Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Kanczy


Kanczy
veterán

mi van Claire anyjával,(1 részben volt,hogy használja az erejét...csak nem ennyi?!)Claude-dal,meg Hana-val? :)

valószínűleg hülyeséget mondtam,de valahol biztos,hogy dupla epizódot írtak :U

#22 : Landslide

Nathan is poised to become a member of Congress, but must consider those he loves and the advice of his mother and Linderman. Hiro learns of his lineage from his father, and prepares to face Sylar to the death. Peter and Ted attempt to leave New York before the explosion. Matt and Mr. Bennet learn the truth behind the Company's tracking system.[3]

#23 : How to Stop an Exploding Man

Isaac's horrible predictions begin to unfold, and the ordinary people with extraordinary abilities face moments of pain and peril in Kirby Plaza with unflinching heroism as the first volume of ''Heroes'' comes to a close - and the next chapter begins

Tim also said that those Heroes who remain are likely to stick around ~> mégis megmaradnak a mostani szereplők?! :C

külföldi heroes-rajongók teóriái : [link] :R


[Szerkesztve]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#752) bolondember válasza Dictator^ (#750) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

nem hiszem, h haiti-agyat evett volna - azért az elég nagy horderejű lett volna, úgyhogy tuti lett volna utalás, bármi...
Szvsz ez a Szájler ''odanéz-és-feloldja-az-időstoppot'' dolog magyarázata számomra tök egyszerű: Hiro annyira berezelt, meg minden, h nem koncentrált eléggé, és hupp, már ment is az idő tovább...


Ja: egy kérdés az összeesküvés-elmélet gyártóinak: ha Hiro megállítja az időt, azt vajh' lokálisan, vagy globálisan teszi?! :Y :F

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#753) Kanczy válasza bolondember (#752) üzenetére


Kanczy
veterán

szerintem olyankor még a Hupikék Törpikék is megfagynak...sőt a Tini Ninja-k is,pedig ők nagyon kemény arcok :U

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#754) bolondember válasza Kanczy (#753) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

az kizárt.
A teknőcök ugyan soha! ;]

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#755) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Megnéztem a 22-es rész ajánlóját.
Akkor most ki fog robbantani???
Nagyon pöpec.

Azért nekem tetszett a 21. rész is.
Sylar agyára ment a küldetéstudat.

Haljon már meg... Persze antihőshöz méltó halállal.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#756) Kobe válasza felenke (#742) üzenetére


Kobe
veterán

lindermann az egyik részben, amikor Nathannek magyaráz a gyógyításról, elmondja hogy az elsők akik felfedezték a képességeiket, megpróbálták megváltoztatni a világot, sztem ilyen szempontbol az öreg Petrelli-né vagy a férje ezek között az elsők között van/volt, akikre lindermann utalt

(#757) szepi79 válasza bolondember (#752) üzenetére


szepi79
őstag

Szvsz ez a Szájler ''odanéz-és-feloldja-az-időstoppot'' dolog magyarázata számomra tök egyszerű: Hiro annyira berezelt, meg minden, h nem koncentrált eléggé, és hupp, már ment is az idő tovább...

100%ban egyetértek. Sylarnak köze nem volt ahhoz, hogy az idő megint folyni kezdett.

Ja: egy kérdés az összeesküvés-elmélet gyártóinak: ha Hiro megállítja az időt, azt vajh' lokálisan, vagy globálisan teszi?!

globálisan... lokálisan nem lehet időt fagyasztani...

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#758) PazsitZ válasza szepi79 (#757) üzenetére


PazsitZ
addikt

Szerintem is ez történt, utána mondta is, hogy nem volt erőm megtenni. Tehát nem lepődött meg azon, hogy Sylar megmozdult.

Az agyevő ellenesek meg megkapták a választ, a kiscsaj most ki is mondta, hogy ő egy ''mumus'', aki agyat eszik...

(#752) bolondember: Szvsz globálisan kell, hogy csinálja, hisz ha nem így tenné akkor nem idő megállító képessége lenne :F . Sylar tud pl. tárgyakat mozgatni. Kb. ő tud olyat, hogy lokálisan megállít dolgokat(lásd: tárgyak,emberek...).

(#756) -=Libria=-: Igen, ilyesmiről lehetett szó, a képregény alapján is...az öreg Petrelli-re gondol.

