Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VIC20


VIC20
őstag

Sziasztok!

Elég rendhagyó kérdéssel fordulok Hozzátok.
Lassacskán elérkezik az idő a gépem ''frissítésére'', a régi egységektől viszont nem biztos,hogy meg szeretnék válni. Arra gondoltam, hogy csinálnék belőlük egy abszolút csendes gépet.

Szóval adva van egy Asus P4P800-as alaplap (478-as, 400 MHz), a Prescott-omat valószínűleg eladnám, és a helyére kellene valami gyengébb proci. A gép szövegszerkesztésre, internetezésre, DVD-nézésre lenne használva.

Van valakinek valamilyen ötlete arra, hogy milyen procit keressek? Olyan lenne a legjobb, amit még valami masszív passzív hűtővel is lehetne működtetni. (Már ha van ilyen passzív hűtő.)

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#2) Pala válasza VIC20 (#1) üzenetére


Pala
veterán

Javaslat procira:
1.7GHz-es Celeron
hűtőre: Primecooler Hypercool IV+ full réz, erről ha leszeded a ventit, és esetleg marginális mértékben visszaveszed a proci órajelét is, szerintem van esély rá, hogy teljesen passzívan el fog menni normális üzemi hőmérséklet mellett.

Vagy pedig vízhűtés, de az jóval drágább.

(#3) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Én meg egy topic-ot javasolnék, mint Milyen procit vegyek: [link], vagy esetleg Azonnali kérdések órája... ;)

(#4) Hequila válasza Pala (#2) üzenetére


Hequila
őstag

Lehet, hogy most hülyeséget mondok, mert Intel fronton nagyon nem vagyok otthon, de biztos, hogy kezeli a lap az 1700-es Celeront? Mert még régebben jártam úgy, hogy egyik ismerősöm vett egy alaplapot (Abit nem tudom melyik), és nem kezelte az 1700-es Celeronját, nagyobbat kellett vennie (valami az FSB-vel nem stimmelt).

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#5) Pala válasza Hequila (#4) üzenetére


Pala
veterán

Hát nemtom, én csak az S478-at néztem, és úgy tudom, hogy az ebbe a foglalatba illeszkedő leglassabb (de ugyanakkora netezésre, DVD-zésre és alapszintű játszadozásra (vagy régebbi játékokkal való használatra) tökéletesen megfelelő) proci az 1700-es Celeron. Bár most nekem is beugrott valami, mintha nem is a S478 lenne a legrégebbi P4 foglalat:F
Mindenesetre akkor is Celeront érdemes venni, legfeljebb nagyobb órajelűt, aztán majd downclock
a hűtő meg tutira jó, szép nagy félkilós rézborda:)

(#6) Printszkrín válasza Hequila (#4) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Itt [link] a támogatott procik listája.
Menni fog benne.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#7) Lortech válasza Pala (#2) üzenetére


Lortech
addikt

Az semmiképp sem jó választás hőtermelés szempontjából (willamette). Egy 2-es nw cerka, vagy egy 1.8-as NW p4 már jobb választás lenne szerintem. Az 1.7 Cerka passzívan necces, bár nem ismerem ezt a hűtőt. Órajel visszavétel megint problémás, mert szorzót nem tudsz állítani, willa cerkának meg 100/400 az FSB-je, amit nem nagyon tudsz visszavenni.

Thank you to god for making me an atheist

(#8) Hequila válasza Pala (#5) üzenetére


Hequila
őstag

A 423-as a legelső P4 foglalat (tudomásom szerint).

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#9) Pala válasza Lortech (#7) üzenetére


Pala
veterán

A Willamette annyira melegedne?? Hát egy Prescott tutira jobban melegszik.
Az a kérdés, hogy vajon a Primecooler HC IV CU bordája elvinné-e. Asszem itt a PH!-n is írták egy tesztben, hogy az a borda elegendő lehet egy kisebb proci passzív hűtésére (a ''nagyobb'' proci ott a tesztben egy iszonyatosan melegedő Prescott P4-es volt)

(#10) Pala válasza Hequila (#8) üzenetére


Pala
veterán

igen, közben már beugrott..asszem 1400MHz-ről indul az első P4. Celeron P4-ből 1700MHz-esnél alacsonyabb órajelűről én nem tudok

(#11) (Bundás) válasza Pala (#5) üzenetére


(Bundás)
addikt

Kereső! :) [link] Tehát megeszi elvileg... :)

(#12) Prof01 válasza VIC20 (#1) üzenetére


Prof01
veterán

nekem lenne 1 ilyen:[link]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#13) VIC20 válasza (Bundás) (#11) üzenetére


VIC20
őstag

Köszi szépen; akkor tehát egy Nw-os Cerka az ideális 2GHz körül, ha jól értettem.

