Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tamber


Tamber
csendes tag

HI!
56Ks modemes elérésem van.
Első kérdésem,hogy lehetséges e valahogy hogy ha valaki meg tudja a szolgáltatómnál (Axel) bejegyzett adataimat (jelszó,login név,telefonszám,meg ami kell) akkor visszaélve velük használja őket és az én számlámra internetezik?!
És ha igen ezt hogyan lehetne lenyomozni/bebizonyítani.
Ugyanis elég gyanús számlát kaptam amúlt hónapban...

A másik kérdésem, hogy hogyan mijen programokkal és beállításokkal tudom biztonságosabbá tenni a netezést pl. IPcím elrejtés Spybotok (vagy mifenék?) leírtására, és hogy senki illetéktelen ne lássa pl. a gépen tárolt adataimat.
WinXP-hez kellenének a trükkök és segédprogik nevei és hogy mit hogyan kellen légyszi segítsetek!

Haribo macht Kinders fhro und dan macht den Ebens so!

(#2) Warlock_42 válasza Tamber (#1) üzenetére


Warlock_42
senior tag



A kémprogramok ellen használd pl. az Adaware-t. Lavasoft.com-ról ingyen leveheted. IP-elrejtés alatt nem tudom mit értettél, de ha azt akarod hogy a géped ne legyen látható (ne válaszoljon a kérésekre) rakj fel valamilyen jó tűzfalat.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#3) Cathfaern válasza Tamber (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Gyanús számla: szólni kell az Axelero-nak, hogy szerinted nem így van. Ők megvizsgálják. Ha találnak maguknál hibát, akkor gond megoldva. Ha szerintük OK, akkor körül kell nézni a saját hézad tájékán, nincs e olyan családtag/barát/stb. aki generálta a számlát. Ha nincs, akkor meg változtasd meg a jelszót (mondjuk ez mindenképp ajánlatos, baj nem lehet belőle).

(#4) Tamber válasza Cathfaern (#3) üzenetére


Tamber
csendes tag

A kérdés az, hogy mondjuk valaki más egy másik telefonról és lakásból internetezhet e az én Axelero-s loginommal/jelszómmal az én számlámra.
Mert ha a csatlakozás engedélyetése nem függ a telefonszámtól akkor gyanítom hogy igen. Ezt hogyan lehet lenyomozni?!
Az Axeleor vajon regisztálja hogy az én jelszómmal/ és nevemmel mikor honnan (mijen telefonszámról) történt a csatlakozás?!

Haribo macht Kinders fhro und dan macht den Ebens so!

(#5) kizo13 válasza Tamber (#4) üzenetére


kizo13
tag

természetesen lehet másik telefonszámról behívni a te loginoddal. Amúgy az Axelero-nál biztos bejegyzik, hogy melyik számról hívták be a loginodat, úgyhogy szerintem is ajánlatos velük beszélned. Ja, és tényleg változtasd meg a jelszavad!

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#6) LukE válasza Tamber (#4) üzenetére


LukE
veterán

mint mondták, lehet máshonnan a te számládra netezni. biztonságra meg: windowsupdate, és [L]http://wigwam.sztaki.hu/[/L]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#7) Tamber


Tamber
csendes tag

Köszi!
Akkor ez gáz lessz most járhatok utánna főleg hogy asszem tudom hogy ki az de a telefonszámát meg nem tudom...
De gyanítom hogy már azóta megváltoztatta vagy titkosítothatta a számát legalábbis elég valószínű hogy nem lessz könnyű bebizonyítani :((!
Remélem ezt is vissza lehet valahogy nyomozni!

Haribo macht Kinders fhro und dan macht den Ebens so!

(#8) Tamber


Tamber
csendes tag

A jelszavamat már megváltozatattam de nemtudjátok hogy nem lehet olyat kérni kombi40-es csomaggal hogy ellenőrizze csatlakozáskor a telefonszámomat?
Most néztem az AX Klub-on nem volt ilyen beállítás...

Haribo macht Kinders fhro und dan macht den Ebens so!

(#9) Tamber


Tamber
csendes tag

Azt hogy milyen telefonszámról történik a csatlakozás valószínűleg tényleg regisztrálják de azt modták a Poli fórumon hogy csak a rendőrségnek adthatnak ki ilyen információt!
Ez tényleg idegesítő, ezek szerint nincs jogom tudni hogy mikor, honnan használják jogatalnul az álltalam fizetett szolgáltatást!:(((
Ennyit az Axelero ról!

Valami más módszert nem tud valaki ennek a kiderítésére?!

Haribo macht Kinders fhro und dan macht den Ebens so!

(#10) Tamber


Tamber
csendes tag

Megtaláltam a módját az elintézésének. Nyomoztam egy picit és mostmár az Axelnél is készségesebbek voltak tuti hogy egy gyökér lenyúlt de a többit a rendőrségre bízom.
Sajna följelentést mindenképpen kell tennem.

Haribo macht Kinders fhro und dan macht den Ebens so!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.