Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2801) Sipi válasza dr_strange (#2800) üzenetére


Sipi
addikt

Meg lehet, de ez még csak nem is illik semmihez. Pl. honnan tudjam (kikapcsolt géppel a kezemben), hogy milyen titkosítás kell majd, ha bekapcsoltam?
Másik eset a roaming: mászkálok, és csatornát/SSID-t váltok. S ezzel együtt titkosítást is. Ekkor beállítástól függően - automatikusan kell váltania.
A Gentoo netszolgáltatása olyan, hogy ha beállítom, ezt is kezeli, automatikusan vált, csatlakozik, miegymás. Csak éppen ehhez előre kell tudnom, WEP vagy WPA lesz-e az új, hogy megadjam, iwconfig vagy wpa_supplicant kezeli-e. Plusz, a wpa_supplicant csak úgy működik, hogy előre megadod a hálózatok nevét (SSID) a konfigjában, majd ha xxx nevű hálót talál, megnézi, van-e ilyen nevű beállítás. Ha van, az ott leírtakat használva kapcsolódik, ha nincs, semmit sem csinál. Ergo, normális használathoz mindenképpen kell hozzá egy kezelő, ami akár dinamikusan generálja a konfigot.

A Gentoo beépítetten kb. tud mindent, ami kell, egyedül a WPA/WEP váltás nem az igazi. (Bár erről sem igazán ő tehet, hanem az, hogy nincs egy darab program, ami mindkettőt kezeli. S amik vannak, nagyon eltérnek kezelésükben.)

Ja, a példádat bővítsük ki azzal, hogy van wired háló is, és nem kettő, hanem 15 darab wifi-hez csatlakoznék imitt-amott. :)

Mod: mindegy, ma megpróbálom otthon is feltenni a NM-t, és a sabayon overlayben megvan a knetworkmanager is. Jó turkálás lesz, mert, mint a hírből kiderült, az eddig teljes hálókezelést le kell állítani Gentoo alatt, hogy az NM átvehesse az uralmat.

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2802) dr_strange válasza Sipi (#2801) üzenetére


dr_strange
senior tag

Aha... köszönöm, valamelyest oszlott a homály. Ezek szerint itt akkor van egy fehér folt; nem kétlem, hogy hamarosan valaki nekiáll és befoltozza, azaz ír egy alkalmazást, ami ezt Gentoo-konforman lekezeli.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2803) Sipi válasza dr_strange (#2802) üzenetére


Sipi
addikt

Hm...

* You can use NetworkManager instead of baselayout
* to manage your networks but you are advised to use
* baselayout because NetworkManager is beta software
* and don't work fully as expected.
*
* If it's the first time you run NetworkManager please
* restart dbus doing /etc/init.d/dbus restart
*
* To use NetworkManager disable all entries on runlevels
* net.***X and run /etc/init.d/NetworkManager


Emmán komolyan hangzik. A hivatalos ebuild kommentje emerge után.
Mindjárt kiderül, mit csinál a wired interfészemmel. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2804) Sipi válasza Sipi (#2803) üzenetére


Sipi
addikt

Aztavazze, neth.*** szkriptek stop, törölve a futási szintekből. Némileg speckó az itteni gép - a NetworkManager egyből jól kezelte! Az applet is elindult, fut, klassz.
Kíváncsi leszek otthon, hogy ADSL/DHCP/WEP/WPA hogy megy vele automatikusan, még mielőtt a KDE bejönne.
De idáig nagyon tetszik, végre működőképes! Az eddigi nemhivatalos ebuildek elég ramatyul mentek, ez meg most elsőre.

Juhéééé!
Batman, itt a megoldás a dilemmádra! :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2805) Sipi válasza Sipi (#2804) üzenetére


Sipi
addikt

KNetworkManager a sabayon overlay-ből... JEEE!
KDE alatt is szuper ikon. (Sőt, jobb, mint a Gnome-os, többet mutat, tud.)

Egyszerűen klassz. :)
Este teljesebb teszt, itt csak wired van.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2806) Sianis válasza Sipi (#2805) üzenetére


Sianis
addikt

Szar a NetworkManager mi? :DDD :DDD

AMúgy mintha írtam volna, hogy KDE alá KNetworkManager, de szavaim úgy látom süket fülekre találtak. Mindenesetre örülök, hogy megy.

