Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) duhoskutya


duhoskutya
csendes tag

Adott egy ASUS a6RP notebook, ATI Xpress 200M grafikus kartyaval, amiben BIOS-ban es sehol masutt sem tudom allitani a grafikuskartya memoriajanak a nagysagat...Magyaran alap 192MB-t lefoglal az 512MB-bol...ugy is megy a r@ Vista...mint a csiga...Ha valakinek van 5lete hogyan lehet lejjebb venni, KEREM surgos!!!

(#2) Ramius válasza duhoskutya (#1) üzenetére


Ramius
őstag

Hát ez ide is befért volna szvsz: [link]

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#3) duhoskutya válasza Ramius (#2) üzenetére


duhoskutya
csendes tag

Ja...Csakhat a sokezres valaszok tag temakorben....Megoldas nincs ott...kerestem...valami progi amivel lehet allitani, vagy olyan BIOS amiben lehet allitani??? Oszt tokmindegy hogy nem azt irja ki hogy ASUS BIOS...

(#4) Invoker válasza duhoskutya (#3) üzenetére


Invoker
tag

Bár a konkrét megoldást nem tudom, de van egy olyan ötletem, hogy pl. anno a Gigabyte alaplapoknál a Ctrl+F1 kombinációval lehetett előhozni a BIOS extra menüpontjait, opcióit, utána kéne járnod hogy a te alaplapodnál van-e ilyen lehetőség...

"double the gun, double the fun"8-D / hazárdos aggyal bugosat álmodsz XD / Egységsugarú kocka barátnőjének a mellbősége?!->720p!!!/ HOLAFAFŐNÖK?! / v1.: Térdre g*cik, körintegrál!! -- v2.: Térdre g*cik, stackpointer!! (C, TM)

(#5) Winner_hun válasza duhoskutya (#3) üzenetére


Winner_hun
félisten

A kolléga arra akart rávilágítani hogy ennek nem kell külön topik, ott is feltehetted volna a kérdésedet
De a linkelt topik helyett inkább itt tedd fel a kérdésedet: [link]

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6) duhoskutya válasza Winner_hun (#5) üzenetére


duhoskutya
csendes tag

Tisztaban vagyok vele kedves NagyUr...De a hasonloakat en csak atlapozom...Mindenki magabol indul ki alapon jott ezen dontes...

(#7) karib


karib
addikt

A legegyszerűbb venni bele még 512 MB RAM-ot, a Vista nagyon meg fogja hálálni, 512 MB tisztán is elég kevés. Vagy hagyd a fenébe a Vistát :)

Department of Redundancy Department

(#8) duhoskutya válasza karib (#7) üzenetére


duhoskutya
csendes tag

Negativ...Ezt adtak hozza legalisan...Nem tolem fuggott....RAM-ot nem vesznek bele...Soroljam?Maradt hogy a video karit lebutitom...ha tudom....Mar ezt az opciot is kihagyjak alapbol, mert user barat franc...ES TUDOM HOGY LEHET, CSAK nincs publikalva...

(#9) karib válasza duhoskutya (#8) üzenetére


karib
addikt

A doksinak illene tartalmazni a BIOS leírását, hogy hol állíthatod a megosztott memóriát.

De tényleg megéri a plusz RAM, pláne Vistával, meg fogod látni előbb-utóbb :)

Department of Redundancy Department

(#10) duhoskutya válasza karib (#9) üzenetére


duhoskutya
csendes tag

Sajna nem vagyok mai gyerek, a BIOS-t ismerem a kezdetektol fogva...Tudom mi volt es mi van benne...Hat ebben ez sajna nincs, talan ez az elso alaplap amibol kisporoltak ezt a beallitast...

(#11) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Szia!

Én is pont egy ilyen notit nyúzok, illetve már eladtam belőle párat (rendszereket építek meg ilyenek......a szokásos). Pont egy hete vettem belőle 2db-ot és azzal a lendülettel vettem is bele még egy-egy darab Kingston DDRII-512MB/533 ramot.

Valóban van belőle olyan, amihez van gyári Vista Home, majdnem megvettem, de rájöttem, hogy nekem egyenlőre az XP kell a munkám miatt. A lényeg, hogy józanul végiggondolva és utána olvasva szerintem rájöhetsz, hogy még az XP-nek is kevés az 512 ram nemhogy a Vistának. Szerintem vegyél bele ramot, és ne sajnáld azt az 5000FT-ot, amibe kerül. Szerintem alap az 1Gb-ram. Az asztali Core2Duo-s gépembe 2GB-van az XP alatt. Aki vistára vágyik, annak sajnos ezzel számolnia kell. Ezt leírják minden IT oldalon a neten és az írott sajtóban is. Amit leírtál, abból arra következtetek, hogy céges a verda és nem foglalkoznak vele. Próbáld meg meggyőzni őket. Nem nagy költség, ha gondolod, te is bevállahatod, aztán legfeljebb ha úgy alakul, kiveszed belőle és eladod, de addig is nem idegesíted magad vele.

A kérdésedre, hogy lehet-e változtatni a vga-ram beállításán: Nem. Én semmi kiskaput nem találtam rá. A biosban szinte alig van lehetőség bármit is állítani (amint azt gondolom te is észrevetted.) Ez szinte mindegyik ASUS notebook-nál így van. (gondolom a többi cég is ilyeneket gyárt, mert az alaplapok adottak) Az új Core2Duo-s gépeknél is. Adtam el belőle......tudom, hogy így van.

A gép amúgy nagyon jó, remélem örömödet fogod benne lelni. Én nagyon szeretem. Jó a felszereltsége és a kinézete is komolyabb, mint a kategória társaké. Egyetlen negatívuma az ASUS Wifi szoftver, ami űbergagyi. Az XP saját szoftja meg buta, szóval én rendeltem hozzá e-bay-en egy új belső wlan kártyát (cserélhető, ami benne van).

[Szerkesztve]

What else?

(#12) Pompi válasza duhoskutya (#6) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A topicot zártam. Ugyan elég régen regisztráltál, mégis a hozzászólásaid számából következtetve nem vagy túl aktív fórumozó. Az egy adott témával foglalkozó információk egy helyre gyűjtésének érdekében (pl. hogy ne kelljen a következő hasonló problémnával küzdő fórumozónal több topicban keresnie) ún. gyűjtőtopicrendszer működik a fórumon.

Javaslom az Alapelvek elolvasását [link] illetve az ott is javasolt PROHARDVER - abszolút kezdőknek c. topic első hozzászólásának elolvasását [link]

Ezt a témát pedig itt lehet folytatni:

ASUS notebook topic [link]

További jó fórumozást!

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.