Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Sziasztok!
egy olyan problémával állok szemben amit az elmult 5 év gép előtt ülése közben sosem! nem tudok törölni bizonyos mappákat ill fájlokat mert tiszta kriksz-krksz a nevük! itt egy pár kép:
Bővebben: link
Bővebben: link
légyszives segitsetek, semmit nem tudok velük csinálni, se törölni se megnézni, se átnevezni, se semmit:Y

[Szerkesztve]

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#2) CsendPenge válasza Mr.Skyline (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Valami scandisk szerűséget kellene futtatnod. Esetleg próbáld azt meg, hogy restart után is törölhetetlen a file/könyvtár? Ez esetben az első ötlet. Valami filerendszer sérülés lehet vagy bad sector.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#3) Mr.Skyline válasza CsendPenge (#2) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

restartot próbáltam, nem segitett. viszont a vinyóm igen érdekesen kattogott a másolás közben tehát nincs kizárva, hogy bad sectoros, na megyek lefuttatok egy scandisk-et, ozt meglátjuk mi lesz...

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#4) ollie válasza Mr.Skyline (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bebootolsz DOS-os bootlemezről (ami támogatja az ntfs-t), és letörlöd mondjuk volkov commander-el.

***

(#5) Viktor77 válasza Mr.Skyline (#3) üzenetére


Viktor77
titán

Mindenesetre a fontosabb dolgokat lementeném a helyedben.

[Szerkesztve]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

megoldódott a problem!
a ScanDisk helyrehozta a file-okat, és igy most le tudtam törölni:C
kicsit beparáztam:DD

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#7) efi99 válasza Mr.Skyline (#1) üzenetére


efi99
senior tag

Nem jól sült el a warez Half Life 2 telepítése...

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#8) PrinczA válasza Mr.Skyline (#1) üzenetére


PrinczA
őstag

Probalt intezobol, ha jol emlexem nekem is volt ilyen gondom, akkor bejott.

(#9) LeC válasza ollie (#4) üzenetére


LeC
addikt

ntfs-t támogató dos boot lemezt hogy csinálok? help pls

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#10) VladimirR válasza LeC (#9) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nezz el ide => Bővebben: link, meg ide => Bővebben: link

(#11) LeC válasza VladimirR (#10) üzenetére


LeC
addikt

csináltam egy ilyen ntfs-t is kezelő boot floppeszt de azzal nem tudok törölni csak másolni...na most nekem olyan kéne amivel letudnék szedni róla néhány mappát amit win nem enged leszedni.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#12) Fauszt válasza LeC (#11) üzenetére


Fauszt
senior tag

most akkor mit is szeretnél? boot lemezt vagy törölni?

(#13) VladimirR válasza LeC (#11) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igen, legtobb esetben csak olvasni lehet ntfs particiokat, esetleg probalj meg valamilyen liveCD-s linuxot -- az elso linken (www.ultimatebootcd.com) van egy ilyen valtozat is (a'sszem insert a neve), de van meg jonehany ingyenesen leszedheto (pl knoppix)
ezek nemelyike (talan a legtobb) enged ntfs-re valo irast (rola val torlest) is, azonban megeshet, hogy kezzel kell mountolni a particiot, mert vagy nincs automount, vagy csak olvasasra mountolja be
ez leginkabb az ntfs jogok miatt, mivel azok ha jol tudom, nem allithatoak csak nt rendszerek alol

(#14) LeC válasza Fauszt (#12) üzenetére


LeC
addikt

törölni 5 mappát amit szemét xp nem enged, se wincmd-vel se csökkentett módban...most akkor hogyan?

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#15) Fauszt válasza LeC (#14) üzenetére


Fauszt
senior tag

próbáld norton commanderrel
Esetleg a fájl nevében nincsenek speciális karakterek? Egy chkdsk /f elkelhet...
Ja és van ntfs jogod a törléséhez?
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#16) X-COM


X-COM
nagyúr

ajánlom a szoksás
rd /s \\?\c:\akárhol\mappaneve
témát

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#17) LeC válasza Fauszt (#15) üzenetére


LeC
addikt

nincsenek spec karakterek, scandisk már megvolt nem segített...
azt hol tom megnézni hogy van e? mást tudok törölni, írásvédettséget meg nem lehet leszedni a mappáról...

