Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14863) Eastman válasza albert8 (#14862) üzenetére


Eastman
őstag

Dobj egy linket, mer má' régen volt. :D

Szerk:

...leginkább úgy, hogy innen indulsz... ;)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#14907) GoTReX válasza Bobrooney (#14903) üzenetére


GoTReX
őstag

Uhhh,így még komolyabb a fekete ;)

Nem vagyok kecskeméti,gödöllői vagyok:) Azt dobta ki a kereső Sza.sa,de népszerű típus szerintem,találhatok máshol is:)

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#14930) madmike válasza GoTReX (#14929) üzenetére


madmike
őstag

Hasonló cipőben járok mint Te. Vasárnap vettem egy akusztikus gitárt. A Muszty-Dobay féle Új gitáriskolát ajánlom, szerintem egész emészthető, legalábbis egyelőre úgy érzem.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#14934) izomhod


izomhod
senior tag

én a kezdőknek inkább ezt ajánlom:
[link]

nem sok, ezt be kell vágni a-z -ig, alapnak elég nagyjából

dobozban szállítják a boltokba is, vagy ha mégsem, akkor adnak, tuti van nekik

[ Szerkesztve ]

(#14935) Noddy válasza GoTReX (#14933) üzenetére


Noddy
senior tag

Dobozban kellene, hogy adják.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#14943) izomhod válasza toth_janika (#14941) üzenetére


izomhod
senior tag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, azt csak viccnek írtam!

ugye milyen agyfájdító?

elkezdem olvasni, és rájövök, hogy tudom a 3. bundig a hangokat, meg az E húrt a 12. bundig, meg a 7 dúr-moll akkordpárt, és tök jól megvagyok vele:)

én a Muszty-Dobayt kölcsönkaptam anno, az klafa könyv, azt olvasgassátok inkább ti is, aztán lehet majd haladni :)

[ Szerkesztve ]

(#15105) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Amúgy most én is állítgatom a gitárt, nyakat, húrmagasságot, oktávot belőttem, most már csak a pickupok vannak hátra, de ezzel is jól haladok. Nyaki már megvan, azt használom tisztára, nagyon jó kis basszusos, balanszolt hangja van, rendesen hallani a mélyet, közepet, magasat is, imádom. A hídi pickup, na az kicsit több problémát okoz, mert ha túl közel van a húrhoz, akkor gerjedni kezd, ami nem lenne gond, csak már kezd nagyon kásásodni a hangja. Ha kész leszek, dobok fel hangmintát, észrevettem, hogy bátyám kamerájával egész jó minőségben lehet felvenni hangot.. :D

Most lecuccoltam mamámhoz a garázsba, full üres, gondolhatjátok mi megy ott.. :DDD
Egész nyáron ott fogok benn ülni, és egész nap játszok. Szomszédok még nem szóltak, hogy hangos lennék, de mindennap egy kicsit feljebb tekerem :D Sokkal jobb hangja van, mert nincs reverb pedálom, de itt van egy pont kellemes visszhang, sokkal erősebb hangja van így.

(#15107) izomhod válasza Bencsizy (#15105) üzenetére


izomhod
senior tag

keress magad mellé dobost, meg basszerost, ne halogasd!
az a király ;]

és ne kedj el drogozni! :D

[ Szerkesztve ]

(#15153) Szten Márs válasza sajtee (#15150) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Bevallom, nem akartam Cort gitárt venni."

Miért? (Szerk: közben látom, erre már válaszoltál.) Nem teljesen értem Plazmacucci iróniáját sem az előző hozzászólásban... Egyébként, ahogy ő is írta (hiába a smiley a hsz-e végén), valóban igen jó ár/érték arányú gitárokat dobnak piacra, teljesen ajánlhatóak.

"Esetleg Fendert vagy Ibanezt..."