[Szerkesztve]

(#14) VIC20 válasza Prof01 (#12) üzenetére


VIC20
őstag

A tiéd Willamete-es, ugye?


[Szerkesztve]

(#15) parandroid válasza Pala (#9) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nehogy azt hidd. A Villamette mag a mostani utolsó szériás Prescottokat simán veri hőtermelésben, mondjuk az első kazán-Prescottok méltó versenytársak. Cserébe viszont a Villamette még lassú is. A 423-as foglalat zsákutca volt, hamar leálltak róla, nem utolsósorban a Rambus memóriák miatt is. Villamette magos Celeronok egyébként csúfosan alul tudnak maradni a Tualatin magos Celeronokkal szemben, ellenben nagyságrendekkel jobban melegszenek. Hasonlóképpen egy Tualatin magos P3 is alaposan el tud tángálni egy Villamett magos P4-et. Utóbbiból jelenleg van szerencsém egy 1,6GHz-es modellt használni az asztali gépemben a munkahelyemen, 512MB SDRAM társaságában, bátran ki merem jelenteni, hogy utoljára a 366-os Celeronos konfigomon éltem át hasonló lassulást vagy 6 évvel ezelőtt...

Úgyhogy a Villamette magos procikat hanyagoljuk, nagyságrendekkel jobb választás egy 2,0GHz körüli Northwood magos P4, vagy lásd az adatlapomon szereplő konfigot. A P4P800 kompatibiliis a CT-479-es átalakítóval, egy Celeron M-et pedig már egész jó áron lehet kapni.

A sima Celeront én hanyagolnám, a régebbi P4-eket is bagóért meg lehet már szerezni, teljesítményben pedig jelentős különbség adódik.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#16) VIC20 válasza parandroid (#15) üzenetére


VIC20
őstag

A mobil Pentium tényleg csábítóan hangzik, de az átalakítót is figyelembe véve rá lehet tenni normális (pl. passzív?:) ) hűtőt?

Úgy látom, mostanság újonan prescott magos Cerkákat lehet csak kapni - ráadásul 533MHz-eseket. Ezekről mit lehet tudni? Ha minden kötél szakad, szóba kerühet egy ilyen is, vagy abszolút kizárt?


[Szerkesztve]

(#17) Lortech válasza VIC20 (#16) üzenetére


Lortech
addikt

Nem mobil Pentium, ő Pentium M-ről írt. Ég és föld. Előbbi egyébként megy 478-as alaplapokban, nem kell átalakító, mivel eleve 478.

szerkesztve:
Talán még egy Celeron D 310 megfelelő lehet, 2.13Ghz/533FSB. Órajele alacsony, 90nm, az 533FSB-t gondolom vissza lehet venni 400-ra, az 1600Mhz-et jelentene. Ezt nagyon kis vcore-on vinné is valószínűleg, feltéve hogy a lapod lefelé tudja állítani a vcore-t. Ettől optimálisabb fogyasztásút/árút nem tudok elképzelni 478-on.
Offban megjegyzem, egy olcsó 754-es Sempron 3000+ E6 cnq-val, és ''undervoltage-dzsal'' (1800Mhz alapórajelét 1.4V helyett max 1.2V-on viszi, de még 1.4V-on is alig melegszik) alacsonyabb fogyasztást eredményezne, de ha néha szükség van rá, sokkal nagyobb telejsítményt.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#18) Rive válasza Lortech (#17) üzenetére


Rive
veterán

...az 533FSB-t gondolom vissza lehet venni 400-ra...
Itt a lényeg. Valami későbbi 533-as P4 kell, amit downclockolsz, és lejjebb veszed a magfeszültséget. Szerintem necces, hogy tisztán passzív hűtés ezek után elég-e neki, de az biztos, hogy egy amúgy jól szellőző házban visszább tudod venni a prociventit.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19) nemtommi válasza VIC20 (#16) üzenetére


nemtommi
senior tag

Szvsz Thermaltake Sonic Towernek fel kell rá mennie.

