Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) habib


habib
csendes tag

Sziasztok!
A következő problémával küzdök: videófájlok lejátszásakor nincs hang.
Bővebben:
A következő kodekek vannak fenn a gépen:
DivX 5.21, XviD1.0.2, Ac3 0.70b, VobSub 2.23, OggsD 0.996
Lejátszó: BsPlayer 100.812
Eddig minden faszán ment, azóta most meg semmi hang, akármilyen lejátszóval próbálkozom. Tegnap volt egy windows update, nem tudom, hogy van e összefüggés.
A hangkártya jó, a programokat leszedtem és újra felinstalláltam, próbálkoztam ezerrel, de kifogytam az ötletekből...
Köszönöm az ötleteket.
Laci

I Wanna Be Obi-Wan Kenobi

(#2) achon


achon
aktív tag

DirectX reinstall?
Nekem egyszer már csinálta!

A legszebb múzsa a határidô.

(#3) sh4d0w válasza habib (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

AVIcodec megmondja a video és az audio codec-et, azzal prósza.

https://www.coreinfinity.tech

(#4) Blackmate


Blackmate
senior tag

Nos elöször üdv,s jo reggelt Mindenkinek!

Uj totyikot nem akartam nyitni, mert a problema hasonlo. Röviden: biztos mar mindenki talalkozott 5.1-es hanggal felszerelt AC3-as filmekkel. A gond az lenne ezekkel, hogy 2.0-as :) /mezei sztereo/ hangkeltön hallgatva a beszed igen csak hallkan hallhato, hiszen az valamelyik csatornan van, es athallatszik abba, ami a stereo csatornakon szol (javitsatok ha baromsagot mondtam). Szoval nekem valami olyan hangcodec kellene, ami az összes csatornat összemuxalja, es 2 csatornas kimenetet ad, amely 2 hangfalon tökeletesen elvezhetö.

(#5) moonman válasza Blackmate (#4) üzenetére


moonman
titán

(#6) Blackmate


Blackmate
senior tag

Köszönöm a helpet. Csak egy bibi van. Nem AC97-es a hangkari chipje. Söt, nem is 5.1-es, hanem mindezt egy mezei sztereo kartyan kellene megoldani vhogy. Codekkel? :F

(#7) moonman válasza Blackmate (#6) üzenetére


moonman
titán

(#8) Blackmate válasza moonman (#7) üzenetére


Blackmate
senior tag

Köfi, otthon megnezem!

(#9) Arnold2


Arnold2
őstag

Helló!

Az én próblémám az lenne,hogy van egy .avi-m és a képet ugyan lejátsza,de a hangot nem.
QuickTimeban meg fordítva:ott ugyan ezt az .avi-t lejátsza hanggal ám 0-képpel.

Két codec analizálót is ráengedtem,de egyik sem ismerte fel az audio-t,csupán ennyit:219 MB, 1411 Kbps, 44100 Hz, 2 channels, 0x736D = Unknown, Unsupported

Milyen Codec kell nekem?

[Szerkesztve]

(#10) LordX válasza Arnold2 (#9) üzenetére


LordX
veterán

Google ''Audio 0x736D'' 2. találat:

I too had this exact same problem with some AVI files (Futurama?)

As stated above, the Qdesign audio codec is used in these weird hybrid movies, and the best (perhaps even only?) way to play these files is in the VLC player (http://www.videolan.org/vlc/)

It plays the files perfectly.


Tehát. megoldás 1: VLC megoldás 2: Qdesign audio kódek feltétele.

(#11) Arnold2 válasza LordX (#10) üzenetére


Arnold2
őstag

Köszönöm szépen.
Az a szomorú,hogy nekem a Google nem is jutott az eszembe!
Ezer hála!

(#12) LordX válasza Arnold2 (#11) üzenetére


LordX
veterán

:DDD Azért majd szólj, hogy működik-e :)

(#13) Arnold2 válasza LordX (#12) üzenetére


Arnold2
őstag

A VLC lejátszó:
Működik,tökéletesen,és még a feliratot is berakja,bár egy kicsit halványan (jó,de nem vagyok telhetetlen).
Tökéletesen megy!

A kódek meg egy felületes keresgélés után úgy tünt,hogy fizetős,de nem foglalkoztam vele sokat,miután kiderült,hogy jól megy a lejátszó.

[Szerkesztve]

(#14) [FH]bekem


[FH]bekem
csendes tag

Hi!
nekem is ugyanez a problémám az egyik filmmel...idáig minden tök jól ment egy pár codec-el, ez is megy, csak nincs hang...eccerűen nemtom mit csináljak, má elkeserdésembe vmi mino lite kodekpekket is leszettem de az se segít...a GSpot szerint van kompatibilis kodekem, 3fajta lejáccóban megpróbáltam má lejáccani...mit csináljak még? HELP

nem adom meg ha nem kötelező -.-

(#15) G.A.


