Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

Az én Gigabyte lapomhoz még nincs kint. :C

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) Tomcat


Tomcat
őstag

Az én lapomhoz is márciusi az utolsó BIOS. Gondolom hogy előbb az újabb modellek kapnak frisset, aztán a tavalyi modellek.
Mondjuk én mindig pendrive-ról frissítek a BIOS-on belül és soha sem az App Centeren keresztül.

Tomcat

(#3) drsanya


drsanya
aktív tag

Elnézést, de ez kb egy hetes hír. :F

I am iRacer

(#4) Televan74 válasza Televan74 (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Mondjuk közben megnéztem a B550 AORUS ELITE V2 Rev 1.0 nincs is benne a listában. Vagy nem sebezhető, vagy annyira első szériás hogy nem is vizsgálták. Ki tudja. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) niof válasza drsanya (#3) üzenetére


niof
addikt

Igen, és azóta a csigabájt el is kezdte kiadni a javítást. De mint általában, a PH le van maradva mindennel...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#6) ughhh


ughhh
senior tag

UEFI-ben kikapcsolható az a funkció. Aki egy kicsit is ad a biztonságra, első beállítások közt ezt is kikapcsolta.

(#7) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Jó, hogy végül MSI-t vettem, remélem, náluk nincs ilyen hiba.

https://www.coreinfinity.tech

(#8) Graphics válasza drsanya (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó, de azért még elképzelhető, hogy más nem olvasta máshol.. :)

Én pl. nem, de ettől függetlenül még ugyanúgy elolvasom.

Régen 2 hétig nem tudták, hogy meghalt vki... Mégse panaszkodtak rá.... Rohanó világ. ;]

Köszi az infót, hogy 1 hetes hír, így már nem is tudom elolvassam-e még, aktuális még, meg tudod mondani?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) AuraSync válasza Graphics (#8) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

5 perc volt az ápdét, Z790 Gaming X AX.
De valóban nálam is ki volt kapcsolva ez a fícsör.

Régen egy BIOS frissítés úgymond "félelmetes" volt manapság meg kb mintha a telómat frissíteném.
Főleg van olyan lap amit már Windóz alól is el lehet kezdeni frissíteni.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#10) gaben88


gaben88
őstag

Létezik, hogy a X570 Aorus Master rev 1.2 nem érintett?

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#11) ughhh válasza gaben88 (#10) üzenetére


ughhh
senior tag

Ha win telepítés után feljött egy kis popup, hogy gigabyte cuccokat letöltené akkor érintett vagy.

[ Szerkesztve ]

(#12) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

A B550 VisionD nincs a listán. Remélem ez jó hír nekem. Pont nemrég frissítettem. Talán egy hete.
Az app center nem fut, múltkor forralta a procit a ventis hülyeségével. Inkább beállítom BIOS-ban. Az első BIOS frissítést win alól akartam megcsinálni. Naná, hogy valamit eltolt. Szedhettem szét az egész gépet, mert procival nem megy a flash-elés.

(#13) sztivo válasza sh4d0w (#7) üzenetére


sztivo
őstag

MSi-nek is voltak már data-breachjei [link1] [link2]

LGA775 - AM3 korszakban messze a legszarabb lapokat gyártották, valahogy sose ették meg a RAM-okat úgy, mint egy "vacak" ASRock vagy bármi más, állandóan BIOS-t kellett resetelni, meg variálgatni a modulokat. Sőt még a processzorokat se mindig fogadta be, pedig a legfrisebb BIOS volt rajtuk.. Azóta mondjuk nem tudom milyenek, nem volt hozzájuk szerencsém se így, se úgy :N

(#14) drsanya válasza Graphics (#8) üzenetére


drsanya
aktív tag

B650 Aorus Elite AX, van már hozzá update nekem, de még nem tettem fel, egy hete nincs otthon bekapcsolva a gépem időhiány miatt.

