Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29328) 98bja válasza 98bja (#29327) üzenetére


98bja
senior tag

Persze dob, basszgitár, ének mellett.

(#29387) Alexios válasza Kobe (#29386) üzenetére


Alexios
veterán

Yamaha THR 10 használtan, THR5 újonnan :D
Fender GT40 is tetszik a looperes lábkapcsolójával, de a hangja elég dobozszerű

[ Szerkesztve ]

(#29414) Moleman válasza nap (#29410) üzenetére


Moleman
addikt

+1, Classic Vibe vagy G&L.
Johnsont én nem vennék, próbáltam párat 10-12 éve, a Squier Affinity-k szintjén voltak, amit már akkor se vettem volna meg. Kivétel a dobró, láttam az elmúlt években Johnsont 50-ért, az nagyon jó ár érte, 100 fölött volt újonnan.

(#29409) Harcosposta
Ha szereted a klasszikus széles nyakat, akkor bármelyik jó lehet, ami tetszik, tömör fedlaposokat használtan már 50-től lehet kapni. Ha vékonyabb nyakút keresel, akkor a Cort CEC szériája szokott lenni GS-en rendszeresen, nekem azok tetszenek, bár még sose próbáltam.

(#29418) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Azt jól látom, hogy a Zoom G3 a "legalsó" zoom multieffekt looperrel és dobgéppel, amiben az USB-t hangkártyaként is lehet használni? (és ez meg már kifutott, viszont a(z utódja?) g3n meg nem működik audio interfaceként, ha jól értem, g1on is szimpatikus, de az meg végképp nem tud ilyet..)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#29460) bigrob válasza Plazmacucci (#29459) üzenetére


bigrob
őstag

Planet waves 30 mátyásos verziójától dobtam egy hátast :DDD
Ez az ár már elfogadható. :)

Még annyit, hogy ezen a "locking tuner"-es verziókkal szemezgetek.

Külföldi rendelgetéstől sem riadok vissza, ha valaki tud ajánlani jót.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#29488) NeoPampalini válasza sza.sa (#29487) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

A "drága" mindig relatív. :D (basszusra több anyag kell: ugyanannyi pénzért, amennyibe a hangszeráruház.hu legdrágább Elixir húrja kerül gitárra, kábé a "jóleszaz" kategóriás pirosWarwick húrt kapnám, kösz nem kell :DDD )

Ja, húr. Most a költözésnél fedeztem fel a "gitárcuccos kacatos" dobozomban, hogy van még egy bontatlan csomag Rotosound nikkel húrom, tök jó, akkor asszem idén már nem kell vennem. :D Kábé ugyanaz a cucc, mint a D'Addario nikkelezett húrkészlete, ha valakit érdekel ilyen infó. :) Egyik se' óccsó :DDD

(#29493) Kobe válasza Moleman (#29486) üzenetére


Kobe
veterán

Azert az mas teszta ha az amerikai gibson gyar elkuld 2-3000db ot egyszerre, a sajat teherautojat tokig telepakolva egyforma dobozzal, formatokkal, , a kikotoben repteren meg csak fogjak a kocsi teljes tartalmat es raklapostul egy az egybe atemelik az egeszet (van, hogy kontenerestul) az adott cegnek kizarolagosan fenntartott rekeszbe vagy kontenerbe... Logisztikailag ezt ossze sem lehet hasonlitani azzal, ha 1db cuccot rendelsz papirtokban, es rimankodsz hogy a DHL esnek jo napja legyen es a papirtokot ne epp ugyanazzal a lendulettel rakja be, mint az ugyanazon a jarmuvon utazo 40kg kutyatapot, vagy legozol hogy vajon a kocsiba leszijaztak e, vagy rendesen kitoltottek a platot, vagy eppen 70nel vagy 90nel vette be a kanyart a futar.

Ertem amit mondotok, hogy senkinek nem volt eddig meg masmilyen tapasztalata, csak ez eppen a jovore nezve pont a nagy budos semmit jelenti :) minrha valaki azt mondana 35 evesen, hogy na, 35 evig nem lettem rakos, most mar 100% hogy soha a budos eletbe nem is leszek...

