Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-15 18:25:26

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 670 / 680 / 760 / 770 (GK104) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27351) ricshard444 válasza Speed® (#27341) üzenetére


ricshard444
veterán

Tudom, most jon majd a Logout cikkem :)

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#27352) tomic válasza TomiLi (#27350) üzenetére


tomic
addikt

Akkor most kezdjek el én is a csoda dreiverekről îrni amit az nvidia produkàl pl a Ghosthoz? Ugye nvidiàra lett optimalizàlva. Bele sem merek gondolni mi lett volna az nvidàsokkal( bele értve magamat is) ha atira îrjàk. Haveromnak efektîv gyengébb procija van,kevesebb ramja,ugyan úgy ssd-ről fut a jàték egy r9 280 ról. Nàla akadàs nélkül minden maxon fut. Nàlam ez nem mondható el.
Szvsz nem kell ezt az nvidiat annyira fényezni!

(#27353) ricshard444 válasza tomic (#27352) üzenetére


ricshard444
veterán

Én 290-nel toltam és leesett 40fps-re sokszor, zöldön nem próbáltam, de nem ilyen egyszerű a helyzet, amilyennek sokan beállítják, hogy az egyik oldal rossz, a másik meg szuper, ahogy azt sem lehet általánosítani, hogy az egyik folyamatosabb képet ad a másiknál.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#27354) Asbee válasza tomic (#27347) üzenetére


Asbee
veterán

Mikrolaggról, frame rate-ről hallottál már? :U Hála istennek már nem igazán jellemző amd-re, de volt az az időszak mikor egy 660ti-n sokkal folyamatosabban futott pl a far cry 3 mint egy széthúzott 7950-en.

(#27355) tomic válasza ricshard444 (#27353) üzenetére


tomic
addikt

Ha nem làttad,próbàltad úgy nehéz véleményt mondani. Nàlam van h le esik 19- re. Az csuda szép tud lenni.
Abban egyet értek veled h a sok fan egyik màsik oldalon néha nem picit favorizàl egy egy màrkàt. A többség ki sem próbàlta a màsikat csak a szomszéd kisfiú azt mondta h ....

Asbee Hallottam róla. Mint îrtam nvidara vàltàs óta tapasztalom is.

[ Szerkesztve ]

(#27356) TomiLi válasza tomic (#27352) üzenetére


TomiLi
addikt

Hm.... ha neked az jött le, hogy én fényezem az Nvidia-t... .akkor nincs mit mondanom, mert csak egy szokásos meddő vita lenne....

(#27353) ricshard444 Nekem pont egy 580 GTX-nél volt egy olyan problémám, amikor is a vga nem volt hajlandó pci-e 16x sínben futni... 4 konfig volt alatta mikorra kiderült, hogy tutira a vga a rossz.
Gondolom az ilyen "driveres" problémáknál is közre játszhat a konfig... de ez csak feltevés..

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#27357) tomic válasza TomiLi (#27356) üzenetére


tomic
addikt

Félre értesz. A vitàba meg tényleg ne menjünk bele mert felesleges.

(#27358) Asbee válasza tomic (#27357) üzenetére


Asbee
veterán

Kicsit túl reagálod a dolgokat. Szerintem itt senki nem fényezett semmit. Ő leírta a tapasztalatát egy amd kártyával ahogy leírtad most te is nv-val.. Kicsit mintha te is abba a táborba tartoznál, amiről beszéltél...
Hála istennek engem elkerültek a mikrolaggok, egyedül a fc3-ban volt 7950-el, amúgy semmi. Mindig elégedett voltam az amd és az nv kártyáimmal is.

