Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1544) <Adamsky> válasza bwoay (#1543) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''...minek kell ekkora driver...''

No, igen, ez nekem sem teljesen világos. Egy-két helyen azt írják, hogy ettől erőteljesebb lesz a basszus. Hát nem tudom, hogy az EX71-ben milyen volt a basszus, de a CX-300-ban én abszolút nem érzem gyengének. :D

Találtam viszont még egy figyelemre méltó fülest:

kép1: [link] kép2: [link] kép3: [link]

Most én estem ki egy kicsit a képből, vagy ezeket a füleseket tényleg nem (nagyon) lehet látni/kapni Mo.-n?

Ja, és egy vélemény:
Bouhg these headphones after loads of good reviews on various forums. Have tried Sony EX71s, MDR31LPs, Sennheiser CX300 and Skullcandy Smokin Buds. I have stopped looking for that elusive combination of comfort, reasonable isolation, good desighn and especially excellent sound quality. Since using these with my ipod 5G 60gb I have been entirely satisfied with the sound quality on all types of music and video. The phones have a good balance of clean, never boomy bass, sweet treble and good sound stage. Sound output level is also ok. Have not suffered from any microphonic problems, even in windy environments. Would recommend these to any one looking for in-ear phones at a ground breaking price in value for money terms. Could not fault Audiocubes for their excellent service. Japan to the UK, with full tracking in just over a week. Outstanding!!!!!

[Szerkesztve]

(#1553) vili13 válasza <Adamsky> (#1544) üzenetére


vili13
őstag

Van még egy-két vélemény erről a - szerintem meglehetősen ronda - Panasonic fülesről: [link], [link]...

pl.:
''there are a few things that i find annoying about them though. microphonics is horrible. every little touch to the cable can be heard so it can be a bit annoying while walking. a shirt clip is sorely needed to keep the cable from moving around too much. another item that i find annoying about them is the weight. the buds themselves are already a bit heavy but the plug/connector is also some type of metal so the total weight tugs on the left side more causing them to slip out of my ears if i move around too much. a shirt clip will also keep this from happening.''

De én is találtam egy figyelemre méltó új fülest: [link] :)

(#16362) Dj Polc v.2


Dj Polc v.2
csendes tag

Skullcandy:Smoki'n Buds-ról van alakinek tapasztalata?

(#16595) zodo válasza themebuilder (#16594) üzenetére


zodo
nagyúr

Ha tudtam volna akkor élből Smokin Buds-ot veszek még ha 3x -os árat is kell fizetni érte. :K
Hülye voltam mert a párom mondta hogy vegyük meg de lebeszéltem magam.

Brainwavz Alpha és a V-Moda is tetszetős mert ilyen "hagyományos" hosszú szárú, test kialakítást szerettem volna (vagy olyan lesz a következő) mert talán időtállóbb a kábelezés.
Mondjuk nem tudom még mennyire törik a kábel csak így gondolom hogy ezzel a merevítéssel jobban védve van.

Brainwavz Alpha és a Skullcandy Smokin Buds tényleg hasonlítanak, külsőségeket nézve.

Részemről utóbbi megjárná mert eddig van tőlük két jó típusom és talán ő lesz a következő.
Tudom nálunk nem kedvelt márka de nekem eddig egyik sem okozott csalódást és több felhasználói vélemény alapján is úgy vélem hogy nem nyúlhatok mellé ha nem egy "nagy" nevet vásárolok.

Ez a V-Moda írás is tetszetős de a külsőn lenne még mit csiszolni hogy nekem is tetsszen.

Brainwavz-ok kábelezés valami spéci vagy csak simán a két ér össze van sodorva és az csőbe húzva?

(#16602) themebuilder válasza Shufny (#16596) üzenetére


themebuilder
senior tag

Összehasonlítás:
Eléggé hasonlítanak kinézetre

Alpha Brainwavz are just Skullcandy Smokin Buds

Alpha Brainwavz vs. Skullcandy Smokin' Buds UPDATE

Én elképzelhetőnek tartóm, hogy nincs sok különbség a hangzásukban.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#16603) Shufny válasza themebuilder (#16602) üzenetére


Shufny
őstag

"UPDATE August 27:

I used the Brainwavz a few days now and I need to change my first opinion. They simply are better than the Skullcandy's. The sound from the Smokin' Buds is more muffled compared to the Brainwavz."