Fender CD60, Ibanez V-50NJP (ez utóbbi tudtommal csak szettben) kb ugyanaz, mint a Cort CD-810, csak drágábbak. Illetve a Cort talán jobb fából készíti a gitárját. Ebben az árkategóriában mindentől függetlenül nagy csodára egyetlen gyártótól sem szabad várni, full rétegelt gitárok, ki tudja milyen fákból. Ha kényelmesek, jól játszhatóak, akkor oké, de ennyi. Egyébként Ibanezből a jóóóval drágább árkategóriában sem láttam értelmes akusztikust, ahányat kipróbáltam, mind teljesen döglötten, élettelenül szólt. Mondjuk a teljes kínálatot nem próbáltam persze végig.... A Fendernek meg a neve, preztizse az akusztikus kategóriában nem létező dolog, sőt, igazából meggyőződésem, hogy inkább égetik magukat az akusztikus kínálatukkal - csak a nevükhöz mérten persze, ezt hozzá kell tenni, de ahhoz mérten eléggé. Ahogy szoktam írni, érdemes megnézni a nagy rivális, Gibson akusztikus-kínálatát, meg a Fenderét, és összehasonlítani. Van egy egészen apró különbség. Lehet elektromosban fej-fej mellett vannak, de akusztikusban az egyik ugyanúgy a nagyok között van, a másik meg a gyengébb fizetőképességű piacok futottak még kategóriáját célozza inkább meg. Nem is értem... Szóval, ha tetszik a gitár, és meggyőzött az egy dolog, akkor teljesen oké, de csak a név miatt Fendert akusztikusban ne, mert fordítva sül el...

"AD810 és a Jade 1." (...) "Gyakorlatilag csak a kivágás a különbség köztük, jól tudom?"

Nem, rosszul tudod. A Jade-1 egy kistestű gitár, teljesen más hangkarakterrel, mint az AD-810.

"a dreadnought talán kényelmetlen lesz nekem"

Valószínűleg a legkényelmetlenebb akusztikus gitárforma, de meg lehet szokni. Amúgy mégis a legnépszerűbb, énekkíséretre meg talán a legjobb is...

"Elektromos gitárok terén nem győztek meg (ízlések és pofonok.. igaz, olcsó kategóriás gitár volt)"

Ezek szerint előzőleg egy darab, gagyi kategóriás gitár alapján alkottál képet a márkáról?

"Gondolkodom a 11 húros AD-810-ben is, de az az igazság, hogy nekem 6-nál több húr már.."

Gondolom a 12 húrosra gondoltál. :) Egyébként elképesztő hangszer egy 12 húros gitár, de egy teljesen másik világ, mint a 6 húros. Ha 6 húrosra van szükséged, azt vegyél.... tudni fogod, ha 12 húrosra lesz. :K

"Részben azért kell, mert az elektromost nem igazán vihetem magammal társaságba, mert ha többen énekelnek, már-már halk"

Már erősítő nélkül, akusztikus hangzásban? Szerintem ha egy ember halkan dúdol, már akkor halk úgy. :DDD

"Ha meggyőztök, hogy jóó az az AD-810, akkor azt veszem"

Amennyire egy gitár ebben az árkategóriában jó lehet, annyira van jó. De magadat kell meggyőzni leginkább, vagy még inkább a gitárnak téged. :K

[ Szerkesztve ]

(#15249) impalaman


impalaman
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Hogyha esetleg valakit érdekel, volna egy eladó Artec WSH12 BB akusztikus hangszedőm. Körülbelül három hetes, doboz és garancia is van.

Több infóért és képekért keressetek privátban. :)

(#15398) Eastman válasza Plazmacucci (#15397) üzenetére


Eastman
őstag

Én sajnos a napokban elállítgattam a jóságot kísérletezgetés címszóval. Nem is találom a dögöt most benne. :((( Ejjj!

Szerk:
Ez viszont perfekt! :DDD Szénné röhögöm magam mindig. Tegnap vagy 10x ment a fülemben egymás után. Dob, bőgő, git, ének, ötlet, minden jó. 2:18-nál a szóló mennyire pimasz! ...meg a legvége... :) :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15675) tdna válasza impalaman (#15674) üzenetére


tdna
csendes tag

Igazából nekem tetszettek a cort-ok, bár nekem a hangszerboltban azt mondták, hogy a cort inkább a belépő kategóriában jó, a kicsit magasabb kategóriában már kevésbé jó. Illetve azt, mondták, hogy kicsit doboz hangjuk van (bár én ezt nem hallottam ki belőle).

