Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózat probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Burki


Burki
aktív tag

Hy mindenki!

Nah szóval az lenne a problémám,hogy újratettem a windowst szépen, mindent újból, friss szoftwerekkel,hogy tiszta lappal induljak a gépen...

Erre mit ad isten a helyi hálózatra azt írja ki ez a sz****,hogy nincs kapcsolat, vagy korlátozott...

Realtek RTL8139/810X Family PCI Fast Ethernet NIC hálókártya, Windows XP SP2, driverekkel, NOD32 és Outpost 2.6,majd 2.6 (frissítettem tűzfalat, hátha az zavart be), de nem változott semmi.

Adsl netem van, közvetlen kapcsolódom PPOE adsl modemmel a netre, semmi ruter vagy switch...

Esetleg van valakinek valami 5lete a probléma okozójára?
Nagyon idegesítő a dolog,hogy egy új windowso ilyennl szopat... :/

Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv: Burkusdio

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#2) VladimirR válasza Burki (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

adj a kurva halokartyanak egy 192.168.1.2-es ip-t, meg egy 255.255.255.0-as alhalozati maszkot, akkor majd nem fog ilyeneket irni az a szar
ha nem, akkor vagd ki a picsaba az egeszet

user error tipikus esete

(#3) moonman válasza VladimirR (#2) üzenetére


moonman
titán

kolléga milyen feldúlt :)

(#4) Burki válasza VladimirR (#2) üzenetére


Burki
aktív tag

egy félmillás fujitsu laptopból nemtom csak úgy kivágni a hálókártyát, szal muszály valami megoldás rá, ami müxik is ;)

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#5) Burki


Burki
aktív tag

írtam fix ip-t neki, megjavult :)

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#6) lewis válasza Burki (#5) üzenetére


lewis
csendes tag

Nekem is ugyan ez a problémám de miután fix Ip-t adok neki ugy néz ki megjavul mert kiirja hogy kapcsolodva de amikor csatlakozni akarok a pppoe-vel nem tudok kimenni a netre pedig beállítotam a kapcsolatot rendesen.A régi inteles hálókártyával semmi gond nem volt most hogy realtek van benne fuccs az ADSL kapcsolatomnak !

(#7) moonman válasza lewis (#6) üzenetére


moonman
titán

nem tudok kimenni mit takar? pingelni tudsz kifelé, csak webes alkalmazások nem mennek?

(#8) koob válasza moonman (#7) üzenetére


koob
senior tag

moonman lehetne kerdesem hozzad?
akar privatban is?

(#9) moonman válasza koob (#8) üzenetére


moonman
titán

legyen, ott a mailcímem is.

(#10) koob válasza moonman (#9) üzenetére


koob
senior tag

ok, majd picit kesobb, mert bill nelk eleg nehez mukodni

(#11) lewis válasza moonman (#7) üzenetére


lewis
csendes tag

Nem tudok pingelni sem meg semmit egyszerűen nem is kapcsolódik a kiszolgálohoz !
tehát : fel van telepitve a hálókari , megvan hozzá a pppoe kapcsolat rendesen beállítva és amikor kapcsolodni akarok kiirja hogy kapcsolodás és ott meg is áll majd kiirja hogy nem tud kapcsolodni , odáig el sem jut hogy felhasználo név és jelszó ellenőrzése . Az ADSl modemen világit minden aminek kell.Majd kedden megyek ujra melózni és felrakom a Microsoft által kiadott javítást hozzá mert elvileg ezt a SP2 okozza néhány hálokarival összeveszik , aztán majd meglátom. Az előző kártyával semmi gond nem volt , ugyan igy volt minden beállítva és ment minden...

(#12) deadguy


deadguy
aktív tag

Hali! Adva van 3 gép, mindegyik switch-en keresztül kapja a netet, fix IP címekkel 192.168.0.1, -2, -3. Mindhárom gép látja egymást, de a belépés csak a 2. és 3. gép között megy. Már minden tűzfal ki lett kapcsolva, de az 1. gép nem tud belépni a 2. és 3. gépre és fordítva. Mindhárom gép WinXp oprendszerrel van, a netelérés is megy rendesen, csak pont az 1. gépben kellene ''turkálnom'' a 2. és 3. gépről. Ja és van HDD megosztás mindhárom gépnél. Valakinek valami ötlet? Thx.

(#13) deadguy


deadguy
aktív tag

Ok, most valamiért az 1. gép bele tud lépni a 2. -be, de a 2. még mindig nem tud belemászni az 1. -be........

(#14) deadguy


deadguy
aktív tag

Hát még mindig nem megy... Viszont az 1. gépen a hálózati kapcsolatoknál a helyi kapcsolatra klikkelve jobb gombbal a tulajdonságoknál csak általános és speciális fülecske van, hitelesítés nincsen, míg a 2. és 3. gépeknél ott van ez a fülecske. Ez okozhatja a fentebb leírt problémát?