(#20) VIC20 válasza Lortech (#17) üzenetére


VIC20
őstag

Ajaj, azt hiszem, van nálam némi képzavar. Azt hittem, hogy az ''M'' a mibol (mer' a notebook-omban is ilyen van).

Akkor melyik lenne jobb nekem, a D vagy az M? Azt láttam, hogy a ''D''-t keresik sokan.


Offban: Sajnos abból kell építkeznem, amim van, lapot nem akarok cserélni csak ezért.

[Szerkesztve]

(#21) Lortech válasza VIC20 (#20) üzenetére


Lortech
addikt

Szóval M és D: Neked a Mobile Pentium 4 és a Celeron D lehet alternatíva a jelenlegi alaplapodban. Pentium D (tehát nem celeron) az a kétmagos p4-et jelenti, na ez nem nyerő számodra.
Asus ct-479 átalakítóval (ha jól emlékszem) alternatíva lehet még a Pentium M és a Celeron M, amiről peterkeT beszélt. Ezek notikban használatos processzorok, így nagyon alacsony fogyasztás, de ehhez képest nagyon jó teljesítmény jellemzi őket. Hátránya, hogy mind az átalakító, mind a proci elég sokba kerül, és nem is egyszerű beszerezni őket.
A 478-as foglalat nem igazán erre a felhasználásra lett kitalálva, amire neked kéne. Vannak ettől sokkal jobb alternatívák, én jobbat nem tudok az elhangzottaknál, ami neked is megfelelne:
- Pentium M vagymegfelelő lenne neked Celeron M átalakítóval, ennek a hőtermelése és teljesítménye alapból
- Northwood P4 1.8Ghz (úgy tudom ez a legkisebb nw, de mintha már láttam volna belőle 1.6-ost is) - hőtermelés szempontjából határeset, 400FSB miatt elvileg nem tudsz underclockolni, teljesítmény neked elvileg megfelelő
-Celeron D 310 - mivel alapból 533 az FSB, 400-ra le tudod venni, ez 1.6Ghz-et jelentene, így elfogadható a hőtermelés, teljesítmény már nem annyira :D
-P4 2.4C northwood 800FSB-s levéve 400-ra. Azaz 1.2Ghz-re. Ez már jó volna hűtés szempontjából, de a teljesítmény .. hát nem túl kecsegtető. :D
- :D Sempron 3000+ E6 754 CNQ-val, egy akármilyen CNQ-s 754-es lappal, egyéni cnq profillal kitesztelve a legalacsonyabb feszültségekre - ez minden szempontból jó

Nagyban függ még a 2.,3., 4. változat hatékonysága attól, hogy az alaplapod képes-e a gyárinál alacsonyabb vcore-t beállítani, és ha igen, mennyivel. Az alacsonyabb vcore drasztikusan csökkenti a fogyasztást, miközben a teljesítmény ugyanolyan marad, tehát ez a legideálisabb fajtája a fogy.csökkentésnek.

Thank you to god for making me an atheist

(#22) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Összefoglalva az eddigieket, Lortechnek nagyjából igaza van az ajánlataival.

A Pentium M sajnos nem olcsó, az átalakító pedig 10e körül van, ráadásul ha nem a saját gyári hűtőt akarod használni, elég macerás a hűtő felszerelése. A Celeron M már jóval olcsóbb, és elég sokan akarják eladni az ilyen procijukat, hogy egy Pentium M-et szerezzenek helyette. Asztali gépben pedig azonos órajelen nincs teljesítménykülönbség egy Celeron M és egy Pentium M között.

Northwood Pentium4-ből létezik 1,6-os változat is, sőt, elég népszerű és jól húzható modell volt a maga idejében, manapság szinte fillérekért osztogatják az 1,6-2 GHz körüli Northwood procikat a használt piacon. Ár/teljesítmény arányban talán ez a legjobb alternatíva, különösen hogy nem kell semmilyen más alkatrész cseréjével fogllakozni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#23) VIC20


VIC20
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek a felhomályosítást!

