Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csiborbogár


Csiborbogár
őstag

Sziasztok!
A napokban keveredtem egy honlapra, ahol ezt árulták Bővebben: link
Olvassátok el, és mondjatok róla véleményt.
Szerintetek ez igaz, vagy kacsa?
Itt lehet kapni is Bővebben: link:Y

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#2) Agostino


Agostino
addikt

Hát amit hozzá tudok szólni az az, hogy valami nem tetszik itt nekem. Nem tudom miért, de valahogy ugy érzem nem lett nagyon kitárgyalva az elv ahogyan a visszaállítás történik. De ha annyira jó, mint amennyire mondják, akkor lehet beszerzek egyet.
Már csak egy dolog zavar : miért éppen 12gb?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3) Agostino


Agostino
addikt

Megnéztem a videot és csak még szkeptikusabb lettem. Most már érdekelne egy komolyabb hardwareguru véleménye.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4) Csiborbogár válasza Agostino (#3) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Szia!
Én is ilyen kételyek miatt nyitottam ezt a topicot.
Szerintem ez egy kicsit fényezés.
80Gb 17mp alatt?
Nekem ez kamuszagu.

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#5) ch.peter


ch.peter
aktív tag

Ez már baromi régi találmány, működik is (google: ''pc védelmi kártya'' vagy ''radix'')
készít magának egy partíciót és ott tárol minden fontos dolgot, aztán bootkor felülcsapja a védett meghajtó tartalmát azzal, ami a rejtett partícióban van. Tényleg hasznos olyan helyen ahol gyakran tönkrevágódhat az Os (netcafé pl.)
Mi is telepítettünk több darabot egy netcaféban, és tökéletesen műxik.

(#6) Rez_Grof válasza ch.peter (#5) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Én is dolgoztam olyan helyen ahol ilyenek voltak a gépekbe. Nagyon tuti.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#7) Csiborbogár válasza Rez_Grof (#6) üzenetére


Csiborbogár
őstag

És mindaz amit leírnak róla az igaz?
Nekem ez nagyon fantasztikus, de lehet, hogy csak én vagyok elmaradva.
És mi van, ha az arésze sérül meg fizikálisan, ahol az elmentett információkat tárolja?

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#8) L3zl13 válasza Csiborbogár (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Akkor kukac.
Vagy ahogy Szalacsi mondaná, ''Az ellen nem véd''...

Aki hülye, haljon meg!

(#9) liksoft válasza ch.peter (#5) üzenetére


liksoft
nagyúr

A winyón a helyfoglalást hol olvastad? A ghost idők is inkább RAM-ot feltételeznek számomra, de ennyi árért? Valami nem görbe. Nagyon nézel valamit, de nem látod. Ismerős? Luk van benne, hiányos a leírás. Egyébként érdekes.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10) Csiborbogár válasza liksoft (#9) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Itt nézd meg a helyfoglalástBővebben: link

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#11) L3zl13 válasza Csiborbogár (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Na ja, de ha 1,33 MB-n el tudja tárolni egy 12GB-s partició minden adatát, akkor feltalálták a tökéletes tömörítési algoritmust...

Valahol tárolni kell az eredeti adatot. Vagy azt tárolja le külön a kártya, vagy a munkafolyamat cuccait nem hagyományos módon tárolja a vinyón, hanem valami virtuális fájlrendszerben, és csak azon végez módosítást. Rebót után persze megint a valós fájlrendszerről tölti be az rendszert.

Mindkettő helyveszteséggel jár bizonyos esetekben.


[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#12) Rez_Grof válasza L3zl13 (#11) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Nekem azt magyarázták ott ahol ilyennel találkoztam, hogy ''valami virtuális fájlrendszerben, és csak azon végez módosítást.'' elven működik a dolog. Úgy hogy ott a pont.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#13) liksoft válasza Rez_Grof (#12) üzenetére


liksoft
nagyúr

OK. A winyó írásait adatbázisba teszi, így filerendszertől teljesen független. A Linux átnyúl rajta a saját driverével, így ott nem megy. Így világos a winyó max mérete, hisz a szektorindex alapján nagyobbat nem tud címezni. Eddig világos számomra is. ---- De az adatokat (adatbázisát) hova teszi? Az nem 1,33MB hanem 12GB ! :Y :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14) Rez_Grof válasza liksoft (#13) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Jó kérdés. A gyártót kellene megkérdezni. Ha tudok szerezni egy ilyen kártyát arról a helyről akkor majd kipróbálom, hogy mit is csinál pontosan. :)

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#15) Csiborbogár válasza Rez_Grof (#14) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Elméletileg ezt le is tesztelték a honlapjuk szerint.
De azért jólenne tényleg, ha más is megismerkedne vele, mert ha ez tényleg működik, akkor nekem kell egy.