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#18) LeC válasza X-COM (#16) üzenetére


LeC
addikt

start/futtatásból?
vagy most hova mert ott nem akar müxeni

[Szerkesztve]

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#19) Fauszt válasza LeC (#17) üzenetére


Fauszt
senior tag

jobbklikk a mappára megosztás és biztonság->biztonság fül, ahol hozzáadod magad teljes hozzáféréssel

[Szerkesztve]

(#20) LeC válasza Fauszt (#19) üzenetére


LeC
addikt

az teljes hozzáférés
de nem igaz hogy sehogyse lehet leszedni...

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#21) Fauszt válasza LeC (#20) üzenetére


Fauszt
senior tag

de, nc-vel :)
egyébként pontosan mit ír ki amikor megpróbálod törölni?

[Szerkesztve]

(#22) LeC válasza Fauszt (#21) üzenetére


LeC
addikt

ok leszedem norton commandert bár nem hiszem hogy működni fog ha wincmd se szedte le

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#23) Fauszt válasza LeC (#22) üzenetére


Fauszt
senior tag

a kettő teljesen másképp kezeli, tapasztalatból mondom amit mondok

(#24) X-COM válasza LeC (#18) üzenetére


X-COM
nagyúr

parancssorból és a /s utáni részt idézőjelbe...
nézd meg, hogy nincs e szóköz véletlenül a fájlnév végén, annak is szerepelnie kell.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#25) LeC válasza Fauszt (#21) üzenetére


LeC
addikt

A(z) i386 mappa nem távolítható el: Hozzáférés letiltve.

Ellenőrizze, hogy a lemez nincs-e tele, nem írásvédett-e, és hogy a fájl pillanatnyilag nincs-e használatban.

ezt írja ki.

van 5 ilyen 2342356246scfsgsblabla hosszú nevű mappám sp telepítése után maradt hátra, most egy másik gépbe raktam a winyot de itt se lehet leszedni (nem értem miért)

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#26) LeC válasza Fauszt (#23) üzenetére


LeC
addikt

hát felraktam ezt a win nc 4.1-et de semmit nem csinál, úgy tesz mintha törölné de közben a file ott marad

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#27) LeC válasza X-COM (#24) üzenetére


LeC
addikt

hát nem igaz...hozzáférés megtagadva

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#28) Fauszt válasza LeC (#26) üzenetére


Fauszt
senior tag

miféle win nc ? én a dosos norton commanderre gondoltam...

(#29) LeC válasza Fauszt (#28) üzenetére


LeC
addikt

ja dosos? és az kezel ntfs-t? dobjál már meg akkor pls egy linkkel hogy te melyiket használod mert én csak ezt találtam.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#30) Fauszt válasza LeC (#29) üzenetére


Fauszt
senior tag

igen, de nem dosban kell futtatni, hanem xp alatt. Utánanézek, nekem még a multszázadból maradt meg :)

(#31) X-COM válasza LeC (#27) üzenetére


X-COM
nagyúr

effective permissions mit mond rá
nomeg legyen akkor csökkentett mód

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#32) LeC válasza X-COM (#31) üzenetére


LeC
addikt

csökkentet módot már néztem de ugyse akarta letörölni
effective permissions? na azt hol tudom megnézni?

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#33) X-COM válasza LeC (#32) üzenetére


X-COM
nagyúr

jobbklatty mappán-biztonság-advanced-effective permissions

nem lehet, hogy a mappán belül van valami trutyi amit nem tud törölni?

lehet próbálkozni recovery console-lal is.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#34) LeC válasza X-COM (#33) üzenetére


LeC
addikt

lehet, mivel miukor be akarok lépni ki irja hogy hozzáférés megtagadva.
hát én viszont nem találom azt a effective permissions-t.

megosztás-biztonság még megvan de ott nincs még advanced sem (mondjuk ez magyar xp)

recovery console, na ezt honnan?

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#35) Fauszt válasza LeC (#29) üzenetére


Fauszt
senior tag

mail ment...

(#36) Fauszt válasza LeC (#34) üzenetére


Fauszt
senior tag

speciális, hatályos engedélyek, kiválasztod magadat, mint felhasználót, aztán megmondja mik a jogaid...