(#15755) McCann válasza sajtee (#15754) üzenetére


McCann
tag

Ha be tudsz ruházni egy looper pedálra, vagy a gépen tudsz rögzíteni több sávot valami recorderben, az is tud dobni a dolgon nagyon sokat, hogy a saját akkordjaidra próbálsz szólózni :)

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#15769) izomhod válasza Hegasus (#15768) üzenetére


izomhod
senior tag

a Muszty-Dobay megfelel, sokan kezdik azzal

ezt az ereszkedés dolgot nem tudom, használattól függ, hogy mennyit nyúzod, meg mennyi dzsuva és izzadtság tapad a húrra. ha tisztogatod, akkor elég 2-3 havonta cserélni a húrokat (fém), de nekem van hogy 1 évig is rajta van (mondjuk az úgy is szól :) )
egy garnitúra húr 800 ft körül kezdődik.

(jótanács: MINDIG legyen otthon egy garnitúta plusz húr, mert ha este 8kor a legnagyobb gyakorlás közben elszakad, már nem kapsz sehol)

a marketen beírpod hogy guitar tuner és a legtöbbet letöltött/jóra értékeltet leszeded, jó lesz, én is egy olyat használok

[ Szerkesztve ]

(#15771) reményhal


reményhal
csendes tag

Sziasztok!
Talán tudtok segiteni.
Egyedül zenélgetek magamnak leginkább , és néha napján ( kb évente 3 ) összerakok számokat.Nehéz lenne behatárolni,de mindenesetben instrumentális ,szólózene féle,csak nem mindig a gitár a szóló, hanem néha a bass,néha zongora,esetleg effekt.A problémám a dob.Probáltam már stúdiós ismerőstől szerzett különféle dobhangokból,de az nagyon hosszú,és bonyodalmas, és az eredmény sem túl meggyőző.Próbáltam előre felvett témákat,ez jobb úgyan de pl 100 különféle bps-s sample -ből szerencsém van ha össze tudok rakni egy számra való témát.
Szóval ezt ti hogy oldjátok meg?Erre valami tanács?
Köszi!

(#15772) Plazmacucci válasza reményhal (#15771) üzenetére


Plazmacucci
félisten

dobos feljátssza fizetős stúdióban :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15775) atidzsiforc válasza reményhal (#15771) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Ne elore megcsinalt loopokat hasznalj, hanem vagy vagd szet a mintakat hogy minden dobot kulon meg tudj szolaltatni es sajat beateket kesziteni belole, hogy osszeilljen a zeneddel tokeletesen. Mondjuk ez eleg gepiesen fog szolni.

Szerintem inkabb szerezz be valamilyen mididob szoftvert.

Pl.: Toontrack EZdrummer vagy Toontrack Superior Drummer (az utobbi ujabb es joval tobbet tud), Addictive drums, vagy FLstudio sajat dobszekvencerei, abban tobb is van alapbol, mar nem jut eszembe a nevuk. Cubaseben is van alapbol valami dobcucc. A midizesben az a jo amugy, ha a dobkotta meg van irva pl guitar proban, azt a midit felismerik ezek a progik es nem kell semmit ujraprogramozni, csak ki kell kovertalni aztan berakni es kesz. Legalabbis toontrack termekeknel mukodik, addictive drumsnal a regi verziok masfajta midi mapet hasznalnak, a tobbirol meg gozom nincs mertn em hasznaltam oket.

De akarhogy is csinalod, a dobprogramozas idoigenyes feladat lesz, ha normaslis minoseget akarsz elerni, meg olyan meneteket irni, amik valamilyen szinten emberinek hangzanak.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#15787) sajtee válasza izomhod (#15786) üzenetére


sajtee
senior tag

Múltkor mondták a tévében, hogy eltört az ujja, vagy faszom tudja, milye ÉS végig nyomta a számot! Példaértékű, csinálják utána.. meg a kva anyját csinálják utána.. :DDD
Melyik dobos is volt az, akinek eltört a karja és befejezte a koncertet?!

(#15809) atidzsiforc válasza Plazmacucci (#15808) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Cockos Reaper-nek faek egyszerusegu felhasznaloi felulete van, es nem mellesleg baromi jo szoftver. Tessek kiprobalni. Hivatalos oldalrol a trial verzio mukodik nemtomhany napig b*szogatas nelkul, utana sem butitja le magat, csak varni kell kicsit inditas utan, ha nem akarsz viragboltit hasznalni.