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#759) sghc_toma válasza szepi79 (#757) üzenetére


sghc_toma
senior tag

globálisan... lokálisan nem lehet időt fagyasztani...

mér', tudsz valakit, aki globálisan tud? :P

in asm we trust

(#760) I_Am válasza szepi79 (#757) üzenetére


I_Am
veterán

És akkor ''Sylar Anyu'' miért nem esett össze csak azután, hogy Hiro elteleportált?

szerk:

Amugy azt észrevette valaki, hogy Peter ugyanabban a ruhában volt a 21. végén, mint amilyenben megálmodta, hogy felrobban? (csak nem fog még 2 napig ugyanabban a cuccban rohangálni...)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#761) szepi79 válasza I_Am (#760) üzenetére


szepi79
őstag

És akkor ''Sylar Anyu'' miért nem esett össze csak azután, hogy Hiro elteleportált?

azt nem figyeltem. bug. vagy feature :)

Amugy azt észrevette valaki, hogy Peter ugyanabban a ruhában volt a 21. végén, mint amilyenben megálmodta, hogy felrobban?

jah, ez viszont feltűnt.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#762) Woodslave


Woodslave
nagyúr

ez elég gyengus volt. Bár lehet a korábbi rész tette megasra a lécet, azt megnéztem vagy 3*. Míg megértettem ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#763) VladimirR válasza sghc_toma (#759) üzenetére


VladimirR
nagyúr

:-D

(#764) felenke válasza I_Am (#760) üzenetére


felenke
csendes tag

biztos hogy nem most robban, valahogy sikerül megfékeznie magát ..
én már mondtam, ha jobban megnézed, olyan mintha eredeti szinre menne vissza a keze, az erölködés után ..
és még nem is 100% hogy peter, mert 2közül akkár melyik lehet, lsd. sylar rajzát ...

Meg, a 23. rész cime is sugalja, hogy nem robbanhat ... :)

(#765) Kanczy válasza felenke (#764) üzenetére


Kanczy
veterán

miért ne robbanhatna?! :(
egyébként arra gondoltatok már,hogy nem fogják megállítani? amit Isaac eddig festett,az minden valóra vált,így szerintem ez is valóra fog válni...csakhogy pl. nem New York-ban,hanem egy sivatagban :))

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#766) felenke válasza Kanczy (#765) üzenetére


felenke
csendes tag

#22 : Landslide

Nathan is poised to become a member of Congress, but must consider those he loves and the advice of his mother and Linderman. Hiro learns of his lineage from his father, and prepares to face Sylar to the death. Peter and Ted attempt to leave New York before the explosion. Matt and Mr. Bennet learn the truth behind the Company's tracking system.[3]

Sztem is megprobálnak elmenni NY-ból :)

[Szerkesztve]

(#767) szepi79 válasza Kanczy (#765) üzenetére


szepi79
őstag

csakhogy pl. nem New York-ban,hanem egy sivatagban

kár, hogy amit a padlójára festett, az NY-ban van...

egyébként arra gondoltatok már,hogy nem fogják megállítani?

persze, én még írtam is.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#768) Kanczy válasza szepi79 (#767) üzenetére


Kanczy
veterán

hmmm....tényleg,el is felejtettem,hogy azon a képen rajta vannak a NY-i épületek :) [link]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#769) bolondember válasza Kanczy (#765) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

''amit Isaac eddig festett,az minden valóra vált''

Hát kérem szépen, nem - Kleer életben van maradva...
Tehát jövő lenni megváltoztatható.


Azon gondoltkodattpk már, h:

-miért nincsenek szövegek a jövőböl visszahozott képregényben?
-vajon át tudja-e venni a hajiti srác tulajdonságait Péter (főleg, ha blokkolja az öveét?!)
-miért nem blokkolta a kopasz feka csávó Néten képességét, amikor elrepült pizsi alsóban?!

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#770) szepi79 válasza bolondember (#769) üzenetére


szepi79
őstag

vajon át tudja-e venni a hajiti srác tulajdonságait Péter (főleg, ha blokkolja az öveét?!)

igen, és akkor peter is blokkolja a blokkolást, ami blokkolja a... na neeee, peter nem tudja átvenni, maradjunk ennyiben :DDD

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#771) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Szerintem a haiti srác a mentális alapú képességeket blokkolja. Pl. Éden szuggeráló hatalmát, a zsaru gondolatolvasását, vagy Sylar telekinézisét, mert ő az elméjével mozgatja a tárgyakat. A kezével, ujjával pusztán fókuszálja az agyának az erejét. (Szent maszlag, ennyi sületlenséget... :DDD )
Nathan repülése a testi képességek közé tartozik, és ezért nem hat rá a haiti blokkja.