Most nincs kedvem felkutatni az összeset, de jópáran írták már. Persze volt olyan is, akinek a SC tetszett jobban (több mély, ki hitte volna... :U )

Ilyen alapon a ProAlphának is ugyanolyan hangja van. Azt meg tapasztalatból IS tudom, hogy nem így van. Egyébként még kinézetre sem egyeznek meg teljesen. Nemhogy hangra.

"I am surprised that you have browsed this forum for 8 months without figure out that alpha and SkullCandy are both made by Chinese OEM manufacturers. The design is not exclusive and you can find any Chinese OEM manufacturers to make a container full of IEM as long as you have the money to pay for them. All you need to do (and the most important bit) is to tell the company what kind of sound you are looking for and fine tune the end product to your spec."

Annyi példát láttunk már erre, hogy nem értem mit kell ezen magyarázni. Igen van hogy teljesen azonos terméket forgalmaz több márka is. Mégtöbbször van, hogy azonos házat használnak. Vagy nagyon hasonlót, vagy kívülről azonosat. Még be is vágokattad a képeket az M1 -ről már egyszer ezért.

bozont: Most CX300 vagy CX400? Nem mindegy. Én most az Xcape v2 -t ajánlanám. Vagy megvárod a két újat, de azok picit drágábbak lesznek. (gondolom olyan $10 -ral.)

[ Szerkesztve ]

(#16647) zodo


zodo
nagyúr

Csak hogy ilyen is legyen: Skullcandy Smokin Buds :)

(#16852) slfln


slfln
senior tag

Hmm a gd-audiobase honlapja tényleg döglődik, próbáld meg holnap.

szakibá...: Valószínűleg erre gondolsz, a Griffintecnology foglalkozott ilyenekkel... nem túl nagy sikerekkel, még a 7$-os minimál árát se éri meg valaki szerint.

"+ The bass was most definitely increased.
+ The volume was increased to the point where I only had to play songs at 1/2 or less the volume to match my normal listening levels.
+ The ear buds stay in ears much more securely than the headphones without them, when you have the right-sized inserts installed.
+ The little case is very convenient. Though tight, I was able to fit my USB cable and my original ear buds in it. I may throw out the EarJams but keep the little case.

- I found that the high and mid-range frequencies not only didn't sound as good, they were dulled out. To me, they didn't sound good at all: to the point where I do not plan to use the EarJams."

Tessék itt az eredménye, ez lesz a hanggal. Ha nem úgy tervezték az akusztikáját, nem fog jól szólni vele. Nézegetheted a további kritikákat is az amazonon, nem túl jók.

Tessék itt egy újabb variáció a témára: link

Itt a legelső észrevétel vele kapcsolatban:

"I have a 250 dollar inner ear Shure headsets and I was looking to improve the sound even more... and this did not help."

Szerintem felejtős....

A Resonicot én emlegettem korábban, én csináltattam iem-hez náluk egyedi illesztéket...
Nem, nem lett jobb a hang tőle sajnos.

need: Shufny gondolatán elmélázva, miszerint nem feltétlenül szabad fülest/fejest műfajhoz kötni, most már én is finomabban fogalmaznék. Jobban számítanak az egyéni preferenciák. Egy ideig azt gondoltam, hogy a DBA-nak csak a reverb mélyek fekszenek...
Most hallgatom vele éppen a Shpongletól a Tales of the Inexpressible című albumot és azt kell mondjam, hogy a psytrance elképesztően jól áll a DBA-nak, sőt... azt kell mondanom, hogy a legjobb élmény volt vele hallgatni eddig, nem hiányzik egy fél decibellel több mély hang se. Az albumot pedig mint referenciaanyagot is ajánlom tesztelésre.
Shufnynak meg ettől függetlenül, miután a Morning Sci-Fi az avatarja a HF-en, szerintem ez is tetszeni fog. :U

[ Szerkesztve ]

(#19246) zodo válasza Shufny (#18927) üzenetére


zodo
nagyúr

Annyit szidjátok a Skullcandy-t (pedig három típus is van itthon Dub, Buds és az SD fejes) hogy most már kíváncsivá tettetek hogy mi számít nálatok a jó fülesek közé.

Mit ajánlotok max. 8-9k-ig ?

Sansa Clip+ lejátszó, alap eq / Flac-hoz lenne minden stílushoz, kivéve rock.

(#19276) zodo válasza Luissimo (#19272) üzenetére


zodo
nagyúr

Biztosan rosszul érzed.
Miért?

