Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) lrobertoc válasza tlac (#4800) üzenetére


lrobertoc
tag

A tápom Zalman ZM-500HP!

(#4802) tlac válasza lrobertoc (#4801) üzenetére


tlac
nagyúr

másikkal meg tudod nézni?
(lehet vmi kompatibilitási probléma)

[Szerkesztve]

(#4803) tdd587


tdd587
őstag

Sziasztok,

Vettem egy DS4-es lapkát egy Q6600-al, minden megy is szépen, csak az XP szivat halálra. Bármit kezdek el telepíteni az alaplaphoz megáll a telepítő, az event viewer-t meg ilyenekkel szórja tele:

Timeout (30000 milliseconds) waiting for a transaction response from the helpsvc service.
Event ID: 7011

mindenféle service-ekre hivatkozva.

Mi a franc ez, miért nem tudom telepíteni simán ezeket a vackokat??? Ha nagyon sokat várok (>10perc) akkor egyszer csak továbbmegy kicsit a telepítő, így van most netem is. Mit szúrtam el? Vadi új XP SP2, a VGA-t telepítettem elsőnek.

Lehet ennek köze valami BIOS beállításhoz vagy mi lehet ez? Semmi tuning, a Memtest86 órákig ment tegnap éjjel gond nélkül mert nem volt már kedvem win-hez.

Most viszont kezd elegem lenni, hogy a csilli-villi új cuccot nem tudom használni...

Köszi,

tdd587

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#4804) pentium4


pentium4
senior tag

hali!

kérdésem lenne hozzátok:
most állok lapka vásár előtt és 2 lap között kéne dönteni:
Asus P5k DLX vagy Gigabite GA-P35-DQ6
gépbe még lesz 4-5 vinyó, ebből 2 raidbe, q6600 proci, 4gb geil ultra kit pc8500 1066mhz ram, 8800gts 320m vga!
köszi!

P4

(#4805) Gorneck válasza tdd587 (#4803) üzenetére


Gorneck
titán

Konfig?

pentium4: Te döntésed. Bár nem értem miért nem elég egy DS4?!

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#4806) Gorneck válasza lrobertoc (#4799) üzenetére


Gorneck
titán

Van egy olyan gondja baja fícsöre a 965 és P35 lapkészleteknek, hogy áramtalanított állapotba 1. reseteli a bios beállításokat lap, 2. Megtartja és elindul amit be van állítva.

tlac is mondta, hogy érdemes másik táppal kipróbálni. Nem lenne rossz vmi guru elmondaná, hogy kikapcsolt állapotba a tápok hogy is viselkednek...

Gorneck#1239

(#4807) montressor válasza tdd587 (#4803) üzenetére


montressor
aktív tag

Szio!

Innen tudsz mazsolazni:

[link]


[link]

[Szerkesztve]

(#4808) montressor válasza Gorneck (#4806) üzenetére


montressor
aktív tag

ezek szerint mindegyik gyartonal van/lehet ilyen hiba?

(#4809) Gorneck válasza montressor (#4808) üzenetére


Gorneck
titán

Igen.
Bios állítgatás után, majdnem minden esetben van dupla start. Áramtalanítás esetén szintén majdnem minden esetben van.
Nem hiába van az, ha nem indulna a lap érdemes tápot kikapcsolni és utána ismét próbálkozni.

Ami Kriza és lrobertoc kollégának lehet/van az táphiba, de részben chipset is, mert más chipsettel nem játsza ezt a tápja.

Gorneck#1239

(#4810) montressor válasza Gorneck (#4809) üzenetére


montressor
aktív tag

no ez azert eleg gaz! Hamarosan uj gepet szeretnek, de igy....
Bios frissites sem oldja meg?

(#4811) janos666 válasza montressor (#4810) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem úgy tűnik hogy szándékosan viselkedik így a lap.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#4812) Gorneck válasza montressor (#4810) üzenetére


Gorneck
titán

Teljesen új konfigot veszel? Te rakod össze vagy a boltba? Mindent egy helyen veszel?

Nem. Abit lapoknál pl van lap, ahol még a táp is mind1...

Ha minden jól megy akkor köv héten nekem is jön egy másik táp...szal kíváncsi vagyok Én is nyugi...

