Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) amegt


amegt
aktív tag

Sziasztok!

szeretnék venni hangkártyát (5.1). tanácsokat kérnék ezzel akpcsolatba.
max 10000netto.
Sb live 5.1; Leadtek Winfast 6x; Abit AU10; Genius Soundmaker 5.1???????
Melyik terheli legkevésbé a procit? Stb.....

(#2) twollah válasza amegt (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Az újságokban olvasott tesztek alapján az alaplapra integrált hangkeltő eszközök viszonylag sok CPU időt esznek meg.

(#3) amegt


amegt
aktív tag

Azt vágom, de valami egészen másat kérdeztem...
Vagyis azt hiszem.

(#4) amegt


amegt
aktív tag

Valaki tud valamit a Philips hangkártyákról modani nekem?

(#5) Edem válasza amegt (#4) üzenetére


Edem
senior tag

Karácsonyra vettem nővéremnek Philips Sonic Edge kártyát (5.1) ez pont 10eFt volt. Nővéremnek nagyon tetszik, sokmindent tud. Viszont szerintem egy SB Live-val is jól jársz, én is csak a doboz miatt vettem Philips-et - bár mostanában mindenhol istenítik a philips hangkeltőket. :)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#6) Edem válasza amegt (#1) üzenetére


Edem
senior tag

És ajánlom figyelmedbe a keresőt, mivel sok okos dolog elhangzott már a témával kapcsolatban. ;)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#7) Xpod


Xpod
addikt

A Geniust nem ajánlom. Nekem a 2 csatornás változatom van, 2-ből 2 szar.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#8) Edem válasza Xpod (#7) üzenetére


Edem
senior tag

Csak tovább ne romoljon! ;)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#9) WAEZ


WAEZ
csendes tag

A Live 5.1 jo valasztas! Szerintem legalabbis. Nekem is ilyenem van!
Driverekbe es plusz szoftverben nincs hiany! Szoktak Frissiteni is rajtuk, ha kell!
A tobbirol nem tudok nyilatkozni! :)

Warez DA world! :-P

(#10) amegt válasza Edem (#5) üzenetére


amegt
aktív tag

Ádám! Hol vetted a sonic edge-t?

(#11) amegt


amegt
aktív tag

netto 10, vagy bruttó 10?

(#12) localhost válasza amegt (#1) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nekem ABIT au-10 van, 101%-ig elégedett vagyok vele!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13) odani


odani
tag

Hi!

Az SB Live maximálisan megbízható, a ''proci-fogyasztása'' átlagos, mindennel kompatíbilis, nem lehet gond vele! (Legalábbis én még nem hallottam róla...)

Bruttó 9 a Live Player 5.1.

(#14) klepto


klepto
addikt

Nekem is hasonló a kérdésem. Tegnap láttam egy árlistában egy Genius 5.1-es hangkarit bruttó 4800.-Ft-ért. Ugyanitt egy SB Live 8900.-Ft volt. Valóban annyival jobb az SB, hogy megérje ezt a kétszeres árkülömbséget?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#15) odani


odani
tag

Én biztosra mennék, és az az SB Live.

Persze a Genuis-t nem ismerem, esetleg valaki leírhatná a tapasztalatait...

(#16) Pici


Pici
tag

Szerintem gondold át mire kell, min fogod hallgatni.
Vehetsz SB Live-ot ha 50W PMPO-s hangszóród van, akkor se fog szebben szólni.
Ha szebb minőségű hangfalakra kell, vagy zenét szerkeszteni az SB Live-al jók a tapasztalatok midi téren, a többi fajtáról nem hallottam.

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#17) BEE válasza amegt (#1) üzenetére


BEE
addikt

amegt !

Nekem SB Live van.
A szoftverei eddig problémamentesek és mindennel kompatibilisek voltak.
A hangja nekem jó, de persze nem hasonlítottam még máshoz.
Olyan effektek jöttek elő amik az elődein sehol nem voltak.
Tudom ajánlani bárkinek.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#18) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Szevasztok!