[ Szerkesztve ]

(#27359) szasanyi


szasanyi
félisten

Asbee kijelentése alapján - Mindig elégedett voltam az amd és az nv kártyáimmal is. - jegyezném meg: nagyon sok múlik azon, hogy milyen konfigban, milyen játékkal és hogyan van használva egy adott hardver. Mivel ez sokszor különbözik, ezért sok esetben a tapasztalatok és vélemények sem lesznek egységesek. Kicsit olyan, mint ha összehasonlítanék két autót...
A legtöbbünknek volt / van ilyen és olyan is, ezért egy dolog biztos: nincs se csodadriver, se csodahw. :N

(#27360) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Én AGP korszakba végig zöld voltam szinte már törzsgyökeres, volt nekem Geforce 2 Geforce 3, titánium 4200 (a 4600, 4800 asszem nagyon drága volt vagy nem is nagyon lehetett kapni azért nem volt). 5200, 7600GT stb.
Aztán a zöld úgy döntött köszönöm ennyi volt az AGP. én meg álltam az (akkoriban jónak számított) IC7-es lapommal az OC barát Intel Northwood procimmal a 4 x 512 DDR Kingmax hardcore @500 memóriáimmal és nem tudtam mitévő legyek.

Ekkor váltottam kényszerülve pirosra ATI 3850 512 AGP
Platform váltás után nagyjából 4670, 4770, 5xx,(1-2) széria 6xx 6850, 6870 stb.

Szerk: Persze itt a piros "olcsósága" is szerepet játszott. Pontosan nem emlékszem mikor vásárolta fel az AMD az Atit, de onnan valóban szépen ívelt felfelé a technikai fejlődés és a sokak által bántott Catalystok is remekül dolgoztak nálam végig.

Ezeket követően léptem át Geforce GTX-re ismét. Ez azért jó pár év "pirosozás" és egyből éreztem a zöld teljesen más kategória, de ZK kolléga szerintem ezt abszolút alá tudja támasztani 8-9 év piros után :) :K

Én úgy tudom a fórum arról szól, hogy mindenki hozzá teheti a saját egyéni tapasztalatát ami nem szent írás csak egy vélemény. Ha nem tudsz fórumozni az sajnos a te hibád :)

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#27361) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Még egy dolog. Azért nem fényezem ám őket, sőt van nekik is vaj a fülük mögött.

Ezek miatt folyamatosan szenvednek a 4xx 5xx tulajdonosok és ez csak a jéghegy csúcsa. Ez a topik egy bizonyos hibáról szól amit a téma megnyitásával és a fejlesztők felé beküldhető adatlap kitöltésével elismernek mint probléma. Egyszerűen ezeken a szériákon nem jól vagy egyáltalán nem működnek a legújabb WHQL-ek. Ezért kénytelenek vagyunk a megbízható stabil 314.22 drivert használni már jó rég óta, ezzel rengeteg fejlesztéstől elesve amit még kaphattunk volna.

Az új szériákon nincs komolyabb probléma úgy tudom 6xx től felfelé.

Ezektől függetlenül és ezekkel együtt az nvidia a legjobb brand szvsz a piacon. Lehet itt linkelni bench eredményeket, de egyszerűen érzi az ember, hogy simább az élet ahogy ZK kolléga is mondta.

Valamit tudnak.
(Privát vélemény) :R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#27362) shteer válasza tomic (#27355) üzenetére


shteer
titán

Fura, hogy szereted szopatni magad. Mert ha ilyen problemam lenne, tennek ellene.

..szerintem jónak tűnik

(#27363) pohár válasza HartgeH3-2.8 (#27360) üzenetére


pohár
félisten

az tősgyökeres :D :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#27364) HartgeH3-2.8 válasza pohár (#27363) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Legyen :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#27365) tomic válasza shteer (#27362) üzenetére


tomic
addikt

Milyen fura valóban. Hmm...
Igaz,sem a dobozán,sem a hirdetésben nem volt feltüntetve,hogy az én általam oly nagyra becsült kártya küszködik a gyerek betegségekkel,valamint az sem,hogy a tesztekben előnyben szereplő kártya valójában gyengébb mint a konkurens vetélytársa. Valamint az sem,hogy ha már megvetted a kártyád,és ugye azt vizezni is akarod,akkor ne vedd meg feleslegesen a blokkot hozzá mert úgy is el fogod adni és bazi sokat fogsz bukni rajta.
Bármilyen fura is.

(#27366) shteer válasza tomic (#27365) üzenetére


shteer
titán

Tényleg az. Ha nem tetszik, eladom. Nehéz lehet.