(#29505) nap válasza Kobe (#29484) üzenetére


nap
addikt

Igen, szerencse kérdése, de elvileg ez volna a normál ügymenet.
Amúgy lehet, hogy úgy vannak vele, hogy a papírtokra jobban kell vigyázni, ezért jobban is vigyáznak rá, a kofferre meg nem kell, azt nyugodtal lehet dobálni is, mert úgyis kibírja.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#29580) bigrob válasza fecaga21 (#29577) üzenetére


bigrob
őstag

Akkor talán el kéne jutni kipróbálni már valamit...

@Neo: köszi majd lehet akkor zaklatlak :D

Más: Kombó nézelődésen Astburynél ki tudtam próbálni egy jdm1-et és egy jcm600 kombót. Sajnos a peavey odaverte őket :DDD Olyan doboz hangjuk volt szerintem, kevés gain, és sokkal nagyobb alapzaj.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#29609) ham_ válasza Alexios (#29607) üzenetére


ham_
tag

Helix Nativet milyen VST hosttal? (FL Studio nálam hibaüzenetet dob)

(#29647) Kobe válasza sza.sa (#29646) üzenetére


Kobe
veterán

Hacsak nem godolloi vagy, akkor nem :)

Iden februar elejen vettem at egy godolloi fazontol, december kozepen volt karacsonyi ajandeknak rendelve, max ujevig hasznalgatta es utana kiarusitotta a cuccait. Mivel a gitarjat elobb elvittek, igy az utolso hetekben mar csak a gyari dobozaban pihent.

Kvajo vetel volt, 40vmennyiert hoztam el gyakorlatilag teljesen uj, majdnem bontatlan allapotban. Ekkor meg boltban 63 volt ujonnan, utana ment fel par nappal kesobb 75re minden boltban.... Gondolhattad mennyire vigyorogtam, majdnem felaron meg 23 honap garival :D

(#29656) nap válasza Plazmacucci (#29655) üzenetére


nap
addikt

Nem hiába a dobos a zenész legjobb barátja. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#29660) Humbucker


Humbucker
senior tag

Azért ez a dobos se gyenge amit leművel.

(#29663) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Ha már a dobosok szóba kerültek [link] (Ez már gyakorlatilag komolyzene)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#29665) Plazmacucci válasza sanzik (#29664) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ki ez a hermafrodita?

Amúgy ha dobos akkor Veress Marci

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#29678) Kobe válasza Plazmacucci (#29677) üzenetére


Kobe
veterán

En sem azert vettem a katanat, illetve az elozo cube 30asra sem azert esett a valasztas, mert az lenne a best of (max kategoriajaban nepszeru), de nalam alapfeltetel volt, hogy kompakt, svajci bicska funcionalitassal birjon
Kicsi legyen, fejhallgato es aux bemenettel, de ha kell tudjon szolni, usb interfacekent mukodjon, es lehetoleg normalis szoftveres tamogatast kapjon.
Ezekkel a kriteriumokkal pariba volt a hd400, hd500, hd500x es tarsai, de egyszeruen az ara dontott.

Kicsi lakasban lakok, otr azert nem mindegy a meret, ill nekem szamit az is, hogy hany egyeb ketyeretol tudok megszabadulni altala. A roland duo capturet el is adtam.... A rocksmith kabelt szintugy....mert minek emelle

Mondjuk egyszer egy hd500x el osszehallgatnam, de gyanitom akkora kulonbseget akkor sem hozna, hogy a 2* arcedulat bevallaljam
Mpst inkabb racionalizalas van, foleg a kis hely miatt (cortot pl dobozabol se tudom kiszedni, annyira nincs)

(#29681) nikkel111 válasza Plazmacucci (#29675) üzenetére


nikkel111
csendes tag

nos ezzel maximálisan egyetértek ! Már az sem mindegy hogy egy 10''' vagy 12'' dobozbol jön a hang ...

