Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce 7300 GS

Hozzászólások

(#1) klambi


klambi
addikt

Jönnek az új szériák a ''felsőkategória alja'' a Geforce 7300-és sorozatai pl GS.
[link]
[link]
[link]
pl néhány...

[Szerkesztve]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#2) Panky válasza klambi (#1) üzenetére


Panky
tag

Hát ez inkább a középkategória alja. Ennek max az X300 lehet az ellenfele.

(#3) várnarancs válasza klambi (#1) üzenetére


várnarancs
addikt

Csak tudnám minek. mert aki ilyet vesz az irodában dógozik, de annak ez már sok:D

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#4) klambi


klambi
addikt

Csak az nem értem akkor mért 7ezres sorozat...? :))

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#5) Retekegér válasza klambi (#4) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A 6-osokból is volt butított verzió, ebből miért ne lehetne? :P

[Szerkesztve]

<< Heimdal >>

(#6) mordeaux


mordeaux
tag

Sokszor elfelejtitek hogy még mindig nagy az a vásárlóközönség akinek fingja sincs a számok mögötti teljesítményről, egyébként van ellenpélda, pl a 6200 ami ugye szintén nagyon gyengécske, erre a leadtek gyakran ment oldott pipeokkal 6600GT szinten.

Kirby a parancsnok

(#7) Yutani


Yutani
nagyúr

Itt egy teszt az Asus 7300GS kártyáról [link]

Sajnos nem összehasolnító, hanem csak egy abszolút értékű teszt, azonban az alábbi játékok teljes mértékben játszhatóak voltak max detail beállítással 1024*768 felbontáson:
- UT2004
- HL2
- CS:Source
- NFS: Most Wanted
(Persze nem millió FPS-sel)

Ez azért egy low-end kártyától szerintem szép dolog, főleg, hogy 64 bites.

Adatok a kártyáról:

GPU órajel: 550MHz
4 pixel pipeline
3 vertex shader
0.09 micron gyártási eljárás

Grafikus memória:
128MB DDR2 memória
Órajel: 800MHz
64-bit memory interface
Turbocache maximum 512MB rendszermemória bevonással

#tarcsad

(#8) t1 válasza Yutani (#7) üzenetére


t1
addikt

egész szépen teljesít...

(#9) Yutani válasza t1 (#8) üzenetére


Yutani
nagyúr

9500Pro kártyával összhasonlítva:

3DMark05:
- 9500Pro = 1.820 pont
- 7300GS = 2.146 pont

Aquamark3:
- 9500Pro = 34.196 pont
- 7300GS = 41.916 pont

ÉN egy A64 3000+ oc. 2400 (=3400+) MHz gépen teszteltem a 9500Pro kártyát, tehát nagyjából megfelel a fenti review-ban szereplő gépnek.
Ezek alapján az mondható, hogy a low-end 7300GS jobb a 9500Pronál. Így tehát nem kell temetni, ha igazán olcsón jut valaki hozzá, érdemes megvenni, és még játékra is fogható.

#tarcsad

(#10) ArNick


ArNick
tag

[link]

Most akkor ez PCI-E vagy AGP?!?

Az Inno 3D hivatalos oldalán AGP verziót nem találtam, de a képen mintha egy AGP-s kártya lenne.

Vagy lehet hogy nem is 7300GS csak összekeverték a dobozokat meg a kártyákat? :F


[Szerkesztve]

(#11) tomesto válasza ArNick (#10) üzenetére


tomesto
aktív tag

PCI-E

(#12) AMD!4ever válasza Yutani (#9) üzenetére


AMD!4ever
őstag

a 2400 az 3800+ :U

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#13) Lortech válasza AMD!4ever (#12) üzenetére


Lortech
addikt

754 / 2400/512 az 3400+ :U

Thank you to god for making me an atheist

(#14) karantÉN


karantÉN
aktív tag

hát ez 1 ritka szar kártya :SS
a 7600 ami igazán jó lesz ha 40 re lemegy az ára akkor vagy már nemsokára a legkeresettebb kártya lesza piacon középkategoriában .

