Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) x.geo


x.geo
tag

Gigabyte bios frissités=== nagy szivás!
azért nyitom a topikot, hogy más ne essen ebbe a hibába...
Alaplap 8I945G, nagyon jó, kidolgozott, elnyerte a tetszésemet, de a héten a másodikat visszük vissza a nagykerbe...
hát szeretnénk biost frissiteni (amúgy nehogy lámának nézzetek kb 120-150 biost frissitettem már minimum)
nézem a netet, letöltöttem a legfrissebb biost (F4, F5-ös)
cd-n van egy szuper!!! windows bios-égetö progi :DDD háát ez a gond elöször simán dos-ból frissitünk, az ok, aztán lustaságból használjuk ezt a progit. elsö alaplap win-alól----> se kép se hang. idegeink készen.
másnap, gondolom bizti nem esek még egyszer hát ha a gyártó adta azt a progit akkor müködnie kell, az eredményt inkább nem részletezem :O :O :O gondolom a gigabyte gyárban dolgozó emberek nagy részének az anyukája csuklórohamot kapott.
a progi neve @bios

(#2) Motion_Blur válasza x.geo (#1) üzenetére


Motion_Blur
félisten

A programmal biztos nincs baj, én tegnap frissítettem vele BIOS-t :) (F18-at)

Lap miatt meg részvétem.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3) x.geo válasza Motion_Blur (#2) üzenetére


x.geo
tag

de ez már a 2.

(#4) #65675776 válasza x.geo (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

Próbáld meg a sima Award WinFlash-sel. Nekem még soha sem rontott. A csili-vili felület nem egyenlő a szuper programmal.

(#5) x.geo válasza #65675776 (#4) üzenetére


x.geo
tag

de már ba**hatom... :O

(#6) x.geo


x.geo
tag

megvan az ötlet... elmegyek a kedvenc szervizembe, és kiforrasztatom a bios chipet, helyére berakatok egy bios foglalatot, van még a rossz lapon kivül 2 jó ;] garvesztésröl meg ennyit:
garanciánál meg úgysem nézik, hogy a bios chip direktben van beforrasztva, vagy foglalatban van ;]
Az illetö szervizesek meg vér profik

(#7)



csendes tag

én is igy jártam egy lappal, de az nem giga volt, ahoz is adtak valami hasonló progit :(

szeretnek a gyerekek :-))) börtönbe már nem megyek!__________by M. Jakson

(#8) Bubu79


Bubu79
addikt

Annak idején a Gigabyte-omban Dual BIOS volt ( GA7VTXE+ ); ez automatikusan helyre rakta a BIOS-t Backup-ból, ha valami nem stimmelt... Ha pedig minden OK volt, akkor a Backup-ot is átírta az újra.
Az újabbaknál a Gigabyte kispórolta ezt a lehetőséget :F

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#9) Trak válasza Bubu79 (#8) üzenetére


Trak
addikt

A magasabb kategóriás lapokon még mindíg megvan.


A problémához:
Már jópárszor frissítettem ezzel a progival BIOS-t, de még egyszer sem volt probléma vele...

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#10) Bubu79 válasza Trak (#9) üzenetére


Bubu79
addikt

Szó-mi-szó annak idején ez a lap sem volt a legolcsóbb... Kár, hogy nem rakják rá mindegyikre, mert igazán egyedivé varázsolta a termékpalettájukat ( tudom, tudom mások is csinálják, de akkor is a Gigabyte találta ki...)

x.geo: Ha simán berakod a laphoz kapott telepítő CD-t arról sem csinálja meg?
Clear CMOS-t nem próbáltad? Anélkül művelhet fura dolgokat...

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#11) Rover623


Rover623
félisten

Nem értem néha az embereket...ha ''szakmabeli'' akkor meg pláne...:DDD
Minek szívatni magunkat a lehető legrizikósabb megoldásokkal...
BIOS frissítés: BIOS-ból (mert ugye a Gigabyte-nál lehet...;)), DOS-ból illik...
Még EPROM égetővel is biztonságosabb mint Winfos alól...
Persze aki szereti az adrenalinnövelő helyzeteket, az csak csinálja...:P

primus inter pares

(#12) x.geo válasza Rover623 (#11) üzenetére


x.geo
tag

ez sajna nem adrenalin növelö helyzet volt, hanem egy nagy sz..ás :(
de én voltam a hülye, szerencsére garos a cucc... :C

