Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lőre


Lőre
tag

Tehát ! A cím kicsit talányos de megpróbálom felhomályosítani.
Adva van egy konfig, :Abit IS7 lap 1 GB mem 2,6 P4 800 Fsb proc stb.
Eddíg a gépben muzsikált fixen beszerelve 2 db 120 GB-os Seagate barracuda,egy Lg combo megy egy mobilrack amiben hol ilyen hol olyan vendég winyók pörögtek,gond egy szál se.
Aztán rászántam magam hogy a saját eddíg üres fiókomba is vegyek Mégegy 120 Gb -os szintén Seagate barracudát.Aztán jött a meglepi !! Ha beteszem a fiókot benne a harmadik winyóval,nem bootol a masina!!!
Illetve botol ,ha pl a cd meghajtóba beteszem a win xp cd-t és ugy indítok.
Óne gubanc cd boot és tölt a windows a cről.Csakhogy ez nekem nem nagy öröm!!
Mind három winyót felismeri és látja a bios csak nem bootol ennyivel.Ha a harmadikat kiveszem simán megy minden.A winyó másik gép másik rac-jébe téve simán megy,semmi gond vele,sőt ha már járó gépbe tolom bele és uj hardverként hozzáadom akkor is megy ,a windows felismeri simán lekezeli.Igaz viszont hogy mégsem teljes a dolog igy sem mert erre a winyóra vagy erről a winyóról bazi lassan dolgozik a gép.(pl: egy 700 as film másolása oda vagy vissza 5-6 perc ami egyébként 30-40 mp.)Talán sokallja az alaplap a 360 gigát? De hiszen ez egy 6 eszközt kezelni tudó lap??2db SATA 4 db IDEE. Ha ennyi sok neki ,mi lesz ha még a sata-ra is tennék valamit?A mobil amúgy az IDE 2 es konnektoron lóg slave meghajtóként a combóval egy kábelen ,a kábelközépső csatiján.
Ez minden ami most eszembe jut,és full tanácstalan vagyok!
Akinek ötlete,vagy tapasztalata van hasonló jelenséggel ,PLEESE HELP!!

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#2) WN31RD válasza Lőre (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Ilyet még nem láttam, de ötletek:
Ugye ATA66+ (tehát 80 eres, nem pedig 40 eres) kábel megy az LG-hez és a rackhez?
Ugye a két régi vinyó van a primary IDE csatornán, nem pedig az LG + a rack?
Próbáltad az LG + racknél a master/slave beállításokat változtatgatni, beleértve a cable-select-tel kihozható variációkat is?

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#3) LukE válasza Lőre (#1) üzenetére


LukE
veterán

táp?
biosban nem tolódik el a harmadik vinyó miatt a boot sequence?
másik kábellel?
megcseréled az optikai drive és a HDD master/slave beállítását?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#4) Krisz@1975


Krisz@1975
tag

Nállam is úgyan ez a helyzet!Ha haver jön SG vinyóval Sec.slave-re rack-ba tolom a vinyót egy film 3-4perc mire át megy.Pri.masteren nekem egy maxtor van.Igaz én be bootolok a plussz vinyóval is!
????

INTEL-ASUS-DÉMÁSZ

(#5) Lőre


Lőre
tag

Köszönet mindenkinek a hozzászólásért!

Tehát! A kérdédes rack az IDE 2 konnektoron van slave ként a comboval egy kábelen. Már próbáltam cable selectként is,ugy sem jött össze .Masterként nem próbáltam még mert a combót nem szívesen raknám slave-nek mert a cd író nem tapsolna neki.A kábel ATA 100-133 (hengeres,csőkábel) rundcable.
Meg azért sem szeretném masternek mert ha másik winyót tolok be , a haveromét pl. az ugye álltalában slave.
Bár nem tudom ki mit szól ?Ha a combo slave a rack master és a kábel végén,akkor ha egy slave-re állított winyót tolok be ahhoz mit szólna ?
elketyeg két slave-re jamperolt cucc egy kábelen?

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#6) Lőre válasza LukE (#3) üzenetére


Lőre
tag

Luke !
A biosban ellenőriztem a a HDD priority-t és megfelelő sorba raktam őket,de sztem mivel másik eszközön egyeltalán nincs Boot,ezért még ha rossz sorrendben keresi akkor is meg kellene találnia ,nem?

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#7) Lőre


Lőre
tag

És még valami!
AZ op rendszer XP prof sima ,SP 1 nélkül.
reális lehetőség lenne hogy a Win. sokall be ennyitől és azért nem bootol?
Mert a biosban szépen sorban felismer minden eszközt.
Esetleg Sp1 segíthet e ha ez a gond?
Bár nem rajongok az Sp1 ért mert szerintem lényegesen lassab.
Vélemény?

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#8) Sanya válasza Lőre (#7) üzenetére


Sanya
nagyúr

vinyó ki, install, vinyó be. + nézd meg a master/slave beállításokat tényleg, mert ált olyankor csinálta nekem ezt

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#9) Zoz


Zoz
őstag

Táp milyen?
Tapasztaltam már ilyen hibát, amikor a táp már túl gyenge volt a +1 eszközhöz... Lehet hogy az eddigi rackben nálad járt vinyók kevesebb áramot vettek fel mint ez az új, és ezért nem jelentkezett még a hiba.

