Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) K.Szabolcs


K.Szabolcs
csendes tag

Hello
Komolyabban szeretnék foglalkozni gépjármű vételével Németországban majd annak behozatalával Magyarországra.
Aki jártas a témában segítsen nekem kérem. Mikre van szükségem ehhez. Mik a teendőim külföldön ha autót vásrolok és minden ami ehhez tartozik.
Köszönöm előlre ha valaki vesz iafáradalmat és segit nekem.
Aki netalán ezzel fogalkozik és tényleg érti a dolgot az irjon privátot felveszem MSN-re
Köszönöm

(#2) K.Szabolcs


K.Szabolcs
csendes tag

közbe találtam ezt
igaz ezt nagyából tudom a külfödlön teendő dolgok érdekenének.
[link]

(#3) K.Szabolcs válasza K.Szabolcs (#2) üzenetére


K.Szabolcs
csendes tag

Totalcaron is olvasgattam.
Jólenne ha lenne aki jártas a dolgba hogy mit hol stb.
Már csak a Német országban teendők érdekelnek.
Kimegyek megveszem az autót szerződés. kész is? nem kel kivonatni az autót ? semmi más ?
iletve ha Magyarora behozom és nem sajáttulajdon akor hogy odlahtó meg hogy amig nem adom el ne én leygek a tulajdonos haenm aki megvezsi az legyen azelső hivatalos?

(#4) doc válasza K.Szabolcs (#3) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem a masodik verziora HIVATALOSAN nincs megoldas, vagyis az adasvetelit az eladonak es vevonek egyidoben, tanuk elott kell alairnia
esetleg vmifele bizomanyosi ertekesitessel talan meg lehetne oldani, de ennek alaposan utana kene nezni...

(#5) K.Szabolcs válasza doc (#4) üzenetére


K.Szabolcs
csendes tag

Hello
Értem.
Azért volt ilyen kérdésem mert a rokonsági körben most vettek egy autót ami Dániából lett behozva és akitől vásárolva lett nem volt annak a nevén nemtudom hogy volt megoldva de nem volt a nevén az illetőnek, igy lényegében nem is kelelt adásvételi szerződés megvételkor. akkor ez nem törvényes ?

[ Szerkesztve ]

(#6) doc válasza K.Szabolcs (#5) üzenetére


doc
nagyúr

adasveteli mindenkepp kell tudtommal, anelkul at sem irjak

az meg torvenytelen, de bevalt gyakorlat, hogy az elado elore alairja az adasvetelit, az ugynok meg alairatja a vevovel - en is igy vettem az enyemet :D

(#7) K.Szabolcs válasza doc (#6) üzenetére


K.Szabolcs
csendes tag

Értem. Akkor nemtudom a rokon hogy csinálta de az biztos hogy az autó amikor vette nem volt senki nevén magyarországon. Esetleg nem ismersz valaki aki tudna nekem segiteni ebben ? aki bennevan ebbe a Németbejárásba meg autók behozatala és árusításában akár itt PH-n is.
ha igen MSN cimet adok privátba.
köszi.

(#8) doc válasza K.Szabolcs (#7) üzenetére


doc
nagyúr

en perpill. is Nemetorszagban vagyok, az idom nagy reszet itt toltom :)
de autovasarlas temaban nem nagyon tudok segiteni
szerintem nezz korul a totalcaron, vagy akar kerdezd meg ott az autojogaszt, ok korrekt es egyertelmu valaszt tudnak adni!

(#9) K.Szabolcs válasza doc (#8) üzenetére


K.Szabolcs
csendes tag

aham értem.
Németoban merrefelé ?
ha estleg valamikor ugy alakulna esetelg szálást 2 főre tudnál biztositani persze csak ha nem nagy kérés és természetesen pénzért. ha estleg olyan helyen laksz amere mennénk.
Illetve gondolom a németet nagyon tudod abban sem árthat nekem asegítség a hivatalos némettetl nemvok tisztába nagyon meg az ottani ügyintézésben.
ha megvalósulhatna a dolog hogy tudnál esetleg segiteni az nagyon jó lenne persze ez csk egy felvetés.

[ Szerkesztve ]

(#10) doc válasza K.Szabolcs (#9) üzenetére


doc
nagyúr

a belga/holland hatar mellett, Aachentol egy pici kopesre :)
a szallassal az a gond, hogy en is szallodaban lakok, igy furan neznenek ram ha bekoltozne meg valaki az egy agyam melle :D
nemetul meg nagyon gyatran beszelek, a munkahelyemen mindenki tud angolul, igy ez a kozos nyelv
sot, pont ma talalkoztam a masodik taxissal aki beszelt angolul, raadasul egesz jol, de amugy nagyon kevesen vannak akik beszelnek mas nyelvet a nemeten kivul
eleinte meg probalkoztam szot erteni, foleg fiatalokkal, azt gondolva hogy ugyis tanulnak angolul, de gyak. senki sem beszelt egy szot sem :(
a szallodaban is egyetlen portas volt, aki tudott angolul, a tobbiek, beleertve a tulajt, abszolut semmit
most vettek fel par uj csajt meg egy sracot, ok azert az alap dolgokat megertik/el tudjak mondani

[ Szerkesztve ]

(#11) K.Szabolcs válasza doc (#10) üzenetére


K.Szabolcs
csendes tag

Az elég szomorú angol jobb lenne.
Esetlegvalami autókereskedős imserős ott arra felé vagy valami ?

(#12) doc válasza K.Szabolcs (#11) üzenetére


doc
nagyúr

ismeros nincs, de autokereskedessel tele a varos :D
ha gondolod, par telefonszamot be tudok gyujteni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.