Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Az egyik boltba így árulták a konfigokat hogy sebességük öszzeadódott és egy vinyóként ismerte fel!!!Ja és 2 évvel ezelőtt volt.

(#2) Gergeli válasza mayerlaci (#1) üzenetére


Gergeli
tag

RAID 0-ba kötve. A sebesség nő, azért a 2x-est nem éri el. Viszont ha kifingik az egyik, akkor szeva, a másikon lévő adatok is mennek a levesbe.

Keresek régi processzorokat

(#3) mayerlaci válasza Gergeli (#2) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Raid az mennyibe kerül kb?

(#4) t-shirt


t-shirt
veterán

egy kis info RAID ügyben Bővebben: link

A sebesseég növekedés alkalmazás függő, de a 2X mindenképpen tulzó.

(#5) t-shirt válasza mayerlaci (#3) üzenetére


t-shirt
veterán

vagy az alaplapra van integrálva, vagy külön lehet venni pci-os kártya formájában

[Szerkesztve]

(#6) micro válasza mayerlaci (#3) üzenetére


micro
addikt

A legtöbb mai alaplap támogatja, csak kell két egyforma vinyó!

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#7) micro válasza t-shirt (#5) üzenetére


micro
addikt

''formályában'' ÁÁÁÁ :O

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#8) t-shirt válasza micro (#7) üzenetére


t-shirt
veterán

Néha magam is megdöbbenek, hogy miket írok. :O

(#9) Gergeli


Gergeli
tag

Részemről nem nagyon ajánlom a RAID 0-át. RAID 1-el kombinálva már oksa, de ahoz meg kell 4 winchi

Keresek régi processzorokat

(#10) micro válasza Gergeli (#9) üzenetére


micro
addikt

Az Stripe + Mirror?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#11) Gergeli válasza micro (#10) üzenetére


Gergeli
tag

Bővebben: link

Keresek régi processzorokat

(#12) Protezis


Protezis
őstag

Raid 0-át tud a WinXP is szoftveresen. Bár tapasztalataim nincsenek ezen a téren.
A win2k3 meg a többit is :)

(#13) micro válasza Gergeli (#11) üzenetére


micro
addikt

Akkor jól írtam! :)

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#14) t-shirt válasza Gergeli (#9) üzenetére


t-shirt
veterán

Sokszor olvastam már, hogy a raid 0 veszélyes, mert ha tönkre megy az egyik wincsi akkor elszáll az egész. Ez igaz is, de miért szállna el. Ha egy wincsid van az is elszállhat, mégse mondja senki, hogy nem biztonságos. Tudom, hogy matematikailag nagyobb az esélye annak, hogy két vincsiből az egyik tönkre megy, de nem hiszem, hogy ez valósan magas kockázatot jelentene.

(#15) micro válasza t-shirt (#14) üzenetére


micro
addikt

Ugyanakkora az esély arra, hogy a RAID0-ból valamelyik vincsi tönkremegy, mint hogy a különálló vincsi tönkremenjen.

Mind a két estben 50%.
Vagy tönkre megy vagy nem! :)

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#16) Gergeli válasza t-shirt (#14) üzenetére


Gergeli
tag

Attol függ mit akarsz. Ha a PacMan kimentett állásidat tárolod a gépen, azért valszeg nem fogsz izgulni. :)
Viszont ha több fontos munkád/adatod van a gépen, akkor teszel magas ívben a RAID 0-ra és inkább RAID 1-be kötöd, feláldozva a gyorsaságot a biztonság oltárán. Persze kinek mi a fontos.

Keresek régi processzorokat

(#17) t-shirt válasza Gergeli (#16) üzenetére


t-shirt
veterán

Persze ahol a biztonság a fontos ott egyértelműen a RAID 1, de egy átlagos otthoni felhasználónak a RAID 0 gyakorlatilag nem kockázatosabb mint egy sima wincsi.

[Szerkesztve]

(#18) mayerlaci válasza t-shirt (#17) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Köszz a válaszokat.