Sianis

(#2807) Sipi válasza Sianis (#2806) üzenetére


Sipi
addikt

Eddig szar volt. :P
Nem, nem talált süket fülekre. De a KNetworkManager csak egy tálcás frontend a NetworkManagerhez. Vagyis az a faramuci helyzet, hogy a KDE tálcaikonjához fel kell tennem a Gnome felét, hogy legyen Gnome tálcakezelő. s utána feltehető a KDE-s is. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2808) Sianis válasza Sipi (#2807) üzenetére


Sianis
addikt

Remélem, hogy a jövőben ez majd orvosolva lesz...ez így tényleg ciki. Viszont a program az nagy király! :P

Sianis

(#2809) Sipi válasza Sianis (#2808) üzenetére


Sipi
addikt

Hm, első tapasztalat: nem teljesen Gentoo-s az initje. Azok a scriptek, amelyek ''depend net'' sort tartalmaznak, nem mennek jól, mert az NM scriptje nem tartalmaz provide sort.
Kézzel beírtam, hogy provide network (net nem jó, mert azt a net.* scriptek állítják elő), és az ntpd, ntp-client scriptekben átírtam a depend net-et depend networkre.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2810) dr_strange válasza Sipi (#2809) üzenetére


dr_strange
senior tag

ha már ilyen szépen átírtad, miért nem küldesz be egy bugreportot a bugzillába a megoldással... (meg esetleg Magentán is postolhatnád a megoldást meg a javított scriptet)

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2811) Sipi válasza dr_strange (#2810) üzenetére


Sipi
addikt

Azért, mert nem szépen írtam át... Nem tudom, a fejlesztők hogyan akarják megoldani. A ''helyes'' az lenne, hogy NM használata esetén törlöd az összes net.* szkriptet (a net.lo kivételével). De ez egy piszok bonyolult szkript, belenéztem, a dependency-keresés akkora kódrészlet, mint egy kis OpenOffice. :)
Az NM-et majdan ilyenre kellene megírniuk, de ehhez kevés vagyok. Ez csak egy áthidaló megoldás egy totál béta programhoz.

Ha törlöd a net.* linkeket, valószínűleg meg lehet adni a ''provide net''-et is, ami a helyes lenne. Én most csak két szkriptet (az ntp*-okat) írtam át depend networkre. Ezen kívül fene tudja, hány initszkript dependel a nettől. Emiatt az a jobb megoldás, ha az NM is ''provide net'', hogy ne dőljön össze egyetlen másik szkript sem. De itt bejön, hogy az NM ugyan provide net, de ez totál automata, és nem lehet tudni, milyen fajta kapcsolatot fog kiépíteni, vagy épít-e egyáltalán. (Mert elviekben kezeli a wired, wireless, ppp kapcsolatokat, és automatikusan kapcsolódik valahova.)

Ezt a ''javítást'' nem merném kitenni semmi hivatalos helyre, mert így más szkripteket ronthat el.

Kérdés: a leírás szerint az NM kezeli a ppp kapcsolatokat is. Na jó, de HOGYAN? Az égvilágon SEMMI konfigurálási lehetőséget nem találtam benne. Nincs semmi a /etc-ben. Nincs ilyen az appletben. De ppp-t nem lehet automatikusan kezelni...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2812) Sipi válasza Sipi (#2811) üzenetére


Sipi
addikt

Ja, és nekem az nm-applet egyáltalán nem mutat olyan infókat, lapokat, oldalakat, amelyek a honlapon található fotókon látszanak... Sehol sem tudok pl. wireless hálózatokat felsoroltatni. (Igaz, valami miatt az USB-s wlan-adaptert is zsinórosnak látja...)

Otthon próbáltam, nem tudott kapcsolódni a wireless hálózathoz.
Az iwlist wlan0 scan parancs mutatja a hálót, de ez nem ír ki semmit.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2813) Tele von Zsinór


Tele von Zsinór
őstag

Tudtok valami jó howto-t OTP-s SSH auth belövéséhez? Olyat, ami alapján neki is mernék vágni, nem találtam.