..szerintem jónak tűnik

(#27367) szasanyi válasza shteer (#27366) üzenetére


szasanyi
félisten

Így van,de azt kell mondjam, hogy ha nem elég vaskos a buxa és nem mind1 mennyit kapsz vissza biza nem könnyű. Itt könnyen már csak jó cuccot, némileg ár alatt lehet eladni.

(#27368) TomiLi válasza tomic (#27365) üzenetére


TomiLi
addikt

Az a baj, hogy a mai termékekre általában az a jellemző, hogy direkt hiányosak, direkt nem 100%-osak, mivel akkor nem veszel másikat, nem költesz rá pluszba....... Kivétel nélkül... Tudnék ezrenyi példát mondani a szakmám révén....(autóipar) ...

Bogyorisz

(#27369) shteer válasza szasanyi (#27367) üzenetére


shteer
titán

Ott kell eladni, ahol el lehet. Nem tetszett a 760mini 40% alá nem vihető hűtése. 62-ért adtam el egy beszámítással együtt. Majd 50-ért vettem egy duplaventis ASUS-t a helyére. Valóban nem könnyű - gyerekjáték.

..szerintem jónak tűnik

(#27370) ricshard444


ricshard444
veterán

Assetto Corsa-ban 5 autó és 4x AA mellett sajna elfogy a 2GB és szép mikrolaggolásba megy át a játék.

Ez jelenleg annyira még nem fájó pont, mert max 1v1-ben szoktam tolni, de jobb lesz odafigyelnem rá, ha megjelenik a teljes, akkor már legyen egy több autó képes VGA a gépben.

Nem, nem butítom jobban már :P

Vannak dolgok...

(#27371) h1mpi válasza ricshard444 (#27370) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Lesz Neked még TOP kategóriás VGA-d :))

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#27372) ricshard444 válasza h1mpi (#27371) üzenetére


ricshard444
veterán

Sanszos, de amennyit játszok és amik vannak, az számomra nem éri meg a drága kártyákat.

Vannak dolgok...

(#27373) - = Zk = - válasza reset (#27343) üzenetére


- = Zk = -
félisten

gondolod?!
há' csak virítanak vmit, nem?!... kéne... :U :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27374) sqpp


sqpp
őstag

Nektek mi a véleményetek Gainward vagy inkább Asus? csak mert azért a Gainward a kiszedhető ventikkel jó plusz nekem kinézetre is jobban bejön viszont pár ezerrel drágább :/

(#27375) - = Zk = - válasza sqpp (#27374) üzenetére


- = Zk = -
félisten

gondolom a Phantomra gondolsz
igen, én is olyat szerettem volna. de ink az "olcsóbb" Giga WF3 mellett döntöttem... ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27376) sqpp válasza - = Zk = - (#27375) üzenetére


sqpp
őstag

Én talán kihoztam a gépet, úgy hogy gainward legyen amúgy a GTX770 Gainward-ra gondolok :D phantom igen :)

(#27377) HartgeH3-2.8 válasza sqpp (#27374) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Személyes tapasztalat alapján tudom mondani, hogy a hatékony marketing ellenére a Phantom "összességében" szereti elereszteni a hőfokot egy picivel az elvártnál magasabbra.
Ha kizárólag a kettőből kell választani, akkor inkább DCII!

A Giga szerintem több szempontból is best buy, de ez nagyon szubjektív.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#27378) sqpp válasza HartgeH3-2.8 (#27377) üzenetére


sqpp
őstag

Fuu, nekem a még gondolkozom rajta nagyon, lehet ASUS lesz ártól is függ majd :)

(#27379) stfx


stfx
aktív tag

Gigabyte 680OC tulajoktol kerdeznem, hogy probalta valaki 2x 6pines tapcsatival? Megy vele, nem megy vele, meghal tole? Jelenleg a 2molex->8pin-es atalakitoval hasznalom, de ez nem tul szimpatikus, tekintve hogy csak 2 sarga 12v-os vezetek van bekotve.