[Szerkesztve]

(#15) deadguy


deadguy
aktív tag

Up pls

(#16) bobsys válasza deadguy (#15) üzenetére


bobsys
addikt

futtasd le a hálózat beállitása varázslót mindhárom gépen és add ua. munkacsoportnevet

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#17) deadguy válasza bobsys (#16) üzenetére


deadguy
aktív tag

Ohh, ezen már túlvagyok, ua a munkacsoport mind3 gép esetén, és nem megy.... azért thx.

(#18) bobsys válasza deadguy (#17) üzenetére


bobsys
addikt

más:
egyszerü fájlmegosztás gondolom ki van kapcsolva (ha nem akkor tedd meg)

megosztandó mappa / meghajtó jobb klikk, megosztás, add meg a megosztás nevet majd biztonság fül és az engedélyeknél add hozzá a Mindenki csoportot, majd állitsd be az engedélyeket,

Ha ez is megvolt már akkor bocs, meg a kicsit szájbarágós szövegért de ma nem megy az értelmes irás

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#19) krystman


krystman
őstag

Sziasztok!Nekem is lenne egy problémám!Van itthon két gép.Össze van kötve a kettő LAN karival.Az 1-es gépben van WLAN kari amiről megy a net.A Net rendesen megy a 2-es gépen is,de egyszerűen ,a fájl megosztás nem megy.És Multizni sem lehet egyáltalán.Tehát helyi hálózaton nem látja a kettő gép egymást.Viszont a net az rendesen átjön.Már megosztottam mind a két gépen,és egyik sem látja helyi hálózaton egymást.Már fogalmam sincs,hogy mit lehetne csinálni.Az 1gépen a Helyi helyi kapcsolat az fix IP van,a másik automata.De megtalálja a másikat.

(#20) moonman


moonman
titán

kishelp mindenkinek aki peer-to-peer hálóval ügyeskedik: Bővebben: link

(#21) deadguy válasza moonman (#20) üzenetére


deadguy
aktív tag

Szia Moonman! Az általad belinkelt oldalon a ''Windows SP1'' tűzfalas résznél hol találom pontosan azt az ablakot, ami a képen látható? Mellesleg megjegyzem, amivel szenvedek hálózati gépekkel, azokon nincs se SP1, se SP2.
Bobsys: én nem találtam semmilyen biztonsági fület+engedélyezést (vagy csak rossz helyen kerestem). Csak megosztás, milyen néven, irhatnak-e mások bele vagy nem, ennyi.
Moonman: erre az ICMP dologra gondoltam a bejövő echo kérés kapcsán... szal azt nem találom.

[Szerkesztve]

(#22) bobsys válasza deadguy (#21) üzenetére


bobsys
addikt

Akkor még be van kapcsolva az 1xrü fájlmegostás.
Kikapcsolása: windows intéző, beállitások, mappa beállitásai, nézet, egyszerü fájlmegosztás használata. Na azt kikapcsolod és ott lesz amit mondtam.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23) moonman válasza deadguy (#21) üzenetére


moonman
titán

speciális gomb alatt, mint azt az ablak címsora is mutatja.

(#24) deadguy


deadguy
aktív tag

Moonman, Bobsys: thx.:R

(#25) deadguy


deadguy
aktív tag

Na már megint itt. Még mindig nem látni az 1.es gép tartalmát, csak magát a gépet. Holnap átmegyek haverhoz, mert sztem valamit nagyon máshogy csinált...Skypeon keresztül magyaráztam érthetően pedig, na mindegy. Moonman, amit írtál a TCP, UDP portokról, ott az IP cím részhez melyik gép IP címét írjam? Mindig azt, amelyik gépről végzem a folyamatot? Thx.

(#26) bobsys válasza deadguy (#25) üzenetére


bobsys
addikt

Milyen hibaüzit ad ha rákattintasz a gépre az intézőn keresztül ?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#27) deadguy válasza bobsys (#26) üzenetére


deadguy
aktív tag

''//XY nem érhető el. Lehet, hogy nincs joga a hálózati erőforrás használatához. Lépjen kapcsolatba a kiszolgáló rendszergazdájával, hogy megtudja, van-e hozzáférési joga.

A hozzáférés megtagadva.''


Pingelés megy persze, csak azonkívül semmi sem.