I am iRacer

(#15) ricsip válasza drsanya (#3) üzenetére


ricsip
addikt

semmi gond; mire a nemzetközi sajtóban már lecsengett az 1héttel korábbi hiszti, és jön az aktuális heti hiszti (az IT világ is jól elblikkesedett, minden hétre kell h. vmi jelentéktelen szarságról hangosan cikkezzenek, hogy a háttérben folyó sokkal lényegesebb témákról ne kelljen a parasztnak olvasnia) , a ph szépen komótosan előszedheti a 2hetes témákat :U

-

(#16) AuraSync válasza ricsip (#15) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Egyetértek! Jó példa erre az 51-el bemérnek dolog, aztán hegymászós dolog, aztán jött a jövedéki adó emelés...
Amíg ezeken rágódik a nép addig sem arra figyel amire kéne. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#17) tibaimp válasza Televan74 (#1) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Érdekes, az én lapom nincs benne a listában. Gigabyte Z590 Vision G.

szerk: Ez fura, mert az új BIOS meg már ott van az oldalon.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) sh4d0w válasza sztivo (#13) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm

https://www.coreinfinity.tech

(#19) gaben88 válasza ughhh (#11) üzenetére


gaben88
őstag

Nem és az UEFI-ben sem találtam ilyen APP Centeres dolgot, mint amit sok helyen írnak, hogy tiltsuk le. És új BIOS se jött ki.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#20) AuraSync válasza gaben88 (#19) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Ilyet keress:

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#21) ceia


ceia
őstag

Mi mindenre jó ez az UEFI bios..

        it's more fun to compute

(#22) AuraSync válasza ceia (#21) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Én nem így fogalmaznék hisz a készítők célja nem az volt amire mások felhasználják.
Én inkább azt mondanám mi mindenre jó az emberi találékonyság főleg akkor ha az bűnözői szándékkal párosul.
Ezek után sem fogok rohanni másik alaplapot venni, eddig az egyik legjobb alaplapom ami valaha volt, pedig nem egy ROG lapom volt már.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#23) gaben88 válasza AuraSync (#22) üzenetére


gaben88
őstag

Furi, de nincs ilyen se, sehol! Szerencsere!?

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#24) AuraSync válasza gaben88 (#23) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Akko elvileg megúsztad a Bájosz frissítést. Bár attól még meg kéne tenni. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#25) Vigneau


Vigneau
félisten

Az Asszony H470M H alaplapjához kb. egy hete jöhetett ki a friss, F4b BIOS. Fel is raktam ma, viszont azért elég muris, hogy alapból az Install App Center ebben a verzióban sincs Disable-re állítva. :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#26) [K2]

06.01-én felkerült a lapom letöltési oldalára, de ha az @BIOS nevű programjukkal kerestetek rá, az még mindig valami F14-et akar felpakolni, midőn a legfrissebb az F16e :(
Úgyhogy lehet kézzel letölteni a megfelelő verziót, kicsomagolni és azt frissíttetni a progival. Ez azért nem a legjobb módszer, szerintem sok user elbukik itt akkor is, ha egyáltalán tudott a frissítésről - ami eleve nem valószínű.

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#27) Vigneau válasza [K2] (#26) üzenetére


Vigneau
félisten

Tiszta haszon, hogy régi vágású vagyok és annak idején megszoktam a floppy-ról vagy a pendrive-ról való BIOS frissítést. Vagy amikor még vakon kellett visszagépelni a rosszul frissített VBIOS-t. :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#28) OldMike válasza AuraSync (#24) üzenetére


OldMike
őstag

Nekem a B450 AORUS Elite (rev. 1.x) alaplapom van, ami nincs a listában. Ennek a V2 változata szerepel, és ahhoz már van F65d BIOS (06.01. dátum), ami javítja a hibát.
Nyilván ez nekem nem lehet jó, nem is emiatt írok, hanem mert megnéztem a BIOS kézikönyvét. Lényegében ugyanaz van benne, mint az enyémnek a kézikönyvében, azaz ApCenter állítási lehetőség sehol sincs.
Ezek szerint a sérülékenység nem attól függ, hogy az autoinstall lehetőséget a felhasználó bekapcsolta, vagy alapból bekapcsolt állapotban volt, és nem kapcsolta ki?

42LM660S

(#29) Vigneau válasza Vigneau (#25) üzenetére


Vigneau
félisten

A napokban feltettem a final verziójú F4 BIOS-t, az Install APP Center ugyanúgy Enabled alapból. :U :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.