Nekem kb. egy fél éve döglött be egy kölcsön adott, Mistralból származó Genius Sound Maker 32. Ameddig működött, csodálatos hangja volt és nem is zabálja le a CPU-t, mint a Philips meg az integrált kütyük. Osztálytársamnak 4.1-es Genius van és még mindig teljesen yól üzemel (kb. 1 éves). Annak is hasonló hangja van. Azért olcsóbb, mint a Live, mert nincs hozzá annyi szoftver, de az effekteket ez is tudja (Concert Hall, stb.). Hát ennyi...

(#19) Polesz


Polesz
addikt

Szerintem semmi probléma a Genius 5.1 hangjával. Nagyon tisztán és erőteljesen szól szerintem a kártya, bár az SB-nek valahogy ''élesebb'' a hangja.
Az SB drivereivel és szoftvereivel meg nagyon nem vagyok kibékülve. Tovább telepedik a kártya, mint maga az oprendszer. +még az állandó regisztrálásával is a sírba kerget, amit uninstallkor sem tüntet el a rendszerből +még ha a kártyát kiveszed a kártya programjainak eltávolítása sem megy. :((( Creative sukka.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#20) emvy válasza odani (#13) üzenetére


emvy
nagyúr

kompatibilis



:o

while (!sleep) sheep++;

(#21) odani


odani
tag

Igen, az, nem t'om, miért írtam hosszú i-vel...

(#22) klepto válasza Polesz (#19) üzenetére


klepto
addikt

Szóval, akkor ha jól értem, körübelül annyi a két kártya között a hangkülömbség, mint a NED és a Sony között a hifiben. Vagyis a Ned Angol, nem hivalkodó, de részleteket hűen visszaadó csőves, lágy, meleg, érzelmes hangú, a Sony pedig a végletekig kihegyezett, sokkal dinamikusabb, már-már zavaróan éles, kifejezetten technóra hangolt hangvilág.
Ez ráillik a két kártya közötti hangkülömbségre is? Szerinted megéri az SB a dupla árt? Elsősorban 5.1-es játékra és DVD filmnézésre használnám, Genius 5.1-es hangszórókkal.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#23) emvy válasza klepto (#22) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem Ned, NAD.

(New Acoustic Dimension)

while (!sleep) sheep++;

(#24) klepto válasza emvy (#23) üzenetére


klepto
addikt

Bocsánat, már fáradok :O De legalább valaki érti miről beszélek, és ismeri az audiofilek királyát :DD

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#25) Polesz válasza klepto (#22) üzenetére


Polesz
addikt

Tudom, hogy meg fognak ezért kövezni, de én Genius-t vennék és veszek is majd. Nekem az SB nem tetszik. A driverei sem tetszenek és valahogy az egész kártya ellenszenves számomra. Lehet, hogy ha audiofil lennék akkor most én szúrnám magam tökön elsőként, amiért ilyeneket írok, de ez a veszély nem fenyegeti botfüleimet :DD

Ha rám hallgatsz, akkor hallgass az audiofil kollégákra. :))

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#26) emvy válasza klepto (#24) üzenetére


emvy
nagyúr

Legalábbis egy egész jó gyártót.

while (!sleep) sheep++;

(#27) klepto válasza Polesz (#25) üzenetére


klepto
addikt

Amit Polesz leírt, az alapján jobban passzól az audiofil jelző a Geniusra, mint az SB-re. ;] Én egyébként azt vettem ki a hozzászólásokból, hogy nem jobb az SB, csak nagyobb a neve. Azért a dupla anyiba kerülő SB-nek kéne hozni egy sokkal jobb kategóriát, de a hozzászólások alapján nem szól szebben, csak más a hangkaraktere. Alapból a hozzászólások alapján túlvezéreltnek tűnik, ami kis hangszórókon előny, de a hifiben hátrány! Ez saját tapasztalat, én eléggé vájtfülű vagyok :P
Melesleg egy másik topicban már ketten is vannak akik szidják az SB-t, mert külső 5.1-es erölködőre kötve nem hajtja meg az erősítőt, holott az erölködő detektálja a rákötés tényét, csak éppen nagyokat hallgat :(
Persze két külömböző ember, kétfajta erősítővel szív ugyanúgy. Az egyik egy Sony, a másikat nem jegyeztem meg :(

