Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) enzo_ferrari válasza steve@prhw (#50) üzenetére


enzo_ferrari
tag

Na hali!!!

Megcsináltam, lefuttattam...Elvileg az egészre nyomtam a tesztet, de a vinyó elején talált két bad sectort, ahol ugyanazt a kattogást, szenvedést produkálta, mint amikor XP telepítéskor formázta a vinyót...miután azon átjutott, kb 15 GBnál leállítottam, mert azt a két szektort ki is javította, utána meg simán felment rá az op.rendszer :)

Szal köszi a tippet, bejött.
Viszont az első telepítés után volt egy kékhalál, de nem is tudtam elolvasni a hibaüzenetet, mert kb 3 mp után újraindította magát a gép, helyreállt a rendszer és azóta nem volt ilyen vele...

Kérdés:
Hogyha ezentúl XP-t telepítek arra a vinyóra, akkor előtte megint le kell majd futtatni a progit, vagy most már azt egyszer lekezelte és többet nem lesz vele gond azon a részén? (mert ugye az XP is formáz, nem tudom, hogy az nem írja-e felül a progi által lekezelt, kijavított részeket...)

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#52) steve@prhw válasza enzo_ferrari (#51) üzenetére


steve@prhw
őstag

Az a kérdés, mi miatt volt a bad sector. Ha logikai gond, akkor egy full zerofill (low-level format) segítene rajta, viszont ha fizikai gond, akkor újra lesz ilyen...

Ki fog derülni a dolog rövidesen.

szerk: Ha most OK, akkor nem kell többet futtatni a progit (bár azért végigengedhetted volna :U )

[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#53) enzo_ferrari válasza steve@prhw (#52) üzenetére


enzo_ferrari
tag

és azt honnan tudom meg, hogy fizikai, vagy logikai volt a gond? (délután indítottam el, és így is tűkön ültem, mire odáig eljutott :) )

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#54) steve@prhw válasza enzo_ferrari (#53) üzenetére


steve@prhw
őstag

Ha a hdd regeneratort, vagy pl. a powermax low-level formatját, és tartósan eltűnik, akkor logikai. Ha fizikai, akkor úgyis vissza fog jönni, és elképzelhető, hogy terjedni is fog.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#55) enzo_ferrari válasza steve@prhw (#54) üzenetére


enzo_ferrari
tag

tehát akkor egyenlőre csak várni tudok és majd kiderül...?

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#56) steve@prhw válasza enzo_ferrari (#55) üzenetére


steve@prhw
őstag

Így van. Chkdsk-t futtathatsz rajta, esetleg a hd tune-t ráküldöd. Ha minden OK, akkor egyelőre ennyi.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#57) enzo_ferrari válasza steve@prhw (#56) üzenetére


enzo_ferrari
tag

nagyon köszi, zseni vagy!! :)

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#58) steve@prhw válasza enzo_ferrari (#57) üzenetére


steve@prhw
őstag

:B Azért ez nem igaz... Csak tapasztalat... Ezt máshogy nem lehet tanulni, szerintem...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#59) 7/6


7/6
csendes tag

Hát nekem akkor már végét járja :( Nekem mielőtt meghalt akkor kezdett kattogni. Ments le a fontosabb fileokat.

Sunday morning

(#60) enzo_ferrari válasza 7/6 (#59) üzenetére


enzo_ferrari
tag

már nem kattog...

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.