Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Gari kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Gazs


Gazs
tag

Szóval azt történt, hogy b*lf*sz voltam:O Végre megkaptam a vga silencerem és tegnap föl is akartam rakni:( De miközbe vettem le azt a rohat pöcköt a régiröl megcsuszot a kezem a fogoval:( és egy hajszálvékony kb 5-öd miliméternyi karcsálást csinált egy szálon:( Aztán jöt a káromkodás:( Gyorsan beraktam a gépbe. Keztem örülni hogy minden oke, de amikor elinditottam a 3dmark-ot akkor.....:( most már be se indul a szemete:( Szerintetek lehet akkora mákom hogy nem veszik észre a boltba ezt a kis karcsolást? Mert még garis! A biztató válaszokat elöre is köszönöm:)

(#2) mobal válasza Gazs (#1) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

hát ha azsondod spíle közbe ment tönkre akkor nemhiszem ,hogy megvizsgálják tüzetesebben. ha nem akkor :) de nem mondod azt. milyen kari? és photot tudsz csinálni? meg azé ha nemtod hol a karc és nem feltünő akkor ok.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#3) Il Padrone válasza Gazs (#1) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Ki kell probalni, legyel nagyon szamtekhez nem erto, es szereny...

Il Padrone

(#4) mobal válasza Gazs (#1) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

ja. ha nem ott vetted a slincert akkor nyert ügyed van :DDD ööö ja menny be és jajj nemmegy a vidkari sőt vidd be az egész gépet mint a lámák! :))

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#5) Toness válasza Gazs (#1) üzenetére


Toness
őstag

Kellet neked silencer.
Egyébként ha nagy a karc próbáld meg eltüntetni, hogy ne legyen látható és akkor semmi gond nem lesz, én lapomról tetört egy tranzisztor, de nem vették észre és cserélték, bár alaplapon sok minden van úgyhogy elkerülhette a figyelmüket.

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#6) Toness válasza mobal (#4) üzenetére


Toness
őstag

Ja, én is úgy nyomtam, hogy bevittem az egész gépet :D

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#7) mobal válasza Toness (#6) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

ez alap. én tom ezt kell csinálni mert ilyen helyen vót nyárimeló! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#8) mobal válasza Gazs (#1) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

jah és mutasd meg nekik mikor fagy ki. pl valami gém. meg ne ilyen tuning progik legyenek a desktopodon pl everest... mert az is sugall vmit. hanem pl. play quak3 vice city ie :) ... tehát érted.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9) Gazs válasza mobal (#8) üzenetére


Gazs
tag

:) hát olyan pici a karc, hogy csak nyagítóval látni igazán:) A pöcök mellet van pár milire:( Csak sajnos nem tudom bevinni a gépem mert Bp-ten van ez a bolt:( De már bese indul a hülye kártyája:( Szerintetek menni fog?

[Szerkesztve]

(#10) Toness válasza Gazs (#9) üzenetére


Toness
őstag

Az gáz ha pesten van a bolt. Fel akarod vinni a kártyát?

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#11) Gazs válasza Toness (#10) üzenetére


Gazs
tag

Tesóm-nak ott lakik a barátnője és jövöhéten felviszi:) De sajnos gépet nem tudja már felvinni:(

(#12) Toness válasza Gazs (#11) üzenetére


Toness
őstag

Egy próbát megér. De ha szemmel nem látható a karc, akkor nem lehet gond belőle.

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#13) Gazs válasza Toness (#12) üzenetére


Gazs
tag

Hát csak akkor látható egy minimálisan ha nagyon oda néz az ember! hajszálvékony és 1 miliméternyi sincs:( de egy szál elszakadása miatt ekkora kér történik?:( Ha majd kicserélik (ha kicsrélik:( ) akkor már nem én fogom fölrakni rá a silencert az tuti:)

(#14) Toness válasza Gazs (#13) üzenetére


Toness
őstag

Ha bármi sérülés van egy nyákon (ami érint valamit rajta) az tutira befolyásolja a működést, mert a vga csak egyben működik. Lehet hogy leválasztottál valami létfontosságú áramkört pl a ramok felé vagy nemtudom.

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#15) csika


csika
tag

Hát régen olvastam valami történetet, hogy valami gyerek méregetett az alaplapon, s véletlenül ő is megkarcolta. Persze nem működött. Erre ujjlenyomatokat szépen letörölgette, majd megrázta fölötte a porszívó porzsákját ...
Gépet visszavitte a boltba. Hát windows xxx opárciós rendszer volt rajt, és az office 6.0-ba írtam, mikor leállt a gép ... Azóta nem lehet bekapcsolni ...

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#16) Gazs válasza csika (#15) üzenetére


Gazs
tag

Ezt nem értem:F Kifejtenéd bövebben:) ?