[Szerkesztve]

(#28) bobsys válasza deadguy (#27) üzenetére


bobsys
addikt

Ilyen nálam is volt. Hálózat beállitas varázsló futtatása után ment minden szépen.
Megosztott mappáknál a biztonság fülön ott van a Mindenki csoport?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#29) -=-Unskill=-


-=-Unskill=-
csendes tag

következő a problémám: elindul a win,2-3 perc mire megjön a hálózat...adhatok neki fix-IP-t vagy nem szabad mert az adsl modem hasznalja????
Mert hallottam olyat hogy ha valami hasznalja a halokartyat es adok neki fix IP-t akkor el fog tüni a halozat..azt meg azeert tenyleg nem kellene
1 dolog van amire még gondolok,mégpedig az aaz hogy inteegral t a halokartyam és lehet hogy rakni kellene bele egy simát az első PCI -ba mert allitolag az segit
Vélemények tapaszttalatok????

CSS4E >|cHc|<<Un$k1ŁŁ>> ''Én az egyenlőség híve vagyok,kijelentem ország és világ előtt....''

(#30) VladimirR válasza -=-Unskill=- (#29) üzenetére


VladimirR
nagyúr

adj neki egesz nyugodtan fix ip-t, az adsl attol nem megy sehova (ajanlott a 192.168.1.2)

(#31) kamikaze boci válasza VladimirR (#30) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Küldtem mailt a freemail-es fiókodra:)

egyéb állatfajták

(#32) -=-Unskill=- válasza VladimirR (#30) üzenetére


-=-Unskill=-
csendes tag

bizit nem lesz semmi gáz?

CSS4E >|cHc|<<Un$k1ŁŁ>> ''Én az egyenlőség híve vagyok,kijelentem ország és világ előtt....''

(#33) VladimirR válasza -=-Unskill=- (#32) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igen, nalam is igy van megoldva, es sok mas mindenkinel is (mitobb, ha el akarod erni a dsl bridge webes kezelofeluletet, mindenkeppen at kell allitanod az ip-det, legtobbszor a fentebb irt 192.168.1.2-re, mert a bridge ip-je altalaban 192.168.1.1)

(#34) deadguy válasza bobsys (#28) üzenetére


deadguy
aktív tag

Na, újabb ''magasröptű'' hsz-ekkel bombázlak :). Szóval most csak a 2. és a 3. gép közötti kapcsolatról írok, lévén ez a 2 gép van nálam (az 1. havernál van és most bajos lenne átmennem odáig). Mappa beállításoknál levettem az ''Egyszerű fájlmegosztás használata'' opció elöl a pipát. megjelent a megosztandó vincsiknél a ''Biztonság'' fülecske. A csoportoknál alapban egy objektum van: ''Mindenki''. Itt (2. és 3. gépen) MINDEN opciót bejelöltem: teljes hozzáférés, olvasás, írás, etc. Itt kell még valamilyen felhasználót vagy csoportot hozáadnom? Mert így csak a gépeket látom, de belelépni egyikbe sem tudok: hozzáférés megtagadva.....

(#35) -=-Unskill=-


-=-Unskill=-
csendes tag

nah köszi tényleg jó lett a fix IP vel...:))

CSS4E >|cHc|<<Un$k1ŁŁ>> ''Én az egyenlőség híve vagyok,kijelentem ország és világ előtt....''

(#36) deadguy válasza deadguy (#34) üzenetére


deadguy
aktív tag

Kezdek megőszülni.... Elsőnek egy UP a #25 hszemre, másodszor: a 2. és 3. gépen már mindenki (vendég,hálózat,felhasználó,rendszergazda,etc.) be van állítva teljes körű és jogú hozzáféréshez, de most a 3. gépről nem lehet a 2, gépbe lépni.... ping megy, a gépet látja, de semmi több. Pls help. Thx.

(#37) deadguy


deadguy
aktív tag

Feladom.... teljesen ugyanazokkal a beállításokat alkalmaztam a 2. és 3. gépen, látják egymást, pingelik egymást, de mégis csak a 2-esről tudok a 3-asba lépni, fordítva ez nem megy...

(#38) Haniboy


Haniboy
csendes tag

Esetleg a másolgatáshoz használjatok FTP szervereket, nagyban könnyíti meg a dolgokat

(#39) bobsys válasza deadguy (#34) üzenetére


bobsys
addikt

Tisztázzunk két dolgot.
1. a megosztás fülön lévő engedélyek és

2. biztonságfülön lévő engedélyek

Ha a biztonságfülön ügyködtél és nem megy akkor passz. Én itt szoktam és müxik.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#40) deadguy


deadguy
aktív tag

Hrrrrrrr........ Mindkét gépre CSAK azt állítottam be a megosztandó merevlemezre, hogy CSAK a felhasználó(tulaj) férhet hozzá. Most a 3. gépbe be lehet lépni, látni a megosztást is, és onnan tiltva van a további keresgélés, a 2. gépre viszont alapban be se enged, ergo a megosztásig sem lehet eljutni. Tüzfal, minden amit eltudtok képzelni ugyanugy van beállítva. Meg fogok őszülni..:O

(#41) deadguy


deadguy
aktív tag

Hol tudom azt beállítani, hogy egyáltalán be tudjak lépni a 2. gépre? Nem lehet hogy valami port blokkolva van? Lassan már ott tartok, hogy mindkét gépre új rendszert rakok fel.