(#10) DaSilva válasza Lőre (#5) üzenetére


DaSilva
senior tag

off
A cd-író tényleg nem szeret slave lenni?
/off

huss, fohászom száll feléd

(#11) Lőre


Lőre
tag

A táp egy 400 W-os azonade megpróbálhatok leállítani valamit hogy több maradjon,de nem bizok benne ,mivel maga a többi cucc nem lassul meg,ha kevés lenne a graft akkor az minden eszközt érintene.

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#12) guess.who


guess.who
senior tag

Szerintem a fiókkal nem stimmel valami, ki kellene próbálni úgy, hogy a fiókos HDD közvetlenül az IDE-kábelre legyen dugva, ne legyen közötte a fiók.
Egyébként a rackben is 80 eres kábel van? Mert ha régebbi, az a pár centi is elég neki, hogy megkavarodjon...

(#13) zingike


zingike
csendes tag

Hi,Nekem van egy sima 52x LG cdromom, ugyan nem combo, de tud érdekes dolgot művelni. Ha ugyanazon az idecsatornán van egy winyo , akkor nem szabad autoban hagyni a PIO és UDMA módot , mert akkor látszólag működik , de rosszul olvassa az adatokat. Fix PIO 2 -ben működik együtt más eszközzel , UDMA tiltva.
Legutóbb ez úgy okozott boot problémát, hogy az NF-7 S gépemben a SATA-n van 2 db 80GB winyo raidben. Az LG CD a sima ide csatornán van slave-ként, és van egy rack mellette. Betettem a rackbe egy 40GB seagate winyot, és nem boot-olt ezek után, mert az alaplap észrevette az IDE összeakadást, és nem ment tovább. Miután átment fix Pio mode 2- be a CD és a 40GB -s winyó is , szépen elindult a rendszer. Javaslom a fix PIO mode 2 -t kipróbálni.

(#14) miller


miller
tag

Csatlakozom guess.who #12-es válaszához, ilyen probléma volt egyik haveromnál is, ha rackbe volt a winyó nem bootolt, ha kivette és direct a 80 eres kábelra csatlakoztatta, akkor minden OK volt.

eof()

(#15) beeboy válasza Lőre (#11) üzenetére


beeboy
addikt

hurrá!

egy Zsoltti rajongó!!!

maradjon már mama! mert sátánista szertartást rendezek! gyá he!

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#16) kiskegyed válasza DaSilva (#10) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

A kérdéshez csatlakozom.

(#17) WN31RD válasza DaSilva (#10) üzenetére


WN31RD
addikt

Nekem kábé 3 éve slave-ként megy a CD íróm (akkor is, ha csak egyedül van a kábelen). :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#18) beeboy


beeboy
addikt

nekem is slave-ként megy, de semmi gond...

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#19) Elbandi


Elbandi
aktív tag

Ugy tudom, hogy az IDE csatorna, mindig ugy all be, hogy az alacsony tudasu is mukodjon (hu de szarul fogalmaztam... :()
Szal, ha van egy ata33 CDromod, meg egy ata133 vinyod, egy 80 ereskabelon, akkor az egesz kabelon ata33-kent fog menni az adat, hiaba a 80 er+ata133 vinyo.

CDiro slaven. Ugy tudom, a master-clave csak egy prioritast rendel a ide csatornan, tehat ha egyedul van van az iro, akkot mind1, hogy master v. slave.
Ha viszont egy vinyo master, cdiro slave, es egyszerre akarnak adatot forgalmazni, akkor a vinyo fogja eloszor hasznalni a csatornat,es ilyenkor fordul elo, hogy a gyors (pl 48x) iraskor kiurul a puffer. De ha a master vinyot nem is hasznalod az iras alatt, akkor is elmegy cdiro slaven.


Bandi
nekem is fasza alaplapom van (tud X ide, Y sata-t), igy mindegyik eszkoz kulon kabelon van masterkent, senki nem zavarja egymast

(#20) Lőre


Lőre
tag

Köszönet minden segíteni akaró hozzászólásért! A probléma elhárítva!
Bár inkább megkerültem semmint megoldottam :))
a fiókot egy SATA -IDE konverterrel bekábeleztem egy SATA portra ,winyó cable selectre!
És láss csodát minden megy rendesen! Tudom hogy ez csak látszat de egyenlőre megfelel.
Viszont érdekelne engem a fentebb említett pio 2 mód beállításainak részletesebb ismertetése mert ez nekem teljesen sötét ,pedíg érdekelne a dolog.Ha kérhetném egy kicsit részletesebben ismertetni ennek a beállításnak a modját azért szintén hálás lennék.
Viszont,hogy senki ne gondolja hogy ilyen könnyen megszabadulhat tőlem ,ezért lenne mégegy hasonlóan meghökkentő kérdésem?
Sikerült e már valakinek,a fent említett konverter segítségével cd eszközt csatlakoztatni SATA konnektorra??Ha van valakinek tapasztalata kérem ossza meg velem.Továbbá milyen módon lenne megoldható,szerintetek,hogy a cd írómat a gépen kívül,attól kb 1-1,2 m.re üzemeltethessem,kvázi mint külső írót??
Mivel a minimális költség lényeges szempont ezér kérem ne 10-20 ezres megoldásokban gondolkodjatok.
Az eddigieket is köszönöm mindenkinek.

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.