6543210

(#15) Retekegér válasza karantÉN (#14) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

hát mit vártál az x1300se ellenfelének? Amúgy, ha akadnak moddolható példányok, mint a 6200 esetében, akkor a fene tudja... (persze nem 64 bitesek)

<< Heimdal >>

(#16) pschio


pschio
őstag

erdekes kartya azt meg kell hagyni. es velemenyem szerint helye is van a piacon.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#17) Tomi 16 válasza AMD!4ever (#12) üzenetére


Tomi 16
őstag

2200=3400+

(#18) tomesto


tomesto
aktív tag

Ez a karesz akkor lenne faxxa ha 15K körül lenne...Vagyis ez lenne a reális...
Aberáltabbak akik megveszik 20-21Kért azok még játékra is tudják fogni a 64 bit ellenére....de hangsúlyozom még DRÁGA!!!
Majd pár hónap múlva ha lemenne 15kra a GF 6200,6500 öt is jóval lejebb tolná kb 9-10k lenne ezekért a akarikért is a reális ár és még ezeket is játékra lehet fogni....Aki csak játszogatni szokott és nincs sok pénze videokarira annak tökéletes:D

(#19) Comm


Comm
senior tag

Valószinüleg próbaképpen veszek egy ilyen karit.Érdekes, hogy majdnem egálban van az X1300Pro 128bit-es karival.Nagyon kiváncsi vagyok mit tud egy ilyen. :C
Asszem bruttó 14.5k, ahonnan veszem :B

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#20) Zoltán


Zoltán
őstag

Most vettem egy MSI 7300GS-t, 550Mhz-es GPU-val és 810Mhz-es GDDR2-es ramokkal. Sajnos csak ebből volt low profile (tehát keskeny kiszerelésű), erősebből nem, de hál' Istennek sokkal erősebb mint számítottam, Doom3 és BF2 szépen (tehát nem low beállításokkal, és nagy felbontással) és GYORSAN fut rajta. Kellemesen csalódtam.
Bár tuningolni lehetetlen, a drivere egyetlen Mhz-et sem javasol, mikor mondom neki, hogy keresse meg az optimálist. Nagyobb gondom viszont, hogy a NeedforSpeedUnderground2 néha kifagy vele. Tapasztalt esetleg valaki ilyet már ezzel a progival?

(#21) Zoltán


Zoltán
őstag

Rover bácsi!

Tedd fel légyszi a VGA-s oldaladra az én kártyám eredményét is, főleg azért, mert még nincs a PH!-s eredmények között 220W-os táppal szerelt gép.
Eredmény 3dmark2003-ban: 4332 pont tuningolatlanul, Vsync bekapcsolva, driver (82.65) ''nagy teljesítmény'' -re állítva.
Sem a gépet, sem a vga-t (MSI 7300GS 128MB, low profile) nem tuningoltam.
GPU: 550Mhz, RAM: 810Mhz GDDR2.

Konfigom:

Antec Minuet II ház 220W-os táppal;
AMD 3000+;
1 GB Kingston Dual DDR ram 400Mhz;
Seagate Barracuda 7200 rpm UDMA 100;
MSI Gef7300GS 550/810 128MB PCI-E;
SB Audigy;
Thermaltake Silent Boost réz hűtő;
[link]

3Dmark kép:
[link]


[Szerkesztve]

(#22) elfelejtette válasza Zoltán (#21) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szia!
Nem nagyon értek a driver beállításokhoz, nekem mindig alapon van minden. Az a kérdésem, hogy miért jó az, ha a Vsync be van kapcsolva? Mert azt olvastam, hogy így kevesebb pontot kap(hat)sz 3dmark tesztekben!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#23) elfelejtette válasza Zoltán (#21) üzenetére


elfelejtette
veterán

Azt elfelejtette(m) írni, hogy lécci csinálj, ha tudsz alapórajeles 3dmark05 tesztet is. Volt itt egy srác, aki húzott A64 CPU-val kapott 2146 pöttyöt '05-ben.
Hali!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#24) Hack3er


Hack3er
őstag

Sziasztok! Mi a véleményetek a 7300gs-röl?
Érdemes ilyet venni?

(#25) Zoltán válasza Hack3er (#24) üzenetére


Zoltán
őstag

Lásd #20

(#26) Zoltán válasza elfelejtette (#22) üzenetére


Zoltán
őstag

Elvileg igazad van, de nekem kikapcsolt vsyncel 3 pontal kevesebbet hozott. :F

(#27) Zoltán válasza elfelejtette (#23) üzenetére


Zoltán
őstag

Hát majd meglátom. Rover kollega húzza a száját, hogy a 3dmark03 gagyi, szóval lehet, hogy lesz, de csak ha lesz fölös időm, vagy ha meglesz az egyedi Galaxy 7600GT LOW PROFILE-om, hogy összehasonlíthassam a karikat, mert azt ugye már 05-el kell tesztelni.

