Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7) AND1 válasza hezso (#5) üzenetére


AND1
őstag

Én is az osztálytársaimmal ''szeretnénk'' majd vmi kis bandát. Mostanában fogunk majd próbaterembe menni. Egyik osztálytársam is velem egy időben vett egy basszusgitárt, meg egy másik srác már 2 éve játszik gitáron...ő tanitgat minket. Szal 2 gitáros és egy basszeros van + szerváltunk egy dobost. Mindenki otthon gyakorol, fényesíti tudását, aztá jövőhéttől megprobálunk együtt ''jammelni'' :)
...így a legjobb tanulni, együtt.

Egy régi PH-s.

(#8) _Gudella válasza AND1 (#1) üzenetére


_Gudella
senior tag

Hello!

Már én is épp ilyen topicot akartam nyitni!

Én vettem először egy klasszikus gitárt, azt nyúztam magamtól hátom hónapig, aztán vettem egy Craftsman elektromosat (olyan Ibanez-másolat-féle)

Én is főleg Metallica témákat próbáltam (máig kedvenc)

Aztán elmentem tanárhoz, ami nagyon nagy ugrást jelentett, mindenkinek ajánlom, hogy járjon tanárhoz!

Egy dobos haverommal zenélgettünk sokat nyaranta.

Később vettem egy 10 éve Charvel Rhoads formájút. Imádom, szereintem nagyon jó vétel volt.

Múltkor összeraktunk 4en egy bandát, játszottunk 5 számot a sulinkban kimittudon. (4 Metallica 1 RHCP)

Most szünetel a gitározás felvételi/érettsége/festés/felfordulás miatt.

Tervezzük, hogy nyáron folytatjuk ezzel a bandával....

Meg más terveim is vannak.... Másokkal is zenélni....


Majd teszek fel képet a hangszereimről....

[Szerkesztve]

(#12) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
Én is nemsokára veszek egy gitárt, de én nem csak hobbi szinten akarom művelni. Az öcsém húsvét után vett egy dobcuccot, meg a haverom is dobol, aztán én is elkezdek valamit zenélni... Én az Ibanezt szeretnék venni, mert most elég jó árban vannak és nagyon szuper cucc. Mi is együttest akarunk csinálni! Kibaszott jó buli. Ha kottákat, vagy tabokat tudna valaki adni, az jó lenne, de csak metal-kotta érdekel. A magyarok nemnagyon. Szóval a TCS és egyebek távol állnak tőlem. Kedv: Death/Black Metal...

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#32) delta9


delta9
senior tag

én is itt vagyok a gitározós csapataban. üdv minden zenésznek és a dobosoknak. (csak vicc volt)

szal 13-14(?) éve kezdtem, első kb. két évben kizárólag akusztikuson. azután egy mexikói fender stratocastert használtam kb. 10 évig. ma már cca. 1 éve gibson les paul studio modellen játszom + marshall valvestate 65-ös combo.

(#33) Goose-T válasza Skót (#31) üzenetére


Goose-T
veterán

Az a baj az ilyen gány cuccokkal, hogy ha esetleg bandában szeretnél játszani vele, akkor semmit sem ér, nem bírja a terhelést, torzít, béna a hangszíne. Ezért gyártanak speckó gitárerősítőket és hangszórókat. Ha házilag akarsz készíteni hangfalat, akkor nagyon tudom ajánlani a Celestion G12-H hangszórókat, a legvacakabb erősítőkkel és torzítókkal is igazi király zúzós hangzást lehet belőle kihozni. Sajna 20K körül van egy ilyen hangszóró, ami nem a legolcsóbb, de tényleg nagyon jól szól. A Marshall JCM-900 ládájában is ilyenek vannak. Nekem is van egy ilyen hangszóróval szerelt ládám, sajnos kölcsönadtam és szétb@szták. :((( Soha ne adj kölcsön ilyen cuccokat hosszú távra.
Amúgy nekem is van egy gityóm, egy fekete Les Paul utánzat, Hondo a márkája. A pickupok vadállatok benne: Seymour-Duncan alul, DiMarzio felül. Most vittem el Zalaegerszegre a gityóm, nyáron jó lenne összehozni ott egy bandát. Két hét múlva ott lesz az erősítőcuccom is, megjavítják addigra (ugyanis az erősítőmet is szétb@szták, de mondtam nekik, hogy ha nem lesz kész időre, elviszek egy Fender vagy egy Peavey csöves kombót a próbatermükből ;] ).

