Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Kedves Fórumtársak!

Ezt a topikot azzal a szándékkal nyitom, hogy a Prohardver - méltán népszerű - apróhirdetés topkijában, illetve egyéb internetes apróhirdető oldalakon (vatera, tesz-vesz, e-bay) jelen levő hamis termékekről informácót adjon a vásárlóknak.

Jómagam is belefutottam nem eredeti termékekbe itt a Prohardveren, holott eredetiként volt meghirdetve. Ebben a topikban össze lehetne szedni minden felhasználó észrevételeit, hogy mire érdemes figyelni vásárláskor, mely termékek lehetnek esetleg hamisítványok.

Hogy megnyissam e sort, mindjárt személyes tapasztalatból leírnám, hogy rengeteg hamis memóriakártya kering az interneten. Személy szerint egy Sony memory stick pro duo kártyába futottam bele, ami nem volt eredeti.
Íme egy oldal ami segíti a vásárlókat abban, hogy hogyan szűrjék ki, hogy eredeti, illetve hamis memóriakártyáról van-e szó.

Továbbá tudomásom van arról, hogy hamis Sennheiser CX300/CX400-as fülhallgatók is keringenek az interneten, igen kedvező árban. Ezen fülhallgatókkal kapcsolatban az alábbi linkeken találni összehasonlítást, melyben kiemelik az eredeti illetve hamis termékek különbségeit:
CX300
CX400

Várom a kedves fórumtársak további hasonló jellegű észrevételeit!

Mr. Teddy

(#2) concret_hp


concret_hp
addikt

mondjuk az 5000 ft-ért hírdetett óráknál is illene kiírni, hoyg replika. :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3) edipqe


edipqe
senior tag

hááát ha egy modi nem mondja h már van ilyen akkor ez biza egy NAGYON JÓ 5LET! :R

tapasztalat: SE stereo füles asszem hp vagy hpm 70 a neve. Most vettem 1et ami nem dobozában volt hanem zacsis kiszerelésben. Kérdeztem, hogy ez eredeti, persze perzse, annyi hogy ez "gyári". Megnézegettem, ki is próbáltam, nem volt vele látszólag baj, 1 kivétellel:
a madzagja sokkal puhább volt mint a korábbié amit dobozban vettem, gondoltam hüüü de jó végre találtak megoldást arra a problémára ami hazavégta az eloző fulesem: megtörés a csatlakozónál. Gondoltam ami puha az rugalmasabb és kevésbé rideg, ergo nem fog metőrni.

CSAKHOGY a füles része kb 2 nap alatt elcsesződött. Nagyon torzít pedig nem ejtettem le és nem dugtam fel vizilovaknak....

Sztem copy, egy elég jól sikerült hamisítvány.

Szval: SE fülest csak dobozosan. Még boltban is mert én boltban vettem.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#4) t1 válasza Mr. Teddy (#1) üzenetére


t1
addikt

Sony Memory Stick Pro Duo 2GB vettem én is PH!-n PSP-be azzonal kiderült, hogy nem eredeti mert fos lassan másol és PSP sem ismeri fel eredetinek.

(#5) venember83


venember83
nagyúr

Ez is csalásnak, átverésnek számít, nem? Akkor meg jó ez a topik. Szvsz.

(#6) edipqe válasza venember83 (#5) üzenetére


edipqe
senior tag

ez egy osszefoglalás a konkrét termékekről. a csaláshoz néha kell a hamis termék de nem feltétele. de majd a modik eldontik... :U

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#7) Mr. Teddy válasza venember83 (#5) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Nem rossz az sem. De oda csak akkor lehet érdemben beírni, ha már megesett a baj. Itt meg lehetne a termékekről az info, hogy mit hamisítanak, mire kell odafigyelni.
Egyfajta megelőzés, hogy hol érdemes vigyázni.
Szóval aki ide téved, lehet nem a saját kárán tanul.

[ Szerkesztve ]

(#8) edipqe válasza Mr. Teddy (#7) üzenetére


edipqe
senior tag

prevenció, a tuneti kezelés helyett... :DDD

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#9) illu


illu
tag

szvsz teljesen jó ötlet! ph-n megfordul "kéz alól, kézből kézbe" teljesen új parfüm, ruha is esetleg más termék, eredetinek vannak "mondva" de hát manapság sosem lehet tudni... hamis terméket attól még árulhat csak írja ki (persze így mégkevésbé profitálhat belőle, saját maga ellen csak nem lép) és ha valakinek ennek ellenére is kell mert nincs úgy eleresztve akkor áldásom rá.