(#29771) Kobe válasza Humbucker (#29769) üzenetére


Kobe
veterán

Ehhez nem kell erteni, vagy szaktudast osszeszedni, csak eszre kell venni, hogy megoregedtek, ennyi.
De ez nem mostani problema, mar 10-12 evvel ezelott sem ment nekik, a csucson, vagy legalabbis egy szebb ponton kellett volna abbahagyniuk.

Van olyan koncertfelveteluk, ahol szerintem egy kozepkategorias kocsmabanda gitarosa lapattal kergette volna le hammettet a szinpadrol, amiert szolonak, improvizacionak meri nevezni a gitaron tett nemi eroszakot. (es egy ilyen koncertre most 70-80K a beugro, csak halkan mondom)
Larsot meg akkor kellett volna helyrerakni, amikor eloszor kezdett kukafedot hasznalni cintanyer helyett ehhez a csattogos felpunk trash dobolashoz ;]

(#29824) brickm válasza Humbucker (#29812) üzenetére


brickm
őstag

dobozhangja van.

(#29833) nagyArc válasza Citroware (#29827) üzenetére


nagyArc
tag

Ha csak tanulgatni akarsz és nem akarsz sokat rákölteni,, akkor szerintem vegyél egy Zoom G1on-t. Ebben egyrészt van kismillió effekt és dobgép, másrészt van füles kimenete és mp3 bemenete. Az a hátránya, hogy ezt nem tudod közvetlenül a PC-re kötni.

Ha mindenképpen PC-ben gondolkodsz, akkor az egy kicsit bonyolultabb, mert kell hozzá egy audio interfész (ami lényegében egy külső hangkártya, pl. ilyen). Kell egy szoftver is (az Amplitube-ot ajánlanám, mert az ingyenes verzióban is egész sok használható dolog van), meg egy DAW-nak nevezett valami, amivel fel tudsz venni a PC-re (talán a Reaper a legjobb, amit kvázi ingyenesen használhatsz).

Van aztán a legegyszerűbb, a Vox Amplug. Ezt csak bedugod a gitárba, beledugod a fülest, aztán akár az utcán is járkálhatsz vele. Gyakorláshoz teljesen megfelel, jó hangja van.

A fentiek közül nekem mindegyik van.

[ Szerkesztve ]

(#29835) Citroware


Citroware
addikt

Köszi a tippeket. :)) Mindenképpen szeretnék felvenni hangokat. Pl célom, hogy egy-egy metál dalban eljátszom, amit az egyik gitáros játszik, aztán pedig azt is, amit a másik szólógitáros játszik, és ezeket összeillesztem, és meglesz a dal. :DD (énekelni nem fogok, meg dobolni sem, azt majd hozzávágom :DDD )

(#29846) Ragnar_ válasza Citroware (#29831) üzenetére


Ragnar_
addikt

Creative asio latencyvel már lehet gitározni, ha jól emlékszem. Amihez nem kell célhardver az a Amplitube, Revalver (peavey), Guitar rig többek között. Meg a Reaper olcsó/ingyenes, azzal tudsz totál ingyenes VST-ket hostolni, dobsávokat szerkeszteni. Fotelgitározáshoz, meg gyakorolni ezek a legolcsóbb alternatívák szerintem... Aztán jön a Vox amplug, ami már célhardver is, de még olcsó, meg a multieffektek, esetleg egy kisebb modelezős erősítő.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#30037) Humbucker válasza kemotox (#30036) üzenetére


Humbucker
senior tag

EE igen, de megnéztem, azt dobta ki kínai a gitár.

(#30086) bigrob válasza bigrob (#30029) üzenetére


bigrob
őstag

Na ma volt egy kis időm, el is ugrottam 2 közeli boltba, 150 ft-ért vettem 2db kapcsolót, 4m mikrofon kábelt 1000 ft-ért. Főnökömnek mondtam a projectet és kaptam egy tökéletes dobozkát. Hazajöttem fél óra alatt összedobtam, müxik ahogy kell! :DD
Bal oldali kapcsoló clean és overdive csatorna váltó, jobb oldali csak a clean channelen működik, crunch torzítást ad rá.

