Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

Korrekt gépigény, részemről vásárlás lesz! :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) sittes79


sittes79
addikt

Amióta vége a turkey olcsósításnak, azóta ezek kimaradnak :O

(#3) janeszgol


janeszgol
félisten

Na, ilyen korrekt gépigényleírást sem mostanában láttam. Amúgy jól is hangzik. Az Uncharted mellett még két játék érdekel PS-en: a Horinzon, meg a Ghost of Tsushima.
Szóval mindhárom van, illetve lesz PC-re, ennyit a PS-ről.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#4) Televan74 válasza sittes79 (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az a te bajod! De mi az a ,, turkey olcsósításnak ''? Mert én ezt nem értem! :B

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) TESCO-Zsömle válasza Televan74 (#4) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Gondolom valami török VPN-es felének az egyharmadáért fillérkettyintés.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6) PuMbA


PuMbA
titán

Az a jó, hogy mivel konzolos címek, mindegyik gépigénye ugyanaz lesz PC-n :) Horizon Forbidden West gépigénye csontra ugyanez volt, szóval a további játékok esetén sem kell majd találgatni.

[ Szerkesztve ]

(#7) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Hát a medium megvan... :) remélem jól fut, max refund.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#8) Montanaxy


Montanaxy
aktív tag

Ezeket a gépigényeket.... Mi van ha 720 p ben maxon akarom tolni?

(#9) Heroes fan válasza Montanaxy (#8) üzenetére


Heroes fan
őstag

1080p 144 herces monitoron? XDXDXD

(#10) myckey válasza Heroes fan (#9) üzenetére


myckey
veterán

640x480 ban ;]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#11) Heroes fan válasza myckey (#10) üzenetére


Heroes fan
őstag

Jézusom akkor jó pixelvadászatot számold meg tényleg annyiból áll e :D :D :D

(#12) myckey válasza Heroes fan (#11) üzenetére


myckey
veterán

CRT-n :P ;]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#13) kolopele válasza janeszgol (#3) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azért én nem temetném még a PS - t. Nem én vagyok az egyetlen a világon, akinek van PS is meg PC is az otthonában. A PS - re megjelenő játékok pár év múlva jelennek meg csak PC - re (már amelyik megjelenik), és ezt nem akarja mindenki kivárni. Már régen végig játszottam azokat a játékokat amelyek nagyon érdekeltek, most pedig újra átélhetem őket PC - n is (már ha nagyon akarom). A Horizontot már sikerült, a The Last Of Us 2 és a GOW Ragnarök is már a múlté (ez utóbbi ráadásul csak jövőre jön), a Ghost Of Tsushima viszont elég volt egyszer is. Én sokkal jobban díjaznám, ha egyre több régebbi PS2, PS3 játékok felújított verzióit láthatnám PC - n mai ráncfelvarrásban.

(#14) TESCO-Zsömle válasza janeszgol (#3) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Eltekintve attól, hogy 4K-ra a videókártya árából megveszed a következő 3-4 PS-t a kontroll se feltétlenül lesz olyan jó. Ami nem eleve multiplatform, ott a portok zömében PC-re is a PS irányítás jön. Én épp a Horizon-t nyomom, úgyhogy számolj konzolos karakter-mozgással (nincs oldalazás, hátrálás, fordul a karakter), a dinamikus ledge-grab teljes hiányával (csak a kijelölt helyeken kapaszkodik fel, a mellkasig érő kerítés átugorhatatlan akadály), átkonfigurálhatatlan gombokkal, stb...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15) HELLAFLUSH válasza TESCO-Zsömle (#14) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Az ilyen játékokat valóban jobb PC-n is kontrollerrel játszani, sőt azért van más is amit jobb kontrollerel nyomni, számomra ilyen volt a Jedi Fallen Order...egér/billentyűvel egyszerűen nem ment...elő kellett vennem a kontrollert és tádám tudtam normálisan játszani. :DDD

(#16) nubreed


nubreed
veterán

Várós nagyon. BTW, ebben lesz ray tracing?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17) Daelion válasza HELLAFLUSH (#15) üzenetére


Daelion
őstag

Most játszom én is Forbidden West-et PC-n de csakis egér+bill, nekem nincs bajom az irányításával bár én sose tudtam megszeretni a kontrollert. 'amit át akartam bindelni azt engedte a játék, illetve kikapcsoltam a dupla tap dodge-t mert néha legurultam miatta a szakadékba :DDD '
Illetve Jedi Fallen Ordert is bill+egér-el vittem végig komolyabb gondok nélkül. :) 'persze nem atom nehéz fokozaton de azon alapjáraton nem játszom irányítástól függetlenül'

(#18) TESCO-Zsömle válasza Daelion (#17) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Remélem én is, mert azért vágtam bele HZD-ba, mert a FW-et is le akarom tolni. Bár én ennél idegesítőbb dolgok javításában reménykedek.