És szerintem Peter át tudja venni a blokkolás képességét, mivel neki testi alapú a képesség-másolása. :P :)

Szerk: A robbanásra van néhány variáció: sem Peter, sem Ted nem robban fel. Hanem Sylar elkapja Ted-et, becsócsálja az agyát, és robbant. Vagy Sylar is lesz annyira kemény csávó, hogy megtanulja használni Ted erejét.
Vagy. Sylar nem kapja el Tedet. (De akkor a 22. rész ajánlójában miért világított egy pillanatra a szeme??)
Hanem valami egészen más fog felrobbani, pl. szegény Micah élesít be egy kisebb atombombát.

Mert Sylar nem kapta meg (még) Claire öngyógyító erejét, így robbanás esetén belehalna az égési sérülésekbe.
Ted haver immunis a saját erejére, ha magánál van, de valószínűleg ő is megsülne egy nagyobb kisülésben.
De ha Claire öngyógyító ereje benne van Peter-ben vagy Sylar-ben, ők így probléma nélkül okozhatnak nagyobb robbanásokat is.
De mivel láttuk a jövőt, így Sylar nem robbanthatott, mert nem volt meg neki Claire ereje, és ő sem olyan hülye, hogy öngyilkosságot kövessen el egy uralhatatlan erő benyakalásával.
Peter sem robban, Ted sem.
Akkor marad Micah, mint robbantási kényszer-szakértő.


Uh... Izé, ennyi elmélkedés... aztán majd a sorozat írói jól megkavarnak mindent.

[Szerkesztve]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#772) VladimirR válasza Algieba (#771) üzenetére


VladimirR
nagyúr

SPOILER:

az ongyogyito ero szerintem nem magayrazat a robbanas tulelesere
addig ok, hogy megvagjak, behegged
leolvad rola a bor, visszano
fejbekurja egy karo/uvegszilank, ha kihuztak, osszeforr
de egy atomrobbanaskor szerintem egy egesz picit atomjaira hullana szet, s ezesetben nehez lehet a regeneracio

en inkabb arra szavazok, hogy immunis a sajat erejere (bar a honek akkor is kellene serulest okoznia)

''De mivel láttuk a jövőt, így Sylar nem robbanthatott, mert nem volt meg neki Claire ereje...''
ez erdekes - szerintem itt komoly baki van (akartam mar korabban is irni, de annyi zoldseg repkedett a topic-ban, hogy nem mertem
van ugye ket vonalunk, a jelen (legyen ez az A) es az 5 evvel kesobbi (ez meg a B)
A1: megmentettek a csirlidert sylar-tol, hogy ne legyen halhatatlan, s hiro le tudja szurni - a csirlider annak rendje, s modja szerint el
B1: sylar nem olte meg a csirlidert, nem halhatatlan (legalabbis mig meg nem olte az 5 ev elteltevel, nem volt az)
B2: sylar robbant, tulelte
B3: hiro nem tudta leszurni sylar-t, mert meggyogyult (ez a pont uti az elsot, de lehet a masodikat is, ha feltesszuk, hogy megiscsak a gyogyulas kell az atombomba kiheveresehez - de a B1-et mindenkepp uti)


''...és ő sem olyan hülye, hogy öngyilkosságot kövessen el egy uralhatatlan erő benyakalásával.''
dehogynem: nekem nagyon ugy tunik, hogy ez olyasfajta ''a sors megszallotja'' tipusu figura

(#773) Kanczy válasza VladimirR (#772) üzenetére


Kanczy
veterán

-de emberek...nem Sylar robbant...nem tudom,mit kell ezen parázni :D
Peter meg is mondja,hogy ő robbant,nem pedig Sylar,pls magyarázzátok el miért akarjátok annyira,hogy Gabe robbanjon! :) (egyébként eredetileg megölte Claire-t,ezért élte túl a bummot)

-mivel most claire él,ezért nincs meg a regenerálódás ~> ha a bomba hatósugarában van,bele fog halni a robbanásba.