Kereső szavak: Peavey valveking típusú lábkapcsoló, footswtich. 6505+ 112 kombó lábkapcsoló

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#30109) sanzik válasza Kobe (#30101) üzenetére


sanzik
senior tag

Szerintem a JH settet mielőtt meghirdeted, dobd fel itt, hátha érdekel valakit.
Például engem. ;)

(#30115) Kobe válasza brickm (#30103) üzenetére


Kobe
veterán

RG570FM. Nézegettem vakteszteket, nekem legjobban az Evolution bridge és a Paf Pro vagy Air norton nyaki adta....

ha a het set érdekelhet, dobj egy privátot :)

(#30417) NeoPampalini válasza Plazmacucci (#30411) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Hát, én 29 évesen kezdtem el zenélni, bár a most kilépettekre nem mernék megesküdni, hogy NEM gyermekiek lelkileg. :DDD

YT csatornánk

Eddig dob-bassz-gitár-hegedű-szaxofon-ének felállásban játszottunk, sokféle irányzatba belekóstolva, most még nem tudom, merre megyünk. Maradtunk hárman (dob-bassz-ének), gitáros lehet, hogy lesz, a többin még agyalunk. Én mondjuk 2 gitárostól és/vagy egy billentyűstől sem zárkóznék el, de ezt mindig leszavazták idáig. :D

(#30710) eszement24


eszement24
aktív tag

Sziasztok!

Klasszikus gitárhoz (Yamaha c40) milyen húrkészletet ajánlotok? Eddig egy daddario ej27n volt rajta, így most is azt vettem meg, és az előzővel ellentétben, ezt képtelen vagyok beállítani rajta..mintha el lenne írva a színek és a húrok sorrendje. az e1 sehogy sem jön ki, a hangolók teljesen össze vannak zavarodva és fül utáni hangolásra sem tudom addig tekerni, egyszerűen elpattan, nem bírja. annyira meg kéne húznom. A régi a másik dobozos ej27n-el semmi ilyen bajom nem volt :( Végigmegyek a hangoláson, és kezdhetem elölről, mert elmászik az összes hang! Nem értem..de már több órányi próbálkozás után nagyon ideges vagyok.

Amúgy kezdő és évek óta megvan a gitár, csak el volt hanyagolva kicsit :( De megtisztítottam és leolajoztam a fogólapot is, most szépen ragyog, csak használni nem tudom így..

Az elhasznált, leszedett húrokkal mit csináltok amúgy?

Köszi a válaszokat :R

(#30714) eszement24 válasza fototrend666 (#30711) üzenetére


eszement24
aktív tag

Köszi a választ, ugye ez egy nejlon húros gitár ahol csak a három mély a fémhúr. Így is fémgyűjtő?

Viszont az eredeti probléma idegesít a legjobban, hog nem tudom behangolni, mert a húr olyan feszes és mind a hangolók is azt mutatják, mind én is hallom, hogy mélyebb az e1, mint kéne, holott, amikor a hangolón beállítom, hogy az e1-et játssza vissza, és utána pengetem meg, akkor azt mutatja, hogy ez egy e1 és oké.

Magától viszont nem találja meg, és egyszerűen nem szól jól, folyamatosan elállítódik. Most dobtam ki rá 2600 pénzt erre a húrkészletre (Amazonon meg 3.95/db csak szállítással együtt lesz 12$ a vége :( ) és vegyek újat, meg húroztassam ott be?

(#30721) brickm válasza eszement24 (#30710) üzenetére


brickm
őstag

Helo. Dobj mar fel egy fotot a fejrol h hohy tetted fel a hurokat. Szerintem rosszul fuzted fel.

(#30732) Eastman válasza eszement24 (#30723) üzenetére


Eastman
őstag

A fejen, a D húr rögzítésénél láthatod, hogy a "locking" módszerrel a húr végét visszahajtom, így a rácsévélt menetek azt többszörösen szorítják. Ez különösen a három nejlon húrnál fontos azért, hogy ne csússzanak meg a hengeren. A G-t például a D-hez képest tükrözve képzeld el, tehát ott a húrvéget balról jobbra hajtom, és úgy kezdem a csévélést.