(#19) Flashy válasza micro (#15) üzenetére


Flashy
veterán

egyrészt az 50-50 kicsit leegyszerűsített elromlási valószínűség-modell :)
másrészt 2 valószínűség összege nem lesz egyenlő valamelyik tagjának értékével, szóval 2 winchester elromlási valószínűsége rosszabb mint 1-é simán, mert bármelyik elromlása viszi az összes adatot. pl van 2 pénzérméd, ha fej akkor elromlik az a vinyó, mindkettővel dobsz naponta. a 4 variációból csak 1 van ami kedvező, a másik 3nál ugrottak az adataid. ha az egyik pénzt megúszod mert a jó oldala kerül fentre, akkor még mindig 0,5 valószínűséggel romlik el a másik pénztől függően. persze azért vinyónál mivel a valószínűségek nem kiszámíthatók és nem is 50%os nagyságrendről van szó, a helyzet nem ilyen drámai, de ha pontosan átgondoljuk akkor ez van.

(#20) djtörök válasza Flashy (#19) üzenetére


djtörök
senior tag

de megrémíted szegényt :DDD

[Szerkesztve]

(#21) Sunzi


Sunzi
aktív tag

Szerintem kicsit túl van parázva a RAID0-tól való félelem.
Nyilván nem biztonságosabb, mint csak 1 hdd, de 2 jobb fajta mai HDD kicsit hűtve nem fog elpatkolni.
Ja, és okos user, ha RAID0-át használ (meg, ha nem, akkor is..), kellő rendszerességgel backup-olja az adatait, ahogy tudja. Akkor nem lehet nagy baj. A különbőző házi videóknál kevésbé pótolhatatlan audio-video file-okat meg elég egyszer...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#22) salgado válasza mayerlaci (#1) üzenetére


salgado
tag

pont ezen gondolkoztam ma én is.
csak azt nemtudom hogy 2db 80gb satát hogy knéne raid-ra tenni hogy gyorslást érjek el.meg azt se hogy a tápomon 1 sata csati van.
meg azt sem tudom,persze ez szokásos kérdés,hogy milyem márkát vegyek?



[Szerkesztve]

(#23) Sunzi válasza salgado (#22) üzenetére


Sunzi
aktív tag

RAID0 a nyerő erre. RAID1 esetén csak a drágább vezérlők tudnak az olvasási sebességen gyorsítani.
MOLEX2SATA tápkábel átalakító pedig egy fagyi árába kerül...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#24) t-shirt válasza Sunzi (#23) üzenetére


t-shirt
veterán

egy magnum árából kettő is :D

(#25) salgado válasza Sunzi (#23) üzenetére


salgado
tag

asszem samsung sata-át fogok vennii.
a 80 gb meg szerintem elég,mert ugy is csak a dc++ miatt kell egy kis 50gb megosztásra.a többi meg a rendszer ,programok...
a másik meg,hogy ugy is kiirom ,ha esetleg elszállna az egyik vinyó.

(#26) umiki válasza Protezis (#12) üzenetére


umiki
tag

Lehet, hogy majd sokan lehurrognak, de én (tapasztalatból, így megy már vagy másfél éve) megdícsérem a WinXp software RAID0-ját. Sebsségen igen tisztességesen dobott (tesztekben is, meg érezhető is). Nagy előnye, hogy két bármilyen (nem egyező) méretű vinyóval is megy. Adatbiztonsági szempontból meg azért jó, mivel nem kell az egész lemeznek striped (RAID0-ban) mennie, hanem meg lehet adni, hogy pontosan melyik volume-ok (particiók) legyenek ilyenek. Tehát fontos adatok simple volume-ra (pl. Documents, Windows); a Program Files, pagefile stb meg striped-ra. Mindez két HD-val (80Gb Seagate, 40Gb Maxtor), nekem tetszik.

[Szerkesztve]

(#27) salgado válasza umiki (#26) üzenetére


salgado
tag

ez nem is rossz ötelet!
ha jol értem akkor azt meg lehet csinálni hogy a a két 80 gb vinyobol
2*30gb partició mehet a rendszenek,progiknak,a raid-en.
és a maradék 100gb mehet simán csak adattárolásnak.
meg lehet ezt csinálni?

(#28) umiki válasza salgado (#27) üzenetére


umiki
tag

Lehet, nálam is hasonlóan van.


Sőt, elméletileg csinálhatnál a csíkozott köteteken felül megmaradó helyen akár tükrözött köteteket is (így tehát két HD-n lenne egyrészt gyors csíkozott rész + biztonságos tükrözött rész is) Az egésszel az a bibi, hogy tükrözött kötetet csak WinXP/2k Server op. rendszer hajlandó csinálni (viszont lehet, hogy használni már az XP Pro is tudja?).