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#16) Csiborbogár válasza ch.peter (#5) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Szia!
Ti is ugyanilyet használtok?
Van esetleg másik ilyen kártya is?
Ha van, hol lehet beszerezni?

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#17) ch.peter válasza Csiborbogár (#16) üzenetére


ch.peter
aktív tag

Nálunk Radix kártyák mennek, amit a szinvanettől szereztek be a kollégák.
Bővebben: link

(#18) HENCIG


HENCIG
csendes tag

Sziasztok!
Nekem már összesen 4 db ketyeg a gépeimben! Tök állat sacc/kb 10 mp alatt visszatolja a fix tiszta rendszert.Megjegyzem nekem minden gépemben 2 db rendszervinyó van. Igaz, hogy csak a primari master c-t teszi vissza de azon van az átszerkesztett boot.ini amivel indíthatom a secondari master c-t is. Tehát ezen keresztül végülis kezeli a secondari c-t is :DD
Szal a ''szűz'' tiszta rendszer visszatolása csak egy boot időt vesz igénybe. Kipróbáltam mint ahogyan a szemléltető videón van, fertőztem, töröltem, stb..stb.. tökéletes rendszert tett vissza!
Maximum a különböző alaplapokkal lehet probléma, de nekem például azonnal e-mailt-t küldtek ahogyan feltettem a kérdéseimet.
Ha esetleg további fontos és kellő progik kellenek a ''szűz'' cucchoz, azt is sacc/kb 10 mp alatt elvégzi és hozzáírja az alapmentéshez. Ezt követően már az is fog szerepelni a mentésben, de ki is vehetünk belőle olyan progit ami esetleg már nem fog kelleni.
Annyi, hogy a hozzá mentés előtt illik visszatolni a szűz rendszert és arra kell pakolni a továbbiakban kellő progit. De a szűz rendszer visszatétel után újból menthetünk alap rendszert, szintén sacc/kb 10 mp alatt miután kivettük belőle ami esetleg már nem fog kelleni.
Én a mentések előtt mindig pucolom a rendszert és töredezettségmentesítem.Mondhatnám, hogy mindig egy ilyen okosságra vágytam!

:DD
:C

[Szerkesztve]

(#19) luigi106


luigi106
tag

Én egyelőre csak szopok vele már vagy két órája.
A biosban beállítottam mindent ahogy írja, be is
jelentkezik, de három perc vakarózás után elküld
melegebb éghajlatra, és betölti az XP-t.
Az elején ha ctrl-alt-B-t nyomok akkor bejön egy
szöveges ablak amiben lehet állítgatni dolgokat
de érdekes módon erről egy szó sincs a leírásban.
Azért vettem mert azt hittem, hogy mostantól majd
vírus nélkül netezem, és most hogy felraktam a
szűz xp-t már van egy vírusom pedig csak két perce
voltam fent a neten.Tele a ....om megyek aludni.

(#20) luigi106


luigi106
tag

Tegnap eléggé tele volt a cipőm ezzel a kártyával, de úgy korekt, hogy
leírjam azt is ami ma történt.Délelőtt felhívtam a forgalmazót ahol azt a
segítőkész választ kaptam, hogy küldjem el emailban a bios beállításait
és segítenek.De nem volt rá szükség.Mert hazamentem, bekapcsoltam
a gépet, és láss csodát.Minden úgy működött ahogy az a leírásban van.
Magyarázattal nem tudok szolgálni, mert nem tudom, hogy mi történt.
Tegnap két óra szívás után elkeseredve feküdtem le.Ma meg megy
minden?Ezt nem értem.Viszont az a lényeg hogy megy.Ellenben nem
ártana ha a faq-ot kicsit kibővítenék az oldalukon mert az nagyon
karcsú.Vagy ami még jobb lenne /nekik is és nekünk is/ hogy a saját
oldalukon csinálnának egy fórumot.Na mára enyit ave veletek.