(#2814) escie


escie
őstag

tudnátok nekem segíteni?
dosemu alatt kéne [-t meg ]-t, és egyéb spec karaktereket írnom, és sehogy sem jön össze, hiába variálom a conf-file-t.:(
nagyon fontos lenne, mert szerdán assembly zéhá, ahhoz meg muszáj ilyen karaktereket használnom.
google volt, gentoo-hu-n kérdeztem, nem méltattak válaszra, már csak bennetek bízok.

előre is köszi!

I'm back, baby!

(#2815) escie válasza escie (#2814) üzenetére


escie
őstag

workaround jellegű megoldás: karakteres terminálon futtatom a dosemut...

a probléma ettől még áll, ha esetleg valakinek van ötlete, szívesen fogadnám...

I'm back, baby!

(#2816) brazso válasza escie (#2814) üzenetére


brazso
tag

Megnéztem nálam és []{} karaktereket gond nélkül tudtam begépelni. Valószínűleg azért nincs vele problémám, mert angol kiosztású billentyűzetet használok, valamint /etc/make.conf-ban LINGUAS=''en hu''. Megnéztem én is a /etc/dosemu.conf fájlt, és a $_layout = ''hu-cwi''-vel tudtam kalapos ékezetes betűket begépelni, így ha Te ''magyarosított'' gentoot használsz, akkor szerintem a $_layout = ''us'' beállítást használd. Próbáltad már?

# Keyboard layout: default: 'auto' (which tries to generate the table from
# the current Linux console settings)
# or one of: finnish(-latin1), de(-latin1), be, it, us, uk, dk(-latin1),
# keyb-no, no-latin1, dvorak, pl, po, sg(-latin1), fr(-latin1), sf(-latin1),
# es(-latin1), sw, hu(-latin2), hu-cwi, keyb-user, hr-cp852, hr-latin2,
# cz-qwerty, cz-qwertz, ru, tr.

# $_layout = ''auto''

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#2817) escie válasza brazso (#2816) üzenetére


escie
őstag

véletlenül kipróbáltam az s kapcsolóval indítani a dosemut, és majdnem teljes a siker. ez meg is oldja a problémát -esetemben fájdalommentesen-. mostmár konsole-ben is van bracket jel, és a többi...
(szerk.: igen, magyarított, ''utf-eseített'' a gentoo-m. kipróbáltam us layouttal, ez így egy kicsit kényelmetlen, de lehet, hogy még a legjobb megoldás lesz. csak át kell szoknom az us kiosztásra, és nem bedőlni a billentyűkön lévő feliratnak.)

viszont nasmide-ben a kurzor nem ott villog, ahol valójában van, hanem a balfelső sarokban.
így elég nehézkes programozni, erre nincs valami ötleted véletlen?
(kipróbálom az újabb nasm-ot, és nasmide-t, hátha bejön. egyelőre a honlapjuk sem.)

ja, és nagyon köszi az eddigi fáradozást is!! :)
miért nem linux alatt okítanak, vááá... :U

[Szerkesztve]

I'm back, baby!

(#2818) brazso válasza escie (#2817) üzenetére


brazso
tag

Utoljára suliban használtam assemblert, már nem is emlékszem melyiket, talán MASM-t. Nem ismerem a nasm-t, namside-t pláne nem. El kezdtem olvasni a nasm doksiját, felrakom amint rendbe hozom a gépem. Éppen állok át a test ágból a stabilra, majd 500 csomagot kell újrafordítani :)
Az is szép az oktatóidtól, hogy nasm-oznak. Kalappal a ZH-hoz!

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#2819) escie válasza brazso (#2818) üzenetére


escie
őstag

kösz a a jókívánságokat! :)
sajna legjobb esetben hármas lesz a zéhá, de nem bukok, az ziher. mondjuk ez utóbbi nem is volt kilátásban, de ég a pofám, hogy csak kettesre, vagy hármasra tellet... :W
mindegy, kijavítom még, lesz még egy számonkérés.