Mert igaz nem olvastam vissza a topikba de mint ahogy te is le tudtad írni a véleményedet jó pár fülesről (amit köszönök) így más is megtehetné vagy ajánlhatna legalább két konkrét típust. Nyilván nem kintről rendelem így egy olyan lista amiben a nagy részben idehaza el sem érhetőek szerpelnek, kiestek. Több száz dollárosak szintén és az a lista még mindig csak egy ember véleménye ami nekem kevés. Több zenehallgató csak nem tévedhet ha kb. ugyanazokat ajánlják csak ennyit akartam volna és nem kötözködni jöttem.
Skullcandy ide vagy oda nekem akkor is szépen szól a Buds de kíváncsi vagyok mit tud egy elismerten jó füles.

[ Szerkesztve ]

(#19285) Shufny válasza Veron (#19284) üzenetére


Shufny
őstag

Nem Skullcandy alapokon nyugszik, hanem egy olyan házat használ, amit még kitudja hány típus. A tapasztalatok szerint a Smokin Buds még bőven rosszabbul is szól, de ha azonos lenne, akkor is az 8-9k, az Alpha pedig 4. (és mellesleg amíg nem volt ilyen rossz az árfolyam, addig 3 volt) Miért volna fura, ha valamit kétszeres áron nem ajánlanánk?

(#21409) sagesz93


sagesz93
addikt

Sziasztok!
Valaki mondjon nekem 1-2 fülest.
Amit tudnia kéne: "agybadugós" legyen, legyen rajta gomb, ami ellátja a pause funkciót, szóljon jobban mint a gyári apple füles.
Talán nem kérek sokat, van egy skullcandy smokin' buds fülesem, ami tökély lenne ha lenne rajta gomb.
Ja és az ára azért ne legyen annyira elszállva, nem kell nekem annyira tuti füles, gondolom tudjátok a smokin buds nagyjából mit tud, na nekem az a tudás elegendő bőven.

köszi.

(#29339) PR0JECTNR56 válasza Martin107 (#29336) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A rossz anyagminőség itt is megtalálható, akárcsak a Smokin Buds-nál, a kábele külön odafigyelést igényel, elég sérülékeny. Hangzás szempontjából rengeteg mély van benne, ami rátelepszik a többi tartományra. A közép elég kifejezéstelen benne, a magas hangjai pedig rettentő élesek és nyersek, de ez csak akkor hallatszik, ha a mély éppen nem búg. Minden tartományra jellemző, hogy alacsony a részletezése.
Nem jó döntés, nem ajánlanám. Mondjuk a Skullcandy-t úgy egészében érdemes kihagyni, ha fülhallgatóra van szükséged.
Inkább a maximum árkeretednek megfelelő összegben nézz ki egy-két fülest az 1. hsz. listájából.

(#29338) Tirexi: Ez a topik kimondottan a fülhallgatókkal foglalkozik, te pedig ha jól veszem észre inkább fejhallgatót keresel. Az általad megadott szempontok alapján itt tudnak segíteni ebben a kérdésben.
Esetleg még ebben a topikban is szétnézhetsz bár itt inkább a zenei célokra szánt fejhallgatókkal foglalkoznak.

[ Szerkesztve ]

(#29402) SSlyTR válasza ---Lasali--- (#29394) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

"Egyszer volt egy egyszerűbb fajta, "
Akkor a drágábbak/jobbak is szarok, ugye?
Ez kb olyan, hogy az elmúlt 2-3 hónapban a telefonhoz adott headset fülest kellet használnom és persze ear-bud volt. A kábele elkezdett szétjönni a hangzása pedig vacak volt, néha elgondolkoztam, hogy miért is vesződök vele. Egy jó kis metál/rock zenét nem hallgathattam vele. Most ezek alapján általánosíthatok? mondhatom, hogy minden earbuds vacak?
Ezzel a fülessel pl közel maxon, vagy valóban max hangerőn kellett használnom az ipodomat, az inear-ral pedig max fél hangerőn. azért ez is elmond valamit.

Nekem pont az ear-bud kialakítás nem jött be. volt vagy már 7-8 ilyenem és csak egy volt olyan ami nem esett ki azonnal a fülemből. Az valami panasonic volt, és csak azért maradt bent a fülemben, mert már majdnem in-ear volt. (volt rajta valami beülős kialakítása, és akkor még nem voltak agybadugós bogyós fülesek).
A futás ezekkel egy horror, arról szól, hogy félpercenként igazgatom mindkét oldalt a fülest. Lehet, hogy nektek az in-ear visszataszító, de egy sokkal jobb megoldás mint a másik.