Apropó, nem akar valaki Zalaegerszegen v. a környéken zenélni? Kellene basszgitáros, énekes, dobos, esetleg másodgitáros. A stílus: doom/stoner metal zúzós formában, irányvonalak: Black Sabbath, Down, Corrosion of Conformity, Trouble, Pantera, Mood, ilyesmi. Akit érdekel, írjon a mailcímemre, vagy ide! Kezdők kíméljenek, én 8 éve gitározom! Hasonló tapasztalatú zenészek kellenének, de legalább 3-4 év tapasztalattal rendelkezők!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35) AND1 válasza Goose-T (#33) üzenetére


AND1
őstag

Egy haverod sincs?

Nem azért, hogy lebeszéljek vkit, hogy csatlakozzon hozzátok, de sztem mindig a baráti körből a legjobb zenésztársat választani. Vannak ilyen hirdetések, hogy ''keresünk ilyen-olyan gitárost'', ezekkel az a baj, hogy gitározik a ''beválasztott''abban a banádban 1 éve kb aztán jön egy jobb játékos és kirugják. Én pl osztálytársaimmal akarok majd pár év múlva, van már basszeros, még 1 gitáros és egy dobos haver...régóta ismerjük egymást, tudjuk ki milyen zenét szeret, talán nagyobb lesz az összetartás és együtt tudunk fejlődni.

Egy régi PH-s.

(#58) yossarian


yossarian
aktív tag

esetleg tudtok ajánlani neten fellelhető irodalmat/programokat, aminek segítségével lehetne csiszolni a tudáson, illetve rendesen megtanulni a dolgokat?
az alap akkordokat és általában a gitár alapjait a Muszty-Dobay (asszem így kell írni) könyvből próbáltam elsajátítani.

(#86) _Gudella


_Gudella
senior tag

Elkezdenék felvenni témákat egy majdani számhoz, csak ritkán találkozok a dobossal.

Nem tudtok ajánlani vmi programot, amivel viszonylag könnyen össze lehet rakni dobtémákat átmeneti megoldásként?

(#90) Goose-T


Goose-T
veterán

Szerintem a Cakewalk Pro Audio (mostanában mintha már Sonar lenne a neve) a neked való progi. Többsávos felvétel, MIDI kezelés - lehet dobsávot írni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#91) MacCaine válasza _Gudella (#86) üzenetére


MacCaine
őstag

Hali!

Reason? Kicsit ágyúval verébre ez a progi, viszont mindent tud, ami csak kell egy dobtéma megírásához (nemrég kezdtem el használni, de nagyon bejön).

Keverésre, vágásra pedig a Cool Edit Pro-t használom (Sound Forge kompatibilis-nek mondható program). Mindkettőt kipróbáltam, nekem jobban ez jobban tetszik, mint a Sound Forge.

Z.

(#105) _Gudella válasza Goose-T (#104) üzenetére


_Gudella
senior tag

Nekem is Seymour van az egyik gitárban, Dimebucker. Sokat dobott rajta a csere :)

(#127) danzi


danzi
tag

Na vettem húrokat. Ismét Martint, bár ezúttal nem volt CRYOGENIC, de amit vettem, az is nagyon szépen szól. Ez most zöld dobozos volt, hátha vkinek errőől beugrik...