Ja meg gitar eq-zashoz egy tipp: 150hz alatt teljesen vagd le az aljat, a tetejebol meg annyit, hogy a nagyon magasak ne zavarjanak bele a dobba, viszont meg harapjon a gitar, ez olyan 7-8khz kornyeken szokott lenni, hangszer/erosito meg egyeb ketyerefuggo dolog. Koztes tartomanyt finoman piszkald csak, kulonben konnyen muanyaghang lehet a vegeredmeny.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#15905) Bencsizy válasza Humbucker (#15903) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Nem olyan nehéz az, csak gyakorlást igényel, sokat!
Főleg, ha csak pengetővel tanultál eddig játszani.
Nekem könnyebb, mert ujjpengetéssel kezdtem a tanulást, van jó pár szám, ami hasonló volumenű, és simán el tudom játszani, és más is el tudja játszani lefogadom innen a fórumról is. :)

A lényeg, hogy a felső három (de legtöbbször inkább kettő), vastag húrokon a basszus hangot játszod (Pl egy G mollnál/dúrnál lefogod az e húrt a 3. bundnál). A maradék három/négy húron pedig a melódiát/énekszólamot/gitárszólamot.
A hüvelykujj ugrál az E és A (illetve D, de ezt ritkábban szokták megpengetni ilyen flamenco szerű játéknál) húr között, a maradék 4 húrra pedig ott a többi ujjad, de általában úgy van, hogy mutatóujj kapja a G húrt, a középső a H húrt, a gyűrűs pedig a vékony e húrt.
Innentől kezdve csak gyakorolni kell különböző pengetési patterneket, illetve elővenni a kedvenc zenéid, és lejátszani az éneket pl vmilyen viszonylag kényelmes pozícióban. Ha az megvan, akkor megkeresed a legkönnyebb ujjazást (szerk: és itt benne van az is, hogy más hangolást, illetve gyakran más hangfekvést alkalmazol), illetve ahol kell, kompromisszumra törekedsz (pl néhol elhallgat a basszus húr, sokszor jól is szól ez!), és csak gyakorlod a stabil tempót. Esetleg te is ütheted a gitár oldalát vagy a húrokat, egyrészt jól hangzik, másrészt segít tartani a tempót is.

Muszty-Dobay Rulez :) Aki végigpötyögte becsületesen, az már tudja a titkát ennek a játéknak :)

[ Szerkesztve ]

(#15910) Humbucker


Humbucker
senior tag

ez a gitár élőben tényleg ilyen színű?Mert akkor nem kell gondolkoznom,hogy milyen gitárt vegyek.A színe piszkosul tetszik.Csak az a baj,hogy még a google se dob ki egy képet hogy használtan milyen,hanem csak ilyen piros színűeket látok mindenhol.Valahol megkéne nézni

(#16000) atidzsiforc válasza kutjaaa (#15999) üzenetére


atidzsiforc
őstag

En kiprobalas nelkul semmit nem vinnek el a boltbol, szoval vagy azt vennem meg, ami a falon van, vagy azt is szenne jatszanam, amit a raktarbol kihoznak. Erted, hazaviszed a szep dobozban, kibontod, hopp itt egy magas bund, hopp az a kapcsolo nem mukodik es mar kezdodhet is a hercehurca a bolttal.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#16042) izomhod válasza sza.sa (#16040) üzenetére


izomhod
senior tag

én is fantáziálok, egy jó pince, elég 3x4 méter már zenekarnak is jó lenne, frankón szigetelném, dob, gitárkombó, basszuskombó, szinti, ó de jó lenne

jaj, felébredtem :D

(#16044) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek. Baj van az ütemtartásommal... vagy gyorsulok, vagy lassulok, de nem tudom hosszú távon tartani az ütemet, és a ritmust. Ismerem a tabot, a fejemben vannak az ujjrendek, és a bundok, de egész egyszerűen, amikor a zenére játszok, akkor vagy gyorsabb, vagy lassabb vagyok...

A metronóm ősellenség... egész egyszerűen nem tudom megszokni, hogy kattog, és nem igazán értem a működését sem... Próbálkozom online metronomokkal, de azokkal is az a bajom, hogy vagy gyorsabb vagyok, mint a kattogás, vagy lassabb.

Egy barátom felajánlott egy dobgépet, hogy azzal lehet fejleszteni az ütemtartást, be lehet programozni mindenféle ritmust meg ilyenek, és mellesleg jó lehet egy "hangszeres kísérethez".
Mit gondoltok? Lehet ebben valami? Megérné nekem beruházni egy olcsóbb dobgépbe?