A hídnál a három nejlonhúrt szintén gondosabban kell rögzíteni, az egyszerűbb, azt látod a képen.

Én úgy húrozok, hogy a hídnál befűzöm, az óramutató járásával ellentétesen kialakítom a rögzítését, a további lépésekhez azt mindvégig enyhe húzás alatt tartom. A kulcshoz szükséges húrhosszt úgy állapítom meg, hogy a jobb kezemmel megmarkolom a húrt, és a mutatóujjammal rámutatok a 12. bundra, mintha egy íj húrját feszíteném a nyíl kilövése előtt. Ez meghatározza azt, hogy hol kezdjem a kulcs "dobján" a csévélést. Átdugom a lyukon, majd felhajtva (a magas húroknál az óm. járásával ellentétesen, a mély húroknál az ómj. járásával megeggyezően), átfűzöm a feszítendő szakasz alatt. Van szebb is, jobb is.

Találsz erről száz youtube videót, ha ez így leírva bonyolult lenne.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30735) Eastman válasza Plazmacucci (#30733) üzenetére


Eastman
őstag

Ja, hát én is rakhatnám a két E húrt a dobok külső szélére. Majd legközelebb...

+ illene levágni a túllógó húrvégeket. Sebaj. Nekem ez a "locking" fűzés nagyon bevált; szinte semennyire sem hangolódik a gitár, pedig tolom rajta a Blűzt. (Bár manapság inkább a hangerient a 16 húroson.)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30739) FockeWulf válasza Plazmacucci (#30733) üzenetére


FockeWulf
tag

Már miért kéne a vastag E-húrnak a legtávolabbi kulcsra kerülnie? A legközelebbi "dobon" a lyuk azért van a belső felén, hogy miután áthúztad és meghurkoltad a húrt legyen hely a kulcs irányába csévelni/keresztezni.
Ezáltal kifele vezeted a vastag E- húr szemöldök nútja felé a húrodat.

[ Szerkesztve ]

(#30789) fototrend666 válasza jmarcell (#30786) üzenetére


fototrend666
csendes tag

Elsőnek felmerül pár kérdés,hogy választ lehessen adni.

Milyen zenét játszol?
Van e zenekarod vagy csak otthon gitározgatsz?

Tételezzük fel ,hogy otthon gitározgatsz de majd lesz banda és kb blues hard rock mezsgyén mozogsz
A gitárhoz nem nyúlnék az teljesen rendben van .

Az erősítőt dobnám piacra.Hozzáraknék még pénzt és vennék valami 5-20(Ami kapcsolhato 1 wattosra is) wattos csöves kis fejet akár DIY cuccot is GS apró teli van ilyenekkel érdemes mászkálni hallgatózni.
És vennék valmi 1x12 es ládát is legjobb lenne vintage v30 as szoróval vagy olcsobb alternatívájával sőt GS-en ilyenek is szoktak lenni potom pengőért.
Overdrive pedál maradhat csövest megtekered és elékötöd boostolni ott is a harapoós vastag hang.!

(#30851) Eastman


Eastman
őstag

Itt a pózerkedés mellett kiemelném a dobos munkáját is! :R

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30948) Alexios válasza Kobe (#30947) üzenetére


Alexios
veterán

Hát mondjuk én a mooer hangjától nem dobtam el magam, az alapján amit eddig hallottam, illetve user vélemények alapján ha a ge200-ra gondolsz.
Ami szerintem jelenleg best-buy az az amplifire-box, 100e környékén még csak közelében sincs senki hangminőségben, és dupla ennyiért is csak a sima amplifire - persze ott a használata van limitálva.

[ Szerkesztve ]

(#31081) brickm válasza Kobe (#31073) üzenetére


brickm
őstag

Amit írtál nagyon szép ilyen ideális álomnak, hogy minden kompatibilis mindennel, minden nagyon egyszerű és gondtalan, de ezzel az erővel a bmw-be miért nem lehet szuzuki alkatrészt tenni, mikor az olcsóbb, meg amúgy is minek annyira szétszedni hogy kicseréld a gáztelót... :)

Szóval érted. Szép és jó lenne, dea guitar rig meg az amplitube és társai nyilván soha nem kötnek megállapodást erősítő gyártókkal, hogy az erősítőre minden presetet fel lehessen tenni, hiszen akkor elesnek egy elég nagy részesedéstől aki megveszi a szoftvert.