Viszont javasoltak Earnie Ball Elixyr húrt, ami állítólag olyan, hogy amíg el nem szakad szépen szól, tehát hangot nem veszt, maximum egy idő után sokszor kell utánahúzni, de még inlább az legyen, mint a hagvesztés... Legközelebb kipróbálom!!


DanZi

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#138) bogingrol válasza Goose-T (#137) üzenetére


bogingrol
aktív tag

na.mostan ha hulyeseg jon ki belolem akkor bocs, segito szandekkal vagyok itten,ez meg azert man szempont.SB-vel egyik haver nagyon sokat szarakodott, lodzsikkal,meg kubejzel is kesesi gondok voltak , aztan beleturt a netbe es leszedett valami agyon hekkelt drajvert a blaszterhoz, azota nem kesik rajta semmi sem, se lodzsikkal, se kubejzel.gitaros riltajm efektes ezére nem hasznalja nem tom segithet e rajtad esetleg , de dobol mail-t aztan ha kell utanajarok a dolognak.

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#174) bebean válasza CWorm (#170) üzenetére


bebean
aktív tag

hat igen el kell dönteni merre akarsz indulni, rock zenet akarsz jatszani vagy mit..
sajnos nem ismerem ezt a kiadvanyt. mikor en kezdtem, akkor csak a ''muszty-dobai gitáriskola'' volt a sláger. könyv+kazetta volt hozza. rajta magyarazatok illés beatles stb. dalokkal. arra jo volt, hogy megtanulj par akkordot. utana mar viszonylag könnyű a dolgod, mert eleg sok dal (pl. nirvana meg ilyenek) akkordokból áll & el lehet vele szorakozni...
szerintem erdemes megvenni ezt a kiadvanyt, ha tanulni akarsz & nem mesz el tanarhoz...

(#172) yossarian - gyűrűsujj begye finoman pl az ''a'' hurhoz er az 5. bund fölött. (nem nyomod le rendesen) & pengetsz. olyan hangja van, mint mikor egy üvegpoharat megütsz...

[Szerkesztve]

...

(#180) bebean válasza Tütüm (#178) üzenetére


bebean
aktív tag

igazad van, ezt én is ''hallottam'' :) ha vkinek nincs közeleben hangvilla vagy hangoló stb. akkor jobb ha arra hangol, mintha fejből....

CWorm mi a baj a cuccal? miért nem hasznalható? ha gondolod nezd meg amit irtam korabban. muszty-dobai g.iskola a liszt ferencben szerintem meg lehet kapni. nem tom mennyi.
üdv

[Szerkesztve]

...

(#181) CWorm válasza bebean (#180) üzenetére


CWorm
aktív tag

Nem lehet pl rákattintani a hangok lejátszására hangoláskor, és akkordokhoz tartozó hangokat sem lehet betölteni, mert vmi errorral kilép a cucc. Még szerencsée hogy minden külön wav-ban és jpeg-ben van, így talán majd megy valamire vele az ember. Ettől függetlenül megveszem majd azt a muszty-dobai cuccot is, mert ez a cd tele ráadásul elírásokkal is, és ezt a muszty cuccot lehet kapni az Alexandrában is, ami jó, csak ez a mondat lett hülye. :D

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#182) virtual


virtual
tag

Én már elég sok gitáriskolát láttam, de szerintem a legalapabb és amit kötelezővé tennék műfajfüggetlenül is a kezdő gitárosoknak az a korábban is említett ''Muszty-Dobai gitáriskola''. Ezt 2-3 hónap alatt végig lehet járni, ráadásul mindenki ismeri a benne lévő dalokat (más kérdés, hogy mennyire kap tőle hányingert ;) ). Aztán ha ez az alap megvolt kezdődhetnek a kvint meg blues-skála hegyek.

(#187) CWorm


CWorm
aktív tag

Helló!
Ma vettem meg ezt a Muszty-Dobai féle gitáriskolát... ;] ...és szerintem tök jó! 4410 Ft volt, igaz kazi nélkül, de nem baj, így is baromi jó, már csak a gitárt kellene beszerezni, hogy ne csak olvasgatni tudjam a cuccot.

