Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) qud-5y


qud-5y
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy kerdesem, melyik alaplapot eri meg jobban megvenni? Egy Gigabyte kt600-ast, vagy egy asus nforce2-es chipset? Es a Kt600 tud-e dual ddrt?

Verés közben jön-megy a székláb.

(#2) kalcika válasza qud-5y (#1) üzenetére


kalcika
tag

Hali!
KT600 nem tud dual DDR-t. :(
Árban a KT600 jobb. Teljesítményben eltérőek a vélemények.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#3) kalcika válasza qud-5y (#1) üzenetére


kalcika
tag

Egyébként az ASUS A7N8X(-Deluxe) mindenképpen jó választás, számos tesztet és díjat nyert.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#4) Flashcash válasza qud-5y (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

már lehet kapni kt600-at? Hol?

KT600 vs. Nforce2 teszt:
[L]http://www.anandtech.com/mb/showdoc.html?i=1838[/L]

(#5) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

Szia ! attól is függ, hogy melyiket választod mennyi featurát akarsz mint pl raid firewire .. stb

ha ez számit akkor a Gigabyte KT600 firewire verziójával mindent megkapsz a a VIA Faststreasm technologiája majdnem olyan jü mint a DC.

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#6) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

Alienben kapsz

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#7) Ketama válasza qud-5y (#1) üzenetére


Ketama
aktív tag

Egy voks az ASUS NF2-re. Stabil, gyors, kiforottabb, mint a KT600.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#8) MrSummer


MrSummer
aktív tag

A kiforrotság alatt mit értesz pontosan?

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#9) Atlantis válasza qud-5y (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

Bár én nagy ASUS párti vagyok, én inkább Giganyte-ot ajánlanék, de abból is Nforce2 chipsettel. Nem sokkal kerül többe(ha egyáltalán többe kerül), mint az ASUS A7N8x, de szvsz jobb. Via-t ne vegyél,olcsóbb, de a dual DDR megéri az árát.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#10) kalcika válasza MrSummer (#8) üzenetére


kalcika
tag

Gondolom azt, hogy mint minden VIA chipsetből, ebből is lesz majd egy A variáns, oszt az majd jó lesz. De ez persze csak egy kis rosszmájúság... :DD

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#11) MiniJoker


MiniJoker
csendes tag

HI!
Szerintem egyiket se!Az Asus és a Gigabyte helyett inkább Soltek (KT6OO),vagy Epox (8RDA3+).Vagy ha egy igazán jó alaplapot szeretnél akkor Soyo KT6OO,csak az szörnyen drága:(

Anyag,Erő,Energia...

(#12) roPHka


roPHka
senior tag

Hi!
1piros pötty a Gigabyte lapkájára! szvsz jobb mint az Asus... bár egy nForce2-es Deluxe laptól...hát nem is tudom.
Csak azért mondtam hogy Gigabyte mert én is vásárolni akarok egy normálisabbat és épp ezt nézegettem én is magamnak. Hogy miért? Hát azért mert ilyen árkategóriában nemhiszem hogy kapok nagyobb tudású deszkát!!!
GIGABYTE GA-7VT600 : bruttó-22125Ft (e-connect).
amúgy szvsz a Leadtek lapjai sem lehetnek rosszak, csak kár hogy ilyen márkájú nForce 1-es lapot 23eFt-ért adnak.

(#13) Keitaro válasza kalcika (#10) üzenetére


Keitaro
addikt

KT333 :t
Egy szavazat a Gigabyte KT600as lapjára. NF2ből Epox 8RDA+

(#14) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

NF2 ből a csúcs a 7NNXP azt hiszem ehhez kétség sem férhet ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#15) LordX válasza Keitaro (#13) üzenetére


LordX
veterán

Azt úgy hívják, hogy KT333CE :t

(#16) LordX válasza GigabyteFan (#14) üzenetére


LordX
veterán

Khm, a kértésgeim:

1. nForce2 IGP!!!! Integrált Gf4MX... kell a ráknak...
2. Realtek ALC650-es hangkódek! Rosszabbat keresni sem tudtak volna.. (minimum egy ALC655, vagy - bár ezt még egy alaplapon sem láttam - Via Vinyl Audio kódek) (tessék az APU-t nem összetéveszteni a hangkódekkel!) Mellesleg minden GB alaplapon ez a chip van, ennél jobbat érdemelnének azok a lapok...
3. Intel+Realtek MAC! Tesztek szerint az nForce2 integrált nVidia és 3COM MAC-jei után jönnek az Intel MAC-ek, a Realtek valahol a végén kullog. Itt procihasználtság a lényeg: 2% (nV) vs 30% (Realtek). Bár az Intel gigabitese még jó pont is lehet...
4. És a legütősebb: Nem tud 400-as FSB-t/memóriát. (hivatalosan)

(#17) Flashcash válasza LordX (#16) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Gigabyte 7NNXP - Pár helyen azért pontosítalak.