I'm back, baby!

(#2820) Proci85


Proci85
senior tag

gentoo + java + cib netbank működik vkinek normálisan?
Firefox alatt átutalásnál nem tudom beirni a jelszót, mert -noha ott villog a kurzor- hiába pötyögök, nem jelenik meg semmi.
Opera alatt már félidőben kiszáll a netbankos java applet és kéri h jelentkezzek be ismét.

Win alatt jó
korábban Slackware alatt szintén jó
Próbáltam gentoo-s javával...majd firefox által felkinált helyről letölteni, bint futttatni, szal előre forditott binárisból, de ugyanaz:(

Milyen ötletetek van?

(#2821) Sianis válasza Proci85 (#2820) üzenetére


Sianis
addikt

Néha cumizós a dolog, nekem is van, hogy nem engedi beírni a szavakat. Nekem úgy szokott összejönni, hogy átlépek másik ablakra, majd vissza. Ismételve ezt vagy 3x - 4x már szokott sikerülni.

Sianis

(#2822) Proci85


Proci85
senior tag


nem akarja az igazságot:-/

más:
Felraktam a xawtv-t, de nem megy overlay üzemmódban. Winfast TV2000-es kártyám van, más linuxokon ment, kernel configom ugyanaz, kernelben a szükséges bt848-as modul.
dmesg, xorg és kernel confok itt találhatók.
[link]

feltettem az ''x11-drivers/xf86-video-v4l'' és a ''x11-libs/libXxf86dga
'' csomagot; v4l-conf-ot lefuttattam, korábbi xorg.confom átraktam, de semmi változás.

egyelőre grabdisplay módban használom, de érdekelne mi a megoldás.

De ami zavaróbb, hogy elég lassan indul. Korábban egy fél pillantás alatt betöltötte ilyen üzenetek nélkül:

This is xawtv-3.95, running on Linux/i686 (2.6.17-gentoo-r8)
WARNING: v4l-conf is compiled without DGA support.
WARNING: couldn't find framebuffer base address, try manual
configuration (''v4l-conf -a <addr>'')
Warning: Missing charsets in String to FontSet conversion
Warning: Cannot convert string ''-*-ledfixed-medium-r-*--39-*-*-*-c-*-*-*'' to type FontStruct
Warning: Missing charsets in String to FontSet conversion

Hogyan szoktátok belőni az overlayt?

(#2823) Sipi válasza Proci85 (#2822) üzenetére


Sipi
addikt

emerge -pv xawtv
Bekapcsoltad az xext USE flaget? Ez engedélyezi a DGA, VidMode, DPMS használatát. Enélkül kvézi semmi sem működik benne...
Bekapcsoltad a zvbi flaget? Ez kell a teletexthez.
S a make.conf-ba nem árt a v4l kapcsolót betenni (globális flag), hogy az alkalmazásokban legyen Video4Linux támogatás.

Mod Java: az 1.5-ös és 1.4-es JRE/JDK nem teljesen kompatibilis. Lehet, hogy rossz verzióval próbálod használni.
Telepíts mindkettőből (pl. blackdown-jdk-1.4.2 és sun-jdk-1.5)! Ezután a java-config paranccsal a felhasználónak is tudod váltani, melyik Java-verziót használja.
java-config -s blackdown-jdk-1.4.2

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2824) Sipi válasza Proci85 (#2822) üzenetére


Sipi
addikt

Ja, a xawtv fonthibájára: a xawtv telepít pár neki kellő fontot is. Úgy emlékszem, a /usr/share/fonts/xawtv mappába. Ezt hozzá kell adni az xorg.conf-hoz, a ''Files'' szekcióba, új FontPath-nak. Ezután az Xorg már kezelni tudja a xawtv spéci (és ronda :D ) fontjait.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2825) Sianis


Sianis
addikt

Sziasztok!

Feltelepítettem a nyomtatómat. Ellenben a kedves kis CUPS azt mondja, hogy:

''Filter ''foomatic-rip'' for printer ''hpljet1000'' not available: No such file or directory''

Pedig rákerestem és találtam is foomatic-rip-et a /usr/bin-ben. Mi lehet a gond? Miért nem akar menni a dolog?