(#28) Rover623 válasza elfelejtette (#23) üzenetére


Rover623
félisten

Ja...úgy hívták Andrew Stopa...;]

primus inter pares

(#29) Rover623 válasza Zoltán (#27) üzenetére


Rover623
félisten

Nem húztam a számat...ez a realitás...:DDD
Ha a VGA-ra vagy kíváncsi, akkor 3DMark05...ha a géped komplex teljesítményére, akkor pedig 3DMark06...;)
Beraktalak a 6600-as listába...nem fogsz neki örülni...:(

primus inter pares

(#30) Zoltán válasza Rover623 (#29) üzenetére


Zoltán
őstag

Én úgy gondoltam, hogy jórészt a kártyától függ, mivel érdemes tesztelni, mert mondjuk mi értelme egy geforce2mx400-at 3dmark06-al tesztelni, mikor le sem fut a tesztek jó része (el sem indul), és fordítva, egy 7600GT-t nem érdemes 3dmark2001-el, de mondjuk neked nagyobb tapasztalatod lehet. Akkor itt és most hivatalosan elfogadom, hogy vga-t 05-el kell teszteni.

''Beraktalak a 6600-as listába...nem fogsz neki örülni...'' -miért nem? Ja már tudom: nem tetted oda, a táblázat jobb oldalába, hogy: pici Antec táppal!! -különleges csemege!! :)

De most tényleg bigyeszthetnél oda valamit, csak így lenne értelme. (Meg akkor a procim órajelét is javítsd ki 1800Mhz-re, köszi)

[Szerkesztve]

(#31) thomasthomas


thomasthomas
tag

hi!

tudom hogy ez most nem teljesen a témával kapcsolatos de azért felteszem a kérdésem:
melyik a jobb teljesítményben?:
GeForce 7300GS
MSI Raedon X1300pro --az ati félétől ugy tudom csak annyiban tér el hogy halkabb a ventilátora..

a segítséget előre is kösz

.

(#32) Zoltán válasza thomasthomas (#31) üzenetére


Zoltán
őstag

Nagyon közel vannak, szerintem a játékok többségében az ATI-é erősebb, de ha pont olyan játékhoz kellene, ami nvidia optimalizált, akkor 7300GS.
Doom3 és Battlefield2 szépen (40fps fölötti átlaggal) megy vele közepes beállításokkal (nagy felbontás és AA/AF nélkül)

(#33) thomasthomas válasza Zoltán (#32) üzenetére


thomasthomas
tag

és én azt honnan tudjam hogy mire optimizált?...amugy majd a fsx et nyomatnám vele..remélem legalább med beállításokkal megy 20fps fölött...esetleg ulrahighon mennyi fps el menne?...

.

(#34) zsolty28


zsolty28
tag

Sziasztok!

A haverom most vett egy ilyen kártyát ésa kérdésen a következő:

A videókártya dobozára és a bolt árlistáján ez a típus szerepel, hogy :

NX7300 GS TD128 E

Tehát tudtommal, akkor ebben 128 MB memória van, viszont ha bemegyünk a Képernyő tulajdonságiaba és ott az MSI Information - fülre kattintunk akkor a következőket látjuk: Memory: 256 MB
Memory Type: DDR II

Na most akkor ezek szerint 256 Mb memória van benne?

Mellesleg az MSI Clock fülre kattintva lehet tuningolni az óra jelét 2D-ben 3D-ben, és a Memória sebességét.

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#35) Rover623 válasza zsolty28 (#34) üzenetére


Rover623
félisten

A jelek szerint a kereskedő/nagyker/importőr/gyártó vonalon vki hibázott és átverte magát...:DD
Jól járt a barátod...:DDD

primus inter pares

(#36) bullboy


bullboy
tag

Inkább arról beszéljenek a 7300GS tulajok, hogy Rivatunerrel be lehet-e kapcsolni plusz 4 pipe-ot??! Mert egy régebbi teszt szerint helyenként megy a dolog...

(#37) bullboy válasza Zoltán (#27) üzenetére


bullboy
tag

Na akkor arról az LP kariról bővebben leszel szíves! Ezek a kis cumók mindíg is érdekeltek. Most is micro-atx házam van. Csak ilyen deszka megy bele. Max 24.5cmx24,5cm-es. 128 bites zsuga lesz? Mikor, s mennyiért?