1. nem tartalmaz integrált grafikát
2. Realtek ALC 650 - Digitális kimeneten keresztül érdemes használni az alaplapi hangkártyákat, egyébként elég silány zajos a kimenetük.
3. Realtek int. hálókártya: én használtam ilyet 100Mbit/s hálózatban közel maximális sebesség mellett messze nem volt 30% a prociterhelés de fele annyi sem (ennyit a tesztek szerintről :) )
4. természetesen hivatalosan támogatja a 400-as FSB-t és Memóriasebességet
''official 400MHz FSB support.....''

Itt olvashatsz tesztet a lapról:
[L]http://www.anandtech.com/mb/showdoc.html?i=1836[/L]

(#18) kalcika válasza GigabyteFan (#14) üzenetére


kalcika
tag

Hát ezzel vitatkoznék. Egyrészt tesztek alapján ez nem igaz. Másrészt az ára húzós. A király az ASUS A7N8X-Deluxe világszerte. :t

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#19) MiniJoker


MiniJoker
csendes tag

Hi!
A Gigabyte vs. Asus vita kezd kényessé válni:)A király az alaplapok között az biztos hogy a Soyo.Az egyetlen negativ tulajdonsága az ára,de a fenti két márkától sokkal többet ér.Aki vesz egy Soyo-t az csak Soyo-ra cseréli le!Ha mindenképpen Giga és Asus között kell választani...akkor már inkább Asus.Bár nekem se nagyon szimpatikus az Nforce(egyébként elég furcsa,hogy a Soyo nem épit Nforce-ot)...

Anyag,Erő,Energia...

(#20) Szeni válasza MiniJoker (#19) üzenetére


Szeni
aktív tag

...A király az alaplapok között az biztos hogy a Soyo....

Nem kívánok újabb vitát indítani e téren, de ezt a kijelentésedet mire alapozod? Már többször ki lett tárgyalva, hogy ilyesmit kijelenteni felelőtlenség. (Egyébként szimpatikus nekem is a Soyo.)

(#21) kalcika válasza MiniJoker (#19) üzenetére


kalcika
tag

Azért nem szimpatikus az nForce mert a Soyo nem épít olyat? :C
Anyád büszke lehet rád! Az nForce2-t nagyon sok helyen a legjobb platformnak tartják a mai napig AMD alá...

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#22) MiniJoker


MiniJoker
csendes tag

Arra alapozom hogy míg Asusból és Gigabyte-ból láttam már tönkremenni alaplapot, Soyo-ból alig, vagy egyáltalán nem.A Soyo soha nem adja ki hamar sietve az alaplapjait mint Asus,addig teszteli, addig vizsgálja, hogy már csak a végső tökéletes verziót adja ki,amit ha egyszer megveszel szinte kizárt hogy gondod legyen vele!Akár P4,akár AMD!Az utóbbi időben 6-8 típusú Soyo-t adtunk el,mindegyik típusból jó néhányat:még a Sis chipes is jobban muzsikált mint bármelyik más hasonló Sis-es alaplap.Amiket régen eladtunk P1-es Soyo-k még most is mennek,alig hoznak vissza néhányat.Nem hiszem hogy lenne még egy olyan gyártó aki ennyi gondot fordít a minőségre!Mivel újonc vagyok nem tudtam hogy nem írogatjuk hogy ez+az király.Ok, rendben.De még poénból se találja ki senki hogy az Asus az!:)
UI:A weblapokon olvasott tesztekről annyit,pl a Tomshardware-en is írják hogy ők postázva kapják a cuccot az Asus-tól.Nehogy valaki azt gondolja,hogy az az alaplap ugyanaz amit majd ő levesz a boltban a polcról!Érdekes módon én raktam össze 100 % ugyanolyan gépet mint amivel teszteltek,de ugyanolyan pontot még sose!

Anyag,Erő,Energia...

(#23) MiniJoker


MiniJoker
csendes tag

Anyámat ne vedd a szádra...

Anyag,Erő,Energia...

(#24) kalcika válasza MiniJoker (#23) üzenetére


kalcika
tag

Nem anyádat szidtam, olvasd el figyelmesen...

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#25) kalcika válasza MiniJoker (#22) üzenetére


kalcika
tag

Gondolod, hogy ASUSék elküldenek egy halál profi lapot tesztre, aztán gyorsan tönkrevágják a koncepciót és úgy kezdik el sorozatgyártani? :) Amúgy az ASUS elég időben adja ki a lapjait, megifzethető áron és ezer fajtát, és azért én nem látom ilyen rossznak a helyzetet garancia terén. Apropó! Melyikből adtok el többet? ASUS vagy Soyo?

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#26) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Birom azért az olyan hozzászólásokat, hogy X márkából már egy csomó rosszat láttam Y-ból még egyet sem. És közben nem veszi az illető figyelembe, hogy X-ből ezret adtak el, Y-ból meg 10-et.
Nem kimondottan ASUS vs Soyo-ra mondom ezt. Nagyon sok hasonlóval találkoztam már különböző összehasonlítások kapcsán.