Sianis

(#2826) Sipi válasza Sianis (#2825) üzenetére


Sipi
addikt

Ahogy néztem, egy jól telepített CUPS esetén (amikor az összes foomatic csomagot felteszed), kb. 4 darab különféle lj1000-es driver létezik. Válassz másikat, mert nekem pl. van két teljesen egyforma nevű - lehet, hogy az egyik csak valami ottmaradt csökevény.
Kézzel is indítsd el a foomatic-rip programot, hogy lefut-e. Ez egy perl script, talán hiányzik hozzá valami.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2827) Sianis válasza Sipi (#2826) üzenetére


Sianis
addikt

A foomatic-rip-nek le kéne futnia? Mert nálam csak fut ....

Próbáltam más driver-t is de semmi .... :(((

De, mi az, hogy a cups nem találja? Egyáltalán hol keresi? Nekem csak és kizárólag a /usr/bin-ben van, valakinek esetléeg máshol is?

Sianis

(#2828) Sipi válasza Sianis (#2827) üzenetére


Sipi
addikt

Ha simán, paraméter nélkül elindítom, nálam ez lesz:

Process dying with ''No printer definition (option ''-P <name>'') specified!'', exit stat: 9
error: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár (2)
No printer definition (option ''-P <name>'') specified!


A /usr/bin-ben van. De ez a hibajelzés: ''Filter ''foomatic-rip'' for printer ''hpljet1000'' not available: No such file or directory'' szerintem jelentheti azt is, hogy a foomatic-rip ugyan okés, csak éppen a hpljet1000-es printerhez nem található valami. Esetleg egy reemerge cups? Nálam a php flagen kívül minden más be van rajta kapcsolva.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2829) Sianis


Sianis
addikt

Mostmár ezt írja:

''/usr/libexec/cups/filter/foomatic-rip failed''

Létrehoztam egy linket rá a /usr/bin/foomatic-rip-ről, de így sem... :(

Sianis

(#2830) Sipi válasza Sianis (#2829) üzenetére


Sipi
addikt

A libexec könyvtárban egy link van a /usr/bin-es foomatic-rip-re...
Tuti, hogy definiáltad a nyomtatót? Kézzel indítva a foomatic-ripet, meg kell neki adni egy PPD fájlt, ami a nyomtatóé.

Létrehoztam egy ilyen nyomtatót, ezután a foomatic-rip -P hplj1000 parancs elindul. (Igaz, csak áll, valszeg adatra vár.)

Tutira létezik ilyen nyomtató? Kézzel add ki ezt a parancsot, a -P után a nyomtató nevét írva (amit te adtál meg)!

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2831) Sianis válasza Sipi (#2830) üzenetére


Sianis
addikt

Létezik, ha így indítom, akkor csak áll:

foomatic-rip -P hpljet1000

Nem megy sehova. Ellenben a CUPS semmit nem akar vele kezdeni...csak a hibát dobja

Sianis

(#2832) gd5424


gd5424
tag

Hali!

Van 3 gépem:
1.AMD64 3200+,stb.. ezt a gépet használom mindenre,és csak Gentoo van rajta.
2.K6-2 400Mhz,160Mb EDO-RAM,ez a tűzfal+router,OpenBSD-vel.
3.K6-2+ 550Mhz,128Mb SDRAM,ezt DC-letöltésre használom,winxp-vel
mivel sajnos nincs használható dc-kliens liuxra. :((
(a valknut egyátalán nem működik,a linuxdc,pedig sz@r)
A problémám a következő:
Amíg az 1.-es gépemen volt xp,addig tudtam kapcsolódni a 3.-as gépemhez
a távoli asztal nevű borzalommal,de legalább működött.
(persze ekkor is átt kellett váltanom gentoo-ról xp-re) :((
De most,mivel nincs másik monitorom,és billentyűzetem,csak úgy tudom
vezérelni a 3.-as gépet ha ezeket áttdugom.(természetessen lekapcsolás után)
A kérdésem:
Nincs valami mód arra,hogy linuxról(Gentoo-ról) bejelentkezzek grafikus felületen
winxp-re?Mivel már nagyon unom az áttdugdosást!
Persze megoldás lenne venni még egy billentyűzetet+monitort,de hátha van
más megoldás is.
(Pl:a 2.-es gépet frankón tudom vezérelni ssh-val.)
És mivel elég sok pénzt kell havonta fizetnem a szélessávú netért,a dc-re mindenképpen
szükségem van.