Én ilyen befülledéssel/taknyosodással még nem találkoztam, pedig futok, meg ilyennel utazok. Órákat van a fülemben és semmi. Nem egyszer fordult elő, hogy elaludtam benne, ilyenkor 5-6 órán át van a fülemben és szól a zene is ráadásul, de semmi negatívumot nem tapasztaltam. Nekem pont az ear-buds-ok nem jöttek be.

Röviden összefoglalva ízlések és pofonok. Valaki azt nem bírja elviselni, ha hozzáérnek a szeméhez, valaki a fülébe nem hajlandó semmit tenni. Ez oké. De akkor ne szidja alaptalanul. Vagy ne legyen előítéletes, hogy mer kínai akkor csak szar lehet. (és itt nem az 1:1 másolatokra gondolok) Hatalmas fejlődésben van kína, és aki ezt hajlandó elismerni, az vak. Egy top-gear-es példát tudok felhozni: ha a fejlődés ilyen ütemben folytatódik akkor 10 év múlva a kíni autók minden autómárkánál jobbak lesznek. És azok pedig nem 10-20 ezer forintos fülesek, hanem 3-5 milliós tételek. A fülesekben már szerintem elérték a többi gyártó szintjét, sőt...

Itt nem csak Lasali-nak válaszoltam, hanem a témában minden előttem szólónak.

(#30516) zodo


zodo
nagyúr

Üdv!

Jó ideje hallgatóm és nem is cserélném a Skullcandy Smokin Buds fülesemet de a gyári gumi harangokkal nem vagyok megbékélve. Három méretből a legkisebb és legnagyobb használhatatlan így jobb híján a középsővel küzdök. Talán a feszes lapos kábelezése is közre játszik de a lényeg hogy pár perc séta után akár teljes mértékben képes kiesni a fülemből.

Van ötlet milyen harangot vagy akár szivacsot kellene kipróbálnom?

(#32535) gentlemanus


gentlemanus
csendes tag

Üv Mindenkinek!

Tanácsra lenne szükségem. Moto Defyhez szeretnék valami felvevő gombos fülest.
10e alatt illetve csak kicsit túllépve.

Egy két jelölt: skullcandy ink'd 2 ,Smokin Buds esetleg titán
sennheiser mm50 (egy két boltban 5-7e környékén árulják-lehet gyanúsan olcsó-vagy a többi 13-15e túl drága) esetleg mm30

[ Szerkesztve ]

(#34656) alpihun válasza hobbyone (#34651) üzenetére


alpihun
senior tag

Lerajzolva mégis szebben látszik az egész. :)
Ez az egylamella pont úgy néz ki mint a budsok, biztos, hogy a helyén marad?

Nem fog torzítani, viszont a mikrofon, és a gombok nem biztos, hogy működnek.
Így, ahogy belegondolok, nagyot dobna a hangerő gombpáros is. A mostani teló oldalán nincs és elég idegesítő, pl. a böngészést bezárni hangerőszabályzás végett. Egyre jobban tetszik :)
Valakinek van ilyen füles? Megköszönném, ha letesztelné egy random s40 nokiával. SAMSUNG HS-330

A kompatibilitásban mégsem vagyok biztos. Lehet, hogy kell átalakító.
Mármint minek a kompatibilitásában nem vagy biztos? Magának a fülhallgatónak vagy csupán a gomboknak?
Mi az az átalakító? Remélem, nem drágább, mint a füles (ám a teló is jack dugaszos, ha erre célzol).

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#42639) honfoglalo válasza Bucicimaci (#42607) üzenetére


honfoglalo
senior tag

RHA MA-750 :))

Több, mint egy hete megvan (csak azt hallgattam), és raphez kíváncsiságból elővettem a GR07BE-t.. A V-shaped hangkép után a GR07 szűk hangzású és unalmas volt elsőre, amit nem tudott kompenzálni a precizitása sem. A kialakítás ugye ég és föld, és 3 év garancia van az RHA-ra, amit elvileg vizsgálgatás nélkül cserél az Apple (tehát kábeltörésnél is jó eséllyel cserélik majd, nekem simán cserélték a Klipsch S4-emet anno egy drágábbra ráfizetés nélkül, a "rosszat" pedig megtarthattam :D).