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#191) robo01 válasza CWorm (#190) üzenetére


robo01
tag

A rugóknak fontos szerepük van,de szerintem ha még csak a Muszty-Dobai féle gitáriskolánál tartasz hagyd a tremolot, ha csak nem akarsz lazitásként egy-két slayer szolót tolni két sikálás közben. Egyébként elég rázos kezdőként tremolot álitgatni szerintem, de egyszer úgyis meg kell tanulni.

(#249) CWorm


CWorm
aktív tag

Na, alapítsunk egy zenekart, Kezdők néven. :DD Már csak egy dobos hiányzik, én bevállalom az éneklést, ha kell. :DDD

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#279) ipgirl válasza Dominator (#215) üzenetére


ipgirl
tag

Ha emailben megrendelem a Muszty-Dobay Új Gitáriskola c. könyvet, akkor az ugye így 3ezer lenne. Viszont a honlapon nem találtam, hogy hová lehet érte személyesen elmenni, hogy ne kelljen postaköltséget fizetni. nem tudja vki véletlenül?

''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

(#299) Tütüm


Tütüm
aktív tag

A Guitar Pro4-et énis tudom ajánlani,mutatja egy gitárnyakon mit hol fogj le plusz alatta a tabon is megy közbe+hallod amit játszani kell. Nagyon jól lehet belőle tanulni.Ja és basszusgitárt,dobot bármit lehet belőle,másrészt sok magyar tab-ot is le lehet tölteni hozzá,pl rengeteg Tankcsapda amik egyszerűek és tanulásra nagyon jók.

Itt vannak hozzá tabok mindenféle stílusban,és nemzetiségben:

Bővebben: link

(#345) Elemér válasza mszilard (#344) üzenetére


Elemér
csendes tag

www.powertabs.com
www.mysongbook.com

Itt minden van. Kell hozzá a megfelelő progi persze.

Én amúgy kb fél éve játszogatok..
Egy Squier Affinity Strat-ot szereztem be első gitárként.
Az egyik hangszedője humbucker, elég szépen szól.
Drapp (tojásfehér) színű, fehér koptatóval, szerintem nem egy szokvány... tetszik még most is. :)
Már egész jól mennek a dolgok.... kb 10 számot tudok eddig megfelelő tempóban/minőségben, persze gyakorlás kell mindig. (pl.: californication, metallica fade to black, enter sandman,...stb)

Osztálytársaimmal készülünk egy poén zenekart összehozni.
Dobos már van, egy nagyon jó hangú énekes is, én lennék egy gitáros,

csak hát még kellene egy bassz gitáros... :U

(#351) stargazer


stargazer
senior tag

Háhh de jó topic!

haverok közt volt néhány arc, akik zenéltek. egyikük dobos, ketten gitároztak nehéz fém számokat nyomtak, a dobos öccse meg akusztikuson nyomta.

beindultak a jackson meg az eredeti japán ibanez gitárok a valvestate2000 kombókon a dead skin mask-kal és nekem végem volt annyira bejött.

az ibanezes srácnak a régi gitárját egy hohner rockwood-ot kaptam kölcsibe, amit először cleopatra erősítőn hallgattam, majd vettem hozzá egy zoom 505/II multieffektet.

mostmár egy ideje megvan az Ibanez Gio elektromos gitárom. nem volt drága, és sztem megéri minőségit venni már a kezdetek kezdetén. mondjuk ekkor még nem tudtam hogy mire figyeljek, csak azt hogy rózsafa nyaka legyen. ennek megfelelően megvettem a legolcsóbb rózsafa nyakú neves gitárt.
később megvettem a behringer kombómat, és azóta sem tettem le álmomról hogy egyszer még legyen nevem a köztudatban a zenélés révén.
most unokatesómat nyüstölöm hogy vegyen már ő is egy basszusgitárt, ibanezt, meg egy behringer basszuskombót. bakker annak a bx1200-esnek olyan hangja van...! egy fibenare gitárral próbáltuk... majdnem elolvadtunk.

