Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Halokartya lassu feltöltésnél (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Na én ezt nem értem...
Vettünk 2 db 100-as utp kártyát (3com) (X és Y), és a letöltési sebesség elég jó..
Akár X tölt Y ról, akár Y tölt X ről, vagy más helyről, a sebesség 4MB/s fölötti mindig (LAN).
De akár X, akár Y akar feltölteni bárhova, a sebesség nagyon gagyi (~50K/s)
Ez miért van???????????
Mert ugye ha X tölt Y ról, akkor gyors mint a fene, pedig Y kifele küldi az adatokat... De ha Y tölt fel, akkor meg megvan halva az egész....
pedig akkor is ugyanugy(?) küldi ki Y a csomagokat....
(FTP-t használtunk...)
Van valamiféle specko beállítás?
mert ugye ilyenek vannak:
Flow control: enabled|disabled (disabled) miez?
media type: (10Mb,100Mb) X (full duplex, half duplex) (100, full)
Rx, Tx checksum offload enabled|disabled (enabled) miez?
802.1p Support disable|enable (enabled) miez?
Network address miez? mert nem az IP/mask páros az tuti (not present)

Ja és az alap windowsXP driver vann fönn, de ne mondja senki, hogy az nem full jó
na most akkor mit csinaljak?
nekem jó feltöltési sebesség jkell!!!!!!!!!!!!!!!!

(#2) azzio


azzio
aktív tag

aszontad ftp-n csináljátok. ftp beállításai? nincs valami alapértelmezett korlát beállítva? azt próbáltad, hogy elkezdesz feltölteni, mi történik ha ugyanazon időben le is töltesz? nem lehet, hogy a jogosultságokkal bajlódik? mondjuk minden fájlnál, vagy még sűrűbben megnézi, hogy van-e jogod neked oda írni, esetleg passwordot küld? csak tapogatózom, de túrj bele a beállításokba. milyen ftp szerver? iis sajátja?

(#3) joysefke válasza azzio (#2) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

nincs korlát, egy ftp szervert be tudok konfigurálni :)

(#4) launcser


launcser
senior tag

nekem is van egy ilyen bajom, de nekem a feltöltés néha nem 50k, hanem 100 is akár :), esetleg gyorsabb, multkor felment 1 giga 1 óra alatt
a letöltés 5 mega
nekem nem ftp-n keresztül, de azon is majd megpróbálom, csak simán totál kommanderrel
2 xp, egyik helyen integrált via 10/100 másik smc 10/100
azóta van, mióta ujratettem a viás gépen a rendszert
azóta ezen a gépen a hálózat tallózása eszméletlen lassú lett, a másik gépről lehet csak szórakozni élvezetesen..

tütüü

(#5) CsendPenge válasza joysefke (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Milyen switch/hub van? Kártyák pontos típusa?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#6) CsendPenge válasza joysefke (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Egy-két kérdésedre megpróbálok választ adni, mivel sikerült megtalálni a választ. Nem tudom, hogy közelebb visz-e a problémád megoldásához, majd meglátjuk.

A következő leírás innen származik:
http://www.iif.hu/dokumentumok/niif_fuzetek/szotar/f.html

flow control
modemeknél használt technika, mellyel össze lehet hangolni a beérkezõ adatcsomagok sebességét a modem saját fogadási és feldolgozási sebességével; megoldható hardveres módon, elektromos ütemezõ jelekkel (RTS/CTS) vagy szoftveres úton, speciális vezérlõ ASCII kódokkal (XON/XOFF)

Azt hiszem, ebből érthető, hogy miről is van szó. Szerintem engedélyezd ezt az opciót.

802.1p - azt hiszem, hogy forgalom-rangsorolási protokoll. Tehát egy kiegészítés a 802.1-hez. A(z IEEE) 802 szabvány a LAN szabványok összefoglalása. A különböző típusok ennek a részei. Pl. 802.3 az a CSMA/CD szabvány. A 802.1 (ezt írja a könyvem) bevezetés, és az interface primitívek meghatározása.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#7) deadguy


deadguy
aktív tag

Hali! Hűű, jó régi topic.. Az lenne a kérdésem, hogy ftp-n való feltöltést lehet-e valahogy gyorsítani? Jelenleg 16-17kbyte/s a sebesség (Total Commander-t használok).
thx

(#8) deadguy válasza deadguy (#7) üzenetére


deadguy
aktív tag

Valaki egy UP-ot thx...

(#9) deadguy válasza deadguy (#7) üzenetére


deadguy
aktív tag

Valaki egy UP-ot thx...vazz, kétszer ment el....

[Szerkesztve]

(#10) Intruder2k5 válasza joysefke (#1) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezt a kérdést inkább itt tedd fel!

http://itcafe.hu/tema/otthoni_halozat_es_internet_megosztas/friss.html

A topiknyitás szabályairól bővebben az alapelvek III. 12/3 pontjában olvashatsz!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Halokartya lassu feltöltésnél (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.