzőt, az persze le fogja szippantani az akkut. Ha nem nagyon piszkálod, akkor a PM és a MR is alaposan visszavesz, és ebben okos, ezt nem csinálja utána a desktop proci.

Tehát a Centrinóval, főleg a Pentium M procival semmi gond, nagyon jól meg van csinálva, inkább az Asus M6 hagy kívánnivalókat maga után ezek szerint :(

Department of Redundancy Department

(#9) BuBe


BuBe
csendes tag

Szevasztok!

Én pénteken tettem szert egy Pavilion ZD7030EA gépre...:DD
Hát....nagyon meg vagyok vele elégedve. Renew-ként vettem, de tökéletes az állapota a gép sarkán lévő pici kopástól eltekintve. Eddig akinek elmondtam a konfigurációt, hanyattesett. Aki már látta is, azt meg úgy kellett felmosni a földről. :D
Szóval baromi sokat bír és nagyon megy. A magyar billentyű kicsit hiányzik, de elviselhető. Eddig nem akartam összeragasztgatni bill.matricákkal, de lehet, h az lesz belőle.

Már vannak tippjeim más pavilionosoknak. Kérdezzetek bátran. Jó lenne nekünk ez a fórum a tapasztalatcserére.

Nekem is lenne 1 kérdésem...mivel tesztelgettétek ti a gépet=gépeket? És honnan lehet ezeket a tesztprogramokat letölteni?

Előre is köcc

Byez

A szerencse vak...Az bizony! Meg süketnéma és falába van!

(#10) xxmen válasza mocsyzozi (#1) üzenetére


xxmen
tag

Esetleg nem akarod eladni a gépet?

(#11) BuBe válasza xxmen (#10) üzenetére


BuBe
csendes tag

Száz, hogy nem adja el. :D

Up...

A szerencse vak...Az bizony! Meg süketnéma és falába van!

(#12) mocsyzozi válasza xxmen (#10) üzenetére


mocsyzozi
tag

Végeredményben eladhatom,mert már + van vagy két hónapja!!!:)
persze csak valami normális áron!
üdv:zoli

Mocsyzozi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.