Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce 6800 XT

Hozzászólások

(#1) he7edik.


he7edik.
addikt

Az ATi nem rég kiadta a Radeon X800GT-t, mellyel versenybe akart szállni a GeForce 6600GT-vel. A teszteredmények azt mutatják, hogy ez teljes mértékben sikerűlt a kanadai cégnek, de az nVIDIA nem hagyja magát, ugyanis bejelentette a GeForce 6800XT-t.
A kártya feladata az lesz, hogy háttérbe szorítsa a Radeon X800GT-t, és védje meg az NV uralmát a középkategóriában. A 6800XT nem más mint egy 8 pixel árnyalos 6800-as. Az X800GT-nél $5-al olcsóbb lesz, tehát az NV mindent megtesz, hogy fékezze az ATi-t.
Azonban az nVIDIA-ának van még egy előnye, hisz nekik ott van a ShaderModel 3.0 támogatás, ami az ATi-nak egyelőre nincs.

Égő szöveg a flém vázon

(#2) Narancs válasza he7edik. (#1) üzenetére


Narancs
őstag

Mivan?
6800LE az a 8 futószalagos 6800. Mellesleg gondolkozzál már...

Beauty is pain

(#3) arpi6k válasza he7edik. (#1) üzenetére


arpi6k
addikt

Valami link?:F

Intel & ATI

(#4) mayerlaci válasza arpi6k (#3) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Bővebben: link

Itt van valami PIXELVIEW 6800XT 256MB 256BIT DDR3.

(#5) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Valami link nem lenne rossz.
Megjegyzem: hallotT

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) Paqito válasza Jim Tonic (#5) üzenetére


Paqito
senior tag

Nálam jó a link

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#8) szilchi


szilchi
őstag

Nálam is jó a link.Egy másik oldalon,a VGACentralon is olvastam róla.Elvileg az Nvidia azért csinálja a 6800XT-t,hogy ellensújozza az X800GT-t..nem mintha az túl megnyerő lenne,legalábbis nem az alap X800GT.Ez egy 6800LE lesz szvsz,PCI-E csatlakozóval.Forrásnak az The Inquiert adták meg.Szal lehet csak kamu.De lehet,hogy tényleg lesz ilyen.

''A teszteredmények azt mutatják, hogy ez teljes mértékben sikerűlt a kanadai cégnek...''Háát...ezt nem tudom,hogy honnan vetté..lehet rosszul nézték a teszteredményeket.A 256MB-os emelt órajelü X800GT is alig-alig fért a 6600GT nyomába.

[Szerkesztve]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#9) Narancs válasza szilchi (#8) üzenetére


Narancs
őstag

Szvsz tuti kamu.
Gondolkodjnk kicsit.
X800GT -t azért csinálták, hogy 6600GT ellenfele legyen. 6800XT -t meg azért, hogy az X800GT-jé? Na ne. Ezzel az nV saját legsikeresebb kártyájának állítana ellenfelet. Mellesleg a sima 6800 van kb olyan teljesítményen mint az X800GT. Szal nem tartom valószínűnek, hogy igaz lenne a hír. A forrást tekintve pláne nem.

Beauty is pain

(#10) BobChemistry válasza szilchi (#8) üzenetére


BobChemistry
őstag

hogy ellensújozza

pls tanulj már meg írni...

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#11) _cirmos_


_cirmos_
őstag

sejtem mi ez. nv42-es mag, ami ugyan az nv40-re épül, de már 110nm-en gyártják, és fizikailag csak 12 pipeline van benne. asszem xbitlabs-en volt róla valami, mindjárt előkaparom.

(#12) _cirmos_ válasza _cirmos_ (#11) üzenetére


_cirmos_
őstag

meg is van, sztem ez lesz az:
Bővebben: link
Bővebben: link

(#13) Narancs válasza _cirmos_ (#12) üzenetére


Narancs
őstag

460MHz GPU...szép. Ezekszerint mégis lehet benne valami. A szar nv42-es magokat meg elpasszolják. Csak azt nem vágokm, mirt XT néven? Miért nem jó a LE vagy LEE...