(#29) salgado válasza umiki (#28) üzenetére


salgado
tag

tehát akkor a kétszer 30gb particio mehetne raid 0-án
a kétszer 50gb meg mehetne raid 1,2...(nemtom mejik a biztonsági raid)az adattárolásnak.
ja és a mind a két vinyót mesterre kell rakni?amugy meg nekem inkább az a megoldás volna jo hogy a mardék 2*50gb sima ,raid nélküli legyen,mert ott ugy sem kell a sebesség,és a helyre is szükség lenne.
ezt a verziót meglehet csinálni az xp pro-n?

[Szerkesztve]

(#30) umiki válasza salgado (#29) üzenetére


umiki
tag

Igen, sőt úgy mondanám, hogy csak ezt a verziót lehet XP pro alatt (mivel a tükrözött köteteket csak a server változat hajlandó létrehozni).

Lemértem, nálam úgy volt a leggyorsabb, ha a két HD két csatornán masterként van (+az egyik mellett slaveként van egy CD író).

(#31) Pompi válasza umiki (#30) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

És melyikkel érhetünk el jobb teljesítményt ha adott két (sata) vinyónk?
1. Mondjuk X gb-ot raid 0-ba teszünk a rendszer számára, a többi simán (erről beszéltetetek eddig).
2. Nem raid-ezünk, hanem a page file-t átteszük a másik vinyóra, mondjuk egy külön erre a célra kreált particóra?

Feel Good Inc.

(#32) micro válasza Flashy (#19) üzenetére


micro
addikt

:)
Ezzel az valószínűségszámítás elméletemmmel mindekit ki tudok borítani! :)
Gondolj bele, mindenre lehet alkalmazni: vagy A, vagy B esemény! :))

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#33) salgado válasza Pompi (#31) üzenetére


salgado
tag

valoszinü a raid 0 a gyorsabb megoldás.
az itt alényege hogy gyorsabban ir olvas keresi a filokat.

(#34) umiki válasza Pompi (#31) üzenetére


umiki
tag

Nem teszteltem le, nálam csíkozott köteten van a lapozófile (szerintem ilyen nagy volumenü I/O műveleteknél sokat dobhat, hogy egyszerre két HD dolgozik).

WinXp-t nem tudsz csíkozott partícióra telepíteni, sőt azt hiszem bootolni sem enged róla (rendszert mindenképp simple kötetre kell rakni, gondolom a rendszer megbízhatósága érdekében). Egyébként azt raksz csíkozott kötetre amit akarsz (Program Files, pagefile, temp stb ami nem érdekes, ha netán elvész)

(#35) lesaux válasza umiki (#34) üzenetére


lesaux
veterán

Emlékeim szerint telepíteni is lehet csíkozott partícióra, és persze bootolni is lehet róla.

(#36) Atlantis válasza umiki (#34) üzenetére


Atlantis
veterán

SATA vinyóknál is működik? Hogy és hol kell ezt létrehozni?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#37) umiki válasza lesaux (#35) üzenetére


umiki
tag

Megnéztem a neten pár helyen, és ilyeneket írnak (persze lehet, hogy meg lehet kerülni, de én nemtom hogy):

''NT system and boot partitions cannot be part of a stripe set''

pl.: Bővebben: link

Ha valahogy mégis lehet, és leírod hogyan, akkor, ha lesz egy kis időm kipróbálom.

((WinXP software raidnél, hardware RAID-nél persze nincs ilyen megkötés))

[Szerkesztve]

(#38) umiki válasza Atlantis (#36) üzenetére


umiki
tag

Elméletileg minden HD-n megy amit kezel Win :). Segítség: F1 (Win Help), keresőbe: csíkozott.

(#39) lesaux válasza umiki (#37) üzenetére


lesaux
veterán

Én annak idején raktam rá XP-t. Telepítésnél F6-ot kell nyomni, felismertetni a RAID-kártyát a
flopival, onnantól egy meghajtónak látja.

(#40) umiki válasza lesaux (#39) üzenetére


umiki
tag

WinXP software RAID-ről írtam. (#37 legalsó sor, meg előtte plz).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.