Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Help: megéri most sata hdd-t venni? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) GBX


GBX
aktív tag

Sziasztok.
Na problémám, hogy kellene merevlemez de nem tudom eldönteni, hogy SATA/PATA legyen.

Mivel a gépemben van SATA Raid (Silicon Image) vezérlő, és az összes PATA csatlakozó foglalt, gondoltam veszek vmi SATA HDD-t (120GB), csak felmerült bennem a kérdés hogy ha én ezt a SATA hdd-t rendszer vinyóként akarom üzemeltetni akkor:

-lehet erről a hddről bootolni?
-Linux-ok is látják v. vmit telepiteni kell hozzá?
- megbízhatóbbak mint a PATA hdd-k?
- mennyivel gyorsabbak a PATA-nal?
- melyik gyártó gyárt megbízhatóbb SATA vinyót?

És ha van saját tapasztalatok SATA témában akkor azokat osszátok meg velem lsz.

Köszi.

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#2) GBX


GBX
aktív tag

Ahoj?:DD

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#3) Flashcash válasza GBX (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

-lehet
-szerintem a kernelnek támogatnia kell, de megoldható a linux telepítése SATA-ra.
(majd a linux guruk leírják hogyan :) )
-nem megbízhatóbbak
-nem gyorsabbak, hiszen a legtöbb egy PATA vinyó SATA bridge-el van felszerelve. (kivéve WD Raptor)
-Melyik megbízhatóbb?
Ez nehéz kérdés 1-2 év múlva már válaszolni is tudok rá, hogy melyik megbízhatóbb. :)

(#4) Flashcash válasza Flashcash (#3) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A kivéve WD Raptort a sebességre értettem, ezen a vinyón is SATA Bridge.

(#5) GBX válasza Flashcash (#3) üzenetére


GBX
aktív tag

Tehát lényegében a hdd ugyanolyanok csak más a csomagolás?

Hallottam vmi olyat is, hogy HOT SWAP-osak a sata vinyók, vagy ez csak kamu?

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#6) Atlantis válasza Flashcash (#3) üzenetére


Atlantis
veterán

Egyetértek, de nem csak a Raptor, hanem a Seagate is ''rendes'' SATA vinyókat csinál, nem csak átalakít.
A fórumnyitónak: szerintem most még csak a gépen belüli kábelrengeteg csökkentése miatt érdemes SATA-t venni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7) Atlantis válasza GBX (#5) üzenetére


Atlantis
veterán

A szabvány támogatja, a kérdés szerintem inkább az, minek van rá szükség.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8) GBX válasza Atlantis (#6) üzenetére


GBX
aktív tag

Seagate??

utolsó találkozásunk óta ő morcos lett és asszonta ''krhhh, és most bedöglök, shshhs'' :t,

Tehát : a Seagate jó/nem jó ?

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#9) Flashcash válasza Atlantis (#6) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A WD Raptoron van SATA bridge csak hülyén fogalmaztam + billentyűzetet kellene cserélnem. :)

Igen a Seagate gyárt valódi SATA vinyót.

#######

A SATA legnagyobb előnyei:
- kábelezés (jobb légáramlás, könnyű kezelhetőség, akár 1 m-es kábelhossz)
-minden vinyó külön portra csatlakozik (nincs master/slave)
-valamive alacsonyabb procihasználat (de mindennapi felhasználás mellett ez nem igazán észrevehető)

(#10) -Devil- válasza Flashcash (#3) üzenetére


-Devil-
aktív tag

''-nem gyorsabbak, hiszen a legtöbb egy PATA vinyó SATA bridge-el van felszerelve. (kivéve WD Raptor)''