G.A.
aktív tag

Help!
Problémám van a filmnézéssel: Kép van hang van csak folyton eltolódik! Mi lehet az oka?
ACE mega codec pack, Audigy SB 2 oem, ezeket használom...

(#16) harry válasza G.A. (#15) üzenetére


harry
veterán

Hello, a következő a problémám:
Gépen minden rendben volt, de fel kellett tennem egy codecet, amit később leszedtem. Ezek után bizonyos alkalmazásoknak nincs hangja (pl netes videok, flash game, egy játék főmenüje - de a játék alatt már van hang). Filmek alatt van hang, de pl PowerDVD hibásan látja hangbeállításokat.
Lehúztam minden codeket, hangdrivert, majd vissza, de ugyan az a helyzet. Mivel lehet baj? Mit állíthatott el az első codec?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#17) MarduK666 válasza G.A. (#15) üzenetére


MarduK666
csendes tag

Hali!
Sztem ha csúszik a hang akkor használj,VLC-t!
Én mindent azzal nézek,kivéve a feliratos filmek egy részét,mert nálam vhogy nem akarja rendesen berakni a feliratokat(hiányosan teszi),persze nem volt sok időm utánnajárni.
De szinte mindent amit mással nem tudsz lejátszani codec hiány miatt főleg, a VLC elviszi,sőt olyan file-t is ami esetleg hiányos, aka nem toltődött le teljesen,stb...

MarduK

Don't know, don't care...

(#18) harry válasza harry (#16) üzenetére


harry
veterán

Előbb véletlen válaszra mentem, nem Neked ment.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19) harry válasza harry (#16) üzenetére


harry
veterán

fel

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#20) Grandi


Grandi
aktív tag

Divx, Xvid, ac3filter, FFdshow.
ezek a kodekek kellenek csupán egy gépre.
Bátran kijelentem, hogy ha ezek fent vannak és hang/kép nincs, akkor NEM kodek a gond.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#21) #65675776 válasza Grandi (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

DivX-nek, XviD-nek és ffdshow-nak együtt semmi értelme. Elég az egyik. Az ac3 filter megint nem lényeges, ha van fent egy akármilyen DVD lejátszó program. Azok is bárki által hozzáférhető DS filtereket raknak fel.

Egyébként a codec-ek megléte nem feltétlenül zárja ki a hang vagy kép hiányát. Elbaltázott codecbeállítás miatt is hiányozhat valamelyik.

(#22) Grandi válasza #65675776 (#21) üzenetére


Grandi
aktív tag

Gyerekek, ne tegyetek fel codecet, hisz felesleges.
Az, hogy évek óta ezt a 4 dolgot ajánlom mindenkinek és minden ismerősnek és még 1x sem jött rossz visszajelzés az nem számit ügyebár!

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#23) harry


harry
veterán

Eddig nálam elég sok volt fenn, de nem volt vele semmi probléma, most is csak azért ide írtam mert egy másikkal próbálkoztam (egy video konvertáláshoz kellett volna elvileg), de miután töröltem néhol nincs hang (próbaképp visszaraktam de nem javított semmin).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#24) Lortech válasza Grandi (#22) üzenetére


Lortech
addikt

Az egy dolog, hogy működik a kombó, ő sem abba kötött bele, de attól még nem feltétlenül van értelme. ffdshow kezelni tudja a másik hármat (ac3, xvid, divx), csak attól függ, hogy milyen sorrendben rakod fel és épp melyik aktíválódik, írja felül az előzőt. Ezért felesleges. Akkor lehet rájuk szükség (divx/xvid), ha tömöríteni is akarsz, de még ekkor sem feltétlenül, mert ffdshow arra is képes.

Thank you to god for making me an atheist

(#25) #65675776 válasza Grandi (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem értetted meg, hogy mit írtam (Lortech viszont igen). A DivX, Xvid és ffdshow is képes minden avi-ba ágyazott MPEG4 tartalom dekódolására, ezért nincs értelme mind a hármat felrakni. AC3 filterre is csak azt mondtam, hogy nem kell, ha van fent másik ac3 filter. Ilyet gyakorlatilag minden DVD lejátszó program rak fel (máshogy nem lenne képes DVD-t lejátszani). Ezen kívül csak azt kell felrakni, amit esetleg felvételre/tömörítésre használ az ember. Én spec tökéletesen megvagyok egy DivX6-tal, egy PowerDVD-vel és felvételre egy PICVid-del.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.