-bolondember : van olyan kép,amin claire konkrétan halott?! amennyire én tudom,nincs,csak olyan,amin Sylar követi/üldözi,stb...úgyhogy ha tudtok olyan képet mondani/mutatni,ami nem vált valóra,örömmel mondok le az elméletemről :))

-SZVSZ Peter átvevő képessége pont hogy nem testi,inkább aggyal működik :D

-arra az emberre,aki robban, elméletileg nem hat a saját atomja,hiszen birtokolja a képességet...a másik ember pedig

(a)Peter,és meggyógyul Claire képességétől
(b)Sylar,és vagy belehal a bummba,vagy Claire már fejtető nélkül fekszik :)

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#774) bolondember válasza Kanczy (#773) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

van.
a ''lépcsőn'' fekszik ha jól tévedek, felvágott kobakkal...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#775) VladimirR válasza Kanczy (#773) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igaz, ezt beneztem, de akkor is csak a b1 pont ugrik, a leszuros dolog nem
future hero azert nem tudta leszurni sylar-t, mert az meggyogyult, de a csirlidor meg elt
elvileg a b vonalon meg sem mentettek, akkor meg hogy kerult oda a vegere?
erre varrjal gombot

(#776) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Spoiler:

Na, szóval olvastam a képregényt. Ez az a rész, amiben a jövőbeli Hiro a madzagos, újságcikkes múlt-jövő hálózatát szövögeti, mert már 5 éve azon munkálkodik, hogy megváltoztassa a tragikus jelent.
Ott van, hogy (rossz angol tudásommal értelmezve) ''Sylar felrobbant, de a pompom-lánytól elvett erő miatt életben maradt.'' Vagyis meg kell menteni a lányt, és még a múltban meg kell ölni Sylar-t. Ezután a felfedezése után visszamegy a múltba, a metrós-jelenet, és közli Peterrel, hogy ''Mentsd meg a lányt, megmented a világot.'' De visszatérve a jelenébe, idegesen látja, hogy semmi sem változott.
Itt már igen csak nekibúsul, hisz 5 éve hiába küzd. Aztán a lakásába visszatérve belefutt múltbéli önmagába. Amit láthattunk a sorozatban.

Vagyis a jövő, bármit is csináljanak a ''hősök'' be fog következni. Még Hiro csodás tér-idő ugrásos erejével sem képes változtatni rajta.

Ui.: Elég bf., keresné meg a múltban az édes kis Gábrielt (Sylar) és vágná négy felé...

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#777) felenke válasza Kanczy (#773) üzenetére


felenke
csendes tag

(egyébként eredetileg megölte Claire-t,ezért élte túl a bummot)

nem ... itt van a baki szerintem benne . mert elvileg, kinyirta ugye az öltözöbe kleert ...
nah, de most akkor, 5 év mulva hogy tudja megölni uujra? :Y :D

(#778) VladimirR válasza Algieba (#776) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''Ui.: Elég bf., keresné meg a múltban az édes kis Gábrielt (Sylar) és vágná négy felé...''

azt a sztorit sokkal nehezebben lehetne eladni ilyen sci-fi-limonade sorozatnak ;p

(#779) Algieba válasza felenke (#777) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Azért, mert ez a jövő, nem az a jövő.
Ez annak a sors-szálnak a folyománya, amiben Peter megmenti Claire-t.
És a készítők fricskája, hogy együk a küszöböt a befejező epizódok miatt. A sok zöldség közül, melyikből lesz a fincsi limonádé. :DDD

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#780) Algieba válasza VladimirR (#778) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Háát. Sylar furcsa ízlése sem nevezhető üdítőnek. És a sok gyilkosság sem.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#781) VladimirR válasza Algieba (#780) üzenetére


VladimirR
nagyúr

de - mint sajat magadon is eszreveheted - tok jol lehet gyulolni

p.s.: semmi rosszindulat nincs a fenti mondatban, mielott felreertened

(#782) KMan


KMan
őstag

Na kivanacsian varom a mai reszt.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#783) Algieba válasza VladimirR (#781) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Tenyérbemászó pofa. Mint Joker a Batman-ben. Utálatos, és mégis cuki.
Valaki egye meg az agyát. :DDD
Hogy meglepődne...

Szerk.: A szemüveg és a félrenyalt haj, mikor szende órást alakít, Clark Kent-re hajaz. Sylar egy igazi szuper-antihős.

[Szerkesztve]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#784) Algieba válasza Kanczy (#773) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Peter képességében annyi az agyi rész, hogy egy lemásolt képesség előhívásához arra kell gondolnia, akitől átvette.

