Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fonák Tamás


Fonák Tamás
csendes tag

Sziasztok!
Kellett vennem egy második winchestert, mert az első kevésnek bizonyult,de megtartom és azon marad az op. rendszer meg minden, ami rajtavan. Az újat látja a Bios, és ha sajátgép-jobbgomb-kezelés-lemezkezelésbe megyek, ott is látja, mint ''lemez 1 online, nem lefoglalt'', fekete sávként. Azt hiszem, most kéne egy formázást csinálni, de ezt nem tudom, hogyan kell. Aki tudja, kérem segítsen.
Feljön egy ''Aláírás készítése és lemez frissítése'' varázsló, de nem mertem belemenni. Ez lenne az?
Op r.: Windows 2000 prof. :F

[Szerkesztve]

Minél jobb tévék a boltokban - annál szarabb műsorok a tévében

(#2) bandiras2


bandiras2
senior tag

Gondolom XP- van a gépeden.
START súgó, beírod partíció, majd értelemszerűen lemez partícionálása klikk a megjelentek közül. Jobboldalt kiválaszt windows felület, elindít, számítógépkezelés, lemezkezelés, Megnézed a meghajtólistát. Valszeg 3mat látsz.
Winyó1
Winyó2
CD ROM

Winyó2 kiválaszt, jobbclick, partíció létrehozása,aztán a beállítások értelemszerűen. Használd nyugodtan az egészet egybe amennyiben később sem akarsz rá Oprendszert rakni, ha többdarabban akarod tudni, szólj vkinek h segítsen, vagy olvasgasd a súgót. NTFS re számíts(win alól FAT32 csak 32GB-ig van(Linux alól akár 120 GB-ig)), titkosítást SOHA ne kapcsold be, mert ha borul a rendszer, akkor az összes adatodat bukod

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#3) ollie válasza bandiras2 (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Windows 2000-re van.

***

(#4) steve@prhw válasza Fonák Tamás (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Most hirtelen az xp jutott eszembe, pedig 2 évig én is prof 2k-n nyomtam.. Sajátgép/jobb klikk/kezelés van? Ha igen, ott a hátértáraknál az új vinyóra kattintva létre kell hozni a partíciókat. (El lehet dönteni, hogy egyben lefoglalod az egészet, vagy több részre osztod-ez a praktikusabb. Azt is el kell döntened, hogy fat32 vagy ntfs fájlrendszert használsz-utóbbi praktikusabb.) Szóval létrehozol egy elsődleges partíciót, mondjuk a vinyó feléből. Aztán egy kiterjesztett partíciót a másik feléből, azon pedig logikai meghajtót.
Ezután lehet formázni, ntfs-re. (jobb klikk a sajátgépen belül a meghajtón/formázás)

Ha nincs sajátgép/jobb klikk/kezelés, akkor a vezérlőpult környékén nézz körül...

Ha valaki 2k előtt ül, vagy pontosan tudja, hogy is van ott, akkor hajrá!

Azért beelőztek....


[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#5) bandiras2 válasza ollie (#3) üzenetére


bandiras2
senior tag

Elméletileg ott is műxik, csak a súgóban válassza a Lemezkezelés áttekintése cikket, majd jobboldalt a lemezkezelés megnyitása. Onnan nem tudom biztosan, mert az egyetlen 2000 amit ismerek úgy le van korlátolva, hogy csoda h egyáltalán lélegezni enged(rendszergazda suxx(most is 2000-ről gépelek 2000suxxx)), de valszeg azonos az előbb leírtakkal

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#6) Fonák Tamás


Fonák Tamás
csendes tag

Azt veszem ki szavaitokból, hogy particionálás nélkül nincs formázás. Ez igaz? Én úgy tervezem, hogy nem osztom fel.
( A gép otthon van, este 6 körül férek hozzá, úgyhogy várom a segítségeteket.)
Az indító kérdésemben levő varázsló akkor nem az?

Minél jobb tévék a boltokban - annál szarabb műsorok a tévében

(#7) steve@prhw válasza Fonák Tamás (#6) üzenetére


steve@prhw
őstag

Így van, partíció nélkül nincs formázás! Az egybehagyás mellett és ellen is vannak érvek, ezt Te döntsd el.

Speciel a rendszervinyó egyben kezelésétől kiütést kapok! Mennyivel egyszerűbb újrahúzni úgy egy rendszert, hogy format c:, és telepítés, az adatok meg a másik partíción megvannak gond nélkül...És a rendszernek -telepítendő programok mennyiségétől függően- elég 2-10 GB hely... Gyorsabb defrag, gyorsabb formázás...

Az a varázsló nem az lesz...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.