(#10) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Egyébként a Cx300-al kapcsolatban a neten kétféle változat kering a fake-original összehasonlitásból, csak hogy nehogy biztos legyen az ember a dolgában :U
Pl. az enyém bolti, és biztosan eredeti,mert volt szerencsém fake-hez(sajnos kollégám tancsom ellenére nem boltban vette, és ráadásul elővigyázatos sem volt),de az enyémen nagyobb a logo, és kissé mosottabb, mig a feke-en kisebb. De a vezeték hossza stimmel, az tényleg rövidebb, és ebben a netes leirások is egyet értenek. Meg a csomagoláson is látszik a gyengébb minőség.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#11) edipqe válasza illu (#9) üzenetére


edipqe
senior tag

pedig sokan tiszetességesek és kiirják, láttam napszemcsi árust igy meg n95 árust akik kiírták hogy gagyi.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#12) tildy válasza concret_hp (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez nem feltétlen igaz.
Mi pl.a watchzoneról rendeltünk eredeti casio órákat, egyik 2000 , másik 4000 ft volt, a postaköltség meg volt 6E.
tuti hogy originál,leinformáltható.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) concret_hp válasza tildy (#12) üzenetére


concret_hp
addikt

jó én is láttma külföldön 5 eurós q&q órát (itthon 4-5e ft). de azért rolaxet nem fogsz kapni 5000-ér abban biztos lehetsz :)

(mondjuk casio replikával még nem találkoztam amugy :) )

amugy mindjárt meg is sasolom ezt az oldalt :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14) Đ@n!


Đ@n!
tag

Ez nagyagyon jó 5let sztem :) gyakrana fogom látogatni a topikot :R

skillZ#Oc Team

(#15) Mr. Teddy válasza Đ@n! (#14) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Örülök, hogy tetszik az ötlet.
Szerintem több topikban egy link erejéig lehetne terjeszteni, hogy többen idetaláljanak, és több info legyen gagyi cuccokról!

(#16) edipqe


edipqe
senior tag

kicsi a forgalom, most még de lessz ennek még értelme!

azt kéne hogy amit valaki beír abbol táblázatot csinálni felrakni vhova megosztva a jónéppel, és a linket az 1es hszbe belerakni.

a táblázatot meg termékkategoriák szerint okosan felépíteni..

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#17) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Újabb termék, ami tudomásomra jutott. A lentebb írt cx300/400-as fülhallgatókon felül, cx500-asakat is hamisítanak!!!
Jó velük vigyázni!

(#18) Ősember válasza Nyugdíjas (#10) üzenetére


Ősember
őstag

a gond ott van, hogy aki elöször vesz ilyesmit annak nincs viszonyitási alapja, persze, hogy bedöl :(

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#19) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Emberek!
Akik hébe-hóba olvassák ezt a topikot, azokat kérem, ahol egy kicsit is (akár offként) a témába vág ez a hamis cuccokról szóló topik, linkeljék be más fórumon ezt az oldalt, hogy bővüljön, a látogatottsága nőjjön, hogy minél kevesebb embert csapjanak be!
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#20) Nyugdíjas válasza Ősember (#18) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azért ha nagyon megnézed, lehet rajta látni...

Erről tud valaki valamit? Nekem gyanúsan olcsónak tűnik. Vagy valami tipp, honnan lehet kiszúrni,ha kamu?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#21) kavicssli válasza Nyugdíjas (#20) üzenetére


kavicssli
addikt

Szerintem a neten kellene infot keresni hogy ténylegesen mennyi az irás/olvasási sebessége... csak az abaj lehet ez is olyan mint a sok kamu Sony Pro Duo kari amikor hazaviszed és másolni szeretnél rá akkor jön a feketeleves mert megsem közeliti azokat az értékeket ammiket kellene hoznia a cuccnak!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#22) Nyugdíjas válasza kavicssli (#21) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igazából annyira nem a sebessége miatt vagyok ráizgulva. Persze nagyon fontos,de ha 10/18 helyett csak 8-al ir/olvas nem halok bele,de működjön, és azért ne egy utols gagyi normál SD szintjét hozza. Amugy azthiszem győzni fog a biztonságra törekvő énem, és nem veszek iylet. Kicsit gyanus, hogy féláron van...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#23) orrlyuk


orrlyuk
aktív tag

Üdv!