most akartuk a napokban meghallgatni, kipróbálni ujra, de sajna épp nem volt egyik boltban sem.

mi csak saját számot játszunk, nem is szeretk másnak számait tanulni, mert nagyon szerettem volna mindig a Nothing Else Matters-t megtanulni, és mikor megtanultam, nagyon hülyén éreztem magam, valahogy olyan volt, mintha elvesztette volna a varázsát a szám, mintha a metallica összement volna a szememben, hogy nahát, ha ezt én is el tudom játszani akkor ezek mitől olyan nagy emberek (persze valójában az eszem tudja hogy attól hogy ők találták ezt ki ilyenre és nem attól hogy bonyolult vagy egyszerű eljátszani, de akkor is...)!

sztem a tökéletes hangzást és a tökéletes felállást 1 gitár, 1 basszusgitár, 1 dob, és 1 ének. sztem ez adja a legtisztább zenét ahol nem folyik össze semmi semmivel. legalábbis nekem ez a felállás tetszik a legjobban. nem tudnám megmondani milyen zenét játszunk. végtelenül egyszerűt.

nekem mindig mondogatták a haverok hogy először meg kéne tanulni zenélni...

én meg azt mondom, mindenki pont annyira kell hogy zenélni tudjon, amennyire tud. a nirvana is végetelül, pofátlanul primitív volt, mégis milliók őrültek meg érte. köztük én is.

ui.: ja és nem szeretem az akkordokat, ők se engem.

[Szerkesztve]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#371) Dominator válasza AND1 (#369) üzenetére


Dominator
aktív tag

Az tök jó, jó lenne ha nekem is ez sikerülne egy év alatt. Most 1 hete tallán, akkor még sokat is mondtam, tanulgatom az Alkaline Trio-tól a Radio c. számot, bár eddig társam csak a Guitar Pro volt, a számon belüli bass meg dobkíséret :) De félig már tudom a számot.

(#405) Slayer Valor válasza Bencom (#404) üzenetére


Slayer Valor
őstag

egész szép, de valszeg nem éri meg az árát. Az 50k-s gitárokkal nagyon sok baj ban, pl szétreped, mikor először használod. Ha gitárt vesz az ember, 50k-ért csak tanulásnak vegyen, ''fél év mulva kb úgy is tönkremegy'':D Legalábbis hamar, ha sokat használjuk. Nem is tom, valszeg 150k-sra gyűjtök, de először klasszikusra, vagyis dobgitárra, mert azon kell megtanulni. Utána majd vagy 150k-sat, vagy 600k-sat:D ez a normális, aztán még a kellékek, batárnagy hangfalak, mg a többi:) Ha egyszer nem simán gitározni akar az ember.

de pl a 600k-shoz ilyenek illenek: (vagy drágábbak:D)

Bővebben: link
Bővebben: link


[Szerkesztve]

(#432) CWorm válasza aDM|RaL^ (#431) üzenetére


CWorm
aktív tag

Vegyél egy Muszty-Dobay gitáriskolát, ha még nem lenne. :)
Juss el a 25. oldalig, és akkor kb ott fogsz tartani, ahol én. :DDD

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#440) ipgirl


ipgirl
tag

Megkaptam a Muszty-Dobay féle könyvet, meg CD-t és majdnem egész délelőtt tanultam. sztem tök jó, bár még teljesen az elején tartok, és még fel kell dolgoznom az információkat :D ...de az újjaim már így is nagyon fájnak, de majd elmúlik :)