Beauty is pain

(#14) _cirmos_ válasza Narancs (#13) üzenetére


_cirmos_
őstag

szép szép, kérdés hogy van-e értelme. manapság a sima 6800-ak túlnyomó többségén lehet aktiválni a szunnyadó pipe-okat, de az nv42-ben már csak gyárilag 12 pipeline van. innentől izlés dolga, a pixel fillrate-je kb ugyan az a két kártyának (12*450 ~ 16*325). csak azt nem értem, hogy az msi miért adta ki az nv42-es 6800-at 325/600-al a referencia 325/700 helyett. így nem hogy gyorsabb mint nv40-es társai, hanem picit lassabb is.
de hogy mi ez a 6800xt azt még mindig nem tudjuk. a pár hsz-al feljebb lévő linkről nem derül ki semmi, a gyártó oldalán nincs szó a kártyáról. gyanítom, hogy egy emelt órajelű 6800 lesz, valahol 400/900 környékén. halkan megjegyezném, hogy ha tényleg így lesz, és árban az x800gt alatt marad (ami várhatóan pariban lesz a 6600gt-vel), akkor az ati új üdvöskéjének nem sok babér fog teremni.


mod: hejesiráss :U

[Szerkesztve]

(#15) kovsol


kovsol
titán

szerintem hülyeség ... már csak azért mert létezik egy ilyen kari már mépedig 6800LE néven

May the Force be with you!

(#16) szilchi válasza BobChemistry (#10) üzenetére


szilchi
őstag

lol vagy...ezért felesleges volt beírni..

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#17) szilchi válasza Narancs (#9) üzenetére


szilchi
őstag

Ezért is írtam,hogy lehet kamu.A The Inquier-nek nincs túl jó híre Mo.-gon,sem külföldön.Viszont sztem nem lenne konkurencia a GT-nek ez a kártya.Mint ahogy nem kokurencia az AGP-s 6800LE az AGP-s 6600GT-nek.Ha nem lehet moddolni az LE-t,akkor a GT jobb nála.Legalábbis nekem ez jött le a tesztekből.Na meg olcsóbb is.AGP-ben is megférnek egymás mellett a piacon,PCI-E-be is ez lenne...szerintem

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#18) Jim Tonic válasza Paqito (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Aha. csak az nem tekinthető adatforrásnak.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) Petya25 válasza he7edik. (#1) üzenetére


Petya25
addikt

Szia M.A.!
Csak nem kevés az XL? Fejleszteni akarsz?
Én pont most árulom ki a gépem, nem kell egy tuti P4 procc?:DDD

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#20) he7edik. válasza Petya25 (#19) üzenetére


he7edik.
addikt

Nem mondod hogy eladod az egészet :(((

Égő szöveg a flém vázon

(#21) Petya25 válasza he7edik. (#20) üzenetére


Petya25
addikt

Csak az alaplapot, ramot, procit, hűtőt, tápot, VGA-t. :B
Mindből kijött az új szabvány LGA775, DDRII, PCI-E, de még nem döntöttem mi lesz helyette, most egyelőre marad csak a notebook, majd meglátjuk. A moncsi, ház, aprólék marad. Eladó még a Revoltec 450-es tápom és a 3,2-es proci.
Ha van ismerősöd akit érdekelhetm, azt küldd hozzám, köszi. Petya

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#22) BobChemistry válasza szilchi (#16) üzenetére


BobChemistry
őstag

szerinted

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#23) harry


harry
veterán

Itt a PH!s cikk: Bővebben: link

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#24) szilchi válasza BobChemistry (#22) üzenetére


szilchi
őstag

1,_cirmos_ 14.hsz-nél a ''hejesírás'' szót nem véletlenül írta el...gondolom kiváncsi volt,hogy rámozdulsz e arra..

2,Mert szted a helyesírásomnak mennyiben van köze a topik témájához??

