Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Ház előlap -> plexi lap (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Scythe


Scythe
csendes tag

Szóval arról lenne szó, hogy a házam mostani előlapját kihajítanám, és megcsinálnám plexiből. Ilyen megoldást elég keveset láttam, és szerintem meg lehet csinálni szépre. Valami színezett plexire gondoltam, bár azt még nem tudom hogy kell beszínezni :)
Talán 1 max. 2 ilyen modot láttam eddig a neten, ott is elég jól néztek ki. Van itt valaki akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? Érdemes-e belevágni a vágásba házilag dekopírral? :) (igazából még nem próbáltam, nem tudom hogy a dekopír milyenre vágja a szélét, ronda-e, szóval lehet hogy inkább vágatni kellene)

(#2) engusz válasza Scythe (#1) üzenetére


engusz
veterán

Poliamid nevű anyag kell neked. Azt lehet hajlítani is úgy, hogy nem törik meg. Valamint lehet alapból színeset kapni. A vágás már próbáltam fűrésszel, de túl nagy volt a lap és így nem tudtam normálisan lefogatni. Ha ezt megtudod oldani normálisan, normális körülmények között, akkor sikerülni fog.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3) Scythe válasza engusz (#2) üzenetére


Scythe
csendes tag

Poliamid oke, rákeresek. Remélem ez olyan félig áttetsző anyag színesen is, mert ha igen akkor tényleg ez az amit keresek :)

(#4) Tütüm válasza engusz (#2) üzenetére


Tütüm
aktív tag

És hol lehet ilyet kapni meg mennyiért?Én azon gondolkodom hogy alumíniumból csinálok előlapot a házamra az eredeti műanyag helyett.Nem az anyaga lenne a lényeg,csak hogy saját elképzelésem szerint legyen.Alumíniumból szerinted lehet normálisat hajtogatni/kalapálni?

(#5) engusz válasza Scythe (#3) üzenetére


engusz
veterán

A szó szoros értelemben vett plexit tudtommal már nem lehet kapni. Mert rideg anyag és könnyen törik. A poliamid ugyanúgy néz ki csak sokkal barátságosabb anyag. A színezettek nem tudom, hogy mennyire átlátszóak, de simán lehet bármelyiket fújni flakonos festékkel is.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#6) engusz válasza Tütüm (#4) üzenetére


engusz
veterán

Nem tudom, hogy hol lehet pontosan kapni. Nekem egy 500x400x2 mm-es lapot hoztak, ~2e Ft-ért. Persze ez ''baráti'' ár volt.

Gondolkodtam én is a fém (vagy alumínium) előlapon, de amik anyagok tetszettek, azok nagyon-nagyon drágák voltak. Inkább veszek akkor egy másik házat. :DDD
Mondjuk kicsit bonyolultabb lett volna, mert rengetek hajlítás lett volna benne.
De ha van időd és egy kevés pénzed akkor bármit megtudsz csinálni vagy éppen csináltatni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#7) Tütüm válasza engusz (#6) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Hát majd még gondolkodom rajta,de azért kösz!A sarkoknál a heggesztést még nem tudom hogy oldanám meg hogy szép legyen meg mivel.Másra én nem bízom,abban semmi büszkeség nem lenne!:D

(#8) engusz válasza Tütüm (#7) üzenetére


engusz
veterán

Ha összeheggeszted akkor utánna szépen összetudod őket csiszolni. Ha nem kényes (előre festet, mintás) az anyag, akkor tényleg szép lesz.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#9) Scythe


Scythe
csendes tag

Hát köszi a helpet, holnap elnézek a Praktikerbe meg az Obi-ba hátha van ott ilyen. Ha meg nincs akkor utánakérdezek.

(#10) LukE


LukE
veterán

honnan? UTFG:)

(praktiker, obi, baumax-ban van kb 2000HUF/500x1000x2mm-es volt 1 eve)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#11) engusz válasza Scythe (#9) üzenetére


engusz
veterán

Ha emlékeim nem csalnak akkor vagy drágán talász vagy olcsón, de az vacak. Remélem, hogy szerencsével jársz!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#12) L@@-Yosh


L@@-Yosh
tag

Sziasztok! Tudom ez nem ide tartozik de mennyibe kerülhet egy 5 mm es 40*40 es plexi darab?

Sztem AMD a tutti!

(#13) ArmanD. válasza L@@-Yosh (#12) üzenetére


ArmanD.
őstag

Ez engem is érdekel!!

Öreg vagyok már bohócnak!

(#14) esteban


esteban
senior tag

En is godoltam mar erre: menjetek be barmelyik kis dekor studioba, ha viszed a corel file-t az elolap tervevel par perc alatt kimarjak.

Plexit egyebkent eleg nehez kezelni, nem hiszem, hogy hazi modszerekkel szepen meg lehet csinalni.

Dolgoztam ezzel, ezert mondom!



Ja meg annyi, hogy a vegen arra jutottam, hogy 2 db-ot kell vagni: 1-et aluminiumbol (pl) es egyet plexibol ... plexi legyen felu es ugy szep :)


Lehet csinalani elvilagitosat is ... es akkor a belegravirozott logo, vagy barmi fog csak vilagitani ...

[Szerkesztve]

iBook + RedBull :)

(#15) LukE válasza ArmanD. (#13) üzenetére


LukE
veterán

csak azert sem modnom, hogy #10:))

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#16) Scythe


Scythe
csendes tag

Tegnap benéztem a helyi Praktikerbe, és vettem egy jó nagy, 50*125-ös plexilapot. Elég borsos volt, 4k-t kellett érte kipengetnem, de hát ebből legalább jut az oldallapra is, meg az előlapra is.

Ennek a dekor-stúdiós dolognak utánanézek, jó ötlet lehet :) Az oldallapot még csak kivágom itthon, mert annak a szél úgyse fog látszani, de az előlapot azért tényleg igényesen kéne megcsinálni. Remélem nem túl drágán csinálják.

(#17) engusz válasza Scythe (#16) üzenetére


engusz
veterán

AZ 50 cm x 125 cm? Azaz 500x1250 mm?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#18) Scythe


Scythe
csendes tag

Ööö igen? [L]http://static.prohardver.hu/pics/smileys/act_confused.gif[/L]

(#19) Obi-1 válasza Scythe (#1) üzenetére


Obi-1
őstag

Eredmények? :DDD Nagyon kiváncsi lennék, hogy mit lehet kihozni egy ilyen mod-ból!!!

Only a Sith deals in absolutes.

(#20) Obi-1


Obi-1
őstag

Senki? ;]

Only a Sith deals in absolutes.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Ház előlap -> plexi lap (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.