''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

(#469) Bencom válasza HavocS (#465) üzenetére


Bencom
senior tag

én zongoráztam előtte, és a gitárnak nem sok köze ven a billentyűs hangszerekhez:U:DDD zongoráskottát tudok olvasni, de tabulatúrát nem:(
viszont játszok még furulyán (ejnye, ez nem túl férfias:() és dobolok is szintén magamtól... ha nagyon megerőltetem magam, akkor akár énekelni is tudok:DDD

különben az csak nálam volt, hogy egyszerre kottát olvasni és játszani nem tudok?:F mindíg előre bem,agoltam a kottát, aztán már le tudtam játszani, de egyszerre sose ment:( (érstd: zongora)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#487) PumukliM


PumukliM
csendes tag

Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi, hogy károsodhat-e az elektromos gitár bármely része akkor, ha több évre elteszik egy dobozban. Romolhat-e a hangzása, vagy elővéve a dobozból ugyanúgy szól majd?
Ha valaki ismer olyan oldalt, ahol gitárok felépítésével, készítésével foglalkoznak, örülnék a címnek!

''Egyszer majd annyit iszom, amennyit öregszem.. De most még annyit öregszem, amennyit iszom...''

(#496) ÉN007 válasza Arpika22 (#488) üzenetére


ÉN007
csendes tag

OK, OK, mihelllllyst hazaérek dobok fel pár képet.
Amúgy az jutott eszembe, arról sosem beszélgetünk, hogy ki hogy érzi magát!?
Én momentán szuperül vok, mert tombol a nyár, megyek du strandra, meg jól sikerült a bizim meg a vizsgám.
:DD:D:DD:D:DD:D:DD:D:DD:D:DD:D:DD:D:DD:D:DD:D:DD:D:DD:D:DD:D
Akkor du.

[Szerkesztve]

(#569) ÉN007 válasza Bencom (#566) üzenetére


ÉN007
csendes tag

Jaj de szerény itt valaki:)
Jólvan na, nem akarlak szekálni. De tudod, csak jótanácsként a jövőben ne azzal kezd egy lánynál hogy :
''Szia, igazából azt sem tudom mit mondjak, még nem udvaroltam senkinek... stb...'' Nem hiszem, hogy rögvest a nyakadba ugrana, hogy Te milyen kedves aranyos, édes... vagy:)
De ez csak tipp, bár megmondom őszintén még én sem csajoztam soha:)
No mindegy, hagyuk!
Különben meg egyetértek az elöttem szólóval, miszerint a piszkos fantázia a normális, csak vannak akik leplezik, hogy a sajátjuk is olyan:)
Mit is akartam?
Ja igen, a könyv, már nem is tudom ki kérdezte, a címe: Folk gitáriskola, Muszty Bea és Dobay András könyve. Az nincs rajta hogy mikor adták ki, de elég régi, mert 58 Ft volt annó:) Apum 81-ben vette, bele van írva.
Úgyhogy inkább könyvtárban keresse akinek kell, vagy anikváriumban:)

(#715) #53172992


#53172992
törölt tag

Hmmm..
Amatőr zenekarnak én is tagja vagyok..Csak aza baj, hogy én vagyok az amatőr..
a dobos 8 éve, a gitáros 5.-es zeneiskolás...Hihetetlen...Játszunk egy számot és helyben improvizál rá egy szólót..
Hmm mázlistának gondolom a zenekart, van ingyen próbaterem :DA dobos házának a földszintjél... 5x3-2 m pont ideális...:)
Hmm nem sok számot tudunk.Jóvan Beatlest, de az nem számít ;) Olyan eccerű , mint egy betonkocka.
Fear of the dark (Iron Maiden)
Paradise city, knocking on heavens door
Purple haze (hendrix)
Paranoid(Black Sabbath)
Talán nothing else matters, de azt én nem tudom....
Gitározás..
Egyszerű...Mármint az enyém.
Knocking on heaven's door, vagy a Hard days night..
A gotáros játszik rendesen én meg a GDC vagy A CGCDCF-et játszom barréval, eccerű, és együtt nagyon jól szól.
Vucktor
Ajánlom másnak is, ahol 2 gitáros van.