Meg ez pl a te igényed, meg még X emberé, hogy modellezzen, töltögessen, presetelgessen. X másik embernek eg ez a háta közepére se kell. Nekem pl csak a társasház miatt van multim. MEg mert megöregedtem és néha jó halkan zenélni.
Amúgy meg egy modellezős meg presetelgetős blutuszos telefonról programozható sz rért sem adnám oda a 2204-et :) De nyilván van akinek más a kívánságlistája. Ez ilyen. De szerintem soha nem lesz olyan eszköz, ami erős dobozba van, de szép is, hangos is, halkan is tud szólni, brutál vintage csöves hangja is tud lenni, nagyon modern metált is tud, meg még telefonról is presetelheted 5 gyártó szoftverével.

(#31161) Kobe


Kobe
veterán

a héten elvittem a katana 50-est tanáromhoz megjáratni....hát, ha nem is egy csöves cucc, nekem arra jó volt, hogy realizáljam, 5-10 évig még bőven jó lesz nekem :D ezen a szinten sokkal sokkal több múlik a kézen, mint a dobozon, erősítőn magán...szóval pár évre megvan a motiváció, az letudva

A másik meglepetés igazából a beépített compressor volt....baromi jó hangkitartást ad, és már alacsony hangerőn is. Aktív hangszedővel pedig egyenesen "visszagerjed", tovább növelve

A közeljövőben szerintem kap egy FS6 lábkapcsot, msot jól áll úgyis a dollár :D
meg szerzek egy kisebb tabletet amivel lehet tabletről vezérelgetni a preseteket hozzá a mobilappal, az sokat nyomna a használhatóságon ha nem függ a notitól

(#31349) #96302336 válasza Eastman (#31345) üzenetére


#96302336
törölt tag

Megvettem mind. Úgy is hideg van, jó lesz gyújtósnak. ;]
Azért ez nem semmi. Mindig elámulok, hogy mennyire fel tudja dobni az árát egy gyakorlatilag tömegterméknek, ha egy világhírű valakié volt az a bizonyos holmi. Valahol láttam egy jóval bizarrabb cuccot, valamelyik világháborús bűnös, Himmler, vagy Göbbels egyik alsóruhájára licitáltak elmebeteg összegeket.

(#31364) Eastman


Eastman
őstag

2: Pisztolypáka
Az egyik legjobb módszer, funkcionálisan is tönkreteszi a gitárodat, legalábbis a hangszedőjét. A pickupban ugye mágnes van, a mágnes pedig nem valami állandó, stabil dolog: egy másik mágnessel meg lehet változtatni a tulajdonságait. Minél erősebb a másik és minél közelebb van a hangszedőhöz, annál biztosabban mágnesezi át. Itt jön képbe a páka: egyes cégek nem gondolnak azokra, akik a gitárjukat szeretnék tönkretenni és olyan forrasztóeszközt készítenek, amelyben nincsen trafó, vagy ha van is, akkor külön dobozban. De miért, kérdezheted?! Hiszen a trafó elektromágnesként viselkedik, azzal pedig, mint láttuk, pickupot lehet gyilkolni! Szerencsére a gondosabb forrasztástechnikai vállalatok gyártanak pisztolypákát, amelynek a nyelében van a trafó. Így ha ügyesek vagyunk és elég közel visszük a pisztolypáka nyelében lévő elektromágnest a pickuphoz, akkor mehetünk a Twangmartba új szedőkért, mert a régit ügyesen lenulláztuk.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31447) V.Stryker válasza Eastman (#31444) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Egy taknyolás a végén azért sokat dobna a dolgon. :DDD

Amúgy V.Stryker-nek csak egy év rutinja van és még azzal sem tudja eldönteni, hogy valami jó-e vagy szar. Sok volt első évben az elmélet. :)