Ha agyas képessége lenne, akkor esze ágában sem lenne átvenni Ted-től a nukleáris erőt.
Spoiler
Ted mellé lépve magától beindult a másolási folyamat, vagyis a teste egy szivacs, és egyből nyeli magába a másik képességét, ha az fizikailag közel van hozzá, max. 2 méterre.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#785) Kanczy válasza VladimirR (#775) üzenetére


Kanczy
veterán

hehehhe...azért nem tudta leszúrni,mert sylar megölte Claire-t,és így rögtön felgyógyult a szúrásból.

Hiro ezt egy másik idősíkban tette,amikor még nem ment vissza szólni Peternek,de mivel visszament,Claire megmenekült,és amikor az 5 évvel későbbi világban járunk,ott az a vonal van,mikor Hiro visszament,Claire megmenekült és kész... :))

A vonal ~> Claire meghal,Sylar túléli a szúrást ~> Hiro visszamegy az időben (B vonal létrejötte)

B vonal ~> Claire megmenekül,így az 5 évvel későbbi világban még él...:))

tehát mikor Hiro leszúrta Sylart,akkor a ,,csirlidor'' már nem élt...csakhogy Hiro visszament,megmentette Claire-t,és megváltozott a jövő ~> tuti :C

mi itt a kérdés? nesze neked gomb ;)

Felenke : Sylar először megölte C-t,és meggyógyult a bökés után,de Hiro visszament az időben,és amit a 20. részben látunk,az már a megváltoztatott jövő,aminek a múltjában Peter megmentette Claire-t...

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#786) Kanczy válasza Algieba (#784) üzenetére


Kanczy
veterán

egyszerűen nem lehet fizikai...odalép mellé és a testével hogy veszi át a képességét?

szerintem kb. így néz ki : az agya megjegyzi mások képességeit az kibocsátott agyhullámok alapján,és elmenti az illetőt Peter érzései alapulva...ha Peter ezeket az érzéseket tapasztalja,az agyából előjön az elraktározódott infó,a DNS-e pedig átalakul olyanná,hogy meglegyen az adott erő :)

nem nagyon tudok rá más magyarázatot...pl. mikor Ted képességét szerzi meg,akkor is előbb ránéz Tedre,és látszik a fején,hogy elgondolkodik (érez valamit ;))

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#787) Integra


Integra
titán

kíváncsi vagyok hogy miért fog a pali felrobbanni, akkor nem atombomba vagy valami hanem ő fog durrani... :)
a szőke popi faterja sima zsaru vagy valami különleges egység embere?
aki sorra öli meg a különlegeseket az kicsoda és miért öldököl?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#788) KMan válasza Integra (#787) üzenetére


KMan
őstag

Ha jol mondom (real time-ba nezem a tv2-n)
Aki sorra oldokol az sylar es azert mert akit megol, annak lenyulja a kepesseget.
A faterja az aktataskas faszi a Half Life 1-bol.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#789) Integra válasza KMan (#788) üzenetére


Integra
titán

hát most megölte azt a csajt aki tudatmódosító, úgyhogy most már azt a képességet is tudja akkor.
kíváncsi vagyok ki fogja őt megölni...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#790) KMan válasza Integra (#789) üzenetére


KMan
őstag

Nem is kerdes, a japo lesz ;] (amugy nem tudom..)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#791) sghc_toma válasza Integra (#789) üzenetére


sghc_toma
senior tag

hát most megölte azt a csajt aki tudatmódosító, úgyhogy most már azt a képességet is tudja akkor.

ööö, ha Eden-re gondolsz, akkor nézd meg még egyszer azt a részt ;) sztem...

in asm we trust

(#792) VladimirR válasza Kanczy (#785) üzenetére


VladimirR
nagyúr

most vagy nem erted, amit mondok, vagy szandekosan irsz zagyvasagokat

a problema abbol adodik, hogy elvileg az 5 evvel kesobbi idosikon egy olyan sylar van, akit hiro leszurt, de az tulelte
ehhez meg kellett olnie claire-t
viszont ezt csak a resz vegen tette meg

ha claire meghal, hiro akar lemodellezhetu fogpiszkalokbol, azon az idosikon o halott marad
a te lekepzelesed szerint sylar ketszer olte meg claire-t
egyszer ugye a homecoming balon, aztan hiro visszament (Azert ment vissza, mert claire halott volt), majd sylar megint jol megolte claire-t (mert kozben elfeledte, hogy megtanulta mar a kepesseget, mikor legutobb kiette az agyat)