(#17) Lord Zero válasza mobal (#4) üzenetére


Lord Zero
addikt

''vidd be az egész gépet mint a lámák'' - ez :DD nagyon tetszik
elképesztő húzások

esetleg bemehetne úgy is, h ''azt hiszem gond van a procival.. öö vagy a vinyóval..hm''
a boltos még zseninek is fogja érezni magát, miután rájött, h a vga a hibás, és dalolva cserél :D

nem, mindegy

(#18) Gazs válasza Lord Zero (#17) üzenetére


Gazs
tag

Hát ja az lenne a legjobb ha az egész gépet vinném:) Csak mostanába nem megyünk arra kocsival:( Szóval egymagában viszem:( (nem rég hivtam a boltot és azt mondták, hogy nyugodtam vigyem a szervizbe ott majd kicsrélik:) )

(#19) Gazs


Gazs
tag

Nincs még valakinek hozzászolása?:)

(#20) Toness válasza Gazs (#19) üzenetére


Toness
őstag

Momdom, ha tényleg csak nagyítóval látod a sérülést rajta akkor tuti cserélik. Tedd vissza szépen az eredeti hűtést és kész. :)

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#21) mobal válasza Gazs (#18) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

pedig gépet léne és akkor no para.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#22) mobal válasza Lord Zero (#17) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

:)) tod mikor kijön a bill dugó és nem indul és nyomulnak ezerrel! :) de olyan is volt ,hogy vett hapsi pc rossz volt az egér gyáilag és az egésszel viccacuccolt! :) de anékül ment neki :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#23) Gazs válasza Toness (#20) üzenetére


Gazs
tag

Csak egy kis segítség kellene:) Amikor vette le a pöcköt a régiröl akkor csak ugy tudtam leszedni hogy összenyomtam:( és most nem tudom visszarakni:( szerintetek gyanadodni fognak ha megoldom egy picit maszekon de nem észrevehetöen?:(

(#24) mobal válasza Gazs (#23) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

hát azt úgy lehet levenni. kenjél rá pasztát e keveset! az odaragasztja. dugd vissza és csavarhúzóval finoman tágítsd ki ,hogy rámenjen. ennyi. de ne parázz érte ennyire. ha elfogadják ok ha nem akkor meg ez van. :( :))

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#25) NoLF válasza mobal (#24) üzenetére


NoLF
addikt

pasztát meg ne próbálj rá tenni, mert le szokták venni a hűtőt és egyből vágják hogy te is leszedted, ami a gari elvesztésével jár! tüntess el róla mindent, a gyári hűtőt tedd vissza óvatosan, a tükörfényes gpura.


szerk: ez Gazs-nak ment volna...

[Szerkesztve]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#26) Rover623 válasza Gazs (#19) üzenetére


Rover623
félisten

De van...
Gondoltál már arra, hogy ez egy nyilvános fórum...?
Az lehet hogy a számtech. boltokban sok hülye dolgozik, de olvasni ők is tudnak...;]
Én például kifejezetten hasznosnak tartom ilyen szempontból a PH!-t:C

primus inter pares

(#27) Gazs válasza Rover623 (#26) üzenetére


Gazs
tag

:P :P miért te melyik boltba dolgozol?:)

(#28) Rover623 válasza Gazs (#27) üzenetére


Rover623
félisten

A sajátomban...:P

primus inter pares

(#29) JB válasza Gazs (#1) üzenetére


JB
csendes tag

Szia!

Én egy elég nagy forgalmat bonyolító számtech üzlet szervizében dolgoztam.
Ennek ellenére az első tanácsom az, hogy vidd el a szervizbe, hibajelenségnek pedig nyilván azt mondd, amit tapasztaltál: szemetelt, lefagyott (játék közben), most meg már el sem indul.
Egy átlagos szervizes beteszi a tesztgépébe, és:
Ad képet? Nem. Akkor csere.
Ad képet? Igen. Tesztelés, szemetel, lefagy. Csere.
Én valószínű, hogy kiszúrnám, mert nálam az első lépés mindig a gondos szemrevételezés volt. Higgyétek el, borzalmas dolgokat lehetett látni. Van valahol egy fénykép gyűjteményem ezekről. :)

Ha mégsem cserélnék ki, akkor esetleg tudok segíteni. Bár nem egyszerű művelet, de meg lehet forrasztani, egy feltétellel (!), ha csak a fölső rétegen lévő szálat nyírtad el.
Ez persze a végső lehetőség, nem lehet biztosra menni. Így sem 100%, hogy hibátlan lesz. Gondolom nem akarod elbukni a kártyára költött pénzt. Annyit mondhatok, hogy jónéhány halott eszközt fölélesztettem már.