(#38) bullboy válasza bullboy (#37) üzenetére


bullboy
tag

Megvan: [link]

(#39) bullboy válasza bullboy (#38) üzenetére


bullboy
tag

Sorry! 7900GTX-et adja be. Asszem mert a 7600GT Low Profile is ugyanilyen címen van...

(#40) Zoltán


Zoltán
őstag

MSI PCI-E NX7300GS TD128E

Ennek nem tudja valaki véletlenül, hogy hány nanosecundumos RAM-jai vannak?
Köszi!

(#41) SIKIRIKI válasza bullboy (#36) üzenetére


SIKIRIKI
tag

Szia ha meg mondod hogy kell meg nézem :C

Az élet kemény parkolni nehéz! Asus M4A785TD-V EVO AMD Phenom II 550BE@3100 ASUS EAH5770 CUCore/2DI/1GD5 Ram 2*2048/1333mhz kingmax

(#42) SIKIRIKI


SIKIRIKI
tag

3dmark 03. 3664 pöty . kérdés ez jó vagy szar

Az élet kemény parkolni nehéz! Asus M4A785TD-V EVO AMD Phenom II 550BE@3100 ASUS EAH5770 CUCore/2DI/1GD5 Ram 2*2048/1333mhz kingmax

(#43) bullboy válasza SIKIRIKI (#42) üzenetére


bullboy
tag

:) egyik se. Ez ennyi. Nem vagyok 1 nagy tesztelő, de a2k3-at nem szeretem, mert 50% DX7 25% DX8, és a maradék a DX9-es teszt... Manapság csak a 2k5-el érdemes izzasztani a zsugát...
A pipe-bekapcsolást csak nVidia-s kártyáknál kinálja fel. Az X800Pro kártyámon nem jött elő az a funkció a progiban. De megkérdem neked a pontos helyét !!! Stay tuned!

(#44) SIKIRIKI válasza bullboy (#43) üzenetére


SIKIRIKI
tag

Okés ez nvidia várom a választ mert ezt a kártyát szén tuningolom ha ö is akarja :C

Az élet kemény parkolni nehéz! Asus M4A785TD-V EVO AMD Phenom II 550BE@3100 ASUS EAH5770 CUCore/2DI/1GD5 Ram 2*2048/1333mhz kingmax

(#45) elfelejtette válasza SIKIRIKI (#44) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
bobbacsi.uw.hu
Rivatunerrel kapcsolatban ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt, hátha segít!
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#46) SIKIRIKI válasza elfelejtette (#45) üzenetére


SIKIRIKI
tag

Köszi megnézem ha hazamentem :C

Az élet kemény parkolni nehéz! Asus M4A785TD-V EVO AMD Phenom II 550BE@3100 ASUS EAH5770 CUCore/2DI/1GD5 Ram 2*2048/1333mhz kingmax

(#47) bullboy válasza SIKIRIKI (#44) üzenetére


bullboy
tag

Na! Kicsit lehet szájbarágós lesz, de telefonon kérdeztem utána, mert csak nv zsugáknál van meg ez a menüpont. Rivatuner indit, első fülön a target adapternél a customize-ra rányomsz, oldalra kiugrik 5 ikon. Azok közül az elsőn low level system tweak-re katt -> utána ami nyilik, két füles ablak, a második fülén nv strap driver, be kell kattintani két jelölő négyzetet, hogy elérd a buherálható részeket. Ezek pedig: allow enabling hardware masked units, és unlock professional capabilities.

Ha ez megvan, akkor lesz egy szöveges rész ezen a fülön, na ott megtalálod, hogy ennyi meg ennyi pixel pipe, meg vertex pipe, pixelt ird át 8-ra! Vertexet ne buheráld, mert azt nem tudom, hogy a GT-ben több van-e... lehet, hogy ugyanennyi. 6800LE-nél lehetett plusz 1 vertexet bekattintani, a 8 pixel mellé meg plusz 8-at.
Na! Várom az infót mire jutottál!!!! Okosodjunk minnyájan, meg profitáljunk belőle, ha lehet. A zsugád gyártóját azért bedobhatod viszonyitásként, ha megy, akkor azért, ha meg nem, akkor azért.
Üdv!

(#48) Rover623 válasza bullboy (#47) üzenetére


Rover623
félisten

Nem fogunk okosodni...:P

primus inter pares

(#49) bullboy válasza Rover623 (#48) üzenetére


bullboy
tag

Jóvanna... csakegykicsit... :P

(#50) bullboy


bullboy
tag

Senkinek sem sikerált bekattintani a plusz 4 pipe-ot Rivatunerben?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce 7300 GS
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.