[Szerkesztve]

(#42) deadguy


deadguy
aktív tag

Újra raktam a rendszert, csak sajnos elötte valamit nagyon nem állítottam be a felhasználói jogoknál, így mondtam egy rövid ''viszlát''-ot 120 GB adatnak, mivel formázni kellett a vinyót. Maradtam az egyszerű fájlmegosztásnál, dinamikus IP címeknél, és láss csodát, működik. 2 gép közt. Ugyanott vagyok ahol eddig, persze rövidebb lettem egy kis adattal... Érdekes módon abba a *******, @>#/** 1. gépre nem tudok belépni, pedig ott is ugyanolyan egyszerű fájlmegosztás található, mint a másik kettőn, ugyanúgy ki van kapcsolva a helyi kapcsolat tűzfala, ugyanaz minden ******* beállítás, mégse lehet a gépbe SEM belépni, nemhogy a megosztott mappába.... Ha valakinek van valamilyen ötlete (szigorúan az ''egyszerű fájlmegosztás'' keretein belül), akkor az pls. írja le ide, vagy küldjön mailt, füstjelet, postagalambot. Thx.

(#43) Márkiii


Márkiii
csendes tag

Sziasztok!Az lene az én bajom hogy adsl-em van de amikor hívják a vonalas telefont akkor megszakad!És azt írja ki hogy nincs bedugva a hálózati kábel!Szerintetek mi lehet a probléma?:)

Asus P4P800-X,P4 2.8Ghz,512(400) Ram,ATI 9600 256mb,stb......

(#44) bobsys válasza Márkiii (#43) üzenetére


bobsys
addikt

szarul kötötték be a matávosok vagy

nincs véltlenül riasztótok ami felhiv vmi központi számot?
nálunk is ezt csinálta miután a riasztósok szereltek

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#45) ReDPiTTY


ReDPiTTY
tag

össekötöttem a notit az asztali géppel,fire wire-n keresztül.fájlokat szeretnék másolni,a kisebbek át is mennek,de ha egy nagyobbat szeretnék átküldeni egy idő után azt irja ki hogy a megadott hálózati név már nem elérhető

[Szerkesztve]

Einstein nagy igazsága: "Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség.De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos.”

(#46) ReDPiTTY


ReDPiTTY
tag

up

Einstein nagy igazsága: "Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség.De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos.”

(#47) Vagyok


Vagyok
senior tag

Nekem is volna gondom hálózatilag. Nos adott 3 gép win xp-vel. Adott egy switch és egy ADSL. Az 1. gépben van 2db. hálókari (egyik DSL másik hálózat). Az 1. gépen van net és hálózat, de a 2. és 3. gépen csak hálózat van. MIÉRT? Nem értem pedig (szerintem) mindent megpróbáltam már. Hálózat fix IP-s: 192.168.2.1 és ..2 és ..3, a net IP-je: 192.168.2.4. Tűzfalak kikapcsolásán túl vagyok.

5let?

A szép az, hogy amikor összeraktam a hálót akkor minden gond nélkül ment. Vettem egy SMC routert (én álat ahelyet, hogy valami értelmes márkát választottam volna). Azzal átállítottam a hálót és ment. Meghibásodott az SMC és most szeretném vissza állítani az eredeti állapotra, de a net a 2. és 3. gépen nem akar menni.

Segítsetek. Köszi.

(#48) L3zl13 válasza Vagyok (#47) üzenetére


L3zl13
nagyúr

SMC általában jó márka... Persze minden márkában vannak kevésbé sikerült tipusok... Még valószinűbb, hogy csak a te példányod volt hibás.

ADSL-t router nélkül két féle képpen lehet több gépről használni általában:
1. A szerződés több egyidejű bejelentkezést tesz lehetővé.
Ez esetben minden gépen be kell állítani az internetkapcsolat tulajdonságait. És minden gépről külön csatlakozni kell az ADSL-re.
2. Az egyik géppel olsztod a netet. Ez esetben be kell állítanod azon a gépen a netmegosztást, és a tövvi gépen ezt a gépet kell beállítani gatewayként.

Aki hülye, haljon meg!

(#49) Vagyok válasza L3zl13 (#48) üzenetére


Vagyok
senior tag

1. nincs ilyen lehetőség.
2. Miért kell átjárót beállítani? Nem emlékszem, hogy annak idején ilyet állítottam volna be, de nézzük meg. Alapértelmezett átjáró amiről beszélünk. Jó de akkor a hálózat ip címe legyen vagy a net ip címe. Bocs ha láma a érdés.

(#50) Vagyok válasza L3zl13 (#48) üzenetére


Vagyok
senior tag

??

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózat probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.