C64 6510 1MHz Proc, 64Kb Ram, C-1541-II Disk Drive, Tape Drive, Printer :)

(#2833) tierbatyo válasza gd5424 (#2832) üzenetére


tierbatyo
senior tag

rdesktop-pal lehet windows-ra grafikusan átjelentkezni. A windowsban kell-e valamit állítani azt nemtom.

Take a look to the sky just before you die

(#2834) cannabis válasza tierbatyo (#2833) üzenetére


cannabis
csendes tag

rdesktop?
Ez engem is érdekelne!

(#2835) Sipi válasza tierbatyo (#2833) üzenetére


Sipi
addikt

WinXP, sajátgép, jobb klikk, tulajdonság. Valami Távooli elérés fülön az alsó részen engedélyezni a kapcsolódást, majd hozzáadni, milyen felhasználók kapcsolódhatnak. Nem doménben lévő gépnél a helyi usereket lehet megadni, vagyis fel kell őket venni.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2836) brazso válasza gd5424 (#2832) üzenetére


brazso
tag

Apám gépét (Win98) szoktam néha távolról rendbe hozni. Fut nála egy vnc szerver, én pedig a Krdc (Remote Desktop Connection)-el kapcsolódom hozzá. WinXP-nél, ahogy Sipi írta, nem kell külön vnc szerver.
Mellesleg mi a probléma a valknut-tal? Mostanában csak torrent klienseket használok, de nem volt gondom korábban a valknut-tal sem.


[Szerkesztve]

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#2837) Batman


Batman
őstag

Üdv.

Na most volt egy pár szabad percem , így régi elmaradásaimat potolgatom.
pl eddig nem nem volt jó a hibernálás ami egy notebook-on elég zavaró és ha a képrnyőt lecsuktam utána nem jött vissza a kép...
eddig lusta voltam és idom se volt nagyon de most fogtam magam és egy kis utánajárás és tesztelgetés után sikerült megoldani mind a két problémát. :U

Most a köv dolgokkal folytatom, bluetooth , pcmcia , infra ezeket még sose használtam , mert nincs oylan eszközöm amikhez ezek kellenének de most megpróbálom belőni őket és ha kezem ügyébe kerül valami akkor kipróbálom velük.

sipi: wifi-t próbálgattad azóta?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2838) Sipi válasza Batman (#2837) üzenetére


Sipi
addikt

Leírást követelünk!!! Mi volt a gond, hogyan oldottad meg? Szoftver-hardver-stb?

Ööö, bocs, azóta nem. :B Tudod, a Gentoo alap netkezelésével megy minden szépen, csak a szokásos WPA-WEP váltás nem. A NetworkManager pedig úgy véli, szerinte az ASUS dugós kártya nem tud egyes dolgokat, így felismeri ugyan, de IP-t nem kap.

Megpróbálom összekapni magam.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2839) Batman válasza Sipi (#2838) üzenetére


Batman
őstag

Tudod az volt a gond , hogy mikor lecsuktam a gépet és felnyítottam akkor össze vissza csikozott a kép , azt hittük frame buffer hibája, de mint kiderült semmi köze hozzá.
az /etc/acapi/lid.sh-t kellett szerkeszteni kicsit , itt van több megoldási lehetőség 3-4 és végig kellet próbálgatni melyik megoldás megy az én kártyámmal.

A hibernálást a hibernatescriptel oldottam meg a hibernate-ram parancs segítségével ram-be lehibernálja az egész gépet, és miután megoldottama képernyő belövését mindt fentebb írtam így már ezt is tudom hazsnálni mert vissza jön a kép ha kinyitom a notebook-ot.