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#16045) atidzsiforc válasza toth_janika (#16044) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Azert rossz az utemtartasod, mert valoszinuleg keveset gyakorolsz es azt is rosszul. Ha nem tudod fixen tartani a tempot, akkor jatszd el sokszor a leheto leglassabban, ahol meg fixen, pontosan megy, utana kezdhetsz kozeledni az eredeti sebesseg fele.

Amugy en is dobot szoktam hasznalni metronom helyett, szerintem kifejezetten jo.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#16046) toth_janika válasza atidzsiforc (#16045) üzenetére


toth_janika
őstag

Keveset gyakorlok? Ez viszonylagos... Minden nap 1 órát gitározok. Kezdek bemelegítéssel... Kromatikus ujjgyakorlatok, és a törzshangsor különböző fekvésekben, majd az A moll skála... Mindegyiket lassú-közepes-"gyors" tempóval (ez metronomon 70-100-120 bpm).
Ezután a kapott dalok gyakorlása: Für Elise, Mother Russia (szóló nélkül), Bach, és Mozart, valamint Pull Me Under eleje...
Azt hogy ezt rosszul teszem, abban lehet valami, ezért szeretnék ezen változtatni.

Szerinted a dobgép lehet jó megoldás. Tudnál/tudnátok ajánlani márkát, típust, amit érdemes lehet megvenni?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#16048) toth_janika válasza Plazmacucci (#16047) üzenetére


toth_janika
őstag

Na hallod! :D
Doboljak a lábammal mondjuk negyedeket, a kezemmel játszak nyolcadokat, vagy feleket, és közben számoljak magamban! :DDD
Ez az ami nem megy! De nagyon nem :DDD
Szerk: Ezért kell egy segédeszköz, ami helyettesíti a lábamat :)

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#16052) izomhod válasza toth_janika (#16044) üzenetére


izomhod
senior tag

ha tempó kell és nem szereted a metronómot, akkor az flstudio-ban 1 perc alatt összearaksz egy 4/4 dobot, van benne sok sample, változtathatod a hangját is, a tempót is, jó kis cucc, semmi bonyolutság és mehet a groove:)

(#16285) sanzik válasza InHell (#16284) üzenetére


sanzik
senior tag

Nekem is van ilyen dobozos készlet. :))
Szeretem azt a pengetőt csak az a bajom vele,hogy nekem hamar lekopott róla dizájn.

Amúgy dolgozol most valami metallica cover-en? Hány szám megy már teljesen? :)

(#16348) atidzsiforc válasza nesa (#16346) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Viszont legalabb baromi nehez. :K Nem pozdorja volt amugy, hanem valami retegelt lemez, de a pozodrjacaster jobban hangzik. :DDD

(#16347) atomeec: vagy diszlekszias vagyok es ket gitarod van, vagy nem tudom, de nekem a grg 270b tipusra a guuuugel csak H-S-H pickup konfigos floyd hidas elektromosokat dob ki.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#16375) izomhod válasza izomhod (#16374) üzenetére


izomhod
senior tag

a felvételhez is majdnem kész vannak a dobsávok, kezd beindulni a zene!

(#16463) izomhod válasza Ricsko :D (#16458) üzenetére


izomhod
senior tag

á...

ők már nem léteznek, mert leszúrták a dobost 3 éve

[ Szerkesztve ]

(#16667) izomhod válasza Nunder (#16666) üzenetére


izomhod
senior tag

az előzenekar nekem a primary zenekar, azt tekintem sajátomnak. power trioban nyomjuk ének nélkül, van vagy 5-6 saját húzósabb számunk, meg jópár feldolgozás, némelyik hosszú ideig lekvározva

40 percet fogunk nyomni, de lájtosra vesszük a figurát, lesz 2-3 saját, meg Sting, Pink Floyd, All along the watchtower jam. ha minden igaz, a másik zenekarból beszáll egy gitáros énekelni, ma kipróbáljuk, hogy milyen a dolog

a főzenekar elég fiatal csapat, a készbe szálltam be. van 2gitár+szinti+szaxofon+dob+énekes is, ja meg a négyhúros természetesen. sajátok+feldolgozások itt is, de ez pop vonal, itt vagy 14 szám van azt hiszem tervezve.

a két zenekar között a különbség, hogy a másodiknál az van, hogy "lejjebb tudod venni? kicsit hangos vagy", a másodiknál meg hogy "tekerd fel, még csak 7esen van!"

mindkettőt szeretem, jó srácok, az a lényeg!