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#28) klepto válasza emvy (#26) üzenetére


klepto
addikt

Ha már még ittvagy, válaszolnál a #14-ik kérdésemre? ;]
Jobb anyival egy SB a Geniustól, hogy dupla anyiba kerül? Megéri ezt az árkülömbséget?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#29) sebaj válasza Alvin_ti4200 (#18) üzenetére


sebaj
tag

hi

Mar mashol is volt errol szo, de konkretumot meg senkitol se hallottam. Szal a philips hangkartyak cpu foglalasa tenyleg akkora? Volt ilyen hir nagyon regen, de azota csomo uj driver jott ki, nem valtozott semmit sem?

Csak mert egy seismic edge kartyaban gondolkozom...

Ha ilyen tapasztalatod van/volt akkor oszd meg:)

kosz

(#30) emvy válasza klepto (#28) üzenetére


emvy
nagyúr

Szvsz nem.

while (!sleep) sheep++;

(#31) klepto válasza emvy (#30) üzenetére


klepto
addikt

Lassan bár, de megszületett a válasz ;) Köszi :DD
Még egy kérdés: mi a fene az a Szvsz ? Annyian írják, és már teljesen megőrjít a tudat, hogy nem értem, hogy mit te beszélsz ?!? ;]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#32) localhost válasza klepto (#31) üzenetére


localhost
Közösségépítő

SZVSZ: {SZ}erény {V}éleményem {SZ}erint

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#33) klepto válasza localhost (#32) üzenetére


klepto
addikt

Köszi :DD Most már biztos nem halok meg hülyén :))

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#34) Ürgülfütty


Ürgülfütty
tag

Tudtok valamilyen olcsóbb Terratec kártyát? Lehetőleg 4.1 legyen...

(#35) jojojo


jojojo
senior tag

Tudnátók nekem segiteni??:O

Olyan hangkártyát keresek amin 4 vagy 8 midiport csatlakozó van!!!


HELP!

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#36) Gri


Gri
tag

Én is az SB 5.1 mellett vagyok, sztem nagyon vájtfülűnek kell lenni, hogy eszrevedd a különbséget, az SB olcsó, jó, megbízható, kompatibilis meg minden IMHO. (gy.k. IMHO=SZVSZ :DD )

[ POWERED BY 230V ]

(#37) Jazzy válasza Gri (#36) üzenetére


Jazzy
tag

Azért nem kell annyira véjfülűnek lenni, mert az alapzajokat sajna nagyon lehet hallani!!

J@zzy

(#38) Müge válasza Alvin_ti4200 (#18) üzenetére


Müge
tag

Az integrált hangkarik mennyire terhelik le a CPU-t? AC97 konkrétan.
És még egy kérdés:
nem akarok zenét szerkeszteni, elsősorban játékokhoz szeretnék valami jobb kártyát, a hozzászólásokból úgy tűnik nekem, hogy a SB Audigy 2 elég jó, érdemes rá beruházni sztetek? Most AC97 integrált van:DD

[Szerkesztve]

A tévedés híd a tapasztalatlanság és a tudás között - Theroux

(#39) Müge


Müge
tag

Na most aztán már UP!
Ja, és az is szempont, hogy én nem akarok naponta itt a ph-n infót kérni a beállításokról... Mondom, elsősorban játékokhoz, filmekhez kellene...

A tévedés híd a tapasztalatlanság és a tudás között - Theroux

(#40) busman válasza Müge (#38) üzenetére


busman
addikt

Nekem is alaplapi hangkártyám volt eddig,de elég nagy az alapzaj,és zenére nem is az igazi.
Audigy 1-2 jó választás.Én nem szántam rá sokat úgyhogy nálam egy Mx300 muzsikál.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#41) Müge válasza busman (#40) üzenetére


Müge
tag

Szerinted pl. játékoknál érezni fogom a különbséget? És ha igen, akkor miben? Hangminőség, plusz effektek?