Hát, talán sok mindenkit meglep, ;), de az "agybadugós" fülhallgatók táján igen sok hamisítványról hallani mostanság. Legutóbb a topikgazdával a több helyen is kapható, bár már nem gyártott, sokat dícsért AKG 324K-nak próbáltunk utánanézni. Nos, a helyzet igen fura: sok helyen, sokféle kivitel kapható. Különbözik a csomagolás, az ajándék hordtáska, a kábel hossza, a fülesre nyomott logó betűtípusa. Ráadásul a legtöbb helyen, ahol original-fake összehasonlítás található, az "original" verzió is hordoz olyan jegyeket, amit máshol "fake"-nak nyilvánítottak. Ilyen a műanyag gyűrű-fém gyűrű probléma, vagy ami még durvább, az AKG logóban szereplő "G" alakja, ami néha egészen kerek, pedig a cég alapvetően nem így használja.

Lehet, hogy maga a cég is több ázsiai telephelyen dolgoztatott, s most hordják szét a raktárkészleteket és gyártósorokat.

Ja, és még valami: ha hihetünk a híreknek, még a hamisítványok is jól szólnak. Nekem van, egész jó, a basszus irtó nagy. DE más meg épp mélyhiányra panaszkodik.

Nagyon (még az AKG-nál is jobban) hamisítják a Sony MDR-EX90-est, már több mindenkitől hallottam, hogy itt sincs igazán esély arra, hogy külső ismertetőjegyek alapján kiszűrd a kamut. Ha nincs referencia, a meghallgatás sem biztos, hogy segít.

Talán a márkaboltban meg lehet bízni, csak hát...

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#24) orrlyuk válasza orrlyuk (#23) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Egy barátom véleményével árnyalnám a képet: mira a füles távol-keletről idáig eljut, valsz. több műszeres minőségellenrzésen is átesik. Minél "prémiumabb" a gyártó és a készülék, annál szigorúbbakon. Valahová az itt kieső darabok is lesznek....

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#26) fekeandras


fekeandras
őstag

Nekem tavaly itt a PH!-n egy X800Pro kártyát akartak eladni FireGL ként.Ráfaragták a Pro-ra a FireGL hűtőjét és annyi.De akkora farok volt a gyerek, hogy még a matricát sem szedte le a kártyáról.Mikor kissé idegesen megkérdeztem, hogy ennyire hülyének néz-e, hogy el akar passzolni egy rakás szart egy tervezőkártya helyett még ingerülten számonkérte, ha nem értek hozzá minek jöttem ide okoskodni és külömben is mit szólok be neki...Hát anyád.Szerencséje, hogy velem volt a barátnőm.Előtte nem akartam balhézni.Egy ismerősünkkel majd egy órát autóztunk a helyszínre ugyanannyit haza egy ilyen kis kamus hülyegyerek miatt.Már bánom, hogy nem vertem nyakon.Ja és az "úriember" valószínűleg azóta is itt ténykedik a PH!-n...

Jó, hogy van ez a topik.Megy a kedvencek közé. :K

[ Szerkesztve ]

(#27) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Egy kérdés:
Szerintetek melyik a hamis?
[M2 2GB elso]
[M2 2GB masodik]

Egymás mellett jobban látszik a különbség:
az egyiken a sandisk felirat után egy jel van, a másikon egy R betű..

[ Szerkesztve ]

(#28) doc válasza Jimmy8 (#27) üzenetére


doc
nagyúr

en arra tippelnek hogy a masodik az igazi, a nyomas minosege is mintha jobb lenne

(#29) Brutforsz válasza Jimmy8 (#27) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A betűket érdemes figyelni: az elsőn látható SanDisk feliratnak halvány köze sincs a cég által használt betűtípushoz.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#30) Jimmy8 válasza Brutforsz (#29) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Az első egy nagyobb hazai elektronikus multi weboldalán van fent, a más(od)ikat egy helyi kisker oldalán találtam. Az első ára ~4900Ft a másodiké ~3700FT.
Tehát ? :F

Lehet, hogy a képek nem a valóságnak megfelelőek, ugyanis a multi honlapján a 2-4-8GB-os Sandisk M2 kártyáknak teljesen véletlenszerű a kinézete (betűk, ill. a jel megléte v. nemléte).