Amúgy én a tremolosokat olcsóból biztos kerülném. Illetve a használt piac kínálatának itteni véleményeztetését javasoltam neki és egy hozzáértő magávalvitelét. :)

Amúgy én már eldöntöttem, hogy nagyon rá fogok menni a Yamaha Pacifica-ra, mert szerelemesek lettünk egymásba vagy én belé. :D De a feleségem most morgi rám a költések miatt, így most tuti nem... jön a nyár, motoros szezon, így arra megy a pénz... talán ősszel, titokban. :DDD

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31541) #96302336 válasza V.Stryker (#31537) üzenetére


#96302336
törölt tag

Azt azért tegyük hozzá, hogy egy használt gitáron illik megnézni néhány dolgot, mielőtt megveszi valaki. Nyak, bundok állapota, potik, kapcsolók, nyakrögzítés, repedés, a hangja tisztán, illetve a húrok ne zörögjenek sehol sem. Ez az alap. Vettem én is vacak állapotú gitárt, de tudtam, és amire szántam, arra tökéletes. Gyakorolni az alap javításokat, és a gyermekem ne a féltett hangszereket nyúzva, és dobja le véletlenül. Hangilag , bundilag jó, kulcsok cserélve, a hangszedők idővel. Egy Vorson V300 kínai nemtommi.
Amúgy tényleg jobb használtat venni, ha a pénz nagyon korlátozott. De alapjában véve 50-60 körül nagyon jó gitár simán kifogható.

[ Szerkesztve ]

(#31548) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Gitározzunk gyerekek. Hat hónap után elővettem a baltát a dobozból...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#31600) #96302336 válasza Mathiask (#31598) üzenetére


#96302336
törölt tag

A józan logikát értelmezzük inkább tiszta logikának, és nem a kétértelmű józan paraszti észnek.
A moduláció az biztos, hogy jelen van, mert az fizikailag is kimutatható. A felharmonikusok, az AM és FM modulációk összessége a teljes spektrumban a hangszín. A teljes spektrumot kell vizsgálni, de ahhoz egy tényleg komoly műszer kell. És még rájön az egészre az erősítő, a hangláda, és a pedál is. Túlságosan összetett. Egy dolog fog mindig ugyanúgy szólni, a modellezős gitár, mert az szintetizált hangokkal dolgozik.
A fő hangszínt a húrok, és a hangszedők adják. A maradék pár százalékot az összes többi. Nagyon egyszerű példa, bárki ellenőrizheti fülre is, egy floyd-os gitárnak mennyivel másabb a hangszíne, mint egy fix húrlábas gitárnak. sőt, egyes modellek mindkét változatban elérhetőek, így akár modellen belül is lehet összehasonlítást csinálni. A floyd-os mindig sötétebb hangú lesz, mert elnyeli a magas felharmonikusok nagy részét a mechanika. Minél több dolog van a rezgés útjában annál inkább változik a hangkép is. Ha nem ez lenne, akkor nem lenne annyi gitár változat sem, és nem volna annyiféle PU a piacon.
Egy komplex rendszerről beszélünk, ahol minden visszahat a másikra. A húr hat a hangszedőre, hat a nyakra, a testre. A test visszahat a nyakra, a PU-ra, és visszahat a húrokra is ugyanúgy stb stb... Olyan módon kell elképzelni, mint amikor egy kavicsot dobunk a tökéletesen nyugodt vízbe. A kiinduló hullámok visszaverődnek a partról és azok is visszahatnak a fő hullámra, tovább bonyolítva a formát. És ez többszörösen ismétlődik a visszavert hullám újra és újra visszaverődik és egyre több hullámmal találkozik a közegben. Ezek mind egymásra hatnak, s az egész rendszert változtatják. Miközben a fő hullám továbbra is ott van.
Szerintem pedig minden számít. A sok kicsi ad egy összképet. Hogy az összkép az milyen anyagokból áll össze, csak annyira érdekel, hogy mennyire tetszik a végeredmény. Hang, kinézet ;)
Na... most, hogy jól kielemeztük a gitárt, most már ideje gyakorolnom is, nem csak a billentyűt tépni. :D

(#31968) #96302336 válasza bigrob (#31967) üzenetére


#96302336
törölt tag

Legalább ki tudtad próbálni, "ingyen".
Pl. az én gitárom hangja nem jön be az ismerősnek, azt mondja túl finom, lágy hangú, nem metálos. Én meg pont azért dobtam le a gyári húrokat, mert nekem meg túl metálos volt. :D A sima rounded húrokat cseréltem flat wound húrokra. Ég és föld a két húr hangja. De a Cort is egész máshogy szólt, amint ledobtam a gyári húrokat.