harom dolog fordulhat elo:
1: ket claire van, az egyik meghalt a homecoming balon, de a szamurajkarddal valo talalkozas olyannyira megviselte sylar-t, hogy amnezias lett, ezert, mikor megolte a masik clair-t, azt hitte, eloszor csinalja
2: logikai baki van a dologban (most sajnos nem talalom az iteletkalkulos papiromat, magamtol meg hulye vagyok, igy nem tudom neked pontosan levezetni)
3: sylar nem a clair-tol megszerezheto onregeneralo kepessegnek koszonhetoen elte tul a szurast


a mult/jovo megvaltozasarol ugy latom elegge eltero az elkepzelesunk
ha jol ertem, te ugy veled, hogy ha clair meghal, es hiro visszamegy figyelmeztetni peter-t, akkor clair, bar egyszer mar meghalt, s sylar kiette az agyat (hisz valahogy tul kellett elnie azt a szurast), egy kesobbi idopontban, nem sokkal a halalat kovetoen megiscsak valami oknal fogva eletben van
ez eleg durvan megtorne az esemenyek (konkretan clair letezesenek) folyamatossagat
a kovetkezo nem szemelyeskedes, csak erthetobb peldat kivanok allitani:
ha visszamegyek 500 evet, es megolom az uk-uk-ukapadat (tegyuk fel vegig apai agon haladtam, az uk-uk-ukapad elleni merenylet kitervelesekor), akkor a te elkepzelesed szerint te ugyanugy leteznel, mint ahogyan teszed most is
a kerdes itt felmerul: kitol? hisz nincs uk-uk-ukapad, nincs uk-ukapad, nincs dedapad, nincs nagyapad, nincs apad, ergo te sem lehetsz

amit te irsz, abban igazabol ott van a hiba, hogy osszemosod az A es B vonalat, mindkettobol ki-kiragadva egy-egy neked tetszo momentumot

(#793) VladimirR válasza Integra (#787) üzenetére


VladimirR
nagyúr

SPOILER

a pali azert akar felrobbanni, mert ted-nek az a kepessege, hogy nuklearis robbanasdt tud eloidezni, meg emp-t, meg csakugy sugaroz
peter meg lemasolja barki kepesseget, aki eleg kozel van hozza, viszont kontrollalni nem tudja egybol, azt kulon meg kell tanulnia (es epp elhatalmasodni keszul rajta ez a kepesseg, iranyithatatlanul kitorni belole, s felrobbanni)
a szoke popi faterja nem zsaru, inkabb meninblekk, o is azoknak dolgozott, akik olik a kulonlegeseket
egyebkent akik olik a kulonlegeseket, azok egy resze szinten kulonleges, de az meg nem derult ki egyertelmuen, hogy miert teszik (valami nagyobb jo erdekeben szoveget nyomnak folyton)
a tudatmodosito (melyikre gondolsz?) csaj kepesseget meg nem lopta el, mert mikor sylar elkapta, a szetkente a sajat agyat a falon (bar lehet, sylar onnan felnyalva is megszerzi a kepesseget)

(#794) Bibby válasza VladimirR (#792) üzenetére


Bibby
addikt

Hiro visszament, mert azt hitte a robbanás Sylar műve, és ezt úgy lehet megelőzni ha nem hagyják hogy Claire-t megölje, mert akkor leszúrás után úgymarad. Ezután visszament a saját idejébe, ahol már Claire annak rendje és módja szerint életben is van, Hiro pedig úgygondolja hogy Sylar halott. Viszont a robbanás ez esetben is megtörtént, ezt is látja.

Nekem inkább itt jönnek elő a kérdőjelek, hogy ha tudta hogy nem Sylar robbant akkor miért csinálta, ha viszont nem tudta akkor kicsit jobban meg kellett volna lepődnie hogy a város még mindig romokban van. Aztán lehet hogy meglepődött csak nem mutatták. :) Valószínű egyébként a második verzió, mivel mikor az 5 évvel azelőtti Hiroval találkozott, zaklatott lett hogy miért nem ölte meg még mindig.