A megoldás: el kell menni és személysen megnézni a kártyát, majd ha a másodikkal egyezik akkor megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#31) zsolt1129 válasza Brutforsz (#29) üzenetére


zsolt1129
addikt

Hoppá. Igazad van :D

(#32) Brutforsz válasza Jimmy8 (#30) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Találkoztam a kérdéses képpel több hazai elektronikus webáruház ajánlatában is. Az a font, mellyel erre a SanDisk felirat írodott, a cég által korábban használt betűtípus, a mostani az, amely a 2., illetve az általam linkelt fotón látható. Ez jelentheti például azt is, hogy az ominózus felvétel még az arculatváltás előtt készült.

Egy szó, mint száz: én megvenném a kártyát, majd leellenőrizném az eredetiségét*; ha stimmel, akkor oké, ha nem, akkor a kereskedő fizethet, mint a katonatiszt.

*Ennek menetéről a következő tájékozatás olvasható a SanDisk Community FAQ-jában:
"How can I tell if a memory card I bought is a genuine SanDisk product?
The easiest way is to contact SanDisk Technical Support and ask."

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#33) Jimmy8 válasza Brutforsz (#32) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Köszi :-)
Lehet egyszerűbb keresnem egy PSP-vel rendelkező ismerőst, mint hiányos angol tudásommal felvenni a kapcsolatot a "SanDisk Technical Support"-tal :D

(#34) bicsigabi


bicsigabi
tag

Helló!

Egy újabb fülhallgató, amiből készítenek hamis darabokat: Creative EP-630.
Sajnos én is bedőltem egynek :W , pedig azért messze vagyok a naiv embertől. Miután megvettem, utánanéztem a dolognak, mert gyanús volt, hogy doboz helyett csak egy kis csomagban volt.A képet mellékelem a csomagolásról, később a fülhallgatóról is, ha sikerül jó képet csinálnom...
üdv
BUÉK

(#36) kjany


kjany
tag

Vigyázat hamisítvány !
Hamisított Sony Vaio netbook.

Jó sok napja nem történt semmi ebben a topicban, ahogy látom nem nagyon fordulnak elő hamisítványok a piacon :)

Én most a napokban találkoztam egy kapitális átveréssel:
Ismerősöm -jó sok pénzért beszerzett egy ügyesen márkás cuccnak álcázzott értéktelen műanyag kupacot.
Első ránézésre elég jó cuccnak tűnik a Sony Vaio 10,1" netbook.
- foto_01
- foto_02
- foto_03
Bekapcsolás után boot alatt a Vaio embléma fogad - foto_04
Majd meglepően rövid időn belül feláll a rendszer egy win7 (?) - foto_05
Eddig minden szép, és jó lenne, ha igaz is lenne, ugyanis az op.rendszer, csak egy átkozmetikázott Win CE 6.0 - foto_06
A dual magos Intel CPU csak egy buta ARM ami jó ha megfelel egy 12 évvel ezelőtti P1 MMX szintnek - foto_07
A 250GB HDD csupán csak egy két részre osztott ~ 2GB flash drive - foto_08 , foto_09
A memória sem az a 2GB DDR2 aminek írják - foto_10

Hosszas keresgélés után megtaláltam az eredeti alap gépet amit ügyes kis kínai kezek átalakítottak: [link]

Az adásvételt visszacsinálni már nem lehet -az eladó természetesen eltünt, így egy megoldás maradt, meg kell próbálni kihozni belőle a maximumot, nem lesz egyszerű, sajnos jelenleg ez a gép csak zene halgatásra lenne alkalmas, ha nem lenne bántóan doboz a hangja, filmet képtelenség lejátszani vele, a weboldalak csak több perces várakozás után töltődnek, nagyobb office dokumentumokkal sem bír el, memória hiányra hivatkozva.
Félek látványos javulást nem fogok tudni felmutatni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.