(#32021) FockeWulf válasza b.kov (#32014) üzenetére


FockeWulf
tag

Nincs az MG-vel semmi probléma, csupán annyi hogy ez egy full minimál cucc, otthonra, szobába gyakorolgatni való, nagy dolgokat ne várj tőle, de nem is arra találták ki. Szal ez ilyen "szociális" kis dobozka, gyakorlásra.
Egyébként kezdő szárnypróbálgatásnak én egy mezei, használható akusztikus gitárt ajánlanék.

(#32030) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!

Remélem nem tilos... ,ha igen töröljétek.
GS-en hirdetek egy Line6 spiderIII HD150 fejet 4es Line6 lábkapcsolóval és egy 2x12-es ládát (12" Roland hangszórókkal, kerekekkel). Visszaváltottam dobra.. :)

A cuccra vigyáztam. Gondoltam jelzem itt is, hátha valakit érdekel. Amennyiben tilos töröljétek a hozzászólásom..
Amennyiben nem, úgy igény esetén linkelem a hirdetést.

üdv,
Petee78

[ Szerkesztve ]

You are being revived

(#32139) FockeWulf válasza nap (#32138) üzenetére


FockeWulf
tag

Én ott leszek, de nem zenélek, nyilván inkább a zenélő létszám a fontos ilyen esetekben, mint a zenélés. Gondolom 85-90 százalékban a vezető zenekar lesz kihangosítva, alatta meg elcincog az a pár száz gitár, dob, meg ének :) azért a cuccra kíváncsi vagyok, amire rákötik a cájgokat :P
Végre valami komolyabb rockbuli is lesz itt Szegeden.

[ Szerkesztve ]

(#32453) Eastman


Eastman
őstag

„Dime rengeteg antik pedált vadászott össze: három doboznyit olyan ősrégi cuccokból, amilyeneket annak idején Hendrixék használtak. Még Terry Date emberei is ósdi pedálokra vadásztak, olyanokra, amikkel ma már senki sem dolgozik. Ezeket aztán összekapcsolta, és fantasztikus hangzásokat alkotott velük. A dalokban hallható őrült gitársikolyok mind ezeknek a kukákból előhalászott ősi cuccoknak köszönhetők. Manapság a digitális berendezések segítségével tökéletes, klinikai tisztaságú hangzásokat lehet létrehozni, amelyek teljesen steril módon adják vissza a hangokat, de ha az ember egy zajosabb, lüktetőbb, élettelibb megszólalást szeretne előállítani, akkor vissza kell kanyarodnia ezekhez a régi analóg cuccokhoz."

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#32471) InHell válasza bigrob (#32451) üzenetére


InHell
senior tag

Focusrite solo-t használok, szerintem otthoni stúdióhoz teljesen jó.
Abból vennék 2i2-őt például. Mackie CR-3 studió monitort véletlenül se vegyél. Én a kis mérete miatt vettem, de borzasztó. Túl sok basszust ad alapból, fura doboz hangja van, kellemetlen hallgatni és nem lehet kiírtani. Ezeknek pedig pont az lenne a lényege, hogy minél naturálisabban szóljanak. Előtte Labtec olcsó 2.1-es hangfal szettet használtam, esküszöm az jobb volt. Most küldöm vissza Muzikernek. Még nem tudom mit vegyek helyette. Amit legtöbben ajánlanak az a JBL LSR 305 ami kb. 85-90 ezer egy pár, én annyit nem szeretnék erre áldozni.

< béna duma helye >

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.