Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD Kapacitás növelés! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) HooK™


HooK™
csendes tag

Sziasztok!

A legutóbbi vásárlásom alkalmával szembesültem egy igen érdekes jelenséggel és mivel nem igazán találtam rá magyarázatot (gugli a barátom) ezért teszem fel a kérdést.

A történet, hogy vásároltam egy Notebook-ot amelyet személyesen vettem át és ellenőriztem. Az eladó 750Gb-os nak hirdette a merevlemezt és a sajátgép valóban 2 partíciót látott: 1: 250Gb 2:500Gb
Kezet is fogtunk és leléptem. Aztán pár nap elteltével gondoltam teszek rá saját Win7-et de tettem bele SSD-t ezért ezt a 750Gb-os merevlemezt egybe akartam formázni és ekkor jött a meglepődés. Csak 250Gb ra tudom formázni. Mondom WTF !! HDD kiszed, megnéz, és hopp csalódik. A merevlemezre fizikálisan 250Gb van írva.
Azóta meg hívhatom az eladót. Persze fel sem veszi a telefont. Most nem is ez a kérdés hanem, hogy: Mivel lehet ilyet csinálni? Persze még így is jól jártam a noti vételénél, de nem értem a dolgot.
Ti találkoztatok már ilyennel? Olvasgattam, hogy valaki SD kártyával járt így. Vett egy 16Gb osat formázás után meg hirtelen 4 giga lett belőle.

Levesek készülnek porból.

(#2) CoolMan válasza HooK™ (#1) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

A kérdésed tedd fel a HDD probléma, segítsetek! (nem adatmentés) topicban.

Ezt zártam.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD Kapacitás növelés! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.