(#16781) izomhod


izomhod
senior tag

megvolt az első koncert a bandákkal, jobban sikerült, mint gondoltam

60-70 ember csápolt benn a teremben, nem gondoltuk hogy ennyien lesznek, fullon volt a csehó
voltak vicces bakik is, a főzenekarral egy számnál úgy elszállt alólunk a dob, ott imádkoztam, hogy tudjuk tartani az egyeket, amíg vissza nem jön, hát kellett vagy 3 ütem, de meglett :D

volt pár közönségkedvenc szám is, persze a feldolgozások, de néha a sajátoknál is azt láttuk, hogy a 3. refrént már próbálják énekelni, szóval fasza volt, kaptunk elismerő szavakat és kritikát is, igyekszünk tanulni mindenből

(#16880) Dealer95 válasza Mathiask (#16879) üzenetére


Dealer95
őstag

Stílus az elég vegyes. (előadók pl:Three Days Grace, BFMV, A7X, AC/DC, de clean dolgokat is szoktam játszani, kedvtől függ :) )

Láda lesz, majd, ha kész lesz. (egy 2x12"-os home made)
Aminek most csináljuk a dobozt, és egy hangszóró is megvan már bele (G12T75) a másik majd később egy Vintage 30 lesz valószínűleg, de addig is elég lesz ez az egy is. :)

[ Szerkesztve ]

(#16985) atidzsiforc válasza atomeec (#16962) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Jo metal gitera soundban nincs helye sok basszusnak mert elkeni a zene aljat.

Nem a legjobb pelda, mert szaurl van kikeverve, de ha megtekerte volna a srac a melyet semmit nem hallanal kb a dobokbol, meg annyit sem mint igy.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#17013) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel/problémával fordulnék hozzátok, hogy egyik ismerősöm tartozik 2 hónapja 27k-val, de semmilyen módon nem tudja megadni.
Nos, felvetette azt az ötletet, hogy van neki egy Boss ME20 gitár multi-effektje, és ideadná, cserébe ha elengedem a tartozását.

Én bele is mennék, de sajnos nem mozgok olyan körökben, akinek egy ilyen kellene ebben a 27 ezres árkategóriában.
Esetleg tudnátok abba segíteni nekem, hogy elfogadjam ezt a gitár effektet, ha azt javasoljátok, hogy igen, akkor szerintetek van ennek piaca, el lehetne ezt viszonylag rövid időn belül sózni?
Hibátlan állapot, csak a betűk kopottak rajta, doboza, papírjai nincsenek már meg.

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

Samsung S9

(#17062) NeoPampalini


NeoPampalini
senior tag

BTW

--- -- - GITÁROST KERESÜNK! - -- ---

Átalakuló szakaszába érkezett kis együttesünk, miután korábbi gitárosunk kilépett, és az élet nagy dolgait hajtja tovább. Helyére szeretnénk elsősorban ritmusgitárost, de ha szólózás is OK, az csak jó! Jelenlegi felállás: dob, basszusgitár, szaxofon, hegedű, ének.
Stílust tekintve a blues-rock, jazz, világzene irányába kacsintgatunk, ehhez kellene egy ügyes kezű gitáros jómunkás. Saját motyó legyen, mert az nincs kölcsönbe! Akit érdekel, nálam lehet érdeklődni. Lokésün: újpest.
Néhány dolog, ami felvételre került: RBB

(#17064) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok a Cort X6-ról vélemény? Metál műfajú zenéhez jó ár-érték arányú hangszert tudtok ajánlani? Nem bohóckodni szeretnék vele, egy jó kezdő hangszert keresek. Igazából pár éves dobos képzettségem van, de nagyon érdekel a gitár mint hangszer és saját ötleteket szeretnék a későbbiekben megvalósítani :DDD max 50e HUF a keretem. :R

You are being revived

(#17070) toth_janika válasza PETEE78 (#17068) üzenetére


toth_janika
őstag

Egyetértek az előttem szólóval. Nekem is X6-om van, első hangszer, semmilyen előképzettségem nem volt, amikor megvettem és sztem jó kis gitár.
(Igaz mai fejjel nem vennék már floyd-os gitárt, de ez más kérdés :DDD)

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek.
Nem tudjátok hol lehet megvásárolni/letölteni/beszerezni/etc olyan zenéket, amikből hiányzik a gitár. Csak dob, basszus, esetleg többi hangszer hallatszik.
Guitarpro nem az igazi, mert meg sem közelíti a zenék hangzását.
Amiket tanulgatok az Maiden, Metalicska, stb.
Köszönöm előre is!