Gorneck#1239

(#4813) spy19


spy19
tag

Help
Egy szokásos hülye kérdésem lenne!!!
2db 250gb-os sata2-es vinyóm van és az egyiken egy xp van a másokon perceken belül amint meg kaptam a választ vista lesz!!! hol tudom a biosba beállitani,hogy indulást követöen melyik rendszert indítsa???? ez a hard boot prioriti lenne???? vagy mi????? :R :R :R

(#4814) montressor válasza Gorneck (#4812) üzenetére


montressor
aktív tag

csak a 'szokasos': lap, memo, proc
de meg kicsit odebb van, csak mar spanolom magam, es informalodom :)
bar ez a reboot/ no boot dolog kicsit ijeszto, de giga siteon azt mondja a faq, h bios frissites...
hat nem tudom
meg kivarok kicsit, olvasgatom, ki mit irkal, aztan meglatjuk

(#4815) barnam_ válasza spy19 (#4813) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hard disk boot priority - ezt állítsd át a másik vinyóra.
2 féleképpen is feltelepítheted:
- felrakod a 2. vinyóra a vistát, úgy hogy benn van a másik vinyó is - így az első vinyóra fogja rakni a boot menüjét. Induláskor választhatsz hogy melyik opr. induljon - de így csak akkor fog menni a vista, ha a másik vinyó is benn van

- a másik meg az, hogy egyszerűen kiveszed az xp-s vinyót, és a másikat hagyod benn a gépben. Miután feltelepítetted tedd be a xp-s vinyót és álltsd át a hard disk boot pri.-t.
Így az xp-s vinyótól függetlenül fog menni a Vista.

(#4816) Gorneck válasza montressor (#4814) üzenetére


Gorneck
titán

:)

Gorneck#1239

(#4817) spy19 válasza barnam_ (#4815) üzenetére


spy19
tag

köszi szépen a gyors választ!!!! thx :R :R :R :R
Akkor ha jól értem ha az xp-re teszem a vistát akkor az xp lesz az alapértelmezett,de a vista létre hoz egy boot menüt ahol választhatók a két op rendszer közt csak arra kell figyelni,hogy a xp-s vinyó ne legyen ki véve!!!!
És akkor mi a helyzet ha az xp-t ujra kell raknom????

(#4818) Gorneck válasza spy19 (#4817) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor valszeg így jártál...

Gorneck#1239

(#4819) zed1983 válasza Gorneck (#4812) üzenetére


zed1983
őstag

Szia gondolom megosztom veled ezt az infot, de nekem nem csinál ilyeneket amit írtál .... bios álítgatás után nem indul kétszer stb. nekem ASUS Atlas 450-es tápom van és elég jól megférnek a lapommal még soha nem volt újraindulás, vagy bekapcsolásnál 2x indulás....

Szal. ha tápot ajánlhatok akkor én ebben nem csalódtam!!!!

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#4820) barnam_ válasza spy19 (#4817) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem fogalmaztam elég pontosan, bocsi :)
Szóval ha 2 vinyó van a gépben, 1.-n az Xp, a 2.-ikra telepíted a vistát, akkor az 1.vinyó MBR-jébe írja be a saját boot adatait -> ha kiveszed az 1-es vinyót, nem fog menni a vista (persze meglehetne csinálni, de erre most nem térnék ki)
Az a legegyszerűbb, ha külön vinyókon vannak az oprendszerek, és mikor telepíted, csak 1 vinyó legyen benn, mert így csinálhatsz bármit a másik vinyóval, attól még menni fog az oprendszer. Xp újrarakás is egyszerű ebben az esetben: vista-s vinyó ki, csak az xp-s legyen benn, és a szokott módon feltelepíted az opr.-t.

(#4821) spy19 válasza barnam_ (#4820) üzenetére


spy19
tag

köszi szépen!!! :R :R :R :R :R :R

(#4822) Gorneck válasza zed1983 (#4819) üzenetére


Gorneck
titán

Nem is minden esetben csinálja...ha nem tuning részen matatsz nem is fogja magát. Ha áramtalanítod se mindig...de ez amit írtam általános...szal van/létezik el kell fogadni...

Gorneck#1239

(#4823) zed1983 válasza Gorneck (#4822) üzenetére


zed1983
őstag

Nekem volt 965-ös DS4-em és mellé core2duo e6400-es Kingmax rammal(lehet ez volt a ludas..) és egy 450-es Chieftech táp és bizony ez a jelenség (amit írtál) elég sürűn előfordult.... mondhatni, már idegesítő volt...ellenben a mostani konfigom...mintha összeillene..csak ennyit akartam

szia

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#4824) Vandit.


Vandit.
addikt

1000-es ram jó lesz a 6300 alá?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4825) barnam_ válasza Vandit. (#4824) üzenetére


barnam_
nagyúr

500-as FSB-ig biztosan :)

(#4826) Gorneck válasza Vandit. (#4824) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem igen.

De milyen ramról is van szó?