A tévedés híd a tapasztalatlanság és a tudás között - Theroux

(#42) Zenty válasza Müge (#38) üzenetére


Zenty
őstag

Az új integrált alaplai hangakrik ugy tudom nem nagyon erőforrás igényüek.
Főleg a soundstrom az nvidiánál az még audigy2 is lepipálja ilyen téren! :D
Egyébként ha gamre kell mostanság leginkáb hangari akkor audigy2 a jóh!MIndehol ott creative támogatás balabala gameknél! Ha drivere nem lenne jóh vannak egyéb más altrenativák!
Meg egyébként is sok választás nincs,integrált hangari után szerintem csak ezt érdemes venni! :D
Ennél jobb csak parasztvakitás vagy erőforrás igényes! Ami téleg jobb az meg iszonyu drága szoval igen audigy2 :D!

Guild Wars - Zenty a survivor

(#43) busman


busman
addikt

Nekem ilyenem van:Bővebben: link ilyet 2-3K körül foghatsz és elég jól szól!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#44) Protezis válasza busman (#43) üzenetére


Protezis
őstag

És mi van a kompatibilitással? Valamelyik játék manualjában láttam, hogy akadozik a hang mx300 esetén. Van hasonló problem. vele?

Amúgy egyik 2000-es pc-s újságomban volt egy hangkari teszt. Ott volt ez is, meg pl a Live! is. Akkor az volt a legjobb. :)

(#45) attilam válasza Gri (#36) üzenetére


attilam
őstag

Szerintem ha valaki hangkártyát akar vásárolni, az ne adja alább egy Audigy 1-nél. Ezt már újonnan is elég olcsón adján, a használtról nem is beszélve. Nekem SbLive! Value volt előtte, sőt alaplapi integrált hangkártyát is használtam, most meg Audigy 2 ZS-m van, és állíthatom nem kell vájtfülünek lenni, hogy hallja valaki a különbséget. Sokkal erőtejesebbek dinamikusabbak a zenék, a hangok a játékokba, stb. Egyszóval sokkal jobb. 20k-ért vettem Sulinetbe, úgyhogy igazából csak 10k-ba került.
Szvsz megéri azt a ''csekély'' felárat, nem érdemes 3-4 ezerért ''Tesco gazdaságos'' hangkártyát venni.

(#46) Müge válasza attilam (#45) üzenetére


Müge
tag

Audigy 2 ZS OEM 16k-ért frankó? Jó lesz az OEM amúgy? Mi a különbség egyébként?

A tévedés híd a tapasztalatlanság és a tudás között - Theroux

(#47) attilam válasza Müge (#46) üzenetére


attilam
őstag

Az korrekt ár érte. Én is OEM-et vettem. Az OEM és a Retail (dobozos) között mindössze a doboz és egy-két program a különbség. Ja és a dobozosra 2 év a garancia az OEM-re pedig 1 év.
Amúgy ebben a kártyában biztosan nem fogsz csalódni. Eszméletlen jó a hangja, és nagyon sok mindent tud. De ha megnézed a creative honlapját, ott is nagyon sok info van róla:).

(#48) Müge válasza attilam (#47) üzenetére


Müge
tag

Nagyon köszi!:)
Egyébként az AC97 integrált hangkari mennyire terheli le a gépet?
Ehhez képest az Audigy 2?
Én azt hittem, ebből a szempontból egyértelmű, ha az embernek nem integrált a karija, de látom, azért ez nem ilyen egyszerű...

A tévedés híd a tapasztalatlanság és a tudás között - Theroux

(#49) attilam válasza Müge (#48) üzenetére


attilam
őstag

Ez alaplapfüggő, de én úgy tudom, hogy az integrált hangkártya többnyire jobban leterheli a gépet. Amúgy a mai konfigok mellett ennek nincs igazán nagy jelentősége.:)

(#50) busman válasza Protezis (#44) üzenetére


busman
addikt

Van hozzá működö xp driver Bővebben: link

I'm not talented, I'm skilled.PS5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.