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#17125) Neuler


Neuler
csendes tag

Kicsit olyan mintha random mód dobálnám ide a kommenteket, na de sebaj.
A kérdés pedig:
Mi a vélemény úgy általában a parker gitárokról, illetve konkrétan a parker p42-ről? Esetleg van valakinek tapasztalata a konkrét gitárral (vagy esetleg más parker gityóval.)

Nem egy olyan ismert márka szerintem, de ahogy a neten olvastam nagyon jó a nyaka, és úgy általában (csak az olvasottakra hagyatkozva elég jó minőségűek).

+
Akinek a 15w-os roland erősítője van: SZERINTEM ne vegyél még 1 15 W-s erősítőt két ok miatt:
-inkább a multieffekt, vagy egy jó pedál
-15w szerintem elég, bár attól függ mire kell. Nekem is 15wattos erősítőm van, nem valami márkás (powerstate) és hangerőre elég, még soha nem kellett feltekernem teljesen. A templomot betölti a hang kellőképpen fél hangerőn is, ha pedig nagyobb hangerő kellet akkor meg általában van aki csinálja a hangosítást, és eleve nem kell odacipelni az erősítőket, vagy- (bár ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom) valahogy mikrofonnal felerősítik a kombó hangját, ekkor nem a kombó ereje számít hanem a hangja, karakterisztikája.

(#17127) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Srácok lenne egy Boss DB-30-as metronómom eladó, keveset használt. Gari nincs rá, próbagarit adok rá.
Doboza is tuti meg van.
Ha érdekel valakit írjon pü-t :)

(#17218) toth_janika válasza Nunder (#17208) üzenetére


toth_janika
őstag

Ha "kipróbálod" az úriembert dobnál ide is egy véleményt? :R
Én is keresek, egyelőre csak úgy tessék-lássék, egy hangszerészt Szegeden, vagy a környékén

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#17223) izomhod válasza atomeec (#17222) üzenetére


izomhod
senior tag

nem akarok közhelyekkel dobálózni, de a kedvencemet leírom:

"Rómát sem egy nap alatt építették." :D

(#17312) McCann válasza izomhod (#17306) üzenetére


McCann
tag

Jó ötlet, támogatom!!! :)
( viszont ha próbaterembe megyünk, kelleni fog dobos és basszer is :D )

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#17314) izomhod válasza McCann (#17312) üzenetére


izomhod
senior tag

a basszust vállalom, a dobot csak ha nagyon muszáj, mert ott borulna a tempó :P

dehát vannak itt zenekartagok, egy jammelésre biztos lesz jelentkező a bandákból

(#17350) nap válasza Dealer95 (#17310) üzenetére


nap
addikt

Azt írja a tulaj, hogy csak a kingdomba szállít.
Mindenképpen dobj neki emilt, mielott licitálsz, hogy milyen feltételekkel küldené neked.
Próbálj meggyőző lenni, mert elég jól néz ki a gitár. ;)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#17369) Humbucker


Humbucker
senior tag

Egy ilyennel már lehet próbálni, zenélni dobos mellett?Ilyen kombót akarnék venni,és most úgy néz ki lehet zenélni is fogok :)

(#17450) atidzsiforc válasza Plazmacucci (#17449) üzenetére


atidzsiforc
őstag

az is, meg a dob alapbol torz :D ma lusta vagyok rendes munkat vegezni. :(

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#17462) BluEyes válasza Humbucker (#17459) üzenetére


BluEyes
őstag

Kérdés: Hogyhogy nem ragasztott a nyak?
Válasz: Minek? Hogy ha valami gond van vele, dobhassam ki az egész hangszert?
forrás

Tehát egy ilyen kvalitású komának, mint a Tátrai, aki egyébként rohadtul háklis a soundjára, ennyire semennyire se központi kérdés ez.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.