Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LesTaT123


LesTaT123
csendes tag

Megéri venni 1024 mb ramot?Ez itt a kérdés.Ugy gondoltam,hogy ha már gépet veszek,az legyen jo.Ezért dontottem ugy,hogy 1024 mb ramot veszek bele.Lehet,hogy nem kellett volna?Az a helyzet,hogy gondjaim akadtak.A számitogépem foleg játszás kozben keményrefagy és ujrainditja magát.(van ugy,hogy csak a Windows megy és akkor is)Elég gyakori és idegesito ez a hiba.Nem tudom,hogy mitévo legyek,egyébként az sem biztos,hogy a ramok miatt van ez.Ha valaki tudja,hogy mi lehet a gond,az kérem segitsen.Elore is koszonom.Az éj legyen veletek.

it is a good day to die

(#2) mg105 válasza LesTaT123 (#1) üzenetére


mg105
senior tag

huzva van a gep? ha tulhuzod, attol is lehet labilis a rendszer!

[Szerkesztve]

(#3) LesTaT123


LesTaT123
csendes tag

A gépem nincs tulhuzva.Azt is hallottam,hogy lehetséges,h a táppal van gond.Mindenesetre az egyik haveromnál szintén megjelent ez a furcsa probléma és mit ad isten,neki is 1024mb ramja van.Továbbra is kérlek titeket:Segítsetek,ha tudtok.Koszonom

it is a good day to die

(#4) anulu válasza LesTaT123 (#3) üzenetére


anulu
félisten

nekem 2x512MB van, és hiba nélkül mennek. memtest OK?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) LesTaT123


LesTaT123
csendes tag

Memtesztet még nem probáltam,de ez is egy jo otlet.Koszi.A ramok mellesleg ugy vannak elrendezve,hogy 4*256,

it is a good day to die

(#6) Male válasza LesTaT123 (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Milyen alaplap, és mennyin mennek a memóriák?
AMD fronton nem vagyok annyira otthon, de gondolom ott is lehet olyan, hogy 400-as memekkel nem lehet telerakni a memhelyeket (nekem pl hivatalosan csak 266-os memóriákkal lehet használni az összes slotot, 333-asat már csak kettőbe rakhatnék).

(#7) Loha válasza LesTaT123 (#5) üzenetére


Loha
veterán

4*256-al van gond...
Milyen chipset?

(#8) ollie válasza LesTaT123 (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Biztos, hogy nem a memória mennyisége miatt van a gond. Persze attól még lehet, hogy valaemlyik modulod hibás, de rengeteg hibalehetőség van (táp, alaplap, memória, valamelyik periféria, szoftveres hiba, stb).

Mekkora tápod van, és milyen márkájú? Milyen alaplapod van?

[Szerkesztve]

***

(#9) LesTaT123


LesTaT123
csendes tag

Alaplap : Gigabyte GA-7N400 pro nForce 2-es chipset
Proci : 2800+ Amd barton maggal
Ramok : 4*256 mb ddr 333mhz
Táp : MS industrial kyp 400-400w

it is a good day to die

(#10) LesTaT123


LesTaT123
csendes tag

UP! :))

it is a good day to die

(#11) Balli válasza LesTaT123 (#9) üzenetére


Balli
őstag

A 400W tutira elég, a RAM mennyiségével biztos nincs gond. Ez egy jó konfig
Futtattad már a Memtest-et? Azt futtasd minenképp- nekem is volt hasolnó problémám s mint utólag kiderült (memtestel) a memóval volt baj
Egyébként szerintem úgy tesztelgesd a gépet hogy kiveszel RAM-okat különböző párosításokkal, kombinációval M
indegyik RAM ugyanolyan típusú, márkájú?

Athens 2004

(#12) Loha válasza LesTaT123 (#9) üzenetére


Loha
veterán

Akkor most elmondanám, hogy az nFORCE2 csak 6 oldalnyi memóriát tud kezelni, tehát ha a 4 modul közül mind a 4 kétoldalas akkor ez a probléma...

(#13) efi99 válasza LesTaT123 (#1) üzenetére


efi99
senior tag

Nem win98, ugye?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#14) LesTaT123


LesTaT123
csendes tag

UP! :))

it is a good day to die

(#15) efi99 válasza LesTaT123 (#14) üzenetére


efi99
senior tag

#13 ?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#16) Dilikutya válasza LesTaT123 (#14) üzenetére


Dilikutya
félisten

#12-ben is van egy probléma lehetőség... te is write-only vagy? :(((

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.