Ελευθερια η θανατος

(#795) bolondember válasza VladimirR (#793) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

''inkabb meninblekk, o is azoknak dolgozott, akik olik a kulonlegeseket'' - ez szvsz hüjeség.
ezek a meninblekkek ''CSAK'' megjelölik a hírókat, konkrétan nem sokat öltek meg (csak azt AKARTÁK, aki akadályozta a munkájukat, lásd még Klód, a láthatatlan csóka)...
Maradjunk annyiban, h nyomkövetőkkel nyilván tarcsák őket...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#796) Kanczy válasza VladimirR (#792) üzenetére


Kanczy
veterán

egy claire van...Hiro sem a saját síkján van vágod? ő eredetileg onnan jött,ahol Sylar megölte Claire-t,megszerezte az erejét,így Hiro hiába szúrta le,Sylar túlélte...csakhogy Hiro visszament,megmentette Claire-t,és így a japó nem a saját síkjába tért vissza,hanem egy olyanban ahol Claire még él,és mivel ő nem volt ott,hogy leszúrja Sylart,ezért még ő is él...az elméletem szerint Sylar tényleg kétszer ölte meg Claire-t,csakhogy alternatív időkben...egyik,melyben az öltözőben skalpol,másik,mikor Hiro megmenti,és a másik jövőbe megy vissza,amiben Claire még él,mivel megmentette...itt Sylar-nek nincs meg a képesség,és nem is ölte meg Claire-t,ezért ez az első alkalom,hogy összekasztják a bajuszt :)

(A) Claire halott -> Hiro leszúrja Sylart,de hiába -> Hiro visszamegy az időben,megmenti Claire-t -> ebből következik a B vonal

(B) Claire megmenekül -> az idő eltorzul,más lesz a jövő (Claire él,Sylarnek nincs regenerációja) -> Hiro utazik az időben,kihagyja Sylar leszúrását,és nem az A világba tér vissza,hanem a B-be

arra,hogy Sylar hogyan éli túl majd a robbanást,még nincs elméletem,csak az,hogy nem volt a városban ;)

ük-ükapa dolog: ez így igaz...viszont ha a szomszédom visszamegy az időben,és megakadályozza a gyilkosságot,akkor én megint v. még mindig élek :))

Hiro még az agykanalazás előtti időbe megy vissza,tehát ezt a rész nem kell venni
~>Claire él,Sylarnek nincs képessége -> ez az,amit te nem akarsz figyelembe venni...az öltözőben Sylar nem ölte meg Claire-t,csak az alap A verzióban,de azt Hiro a figyelmeztetéssel semmissé tette

pontosabban nincs is A és B vonal,az A a módosítatlan jövőt,míg a B az alternatívat jelöli...ha nem ölték meg Claire-t (márpedig nem tették),akkor nincs probléma :C

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#797) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

annyira jó olvasni ezt a vitát...
Már párszáz hsz-szel ezelőtt meg lett beszélve, h itt ellentmondások vannak a sztoriban, meg minden...


A nagy kérdés az, h vajon, VAJON Hiró barátunk mit fog csinálni a karddal? összehegeszti? Megcsinálja Apuci, aki szintén tud a hírókról? Vagy csak így simán böki le Szájler barátunkat, és ő azért éli túl, mert nem elég hosszú a kard, h elérje a szivit?! :Y

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#798) brownus válasza bolondember (#797) üzenetére


brownus
veterán

spoiler_e20-21



ha jól emlékszem andonak meséli, hogy megtanulta a fegyver/kard kovács mesterséget. és a kardon a jel az volt mint niki hátán a tetko?!?


ezekre az idővonalakra; nincs ott elbaszva semmi. várjuk meg az első évad végét...

(#799) bolondember válasza brownus (#798) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

erre konkrétan nem emlékszem, valami harcművészetről volt szó, nem?
mindegy.

ha tényleg tudna fegyvert kovácsolni, akkor:
-nem esett volna kétségbe
-2 nap nem elég egy több évszázados kard rendbehozatára


Tényleg: ha Péter így reagált Ted megjelenésére, akkor ha Hiróval találkozik elkezd össze-vissza teleportálni meg időt megállítani?!
Szemüveges Bácsi honnan tudta, h Péter épp abszorbálja Ted képességét? Ők még ''úgy'' nem találkoztak... :F

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#800) attisx


attisx
addikt

Egy kis szemléltetés a ''miértélmégclaire'' vitához: [link] :)
Halkan jegyzem meg, én tv2-n követem a sorozatot, szóval a későbbi eseményeket csak spoilerekből ismerem...

[Szerkesztve]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.