(#27380) embe válasza sqpp (#27374) üzenetére


embe
nagyúr

A Gainwarddel sajnos (?) nincs tapasztalatom, csak többféle Asussal. Jelenleg is az van. Ezek az Asus hűtők nagyon jók, tesztekben is elismerik ezt.. Ellenben a Gainward hűtőket nem dicsérik agyon. De mint írtam az újabb Gainwardokkal nincs tapasztalatom. Pontosabban van...de az még a HD3870-es volt jó pár éve. Mondjuk azon sem a gyári hűtőt használtam, hanem az ArticCooling Accelero S1 Rev. 2
Így nézett ki anno - nem ma volt - :

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#27381) szasanyi válasza stfx (#27379) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem fog meghalni, de menni se fog (eddig egyik VGA sem ment-PIN tápcsatival). De ha így zavar, használj kulturáltabb megoldást: 6PIN to 8PIN átalakító.

(#27382) - = Zk = - válasza szasanyi (#27381) üzenetére


- = Zk = -
félisten

de, a 3870X2... annyi, hogy 2*6PIN-nel nem volt OC lehetőség
úú, régi szép idők. már akkor hittem a CF-ben :C aztán eltelt pár év és... láttam, amit láttam :(

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27383) szasanyi válasza - = Zk = - (#27382) üzenetére


szasanyi
félisten

Őszintén szólva engem sosem hozott lázba, és most sem is kellene kétkártyás rendszer. :( Annyi problémát írtak már le, ráadásul nem mind1 milyen lap, táp és ugye dupla ár mellett (csak VGA-t tekintve, a többi pluszról nem is szólva) legtöbb esetben messze nem 2x teljesítmény. Egy erős egykártyás rendszer jobb és sokkal probléma mentesebb, és összességében olcsóbb is.

(#27384) - = Zk = - válasza szasanyi (#27383) üzenetére


- = Zk = -
félisten

tökéletesen igazad van.
én csak a BF3 miatt akartam a CF-fet. oda (nálam) profitált. nem gyengén

jelenleg itt a 770-es. csak lesek, mire képes a CF-hez képest (ugye ezt taglaltuk pár poszttal feljebb)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27385) he7edik.


he7edik.
addikt

Azt mondjátok hogy a 2GB videó memória elegendő 1080p-re ultra beállítások mellé mert nem egy játékról hallottam (pl. a Watch_Dogs-ról is írják) ami 3GB alatt nem is engedi a legmagasabb minőséget?Igazából a 3GB és a Mantle miatt gondolkodok inkább a 280X-ben.

Égő szöveg a flém vázon

(#27386) pohár válasza he7edik. (#27385) üzenetére


pohár
félisten

Ultra és High között nincs sok észrevehető különbség azon kívül, hogy aránytalanul nagy lesz a gépigény Ultra alatt

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#27387) szasanyi válasza he7edik. (#27385) üzenetére


szasanyi
félisten

Ritka az olyan játék, persze ha tutira nem akarsz kompromisszumot . de akkor egy GTX770 sem biztos, hogy elég lesz! Itt leírtam és adatokkal alátámasztva is látható a 0 különbség. Ti. a ha nem elég erős a GPU nem sokat ér a 2x VRAM, ráadásul a GTX770 4GB alig olcsóbb mint amennyiért egy GTX780 is elérhető lehet - amit soha nem ér utol még vizezve-szénnéhajtva sem.

A 280X nem jobb, nemrég váltottam. Ráadásul Mantle használatával úgy túllépik a játékok a 3GB VRAM igényt, hogy csak na (a következménye meg jól érezhető, és nem pozitív érelemnem véve). És csak annál a pár játéknál lehetséges, amik ezt támogatják is (WD nyilván nem olyan). ;) Azon kívül a driverek sem jobbak, sőt! Persze a választáshoz lényeges lehet az is, hogy milyen játékok mennek többségében.

[ Szerkesztve ]

(#27388) he7edik. válasza szasanyi (#27387) üzenetére


he7edik.
addikt

És mondjuk a PhysX mennyire zabálja le egy GTX 770 teljesítményét?