Nekem pl az hogy nem láttam még hibás Soyo alaplapot abszolúte semmit nem mond, mert jót sem láttam még belőle. :))

Aki hülye, haljon meg!

(#27) LordX válasza Flashcash (#17) üzenetére


LordX
veterán

Bocsi, elnéztem a honlapon, a 7NNXPV-t fikáztam :)

A Realtek kártyára adtál valaha full duplex 100 megabitet? Kötve hiszem, hogy a két gép crosslink kábellel volt összekötve és mindkettőben SCSI RAID tömbök voltak, hogy fent lehessen tartani valahogy az adatátvitelt...

Még megkeresem azt a tesztet...

(#28) MiniJoker


MiniJoker
csendes tag

Hogy akarjam magának kifejezni...
1.Nekem nincs Asus-om,se Soyo-m,se Gigabyte-om,ezért úgy érzem elég objektív vagyok.Ezeket az alaplapokat én csak vizsgálom és szerelem,a saját dolgomról nem írok.
2.Mennyi Asus-t adunk el?Egyet se.NEM forgalmazunk.Csak forgalmaztunk.Mindenki Asus-t akart venni tőlünk is,de sok volt a hibás.Igen jól írtam sok volt a hibás!Mi rengeteg hibás Asus alaplapot kaptunk.Ez van,kész.Pl:Vettünk 5 alaplapot,egy eleve nem indult,kettőt pedig néhány hónap múlva cseréltünk is ki.De lehet hogy rossz szériát fogtunk ki stb...nem tudom!Nekünk nem jött be.Átváltottunk Soltek-re,illetve ha valakinek volt pénze Soyo-ra.Azt kell hogy mondjam 100%-ig megfeleltek.Soha semmilyen gond.Lehet másnak tökéletesen megy az Asus és a Soltektől ment el a kedve egy életre.Ok,de tessék már rendesen válaszolni!
3.X márka Y márka.Ha nem ismerek valamit,meghallgatom mások véleményét.Az ÉN szubjektív véleményem az:a Soyo, az alaplapok Rolls-Royce-a!Nagyon bevált a Soltek,Epox is.Mindenki maga dönt!:)

Anyag,Erő,Energia...

(#29) MiniJoker


MiniJoker
csendes tag

Még annyit:
a Tomshardware-en egy tesztre a Soyo is biztos hogy egy olyan alaplapot küld ami minden szempontból tökéletes,talán még úgy is gyártják azt a néhány tesztpéldányt,hogy jobban tuningolható,illetve maximálisat adja minden tesztben,az átlagpéldányok nem teljesítenek így.

Anyag,Erő,Energia...

(#30) Mik^ válasza GigabyteFan (#6) üzenetére


Mik^
tag

Mi az Alien weboldala?

Kossz

Mik

(#31) L3zl13 válasza Mik^ (#30) üzenetére


L3zl13
nagyúr

[L]http://www.aliencomputers.hu[/L]

Aki hülye, haljon meg!

(#32) modder


modder
aktív tag

szerintem tök mindegy milyen lapot vezel. azt vedd amelyik tetszik.
sokak szerint KT600 ugyanolyan jó vagy talán még veri is az Nforce 2.

mindkét alaplap minőségi (relative) árú 2-3 esetleg 4 évig fogod még használni?
az alatt az idő alatt úgy sem megy tönkre.
itt inkább nézd meg melyik ficsőröket szeretnéd a lap-ba.
itt inkább a KT400 vs. NForce 2 vita van.

és ezt én is szeretném megtudni hogy melyik a stabilabb, jobb

(#33) modder


modder
aktív tag

boccs elírtam KT600

(#34) kalcika válasza MiniJoker (#28) üzenetére


kalcika
tag

Na, az utolsó hozzászólásom ebben a témában feléd. Azért ez inkább hülyeség, leállni az ASUS forgalmazásával kereskedőként. Asszem a kereslet elég nagy rá ahhoz, hogy ezt a lépést ezerszer meggondolja valaki.
Amúgy meg egy lap tartósságát nagyban befplyásolja az, hogy hogyan bánnak vele. Agyonhúzott lap hamarabb eldurran. Amúgy a rossz széria dolog is lehetséges. Nem tudom, mennyi ideig próbálkoztatok ASUS-szal, de úgy gondolom, hogy mások és saját tapasztalataim alapján az általad festett kép nem az ASUSt jellemzi. :(

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#35) Flashcash válasza LordX (#27) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

100Mbit az 12,5Mbyte/sec.

''a két gép crosslink kábellel volt összekötve és mindkettőben SCSI RAID tömbök voltak, hogy fent lehessen tartani valahogy az adatátvitelt...''

Ha valamilyen alkalmazáshoz ilyen gépigény társulna akkor már meg is adtad a választ, aki ilyen cuccokkal rendelkezik ne vegyen realtek hálókártyát. :) Bár nem hiszem hogy nagyságrendi eltérés lenne procihasználatban az intel vagy az nv javára.

(#36) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

LordX egy kicsit lehetnél figyelmesebb!!! látom nincs sok közöd az alaplapi chipkészletekhez ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.