Azt hiszem, hogy nem akarok átalakítóval, meg hűtővel szórakozni (a költségekről nem is szólva), úgyhogy maradok a hagyományos, alaplapba való modelleknél. Tehát NW vagy Cerka.

Ja igen: sokan árulják úgy a Celeronjukat, hogy Prescott magos. Az ilyen kerülendő?



[Szerkesztve]

(#24) Lortech válasza VIC20 (#23) üzenetére


Lortech
addikt

Celeron D, azaz a ma kapható cerkák mind ''prescott magosak'', ill. abból deriválódtak. Nem kerülendő, a D310 ott szerepel az ajánlataim között, 1.6-ra visszavéve már nem sokat fogyaszthat, és nagyon alacsony vcore-on is eldöcögne vsz. Teljesítménye így viszont tényleg csak arra elegendő, amit írtál.
P4 NW 1.6-ost keress, talán ezzel mindenki kiegyezik.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#25) VIC20 válasza Lortech (#24) üzenetére


VIC20
őstag

Hálás köszönet! Akkor hát eldőlt a kérdés.

(Csak zárójelben: melyik fogyaszthat többet: egy Prescott magos Cerka vagy egy ''rendes'' NW?)

(#26) Lortech válasza VIC20 (#25) üzenetére


Lortech
addikt

Még azonos órajelen is szvsz a cerka.

Thank you to god for making me an atheist

(#27) bnss


bnss
veterán

Üdv!

Milyen szrenecse, h van egy iylen téma, mert én is pont ilen cipőben járok. Most kaptam egy komplett konfigot.

Következő lenne a kérdésem: adott ez a régi alaplap: ECS P6IWP-Fe. Ebbe szeretnék egy 533Mhz-nél erősebb CPU-t.

Csak az a probléma, h ez LGA370-es. Lehet még iylen CPU-t kapni?

Köszi előre is!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#28) _Blaster_


_Blaster_
csendes tag

Hello
Nemtudom még aktuális e de nekem lenne most pont egy 1éves celeron 1700 asom elado lassan, mert most veszek majd masik procit.

(#29) knajf


knajf
senior tag

régi willmate-ek nem mennek p4c lapokba tudtommal és 865ös lapokba egyátalán nem (Tehát nem csak a p4c-re értem) és a legjobb választás egyértelmüen egy mobil northwood magos valami lenne jó egy nem tudom milyen sonic coolerrel és max 1 12 centis venti menne a gépben leszabályozva esetleg passzív táppal... egyenlőre ennyi

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#30) #64791808


#64791808
törölt tag

én egyébként a kolléga helyében vennék egy 2,4-es northwood architektúrás pentium 4-et, lehetőleg mobilt (Pentium4-M, nem keverendő a Pentium M-mel), szigorúan 533-as fsb-vel, amit visszacsapnék 400-ra, így a processzor 1,8-on menne. Kell egy ház, amiben egy halk 12 centis venti mozgatja a levegőt aztán az már mehet passzívan.

[Szerkesztve]

(#31) Lortech válasza #64791808 (#30) üzenetére


Lortech
addikt

És ez mivel jobb, mintha venne egy eredetileg is 1.8-as 1.6-os 400 FSB-s now P4-et, nem mellékesen olcsóbban?

Thank you to god for making me an atheist

(#32) #64791808 válasza bnss (#27) üzenetére


#64791808
törölt tag

LGA370 nincs, van Socket370, és azon belül PPGA illetve FC-PGA, ezek fizikailag egyformák (ugyanannyi láb, méret, stb), de elektronikailag nem. Egy harmadik kategória socket370-en belül az FC-PGA2, amely a Tualatin magos Pentium III/Celeron/S processzorokat szolgálja ki, ez elektronikailag megint más.

Ha a tiéd PPGA, akkor max 533-as celeron, és marad a tyúúúning, ha megy, ha viszont FC-PGA, akkor Coppermine magos Pentium III -ból (és celeronból) 1GHz-ig biztos belemegy minden. FC-PGA2 meg nem lehet, mert ha most 533-as procc megy benne (ami biztos, hogy PPGA), akkor nem mehet benne az FC-PGA2 mert olyan alaplap nincs.

(#33) #64791808 válasza Lortech (#31) üzenetére


#64791808
törölt tag

Az annyival jobb, hogy hozzá tud jutni egy legutóbbi steppinges northwoodhoz, amiből 1,6 és 1,8 nem is készült. Megvesz egy 2,4/533 northwoodot, ami nem melegszik jobban, mint az 1,6/400, és már alapból kevesebb feszt vesz fel.