Égő szöveg a flém vázon

(#27389) - = Zk = - válasza he7edik. (#27388) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ezt jó lenne megnéznem. csak kéne vmi játék, ami.. ami nem a Batman :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27390) sqpp válasza szasanyi (#27387) üzenetére


sqpp
őstag

remélem picit adnak a gtx780 árából, vagy épp a 770 4gb-os változatából szeptember végéig, valahogy úgy tervezem az újítást :) már csak a pénz kell rá megdolgozni :)

(#27391) szasanyi válasza he7edik. (#27388) üzenetére


szasanyi
félisten

1080p-ben, PhysX NORMAL beállítással úgy tudom nincs nagy gond (előfordul, de inkább optimalizálási probléma mintsem hw gyengeség bár az igaz, hogy majdnem mind1). Igazából 3 napig volt 770-em, teljeskörűen nem tudtam tesztelni, de a Batman: Origins pölö hibátlanul ment 1080p-ben, maximum grafikával míg az Arkham City nem mert mert nálam vmi hiba volt. Most, a 780-os megy minden mint az álom, de ez más kategória.
Konkrét játékkal kapcsolatban a jelenlegi 770/680 tulajok sztem segítenek pontosabb adatokkal, ha megkéred őket. ;)

sqpp: várj, mindjárt belenézek a varázsgömbömbe. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27392) sqpp válasza szasanyi (#27391) üzenetére


sqpp
őstag

az a baj, hogy mindent kell vennem a géphez, amúgy viszonylag nem lenne sok a GTX780 ára sem ,vagy épp a 110 ezres GTX770 4GB-os változata... csak ott van az a sok fránya új cucc is amit venni kell, és kis pénzből is összejön az a sok

(#27393) szasanyi válasza sqpp (#27392) üzenetére


szasanyi
félisten

Ahogy művelt cimborám mondaná: ilyen ez a filmszakma! :D De azt biztosra mondhatom, hogy 110k-ért egy kifogástalan, fullgaris és alig 3-4 hónapos GTX780 és nem GTX770 4GB a jó választás.

(#27394) he7edik. válasza - = Zk = - (#27389) üzenetére


he7edik.
addikt

Mondjuk a Metro Last Light-al az úgy is nagyon érdekel

[ Szerkesztve ]

Égő szöveg a flém vázon

(#27395) he7edik. válasza sqpp (#27392) üzenetére


he7edik.
addikt

Hát ez az nekem is komplett gépet kell építenem így a GTX 770-nél nem fér bele jobb

Égő szöveg a flém vázon

(#27396) sqpp válasza he7edik. (#27395) üzenetére


sqpp
őstag

Hát valljuk be azért a GTX770 sem rossz darab... bár tény hogy 780 jobb lenne

(#27397) HartgeH3-2.8 válasza szasanyi (#27393) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Azért van akinek a 770 is álom kártya ám :K
Szerény véleményem szerint azért a 780 egy másik szint a High End kategóriában.

..és

Én inkább azt emelném ki, hogy ugye nagyjából egy GTX 770 az 80-85k míg a 780 az alap hangon 130k (boltban) ha jól tudom és ahhoz képest szépen odaér a kis tesó. Én ebben (is) látnám a 770 nagyságát :K

:R

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#27398) embe válasza sqpp (#27396) üzenetére


embe
nagyúr

Meg kell találni az egyensúlyt a zseb mélysége, és az igények között! Ha valaki évekre tervez, akkor lehet érdemesebb azt a különbözetet hozzátenni, és venni egy 780-ast. Akkor azzal el lehet éldegélni egy darabig.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#27399) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Most próbáltam meg másodszorra telepíteni a 337.50-es drivert, de egyszerűen nem működik. Már a telepítésnél kikapcsolódik az egyik monitor, amikor megpróbálom elindítani az nvidia control panelt akkor pedig lefagy az egész. Újraindítás után 640x480-as felbontásom van és csak az egyik monitort érzékeli, control panel pedig el sem indul. A 335.23-al semmi gond nincs...Esetleg más is tapasztalt problémákat a 337.50-el?

Heyho.

(#27400) - = Zk = - válasza he7edik. (#27394) üzenetére


- = Zk = -
félisten

az meg is van Steam-en asszem. meglesem
bár nálam FX cpu van alatta, ha az nem gáz :U

van PhysX MetroLL-ben?! :B :F

(#27399) xxSanchez
semmit. itt javasolták, mert gondom volt a ShadowPlay-jel.
működik, mint a parancsolat (kop-kop)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.