Ezzel egyetértek. Szerintem sincs értelme egyenlőre ilyen winyót venni, majd ha a WD-Raptor szintű hdd-k elterjednek, akkor esetleg. Arra már azt mondom, hogy tényleg érdemes megvenni, ha van S-ATA a gépedben, és számít a sebesség, akkor a WD-Raptor a megoldás. Jelenleg 36 és 73 GB-os verziója létezik. Volt egy teszt a 36-osról, elég nagyot tud ütni. Összehasonlítottam a HD-Tach eredményeket, mire képes egy U160-as SCSI winyóval szemben, max. olvasási sebessége jobb volt, a minimum viszont jóval alacsonyabb mint a SCSI-é, a fejpozicionálás (seek time) valamivel tovább tartott neki, illetve a prociterhelés egy picit magasabb volt S-ATA-nál. Mindent összevetve, majdnem olyan gyors mint egy U160 SCSI wincsi. Ha nem sokkal marad el tőle, akkor tényleg brutális egy szerkezet! :D

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#11) -Devil- válasza Atlantis (#6) üzenetére


-Devil-
aktív tag

''szerintem most még csak a gépen belüli kábelrengeteg csökkentése miatt érdemes SATA-t venni.''

Erre ott vannak a lekerekített ''AirFlow'' IDE kábelek.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#12) GBX


GBX
aktív tag

Van vkinek otthon SATA hdd-je?

mer ha igen akkor, milyen márka/tipus... tapasztalatok software szempontból, volt e gebasz?

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#13) Flashcash válasza -Devil- (#11) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Még a lekerekített IDE kábelekkel is sok a szenvedés.

Nálam pl. 5 1/2-es illesztőkeretben 1 vinyó fejjel lefele 1-et tekerek az ide kábelen mert alapból nem jól áll, felette DVD író megint tekerek és a végén beszenvedem valahogy az író ide csatlakozójába a szuper rounded kábelem. :)

Ráadásul nálam ennek a kábelnek a feje olyan hogy alig tudom beerőszakolni az alaplapi ide csatlakozóba ha a közvetlenül mellette levő IDE2-ben is van kábel.

[L]http://www.myworld.com.my/v2/reviews/misc/cm/utc-cables/index.asp?view=3[/L]

(#14) -Devil- válasza Flashcash (#13) üzenetére


-Devil-
aktív tag

''Nálam pl. 5 1/2-es illesztőkeretben 1 vinyó fejjel lefele 1-et tekerek az ide kábelen mert alapból nem jól áll, felette DVD író megint tekerek és a végén beszenvedem valahogy az író ide csatlakozójába a szuper rounded kábelem.''

Miért van a winyó fejjel lefelé? Megpróbálhatnád a kábelt ''fordítva'' is bedugni (nem a csatlakozót ellenkező irányban!).

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#15) Flashcash válasza -Devil- (#14) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ez egy ilyen idétlen kiadású keret, hogy fejjel lefele lehet bele tenni a hdd-t.
Már elég sokat optimalizáltam, ennek lett az eredménye hogy egyáltalán használni tudom a kábelt. :)

A linken pedig nézd meg felülről a második képet és képzelj el mellé egymás alatt fél centire két alaplapi IDE csatlakozót. Kész horror. :)

(#16) GBX


GBX
aktív tag

??

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#17) -Devil- válasza Flashcash (#15) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Jézusom! Tényleg durva lehet. Hálistennek nekem ilyen gondom nincs, 2 CD meghajtó van 1 IDE csatornán sima szalagkábellel, a winyó meg egymaga van a SCSI buszon, egy 6 csatlakozó lekerekített 68pin-es U160 SCSI kábelen. A csatlakozófejnél a kábelt ide-oda lehet hajtogatni, így könnyebb vele bánni.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#18) aluser


aluser
tag

A win2k -t nem tudtam telepíteni SATA winyóra, csak XP-t. (SATA vinyó a rendszervinyó)

(#19) bendi


bendi
tag

Aszongyák, hogy a BarracudaV-ön natív sata van... lassabb is kb 20%-kal...
(Szerintem így tudták csökkenteni a hőt és a zajt...)
Szóval vegyesek az érzéseim SATA-t illetően... De a kábelezés klasszisokkal jobb, mint a rounded kábel!

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#20) dzsoni válasza GBX (#12) üzenetére


dzsoni
senior tag

Van 2x Seagate Barracuda V SATA 80GB

Rendszer van az egyiken (XP), boot megy, gondom nem volt vele.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Help: megéri most sata hdd-t venni? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.