3,Ha már voltál olyan kedves,hogy szólsz nekem a helyesírási hiba miatt,akkor a többieket miért nem szóltál.Mert pl.:Narancs-Gondolkodjnk(hiányzik betü,értelmetlen szó),_cirmos_-sejtem..(kisbetüvel nem kezdünk meg mondatot),te!!-hogy ellensujozza(kisbetüvel nem kezdünk mondatot,ha idézet,akkor idézőjelbe kell tenni,de idézettel sem kezdünk mondatot),Narancs-460Mhz(számokkal nem kezdünk mondatot,hanem mindig egy nagybetüs szóval),én-lol vagy(helyesen így lett volna LOOOOOOOL vagy...)
Remélem érted,mire akartam célozni.A topik,mint a legtöbb,tele van helyesírási hibákkal.Ergó ku..a felesleges dolog volt a beszólásod.Az emberek témákat jönnek ide megvitatni,nem pedig helyesírási versenyre.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#25) BobChemistry válasza szilchi (#24) üzenetére


BobChemistry
őstag

NC

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#26) BITBOYS


BITBOYS
addikt

És ezt néztétek már?

http://www.giga.de/index.php?storyid=124088

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#27) Batman


Batman
őstag

Topicot átneveztem.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#28) SLYM


SLYM
veterán

És is olvastam a ph-s linket, és ha ez igaz, akkor jólmegszopatta az NVidia az ATI-t! De az X800-akban (GT GTO) még sok lehetőség van a chipek sokfélesége miatt! Bővebben: link

(#29) SLYM válasza Narancs (#2) üzenetére


SLYM
veterán

''Mellesleg gondolkozzál már!''-by te
Gratulálok okoska!:C Attól mer még te nem hallottál róla még létezhet! De utálom a bunkó, ostoba embereket!:(((

(#30) SLYM


SLYM
veterán

Valaki látott valami tesztet róla?

(#31) SLYM


SLYM
veterán

semmi hír?:(

(#32) Boyfish


Boyfish
senior tag

?

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#33) SLYM


SLYM
veterán

jó, hpogy bejelentik, és semmi hír utána!:(((

(#34) SLYM


SLYM
veterán

na végre valami: Bővebben: link:DD

(#35) SLYM


SLYM
veterán

up!:)

(#36) SLYM


SLYM
veterán

up!

(#37) Guruka válasza SLYM (#34) üzenetére


Guruka
senior tag

Lesz ebből AGP-s verzsön?

[Szerkesztve]

(#38) SLYM válasza Guruka (#37) üzenetére


SLYM
veterán

még nem tudom, talán!:)

(#39) SLYM


SLYM
veterán

mikor várható teszt?

(#40) BITBOYS


BITBOYS
addikt

''A GPU ez esetben 325 MHz-es fut, a GDDR2 típusú RAM órajele 350 MHz.''

Ez a memória nekem nagyon nem szimpi :(

De már nem is kell annak lennie ;]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#41) SLYM válasza BITBOYS (#40) üzenetére


SLYM
veterán

mér már beneveztél a konkurencia azonos teljesítményű VGA-jára?:DDD

(#42) BITBOYS válasza SLYM (#41) üzenetére


BITBOYS
addikt

valahogy úgy ;)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#43) SLYM


SLYM
veterán

senki nem tud valami újat mondani?

(#44) SLYM


SLYM
veterán

+1 up!:)

(#45) Szabesz


Szabesz
őstag

Ez kezd érdekelni. UP!

¯\_(ツ)_/¯

(#46) SLYM válasza Szabesz (#45) üzenetére


SLYM
veterán

hát engem is, de sajnos nem túl népszerű ez a topic!:(

(#47) SLYM


SLYM
veterán

topic on!

(#48) naraku


naraku
aktív tag

Ha lesz agp-s akkro még talán utolsó agp-s kártyámnak még bejöhet:C

(#49) Amdtom


Amdtom
csendes tag

Csá eladó egy AZUS 9999GT 6800GT 256mb 68000huf-ért.

(#50) Amdtom


Amdtom
csendes tag

Bocs ASUS.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce 6800 XT
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.