Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Csak kíváncsiságból hátha vannak magyar Go fejlesztők.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#2) harylmu


harylmu
őstag

2 hete elkezdtem tanulgatni, tetszik. Pár nyelvi feature ami hiányzik nekem: ternary operator, null-coalescing operator, safe navigation operator, meg persze a generikusok néha. De az hogy a slice-ok lehetnek generikusak persze így is lefedik az esetek 80%-át. De mondjuk emiatt nem lehet igazi ORM-et fejleszteni Go-ban. Illetve pár funkcionális cucc (filter, select, sum, reduce, reverse, join, indexof) az array-eken.
A channel-ök viszont valami egészen parádésak.
Egyébként vannak itthon cégek akik fejlesztenek Go-ban?

[ Szerkesztve ]

(#3) PumpkinSeed válasza harylmu (#2) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A ustream-t tudom csak.

Amugy most meg csak azert hianyolod ezeket a dolgokat, mert nem ismered annyira a Go-t. Amikor raerzel a Go mechanizmusara akkor fogod megerteni, hogy miert nincs szukseg pl. Generikusokra. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#4) alapz@j


alapz@j
tag

Nekem nagyon bejön a Go, csinálgattam is benne pár apróbb alkalmazást magamnak, de nagyon hiányzik a kiforrott, multiplatform GUI programozási lehetőség belőle. Tudom, hogy van Qt, Gtk, IUP, stb. binding hozzá, de sokszor szenvedés őket telepíteni, félbehagyottak, stb.

(#5) PumpkinSeed válasza alapz@j (#4) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem mondanam, hogy arra lett kitalalva. :D Szerintem 2017-ben GUI-ra a legjobb dontes a JS, vagy annak valami elfajzott frameworkje. Pl csinalhatod azt, hogy Electron-ban megirod a GUI-t, ami egy Go API-tol szedi a backendet. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6) alapz@j válasza PumpkinSeed (#5) üzenetére


alapz@j
tag

Nem feltétlenül kell komplex framework, én ezzel kísérleteztem:

https://github.com/zserge/webview

A tiny cross-platform webview library for C/C++/Golang to build modern cross-platform GUI. It supports two-way JavaScript bindings (to call JavaScript from C/C++/Go and to call C/C++/Go from JavaScript). It uses Cocoa/WebKit on macOS, gtk-webkit on Linux and MSHTML (IE10/11) on Windows.

De alapvetően utálok HTML/CSS-ben application GUI-t készíteni :)

[ Szerkesztve ]

(#7) PumpkinSeed válasza alapz@j (#6) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem mondtam, hogy en szeretek. Az a gond, hogy amilyen letisztult szep GUI-kra van szukseg manapsag, egyszeruen nem eri meg ilyen library-kat hasznalni ha erted mire gondolok. Persze ezekben is meg lehet csinalni, de nem eri meg a beleolt idot mikor Electron-al tized annyi ido alatt megvan.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.