Ha ezt még downclockolja is, meg még a feszültséget is visszaveszi, akkor lényegesen kevesebb hőt fog leadni a proci, mint ha egy 1,6-ost vett volna.

(#34) Lortech válasza #64791808 (#33) üzenetére


Lortech
addikt

No offense, de véleményem szerint nem gondoltál bele eléggé, és utólag hoztad össze ezt a magyarázatot. A 2.4B is lehet ugyanolyan B1 / C1 stepping mint az 1.6A, igaz némelyikben elvileg még D1-es van, 1.6-ból már nem vsz. Nem sok különbség van a két/három stepping között e téren, a 800-as FSB-hez és magas órajelek eléréséhez lett a D1-es stepping, azonos vcore-on és órajelen nincs említésre érdemes fogyasztásbeli különbség köztük. Alap vcore ugyanaz, illetve még több is az új steppingeknél (1.525/1.55). Az 1.6-os változatnál ugyanúgy visszaveheti majd a vcore-t, az alacsony órajel miatt. Hogy meddig, csak szerencse és alaplap kérdése, nem hinném, hogy jelentős előnye lenne egy 2.4B B0/C1/D1 procival az 1.6A B0/C1-gyel szemben. Az árkülönbséget 1000%, hogy nem éri meg szvsz.

Thank you to god for making me an atheist

(#35) #64791808 válasza Lortech (#34) üzenetére


#64791808
törölt tag

Első mondatodra: LOL, elvégre te biztos jobban tudod, mint én :) Dehát mivel jól láthatóan te most kötözködni akarsz, ezért a ''no offense'' részére annyit mondok, hogy nyaljál sót.

Továbbiakban pedig nem feltételeztem, hogy annyira marha legyen valaki, hogy megveszik a B1/C1 steppinges 2,4-est, és ekkora öngólt rúg, de hát a te fejedben ugyi megfordult a dolog :)

''Nem sok különbség van a két/három stepping között e téren,'' - erre annyi a válasz, hogy de igen :) Olvasgassál intel-féle sokszép oldalas szakdokumentációkat.

De hogy nehogy sértegessük itt egymást: tapasztalat. 1,8-as nw rézhűtővel alapon 45 fok terhelve 62. Ugyanazon körülmények közt 2,4-es visszavéve 1,8-ra alapon 37 fok, terhelve 50. Aztán lehet, hogy felénk más procikat árulnak...

Aztán: egy 2,4-es visszavéve 1,8-ra elmegy 1,3 volttal. Az 1,6-osoknak 1,75V volt a referenciafeszültségük. Meg se nyikkannak 1,3 volttal.

Végezetül: vajh hány utolsó revíziós 1,6-ot lehet kapni, amit évek óta nem gyártanak? És hány 2,4-est amit még mindig gyártanak?

Hogy nem éri meg az árat? Hát eszerint neked nem. Aztán meg a többit mindenki eldönti maga.

Egyébiránt ha lelki törést okoz a dolog, akkor nyugodtan vedd úgy, hogy igazad van, engem nem fog zavarni.

(#36) Lortech válasza #64791808 (#35) üzenetére


Lortech
addikt

Igen, láthatólag jobban tudom mint te. Olvasgassál te Intel doksikat, vagy linkelj, idézz. Addig meg annyi a válasz nekem is, hogy nem úgy van.

Továbbiakban pedig nem feltételeztem, hogy annyira marha legyen valaki, hogy megveszik a B1/C1 steppinges 2,4-est, és ekkora öngólt rúg, de hát a te fejedben ugyi megfordult a dolog
Jaj persze milyen balga vagyok, hogy egyáltalán megfordult a fejemben, hogyha nem tud majd válogatni, akkor egy C1-et vesz, ami az ő számára jóeséllyel semmi hátrányt nem jelent a D1-gyel szemben.

Aztán: egy 2,4-es visszavéve 1,8-ra elmegy 1,3 volttal. Az 1,6-osoknak 1,75V volt a referenciafeszültségük. Meg se nyikkannak 1,3 volttal.