Még egy jó (?) tanács: se típust, se nagyobb képet, se boltot ne írj ide, mert a jobb :) szervizesek olvassák a PH! -t.

Üdv:
JB

(#30) Gazs válasza JB (#29) üzenetére


Gazs
tag

Tudom nem is írok:) De kösz a jótanácsot:)

(#31) Shodan


Shodan
addikt

Van egy videokartyám és rossz.Van még rá 1,5 év garancia. 6600GT ,szerintem tuti csere ,mivel boot után már képet se ad.
Ha a boltban már nem lehet kapni ezt a típust, akkor elképzelhető hogy levásárolhatom a régi árán?, vagy a mostani áron nézik ezt... :F

[Szerkesztve]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#32) nmisi


nmisi
csendes tag

Segítséget/tapasztalatok megosztását kérném az alábbi kérdésben:

Hétvégén elromlott a 7800GT-m. Gép bekapcsolás után a monitoron az alig kivehető háttér előtt kis színes négyzetek tarkították a képernyőt. Kipróbáltam másik gépen is, az eredmény ugyanaz. Nem húztam a kártyát és nem is ment előtte, tehát nem melegedhetett túl vagy ilyesmi. Elvittem a szervízbe, ahol megállapították, hogy lecseréltem a gyári hűtőt, így csak "feltételes" garanciával vették át. A hűtőt nem cseréltem le, a gyári hűtő van rajta, de mikor megvettem kb fél éve használtan, akkor egy kisebb sivatag lakott a teljesen beborított hűtőbordák között, így leszedtem, kipucoltam tisztességesen és visszaraktam (nyílván fogalmam sem volt róla, hogy ez a gari elvesztésével járhat). Semmi melegedés vagy hiba nem volt azóta.

A kérdésem az lenne, hogy a "feltételes" garancia pontosan mit takar, van-e rá esély, hogy megjavítják/kicserélik/levásárolhatom, valamint, hogy ráfoghatják-e a hibát a hűtő levételére, vagyis a leírt jelenség GPU problémára utal-e vagy valami egészen másra, mondjuk memória meghibásodásra?

A segítséget előre is köszönöm!

(#33) mazda626


mazda626
addikt

Sziasztok!
FSP tápom másodjára megy gariba, mivel visszakaptam a garanciáztatottat, de az nem működik, így remélhetőleg a második javítás után már fog. A garancia a továbbiakban mettől érvényes? A javítástól, vagy a vételtől?

(#34) kicsitomi88 válasza nmisi (#32) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Olyat h felteteles garancia a jog nem ismer, 15 napon újat kell adniuk, bar a cserelt huto miatt viszont meg****nak..

Veletlen nem BirdPC?

90 87.5 87.8 87.5

(#35) nmisi válasza kicsitomi88 (#34) üzenetére


nmisi
csendes tag

Vision.

Az eddigi hozzáállásuk 5-ös, körbetelefonálgatta nekem a Csepeli üzlet a boltokat, hogy hol tudnak egyből cserekártyát adni, hogy ne álljon a gép a bevizsgálás ideje alatt, aztán lezsírozta, majd mehettem a címre leadni a kártyát és felvenni egy 6600GT-t.

(#36) MacCaine válasza nmisi (#32) üzenetére


MacCaine
őstag

Hi!

A feltételes garit tényleg nem ismeri a jog, viszont bevett szokás a kiskereknél. Annyi a lényege, hogy a kisker beküldi a nagykerbe a cuccost, és a nagyker fogja eldönteni, hogy garis-e vagy sem. Ezzel kikerülik azt a kockázatot, hogy ha esetleg a nagyker nem cseréli ki pont a hűtés levételére hivatkozva, akkor nem bukják a dolgot. Ilyen esetben meg nem is szoktak kölcsönkártyát adni, mert mi van, ha az ügyfél nem hozza vissza, a kisker meg bebukja a visszavitt kártyát, mert nem garos...
Ez a gyakorlat jó is meg rossz is. Azért jó, mert a kisker másik lehetősége, hogy azt mondja, elveszett a garancia. És azért rossz, mert szopatják az ügyfelet. Mondjuk kevésbé, mint az első esetben...

Kb. ennyi.

Z.

(#37) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Most azon gondolkodom, hogy van ugye egy asus 7600gt-m, amire még több mint 1 év gari van.
és van egy ugyanilyen kártyám, ami szemetel.
ha a jó kariról átteszem valahogy a matricát a rosszra, és azt visszaviszem a boltba, akkor azt benyalják?
és egyáltalán mennyire garanciás az a csúnya csúnya pöttyözés?
vajon megoldható ez?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#38) Thrawn


Thrawn
félisten

Ezt a topikot zárom, van egy ilyenünk már: Garancia kérdés

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Gari kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.