Gorneck#1239

(#4827) lrobertoc válasza Gorneck (#4806) üzenetére


lrobertoc
tag

Ez a fícsör elég idegesítő, mert az ember azért ''küzd'', hogy gyors és stabil gépet építsen, a boot időt lerövidítse, aztán 5-10 percig kell szenvedni, mire életet lehel a gépébe. Ezen a fícsörön a lapgyártók kicsit elgondolkodhatnának.
Hm. táp kompatibilitás! Beszarok, lassan már az egereket és billentyűzeteket is a laphoz kell válogatnom.
Megpróbálok másik tápot szerválni, de pont most vettem kb 1,5 hónapja a zalmit még az amd-s rendszeremhez, ahol hibátlanul működött.
Aztán a kérdés, hogy találok megfelelő tápot hozzá, mert azokat nem nagyon tudom tesztelgetni és nincs kedvem 30 ezreket tápokra kiszórni, mire megtalálom a ''kompatibiliset''!

Úgy látom kezdem bánni, hogy minegy 7 éves abit barátság után gigára váltottam :F :W

(#4828) Vandit. válasza Gorneck (#4826) üzenetére


Vandit.
addikt

Pontosan róla[link] :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4829) Gorneck válasza lrobertoc (#4827) üzenetére


Gorneck
titán

Ne bánd...abit is ezt csinálja... ;) De ott mind1 milyen táp van a laphoz...

Gorneck#1239

(#4830) Gorneck válasza Vandit. (#4828) üzenetére


Gorneck
titán

Mé nem 1066+? Az tuti GMH.

Gorneck#1239

(#4831) zed1983 válasza lrobertoc (#4827) üzenetére


zed1983
őstag

Probáld az Asus Atlas táp-ját nekem bejött...vagyis a gépem atomstabil

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#4832) Gorneck


Gorneck
titán

Új cpuz...[link]

Gorneck#1239

(#4833) Vandit. válasza Gorneck (#4830) üzenetére


Vandit.
addikt

Mi az a GMH? :B Amúgy,azért mert ez 20 k az meg 31. ;)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4834) barnam_ válasza Vandit. (#4833) üzenetére


barnam_
nagyúr

Micron D9GMH. Az egyik legjobban tuningolható memória chip fajta.
A 10k különbség valószínüleg azért van, mert az 1066-os GMH-s, az 1000-es meg nem.

(#4835) Vandit. válasza barnam_ (#4834) üzenetére


Vandit.
addikt

Aham.Ezt tudtam,de 31-et nem adok érte. :( ez is vinni fog 1100-et szerintem az meg elég ennyiért.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4836) tdd587


tdd587
őstag

Köszi a linkeket, ezeket találtam én is, természetesen csak a hibakód volt azonos, a szívások mindenkinél másból fakadtak...

Nem tudom már mit szöszöltem vele, de egyszer csak elindult a dolog és megszűnt ez a telepítési mizéria.

Amit akartam még kérdezni: a BIOS-ban van 3 olyan funkció, ami visszaveszi a CPU órajelét/szorzóját, ha nincs rá szükség/túlmelegszik. Ez mit jelent pontosan, érdemes ezt bekapcsolva hagyni? Tuninggal nem próbálkoztam még, de ha mégis szükség lenne rá, akkor a manual értékekre is érvényes a szükség esetén bekövetkező korlátozás?

Egyelőre nagyon tetszik, hogy annyi hangja van a rendszernek, mint egy laptopnak (ki mondta, hogy a gyári hűtők vackok...?), szóval lehet, hogy csak az automatikus tuning opciót kapcsolom majd be, az csak akkor fűt, amikor kell. Ezt próbálta már valaki? Manual beállításokra is működik? Pl. később (3 hónap múlva), amikor már kajajegyre adják az ilyen elavult gépeket, felhúznám 3GHz-re és bekapcsolnám az auto tuning opciót, hogy lépést tartsak a 3Dmark következő epizódjával...

Aztán az is lehet, hogy folyamatosan 6x szorzóval használom a gépet csak win alatt már nem tudok róla és azért ennyire halk...

Üdv,

tdd587

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#4837) lrobertoc válasza Gorneck (#4829) üzenetére


lrobertoc
tag

Úgy hallottam az IP35 Pro az nem rendelkezik ilyen fícsörrel.......... :))

(#4838) lrobertoc válasza zed1983 (#4831) üzenetére


lrobertoc
tag

A stabilitással (ha már beindul a cucc) nincs baj, azért olyan szar nem lehet a zalmi tápja, a prohardveres cikk szerint FSP belső van benne. Mellesleg az egyik fórumtársnak a seasonic tápjával is ez a szitu. Majd veszek hozzá CODEGEN-t hátha azt komálja a giga

(#4839) Kriza válasza lrobertoc (#4838) üzenetére


Kriza
őstag

Na végre Barátom! Nem csak az én tehenem döglött meg! ;]
Nekem dettó ugyanezt csinálja a P35-S3 egy Seasonic S12-II 430W-al.