Nekem eredendően ez egy nyerő zsáner, mert oda-vissza vagyok a Far Cry-ért és minden átskinezett variációjáért, de azért itt az első részben vannak olyan dolgok, amiket egyszerűen nem értek, hogy egy sztori fókuszú játékba hogyan lehetett beletenni. A legidegesítőbb az, hogy párbeszédek alatt Aloy igen komoly hangulatzavarral küzd. Értem ezalatt, hogy olyan párbeszédekbe, amikbe eredendően nincs is beleszólásod, "csak" a történetet mondja is képes mondatról mondatra hullámvasutazni. Eléggé kizökkentő tud lenni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#19) Polllen válasza TESCO-Zsömle (#14) üzenetére


Polllen
nagyúr

"Eltekintve attól, hogy 4K-ra a videókártya árából megveszed a következő 3-4 PS-t"

Az ilyen zöldségekre mi szükség? :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20) TESCO-Zsömle válasza Polllen (#19) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudsz valamit, amit én nem, vagy van valami ami képes stabilan kiköhögni magából 4K120-at upscaming vagy scamgeneration nélkül?? Jelenleg a 4090 az egyetlen, amivel minimális kompromisszummal megvan, de esetenként ott is kell DLSS. Nekem 7900 XTX van, az néha már a 60-ért is kompromisszumos.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21) Polllen válasza TESCO-Zsömle (#20) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mert a ps5 az natív 4k120, semmi "upscaming", igaz? :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22) TESCO-Zsömle válasza Polllen (#21) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Negyedannyiba is kerül. :U

Erről szólt az eredeti felvetés is, amit most szépen darabonként le is írtál ide újra.

Miről is beszélsz tulajdonképpen a kötekedésen túl? :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23) Polllen válasza TESCO-Zsömle (#22) üzenetére


Polllen
nagyúr

Eredeti felvetés még egyszer:
"Eltekintve attól, hogy 4K-ra a videókártya árából megveszed a következő 3-4 PS-t"

4K@30 fps -> 3070/6800 -> ~200k -> PS darabja 50-60k
4K@60 fsp -> 4080/7900 XT -> ~400k > PS darabja 100-133k

És akkor itt még nem csavargattad a beállításokat, hogy magasabb legyen az FPS.

Mivel ezt te is tudod, előkerül a 4k120hz, mert csak. Ne komolytalankodj már, értem én, hogy drága a vga 4K-ra, de nem kell ennyire eltúlozni. A PS5 remek cucc, de ugyanúgy felskáláz, mint ahogy a legtöbb játékos PC-n is meg fogja tenni. Miért ne tenné?

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24) TESCO-Zsömle válasza Polllen (#23) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mert a PC-n való játéknak a 4K120Ultra a lényege*. Ha vissza kell venned a beállításokból, fel kell skáláznod, akkor minek a 4K? Ha meg csak a játék a lényeg, a látvány másodlagos, akkor meg minek a PC? Arra a konzol sokkal effektívebb.

* - Nyilvánvalóan a kompetitív lövölde kivételével, de oda megint eleve nem játszik a 4K, mert az 500FPS-hez az sok.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#25) Heroes fan válasza myckey (#12) üzenetére


Heroes fan
őstag

XDXDXD

(#26) omfgk válasza Heroes fan (#25) üzenetére


omfgk
addikt

Ha működik, nem dobjuk ki. :))

[ Szerkesztve ]

(#27) omfgk válasza TESCO-Zsömle (#24) üzenetére


omfgk
addikt

Ha vissza kell venned a beállításokból, fel kell skáláznod, akkor minek a 4K?

Csak sikerült leírni ezt a baromságot valakinek. :))
Kezdjük ott ,hogy a 4K High beállítás az nem ugyanúgy néz ki mint az 1440p High beállítás. Ezt még sokan nem emésztették meg.
Ezért tévesen azt gondolják ,hogy csak akkor éri meg feljebb menni felbontásban, ha grafikai beállításokat érintetlenül hagyjuk.

A DLSS meg pont 4K-n működik úgy ahogy kell.
Ha már FW, TAA-nál sokkal jobb a DLAA.

---------
És értem én ,hogy valaki konzol fan, csak nem kell túltolni.
Miért nem rögtön a következő 5-6 PS-t veszed meg egy videokártya árából? :))

És igen, van PS5 a házban. Helyén tudom kezelni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.