[Szerkesztve]

(#37) LeC válasza Fauszt (#36) üzenetére


LeC
addikt

hát így se találom na mind1...várom a mailt, még abban bízom

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#38) SworD! válasza LeC (#37) üzenetére


SworD!
tag

lehet, hogy a windows hasznalja konyvtarban levo filekat. probald meg atrakni egy masik gepbe a hdd-t es ott torolni... 1 probalkozast meger...
udv

"Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna." (George Eliot)

(#39) LeC válasza SworD! (#38) üzenetére


LeC
addikt

a vicc az hogy a vinyó már eleve egy másik gépben van és itt sem tudom letörölni...hihető?

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#40) LeC válasza Fauszt (#36) üzenetére


LeC
addikt

hát nem akar a mail megérkezni.
msn-re nem tudsz feljönni? lec23@freemail.hu

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#41) LeC válasza Fauszt (#36) üzenetére


LeC
addikt

megjött!!!! :DD
na és most imádkozok hogy működjön

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#42) LeC válasza Fauszt (#36) üzenetére


LeC
addikt

ez csak 3 file nem jóó :(
gyere fel pls msn-re!

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#43) LeC


LeC
addikt

ááá feladom, ezzel az nc-vel se lehet :( :( :(

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#44) Fauszt válasza LeC (#42) üzenetére


Fauszt
senior tag

na szóval mi a gond?

(#45) LeC válasza Fauszt (#44) üzenetére


LeC
addikt

a progi müxött, de nem szedte le :(

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#46) X-COM


X-COM
nagyúr

nem lehet ez akkora mutatvány, ha csökkentett módban is aztmondja, hogy hozzáférés megtagadva, amikor megpróbálsz belelépni.

akkor megpróbálnék egy take ownershipet lenyomni az egész mappára és tartalmára, utána pedig resetelném a jogosultságait.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#47) LeC válasza X-COM (#46) üzenetére


LeC
addikt

take ownershipet
és ezt hogy kell?:)

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#48) LeC


LeC
addikt

kérdésem továbbra is:
ntfs particiórol DOS-ban hogy tudok törölni?
legegyszerübb és legbiztosabb megoldás érdekelne :)
esetleg ntfs for dos cr@cked version (ajánlották a fizetős váltazatát) állítolag az már nem csak olvasni de törölni is tud

ja meg a bootcd-s megoldás, de azt most hogy is? mit is kéne leszednem?

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#49) Fauszt válasza LeC (#48) üzenetére


Fauszt
senior tag

Na szóval a bootcd-hez ezt Bővebben: link töltsd le, de!
Biztos, hogy rendben vannak azok az ntfs jogok? Hogy ezt a lehetőséget kiiktassuk, tedd a következőt, de MINDENEKELŐTT chkdsk /f a kérdéses meghajtóra!
Szóval jobbklikk a mappára->tulajdonságok->bitonság fül->speciális->engedélyek fül->hozzáadás->speciális->keresés most->válaszd ki magadat->ok és teljes hozzáférést adj meg, az ''Alkalmazás mezőben ''Ez a mappa, almappák és fájlok'' legyen, valamint pipáld be ''Az engedélyek alkalmazása a fán lejjebb található objektumokra és/vagytárolókra'' majd ok, alkalmaz. ''Az örökölt engedélyek alkalmazása...''-nál szedd ki a pipát (ha van) és aztán kattints az eltávolítás gombra. Ezután ha még van más felhasználóra vagy csoportra is engedély definiálva, azokat is távolítsd el, majd alkalmaz. Piáld be ''A gyermekobjektumokra érvényes örökölhető engedélyek lecserélése az itt megadott...'' jelölőnégyzetet, majd alkalmaz és igen. A tulajdonos fül alatt jelöld ki magadat, mint új tulajdonost, valamint pipáld be ''A tulajdonos cseréje az altárolókon és objektumokon is'' jelölőnégyzetet, majd alkalmaz. Ezután ok, ok és próbáld törölni.

(#50) LeC válasza Fauszt (#49) üzenetére


LeC
addikt

jobb klikk mappára ok, tulajdonságok ok, de nekem nincsen BIZTONSÁGI fül csak: általános/megosztás/testreszabás

megosztáson belül vannak olyanok hogy: helyi megosztás és biztonság - hálózati megostás és biztonság

speciális gomb sehol sincs

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.