Gyere át a ''Valami baja van a tápomnak...?'' topicba és olvass vissza pár tíz HSZ-t.
Úgy látszik Zalmant sem veszek, meg így akkor új beles FSP-t sem. Lehet megkíméltél még egy jópár nap idegrángástól, mert én is nézegettem ezt a tápot. :R :R :R

Lehet, hogy nem is a tápomat kellene eladnom, hanem az alaplapot. :F

Hogy a kérdésedre érdemben is válaszoljak: ez semiképpen nem normális dolog. Ez a ki-be kapcsolgatós dolog kinyírja hamar a vinyókat, szóval nem OK. Csaba_20_, aki nagyon ért a tápokhoz azt írta, hogy vagy a Giga vagy a Seasonic nem tartotta be a szabványokat azért lehet. (ezek szerint a Giga a ludas).

Érdekes kérdés, hogy egy újabb (jelenleg még nem létező) BIOS megoldja-e majd a problémát, vagy eladhatom a Seasonicomat.

Azért értékelném, ha a problémád leírnád a ''Valami baja van a tápomnak...?'' topicban is, had lássa mindenki, nem én vagyok balek. hanem ez egy valós probléma.

ui.: Codegent ne vegyél, mert az hazavághatja az egész gépet. Akkor vegyél csífteket, azzal nekem nem volt gondom.

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#4840) Gorneck válasza lrobertoc (#4837) üzenetére


Gorneck
titán

Rosszul...áramtalanítás és bios állítgatás után az is csinálja (ismerősé legalábbis csinálja)...ami nálad van azt tápcsere valszeg meg fogja oldani...

Gorneck#1239

(#4841) Kriza válasza lrobertoc (#4838) üzenetére


Kriza
őstag

Nézz be ide: [link]
Már linkeltem a topicban a problémád, mint mondtam, nekem is hasonló, ezért szívügyem. ;)

Gorneck23: csinálhatnál egy tápkompatibilitási listát az oldaladon a P35-ös Giga deszkákhoz. Az S12-II Seasonic és az említett Zalman inkompatibilis - legalább is bizonyos lapoknál. ;]

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#4842) Gorneck válasza Kriza (#4839) üzenetére


Gorneck
titán

Az melyik FSP amiről beszélsz?

Aszhem lehet regelek a német fórumra és érdeklődöm!

Milyen rev-es lapod van?

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#4843) Kriza válasza Gorneck (#4842) üzenetére


Kriza
őstag

Az említett Zalman tápban FSP elektronika van, ugyanaz, ami az Epsilonokban (csak nagyon kis eltérések vannak a kettő között), És hasonló van az FSP Green sorozatában és BLueStormII-ben is.

Nagyon megköszönnék egy konstruktív megoldást, ami megoldja a problémám és nem kell eladni a tápom. :R

Rev 1.0 az S3-am, F5e BIOSsal és E4400 proccal. Többi az adatlapomon, ha érdekel.

BSII nagyon elterjedt itt az utóbbi időkben, ha azzal is gond lenne, akkor biztos többen jelentkeztek volna már. Viszont az 500-as hőcsöves Zalman meg az S12-II igencsak ritka táp egyenlőre, leginkább mert marha drága.

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#4844) Gorneck válasza Kriza (#4843) üzenetére


Gorneck
titán

Pedig BS II jön a köv héten...reményeim szerint.

Gorneck#1239

(#4845) bim


bim
veterán

nekem enermax 495-ös tápom van és volt már alatta pár konfig.soha nem volt bajom vele. :F

(#4846) Gorneck válasza bim (#4845) üzenetére


Gorneck
titán

Az igazság az, hogy Én sem...pedig végig olvastam a teljes német topikot és az xs-t is...senki nem panaszkodott...

Gorneck#1239

(#4847) barnam_ válasza Vandit. (#4835) üzenetére


barnam_
nagyúr

Annyit biztos menni fog, mert az én 1066-os Kingmax-om megy 1166 körül.
Bár én nem cserélném a ramomat ami megy 1000-et egy olyanra ami 1100-at megy.

(#4848) bim


bim
veterán

a DS3P-n van DTS? :F

(#4849) Gorneck válasza bim (#4848) üzenetére


Gorneck
titán

Nem nagyon írják...

Mod: Vhol meg igen... :D

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#4850) Sdi válasza bim (#4848) üzenetére


Sdi
addikt

A DS4-nél azt írják, hogy ''ALC889A with DTS Connect Enables a Superior Audio Experience'' és ugyan ez van a DS3P-n is.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.