Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Help! geforce 4 ti 4200 vs geforcefx 5600? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ryaren


Ryaren
tag

Story: Szervízbe adtam az Asus Gef4ti4200-asomat (asus, ddr 128mb, 8x agp) Betette egy gépbe neki se ment tiszta sor...
Erre felajnálott nekem egy Abit GeForceFX 5600-t (128)...
Nem tudom mit tegyek.. elfogdjam?? gyorsabbak az FX-ek???
Nem sok jót hallottam eddig róluk...
Légyszííí segítsetek köszi!!

ui.: nem baj ha nem gyorsabb az fx de a gef4ti4200 szintjét azért hozza!

Vasam: asus a7n8x deluxe 2500+ 512 ddr (ha kell)

nem a győzelem a szándék hanem a fontos!

(#2) Legolas válasza Ryaren (#1) üzenetére


Legolas
senior tag

Ha teheted inkább kérj egy 9500-ös Radeont, vagy ha lehet és van rá keret , akkor fizess rá és nézz körül a gyorsabb Radeonok között!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#3) Ryaren


Ryaren
tag

hmmm megkérdeztem az eladót csak 80ezer fölötti radeonokat tud adni és annyi pénzem nincs *(((

Tehát lassabb a az fx a 4200-asnál?

nem a győzelem a szándék hanem a fontos!

(#4) Keitaro


Keitaro
addikt

Egy Asus-t cserélnének egy Abitra? :(
Az FX5600 DX9-es, de szerintem ezzel fel is soroltuk szinte minden előnyét.

(#5) Keitaro


Keitaro
addikt

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=232&p=3[/L]

Egy helyi teszt, hogy mit várhatsz. A 3DMark eredményeket azért szerintem felejtsd el, csak a játékokat nézd, és abból se az Albatront, mert az 50mhzvel magasabban ketyeg. Szóval van különbség. Csak nem egetrengető.

(#6) Goose-T válasza Ryaren (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem jól járnál egy 5600 cserével. Fôleg, ha nem kell semmit ráfizetni. OTES hütése van? Ha igen, akkor biztos fel lehet húzni Ultra szintre, a proci még úgy is meghajtja.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7) Alvin_ti4200 válasza Ryaren (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Semmiképpen se fogadd el, mert ha jól látom, ez sima FX5600 (nem Ultra) és az bőven lassabb a Ti4200-nál. Radeon 9500 valóban jó alternatíva. Meg szabad tudni, hogy melyik helyen vetted?:))

(#8) inkab


inkab
aktív tag

Nekem volt/van mind a kettő (GF4Ti4200-128MB8X és FX5600-128MB). Azonos teljesítményt hoz átlagban DX8 alatt az FX a GF4-el, talán egy hangyányival gyorsabb az FX. DX9 alatt (3dmark03) +30% az FX javára. Az FX-et jobban tudtam tuningolni. Ja, mindkettő Inno3D volt.

(#9) Gabo(R) válasza Ryaren (#1) üzenetére


Gabo(R)
csendes tag

gf4 4200 elony: gyorsabb mint az 5600 (nem sokkal)
hatrany: nincs dx9.

De mire dx9 jatekot tartanal kezedben (pl HL2) addigra mindketto'' e'deskeve's lesz.
DE2.0 az 5600 alatt az aniso es az e'lsimita's gyorsabb mint a 4200nel ua.zon felbontasnal. tehat ha lehet ultra ha nincs ultra akkor imadkozz.

ajanlom: 5600 (csak most, csak mert amugy ati 9800 at ajanlanek)

(#10) Ryaren


Ryaren
tag

Hú! köszönöm a segítségeteket akkor megpróbálok ultra-t beszerzni ha meg nincs nekik akkor imádkozok!! Ha egy kicsit lassabb nem bánom csak ne menjen tönkre 2 hónap alatt... és a dx9 is inkább előny mint hátrány!
Természetesen megtudom mondani melyik bolt ez! Az Aqua a dohány utcában!
Köszi a segítségeteket!

nem a győzelem a szándék hanem a fontos!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Help! geforce 4 ti 4200 vs geforcefx 5600? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.