(#845) Kephamos válasza ReJim (#844) üzenetére


Kephamos
addikt

Hááát pedig hidd el, hogy akkordokat nagyon-nagyon fontos megtanulni, mert később szükséged lehet rá, valamint sokat segít a lefogás gyakorlásában, tehát ezt úgy értem, hogy később sokkal jobban fog menni! Na, ez nem valami egyértelmű megfogalmazás! Ez olyan, mint amikor olvasni tanultál/fogsz tanulni ;] ;] :DDD , akkor előbb meg kellet tanulnod a betűket.
Ha még ennyire az elején vagy, akkor nagyon jó választás az a Vorson, de azért próbáld ki, hogy tetszik-e, meg hasonlítgasd más, hasonló árkategóriában lévő gitárokhoz.

Van egy nagyon jó könyv kezdő gitárosoknak:
Muszty Bea - Dobay András: Gitáriskola:R -nekem sajnos csak a 9. fénymásolt van :O
Ebben benne van az üveghangos hangolás is, de azért leírom.
üveghangot úgy tudsz kicsalni a gitárból, ha a húrt nem nyomod rá a bundra, hanem csak megérinted, és utánna gyorsan elengeded. Próbálgasd. Rá fogsz ismerni, ha sikerült.
Hangolás:
E(6(mély)) a 5. bundnál az A 7 bund.
A- az már be van hangolva A-ra.
D 5.;A 7.
G 5.;D 7.
H 5.; G 4.
E 7.; h 5.
Remélem érthető volt. Ha nem, akkor kérdezz.

(#854) Konflikt válasza Kephamos (#853) üzenetére


Konflikt
addikt

Elhangolodik, mert rugós tremolo.
Ha floyd-rose-rol beszélünk az más ;) az gitár értékéhez cirka 40K-t dob :U

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#909) #53172992 válasza delta9 (#903) üzenetére


#53172992
törölt tag

Szia!
Te mennyi ideje gitározol?
Tudod.
Én is szeretem a g&r, de szakmai szempontból..sorba:)
Dobos-jó
Énekes->király
basszusgitár->hányadék, borzalom
ritmus->elmegy
''slash :D'' egész jó, de azért, nem mászok tőle a falra.
Nem tudom , te melyik részére gondoltál:)
Vuck
egy szóló név?

(#915) delta9 válasza #53172992 (#909) üzenetére


delta9
senior tag

hmm... mennyi ideje is. olyan 14éve gitározom. énekes király volt, leginkább őt hallottam a hangosítás miatt, a dob pontos volt (nekem ez mániám, nem kell szanaszéjjel verni egy dobszerkót, attól nem lesz jobb, az ac/dc dobosa is mennyire egyszerű témákat üt, de az halálosan pontosan 3órán keresztül), basszusgitár, ritmusgitár nekem nagyjából kimaradt a hangosítás miatt, a slash témák meg viszonylag pontosak voltak, hallattszott, hogy tényleg foglalkozott vele a srác, nem csak játszunk ide valami pentatont azt csá alapon ment. összességében viszont egyértelműen jó hangulatot csináltak, és jó bulit nyomtak, és nem úgy emlékszem rá vissza, hogy na ezt is kár volt meghallgatni. erre a részére gondoltam. ''egy szóló név?'' nem értem a kérdést.

(#924) Bero válasza ronaldo (#922) üzenetére


Bero
aktív tag

Van egy könyv, Muszty-Dobai [link], amihez cd melléklet is jár. Ez például egy nagyon jól megszerkesztett könyv, és nagyon érthető is.

(#981) Bero


Bero
aktív tag

Ma megjött a Muszty-Dobay könyv. Nagyon jó, csak ajánlani tudom. A CD is nagyon sokat segít.