Ennyit a tapasztalataidról. 1.6 northwoodról beszéltem végig, nézd vissza, annak pedig 1.5V az alap vcoreja... Ja..... hát ne Willamettel hasonlítsd össze okos.

Végezetül: vajh hány utolsó revíziós 1,6-ot lehet kapni, amit évek óta nem gyártanak? És hány 2,4-est amit még mindig gyártanak?

Újonnan egyiket sem kapsz szerintem, gyártani nem tudom gyártják-e valamelyiket is, tök lényegtelen. Használtan szeretné beszerezni, nekem lágalábbis így jött le.

Egyébiránt ha lelki törést okoz a dolog, akkor nyugodtan vedd úgy, hogy igazad van, engem nem fog zavarni.
Nem okoz lelki törést, egyébként ha okozna, akkor sem változtatna a dolgon. Szerintem nincs igazad ennyi.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#37) bnss válasza #64791808 (#32) üzenetére


bnss
veterán

Köszi a választ! :)

Vmit elnézhettem... :D Jól mondtad, PPGA. Az a probléma, h a BIOS nem iagzán tuningbarát... Azt hiszem marad iylen ''igen kemény'' teljesítmányen! :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#39) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az abszolút ide nem illő hozzászólást töröltem. Üzletet a piacon bonyolítsunk, ha kérhetném.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#40) 5teve


5teve
senior tag

remélem nem tévedek nagyot, ha egy 2,0-ás P4 NW-t ajánlok.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#41) VIC20 válasza 5teve (#40) üzenetére


VIC20
őstag

Nekem most 2-es NW-os mobil P4-et ajánlottak, 400-as. Állítólag SpeedStep-es (amit viszont az alaplap (ASUS P4P800 deluxe) nem biztos, hogy támogat, a srác azt modta, van szoftveres megoldás is: létezik valami proggi, amivel lehet downclock-olni.

Esetleg valaki tud erről valamit?

(#42) Vamp válasza Pala (#5) üzenetére


Vamp
senior tag

Lehet Cel, csak ne Willamette magos legyen, hanem Northwood!

(#43) Lortech válasza VIC20 (#41) üzenetére


Lortech
addikt

Luckyl az illető? Ő árul 13-ért ilyet, ha jól emlékszem. Ez a legjobb megoldás neked, mivel az alaplapod a manuálja szerint nem tud az alapfesznél alacsonyabb feszt beállítani, csak magasabbat. A 2Ghz-es mobil nw P4 alapfesze 1.3V, TDP-je pedig 32W. Viszonyításképp az 1.6 nw-é 1.5V-tal 46.8W. Tűrhető teljesítmény, alacsony fogyasztás, főleg ha még a speedstepet is be tudod üzemelni. Ezzel nincs tapasztalatom ebben a felállásban, nem tudok hozzászólni.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#44) VIC20 válasza Lortech (#43) üzenetére


VIC20
őstag

Ja, ő lett volna az. Most írta, hogy már elkelt. :O

(#45) Lortech válasza VIC20 (#44) üzenetére


Lortech
addikt

2.2-es sincs ? Még annak is csak 35W a tdp-je.

Thank you to god for making me an atheist

(#46) VIC20 válasza Lortech (#45) üzenetére


VIC20
őstag

De igen. A pontos típus: SL6VB.

(Ezt lehet esetleg még downgrage-elni valahogy (fesz csökkentés, ilyesmi)?)
(Persze, ha ugyanannyit eszik, akkor talán nincs nagy jelentősége.)


[Szerkesztve]

(#47) Tigi válasza VIC20 (#46) üzenetére


Tigi
őstag

Hali

Van 1 felesleges 1.6 NW-om ha érdekel.
Bár nemtudom mennyi a hőtermelése.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#48) VIC20 válasza Tigi (#47) üzenetére


VIC20
őstag

Procitudósok?

1,6-os asztali vagy 2,2-es mobil?

(#49) VIC20 válasza Tigi (#47) üzenetére


VIC20
őstag

Ennek mennyi a fogyasztása? Van modellszámod?

(#50) Lortech válasza VIC20 (#49) üzenetére


Lortech
addikt

~46W kell legyen ez is. Mivel se FSB se vcore csökkentés ez a fogyasztás már marad is. Tehát mindenben jobb választás a 2.2-es, csak az ár kérdéses.

Thank you to god for making me an atheist

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.