(#13) Allien válasza Rover623 (#11) üzenetére


Allien
veterán

Igaz, én csak egy utolsó ''cserkész'' vagyok, alig frissitettem biost, a 100-150-hez képest tuti sehol sem vagyok. De, anno nem is olyan régen, az Abit A7-mben volt, hogy kipróbáltam vagy 3-4 biost pár óra alatt, és mindet win alól raktam fel. Volt, hogy nem sikerült felraknia teljessen, és érdekes módon egy mezei hibaüzenettel leállitotta a frissitést, meg egyébb okosságokat csinált, de egyszer sem tette üzemképtelenné a lapot! lehet, csak mákom volt. De, karácsony elött az új DFI-mben akartam frissiteni, hasonló módszerrel, hát, mondanom sem kell, totálkáros lett a lap. No jó, nem helyrehozhatattlanul, mert kiszedtem a csipet (direkte ki lehet szedni), majd elvittem újra írattni.:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#14) x.geo válasza Allien (#13) üzenetére


x.geo
tag

ha ki lehetne nekem is szedni :R

(#15) x.geo


x.geo
tag

:C :C készen van :C :C

(#16) robyeger válasza Rover623 (#11) üzenetére


robyeger
addikt

Mit csodálkozol az adrenalinnövelő helyzeteken, hiszen ott van az aláírásodban a DOS korszaka már lezárult. :DDD Csak itt a PH!n min. 5db 8I945P-G lapról hallottam, ami így liveupdate BIOS-al végleg befeküdt, mindenkinek részvétem :(( :R

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#17) Rover623 válasza robyeger (#16) üzenetére


Rover623
félisten

NA DE A GIGABYTE LAPOKBAN (IS) A BIOS-BÓL LEHET FRISSÍTENI...:Y
MÉG DOS SEM KELL HOZZÁ...:U

primus inter pares

(#18) robyeger válasza Rover623 (#17) üzenetére


robyeger
addikt

Igen tényleg ott van :R , de én még kevésbé bízok a Floppy lemezekben, mint a Win-ben :B (habár gondolom ott talán rendesen működik a CRC ellenőrzés, mielőtt ténylegesen törölni(írni) kezdené a bios chip tartalmát :U )

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#19) x.geo válasza robyeger (#18) üzenetére


x.geo
tag

én most dos alól frissitettem:) és kafa nagyon :C :C :C ezzel kellett volna kezdenem

(#20) arpi6k válasza x.geo (#19) üzenetére


arpi6k
addikt

Ugyan így jártam mint te. Azzal a @Lóxzarral frissítettema biost. Eredmény se kép se hang. Mit sikerült kezdened a cuccal? Van valami megoldás?

Intel & ATI

(#21) gabo01 válasza arpi6k (#20) üzenetére


gabo01
senior tag

Igen! Vidd vissza gariban! Én is ugyanígy jártam és kicserélték egy újra! :)

(#22) x.geo válasza gabo01 (#21) üzenetére


x.geo
tag

igy van :) vissza kell vinni

(#23) Dragbajnok


Dragbajnok
tag

Nekem is volt ilyen mellé flaselős tapasztalatom totál beparáztam mert se kép se hang nem volt.Aztán beraktam egy S3triot és már volt is kép utána meg újra frissítettem a biost és utána már sikerült neki.Ezután csak visszaraktam a rendes vkarit és ment a gép.

(#24) arpi6k válasza gabo01 (#21) üzenetére


arpi6k
addikt

Megtörtént. Cserélve. :R

Intel & ATI

(#25) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

ma frissítettem reggel a bios-t f 8-ra a ga-s8655fx(l) rev.1.1 lapomon és a biosban a q-flashel csináltam kislemezről.sikerült pedig még sosem csináltam ilyet csak elolvastam az angol nyelvű leírását az alaplapnak. :C

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#26) endruw18


endruw18
csendes tag

Kedves fórum tagok .Lenne nekem egy ebayen rendelt nano usb programozóm ami plcc32 bios chipeket tud programozni ,a gond az hogy nem minden típussal kompatibilis és nekem egy 512 kb-os biost kéne ráírnom az egyikre ,esetleg nincs valakinek egy fejlettebb bios programozója ,én elküldeném a chipet meg a pontos bios file-t és ő némi pénz fejében ráírná.Ha bárki tud segíteni előre is köszönöm.

(#27) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Üdv!

Van egy giga ax370 gaming 5 lapom. Nem látta a windows az egyik ramot. Majd indításnál sípolt akkor még megtudtam biost frissíteni utána meg nem akar bepostolni. Pedig vègig ment a frissítès,ès a flash menüből csináltam.Nincs kép,vagyis egyszer-kétszer beadta az Aorus jelet aztán semmi. Garis a lap 2 napos, vissza lehet vinni így, és cserét kérni?

[ Szerkesztve ]

(#28) Motoros78


Motoros78
csendes tag

Sziasztok! Tudna segíteni valaki z68x ud3h b3 lapom van szeretném uefira frissíteni. Le töltöttem dos usb kulcsra meg is írta ezzel a hibaüzenettel:fixture is not removed or switch is not set to on. Ujrainditás után régi biossal indult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.