A bluetoot, remélem már az is megy beraktam kernelbe amit kellett feltettem a kdeluetooth csomagot , de nincs mivel kipróbáljam :)
A led világot meg minden cska kéne egy telo :)
Telot még csak-csak szerzek valahonnét de pcmcia-s karit hát talán egyszer :)

Ha majd visszakapom a routert akkor én is kipróbálgatom amit tudok, de ugy gondoltam ,hogy én lusta vagyok és te megcsinálod helyettem! ;]

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2842) Batman


Batman
őstag

A bluetooth elsore nem jott ossze.
Bnet van kernelben feltettem amit kellett meg, de sajnos nem talalja meg a telefonokat.Teha ezt meg kell hegesztenem majd kicsit, ha lesz idom.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2843) Sipi válasza Batman (#2839) üzenetére


Sipi
addikt

Höhö, pont az érdekelt, melyik megoldás működött. ;) Főleg, hogy anno mindegyiket végigpróbáltad...
A lid.sh az ugye házibarkács, nem teszi fel egyetlen csomag sem?

Bluetooth, infra nekem sajna nincs, nem tudom kipróbálni. Sőt, PCMCIA-t sem. Szerencsére WLAN-t már igen!

Hm, neked nincs routered? Aszittem, van... Akkor majd kérd vissza, és együtt tesztelhetünk. ;]

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2844) Batman válasza Sipi (#2843) üzenetére


Batman
őstag

/usr/sbin/vbetool dpms on/off

Fel kellet még tenni a vbtool nevü csomagot és a fenti sor segítségével lehet ki/be kapcoslni a képernyőt.
Igen házibarkács .:)

Érdekes problémát találatam bluetooth-al kapcsolatban , még nem tudtam kapcsolatot létesíteni telefonnal, de nem is ez a meglepő hanem ha be volt kapcsolva a BT és lehibernálom a gépet, akkor utána nem tér vissza!! :Y
Nem érrtem , hogy miért.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2845) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Valaki meg tudná mondani, hogy miért nincs alapból replace parancsom?

Take a look to the sky just before you die

(#2846) Sipi válasza Batman (#2844) üzenetére


Sipi
addikt

Hm, ha a vbetool megy, az azt is jelenti, hogy a framebuffer/vga kártya kezelése tökéletes. :)

Bluetooth: egyébként mivel próbálkozol? Ahogy néztem, a kernelmodulokon kívül nincs olyan csomag, mint Windows alatt. (Ott, ha BT kell, akkor fel kell rakni valami eszement méretű programot, aztán az majd kamatyol valamit. Ha emellé az eszközt is kezelni szeretnéd, akkor pedig jön a vadászat a mobilhoz/akármihez szükséges egyéb cuccokra.)

Ahogy néztem, itt vannak csomagok, melyekben van BT támogatás is. De pl. hogy lehet működésre bírni BT-s egeret? Mert a mobilt oké, gnokii, vagy az erre épülő pl. KDE-s alkalmazásokkal.

Mod: a vége az lesz, hogy ideadod a laptopot, a mobilodat, hogy teszteljem. ;]
Cserébe kaphatsz egy tök jó routert. :P

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2847) Sipi válasza tierbatyo (#2845) üzenetére


Sipi
addikt

Replace parancs alatt mit értesz? A mv való innen oda tenni.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2848) tierbatyo válasza Sipi (#2847) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Egy file tartalmaban akarok kicserelni egy szot egy masikra. Csak sed helyett replace-t könnyebb lenne használni. Otthoni Gentoo-n van, egyetemin meg nincs. sed, grep meg hasonló bash parancsok vannak, de replace az nincs. Mondjuk otthonit régóta nem frissítettem, lehet már kivették.

Take a look to the sky just before you die

(#2849) Sipi válasza tierbatyo (#2848) üzenetére


Sipi
addikt

Jó lenne tudni, elvileg melyik csomag része, mert nekem sincs ilyenem. De guglin így meg esélyem sincs megkeresni.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2850) dr_strange válasza Sipi (#2849) üzenetére


dr_strange
senior tag

Me' nem óvassátok figyelmesen a magentát, ott a link az ódalsávban

http://www.rommel.stw.uni-erlangen.de/~fejf/pfs/

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.