(#21) Joczika


Joczika
csendes tag

Sziasztok

Engem is érdekelne egy ilyen,csak egy gondom van,hogy van 4 winyo a gépben.
Namármost azt irják,hogy 1nél több nem lehet a gépben ha ilyet szeretnék használni.
Csak a C:/-röl szeretnék mentést,ami nálam egy kétfelé dobott 160-as winyo,10 gigás rendszerrel,amiröl a mentés kéne,és persze maradjon benne a +3 winyo is.
Megoldható e igy is a dolog vagy igy felejtös?
Kinek mi tapasztalata?
Válaszokat elöre is köszi.

(#22) moonman


moonman
titán

engem az érdekelne, hogy a bánatban tud valaki két perc alatt beszedni egy vírust?
ennyi idő alatt nem találok olyan oldalt, ahonnan tudom, hogy jöhet.

valami varázslók vagytok.

(#23) LuckyL válasza moonman (#22) üzenetére


LuckyL
őstag

astalavista.box.sk
-a fájlok fele crack--ez hasznos
-a másik fele vírus, na ez kevésbé

ha ügyes vagy innen 30mp alatt sikerülhet :D

cryptot minden termékemért elfogadom

(#24) LuckyL


LuckyL
őstag

Jó lenne, ha mások is leírnák tapasztalataikat ezzel a cuccal kapcsolatban, mert engem is érdekelne Gondolom léteznek ennek az eszköznek más gyártótól alternatívái is?

[Szerkesztve]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#25) moonman válasza LuckyL (#23) üzenetére


moonman
titán

tudod erre mondják: aki hülye haljon meg.

(#26) HENCIG válasza Joczika (#21) üzenetére


HENCIG
csendes tag

Nekem 5 db gépem van..mint 5 gépben 2 -2 db vinyó van... eddig megy minden...annyi, hogy egyik másik típusnál kicsit lassabb a dolog, de megy.
Olyan is volt, hogy amire nem akart felmenni azon csak a c-s vinyót hagytam amíg feltettem majd vissza a másik vinyó.. és müxik :)

(#27) HENCIG válasza luigi106 (#20) üzenetére


HENCIG
csendes tag

Igen..ezt én is kifogásoltam annó amikor voltak nyűgjeim a kártyával...


Közben egy másik haver is vett.. Asus SLI, 3,4 AMD, 2x Sata II. stb...
Először egy Sata II. és egy ATA volt a gépbe sehogy nem akart menni a kettő együtt... fenthagytuk a primari master SATA II.-őt és ment.. mellédugtuk az ATA vinyót... leállt! :(
Megoldás: Az ATA vinyót is Sata II-re cseréltük és azóta megy ezerrel semmit gond.. mondjuk neki nem is tudom, hogy minek kellet mert 8 perc alatt van neki fent egy rendszer....
A lényeg, hogy itt is an egy probléma és a megoldása...

[Szerkesztve]

(#28) HENCIG válasza Csiborbogár (#1) üzenetére


HENCIG
csendes tag

Nekem 5 db van belőle!
Mind az 5 gépemben tökéletesen müxik!
Itt írtam róla pár sort. Ne kelljen ismételnem magam!
Sőt! Megszünt a 12 giga korlát is!


[link]

(#29) HENCIG válasza Joczika (#21) üzenetére


HENCIG
csendes tag

Ezt írják, de ennek ellenére nekem mint az 5 épemben 2-2-2 db vinyó van. Volt közülük amelyik makacskodott, de a megoldás az volt, hogy lehúztam a plusz vinyókat és úgy raktam fel. Ezt követően már nem okozott problémát a vinyók visszadugása és müxött tökéletesen a kártya!
Most épp megint problémázom mert 1 gépben Sata II-re váltottam és müxik benne most meg egy másik gépben is Sata II-re váltottam és ebben már valami gondja van :(
Remélem, hogy ez is megoldódik ma :)
Egyébként amit írnak a kártyáról -már ami a dícséretet illeti- az valós a legmesszebbmenőkig!

:C :C :C :C

(#30) tborzz


tborzz
csendes tag

Win 10 alatt SATA III-al is működnek az ilyen kártyák? Van hozzá valalmi windowsos felület?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.