Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Furcsán megy a gép... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) JanoXP


JanoXP
aktív tag

Hali!

Az egyik kollégám elhozta a gépét, mert folyamatosan fagyott neki Win 2000 alatt és nagyon melegedett.
Epox 8KHA+ alaplap
AMD 1200 MHz Thunderbird
Hűtés = ?
40 GB winyó, márka, RPM = ?
256 MB DDR RAM, szerintem noname
ASUS V7100 32 MB videokártya
Creative SB Live! 5.1
12/40x DVD-ROM
ház, táp = ?, valami noname lehet
Nos, leszedtem róla az op.rendszereket és feltettem az XP-t. Ekkor több furcsa dolog is megütötte az érzékszerveimet:
1. A gép teljesen garis, kompletten lett véve, így a zárt ház le van pecsételve! A proci a BIOS alatt már 55-58 °C-os. Beállítottam, hogy 63 °C-nál risszon. Fél óra múlva sípolt, mint állat!!!
Ahho, hogy ne főjön a proci, underlockoltam 100 FSB-re 9,5x szorzó mellett, így 900 MHz körül járatom (most alap 51-53 °C-os). Terhelés alatt 57 körül van.
2. A memóriát illetően lefuttattam a Memtest86 tesztet, de hibát nem talált. Viszont a BIOS-ban a legkisebb durvításra is már negatívan reagál (az XP indulása alatt mindig újrabootol).
3. A winyó (bár a bizonylat és a garipapír 7200 RPM-es winyót ír - márka nélkül) olyan hangosan karcol, hogy már belefájdul az ember füle!!!
Emellett a WinXP boot kb. 25-30 sec-ig tart, ami szerintem igen sok, tekintve, hogy szinte az összes hálózati és netszolgáltatást letiltottam!
Kíváncsi lennék, hogy ATA100-as kábellel van-e szerelve!

PCMark 2002 eredmények:
CPU: 3239 pont
memória: 3221 pont
HDD: 939 pont (!)
3DMark SE 2001 (javított):
VGA: 2706 pont (!!!)

A kérdésem:
- mennyire van joga/lehetősége arra a vásárlónak (jelen esetben a munkatársamnak), hogy a boltban úgy kapjon garanciát a gépre, hogy a ház oldalát ilyen melegben le lehessen venni?
- milyen hűtőt ajánlotok ehhez a procihoz, hogy zárt házban ne süljön meg a proci? Vízhűtés kizárva! Én Titan D5TB-re gondoltam, de ha van jobb, akkor várom az öteleteket!
- a winyó miért ad ki ilyen rettenetes hangot? Várható a tönkremenetele, vagy vannak ilyen nagyhangú winyók is?
- az, hogy neki gyakran fagyott, lehet-e a gyenge táp következménye?
- az ASUS videokártya ilyen gyenge? Szerintem az a pontérték igen alacsony, főleg, hogy alapbeállításokon ment!
- a Win XP gyorsabb bootolását el lehet-e érni valahogy? Lemez töredezettség-mentesítést csináltam, de semmi változás!

Hát, ha valakinek vannak ötletei, várom őket!

Előre is köszi!!!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Furcsán megy a gép... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.