(#988) ronaldo válasza Bero (#981) üzenetére


ronaldo
őstag

Én is lassan megrendelem, csak már vinnék el a pda-m. Ha minden Muszty-Dobay izébizét megrendelek, az mennyibe kerül?

Más: személyes tapasztalata van vkinek az Ibanez TCY szériával? Eléggé ''olcsónak'' tűnik (65k~) és a hangya mindíg bennem van.

(#998) ronaldo válasza Kobe (#997) üzenetére


ronaldo
őstag

Hajlok afelé amit Te is mondassz. És köszönöm a kimerítő választ! Akkor a gitárkérdés végső eldöntésére rászánom ezt a délutánt. A kombó meg a Muszty-Dobay könyv+cd már biztos, az 23.800 local credit.

(#1000) Kephamos válasza ronaldo (#999) üzenetére


Kephamos
addikt

Ha amcsi gitárt akrsz venni, akkor igen csak mélyen bele kell nyúlnod a zsebedbe... :(((
Amúgy meg semmiképpen ne vegyél el-akusztikus gitárt, ha csak azért kell, hogy gyakorolj rajta, meg magdnak játszogats. Ha punkot akarsz játszani, akkor az elektromos gitár van neked kitalálva. Ha kombót veszel, akkor mindenképpen nézd meg a Roland Cube szériát Mindegyikben van egy nemakármilyen effektproci szerőség! Nagyon jól szólnak, a Cube 30-as (30 Watt) már dob mellett is elég jól elmuzsikál, és a 30-ashoz (valszeg a többi Cube-hoz is) lehet lábkapcsolót kötni, ami válta a tiszta és a torzított csatorna között.

(#1081) Bero válasza Niquis (#1079) üzenetére


Bero
aktív tag

Akkor merre érdemes hírdetni? :)
A gyitót csak kísérletből vettem meg, de időközben ráéreztem az igazi blues hangulatra :DDD De elég jól fel lett újítva. vadonat új fényezés (ezüstmetál), új koptatólap, full elektronika újítás stb... Nagyon jól néz ki, majd dobok képet.

[Szerkesztve]

(#1095) golyani


golyani
addikt

tud vki vmi ó gitár oktató könyvet lapszinten kénének az akkordok meg etc.
muszty-dobai???

(#1096) Kobe válasza golyani (#1095) üzenetére


Kobe
veterán

muszti dobayval személyesen nem volt dolgom, de tanárom szerint nem rossz, csak teli van ilyen akkordos sajtreszeléssel, mással nem nagyon, szte....de hátha más jobban tudja

(#1097) Bero válasza golyani (#1095) üzenetére


Bero
aktív tag

Hogyha akkordokat akarsz nagyon elmagyarázva akkor Muszty-Dobay. Ha komolyabbat akkor magántanár

[Szerkesztve]

(#1098) golyani válasza Bero (#1097) üzenetére


golyani
addikt

köszi lehet muszty dobai lesz elsőre mert éreccségi miatt nincs időm tanárra de nyáron...

(#1100) Kobe válasza golyani (#1098) üzenetére


Kobe
veterán

muszti dobay val az a gáz ahogy hallom hogy csak akkordos reszelés van benne, egyes dolgokat pedig egyszerűbb a pengetési módok és skálák gyakorolgatásával megtanulni, lásd kvintek és dúr skálák....pl én lassan 2 hónapja járok tanárhoz de most tanultam meg az első akkord-sort, eddig végig különböző gyakorlósorokat tanultam tisztán illetve szerzeményekben, gilbert, satriani és egyéb emberkék egyszerűbb sorai amikre jól lehet építeni, illetve kvintek és pengetési módok...

(#1265) Bero


Bero
aktív tag

[link]
Muszty-Dobay Új gitáriskola c. könyv eladó! ;)

(#1271) Kephamos válasza Bero (#1265) üzenetére


Kephamos
addikt

Én nem adnám el a helyedben, mindíg jó, ha van otthon egy Muszty-Dobay... ;)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.