A plusz 6k-t nekem mindenképp megérné a SE215-hez képest, szebb is - jobb is! :K

Ja, hogy ne csak az én állításaim álljanak itt:
"I reviewed last month and the Shure SE215 from our Wall of Fame. I prefer the MA750 for a number of reasons, not the least of which is the bass-heavy but very competent sound of these little buds."
innerfidelity

[ Szerkesztve ]

(#45184) kerekfej


kerekfej
addikt

(#54234) xmaas válasza Bobrooney (#54230) üzenetére


xmaas
őstag

Sajnos az ear-buds korszaka megy lassan a sulyesztobe nagyon ritkan lehet mar talalni tipust ami jo is lenne valamire es azokat is kitudja meddig .
In-eart is meglehet szokni par bedugas utan mar rendben lesz es sok szempontbol jobbak , nem esnek ki ennyire konnyen a fulbol, jol izolalnak nem kell fel busz hallja amit te hallgatsz epen zajok se szurodnek be szinte egyaltalan ami jobb zenei elmenyt biztosit na meg hangazs is jobb.

(#69451) minek?:S


minek?:S
őstag

Sziasztok, apróról szeretnék venni(de az újtól sem zárkózom el) BT fülest. 9-10k körül lenne, ebben az ársávban 3-at találtam:

SKULLCANDY INK'D
Samsung Level U
Skullcandy Smokin’ Buds 2

Leginkább buszon használnám(Volvo 7700A járkál erre fele,szóval a motor nem hangos) vagy suliban, amíg nincs hangfalam, itthon. A kérdés, hogy melyiket érdemes megvenni, illetve, ha egyiket sem, akkor mi mást?

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#78115) ngergo0831


ngergo0831
csendes tag

sziasztok!
20000Ft alatt tervezek fülhallgatót vásárolni, mindenképp az edigitalban (erre még kitérek)
hozzászólások alapján, az E10 és az E50 is jó lenne, 2000Ft a különbség köztük.. nekem az egyetlen ami fontos lenne, az egy erős basszus, és mellette magas hangoknál se torzítson, maximális hangerőn.
Eddig egy Skullcandy smokin buds 2-t használtam, igazából meg voltam vele elégedve, de már nem kapható. Váltottam egy Marley EM JE-41-re, hát ezt még egy gyári nokia is lekörözte volna egy jó 10 évvel ezelőtt is...
Ezért is gondolkozok azon a két Soundmagic fülesen.
melyik felelne meg jobban a leírtaknak?
illetve ha van egyéb ötlet, azt is szívesen fogadom :)

u.i.: azért az edigital, mert ott eddig 7/7 alkalommal ha visszavittem a fülhallgatómat, hogy megtört a kábele, 3 héten belül visszaadták az árát. :)

(#79502) beci


beci
őstag

[Tronsmart Encore Spunky Buds Bluetooth fejhallgató]
CHNDMJJF kóddal 28 dolcsi.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#80290) CorY


CorY
csendes újonc

Sziasztok!

Pár óra olvasgatás után a topic-ban, és miután a macskák szétszedték a fülhallgatómat, arra jöttem rá, hogy eddig nem volt jó fülhallgatóm.
Eddig Skullcandy volt a mindenem, és volt egy Heavy Medal nevű aranyos, amit mondjuk nagyon szerettem, és elvileg 20k az ára, de én 5-ért vettem, ami elég jó bolt volt. Ez sajnos tönkrement, és egy smokin’ buds 2-t vettem, ami nem hozta azt amit vártam.
De most elszakadt, szóval elkezdtem keresgélni, és arra jutottam, hogy az a biztos, ha megkérdezlek titeket, hogy mik a tapasztalatok.
Fő irány:
-IME
-rock/metál/alternatív/rap a zenei irányzat amit hallgatok
-mikrofon, hangerő szabályzó nagy könnyebbség lenne (iPhone kompatibilis, ha van olyan esetleg, ami nem az)
-mindenképpen 20k alatt de olyan 16-17 nél se legyen több
-vezetékes
Néztem eddig: SM e50c, SM e11c

Valamit még az után érdeklődnék, hogy eddig nagy gondom volt ezekkel a fülesekkel, mert könnyen kiestek. Erre megoldás volt, ha úgy volt kialakítva, hogy meg volt döntve a vége, azonban nem nagyon láttam hogy lenne sok ilyen, szóval valaki, aki hasonló gonddal küzd, valami tipp?

Köszönöm szépen a segítséget! Szép napot!

(#80951) -NoVa- válasza vicze (#80949) üzenetére


-NoVa-
őstag

8k huf-ért rendeltem kuponnal és pontokkal, most már 10-11 körül mérik, úgy valóban teljesül a 30-40% árkülönbség más matricával. Nem várok érte kiemelkedő minőséget, csak ki akartam próbálni tartósabban különböző formájúakat (és egyben különböző chipseteket is), mielőtt tartós tesztlehetőség nélkül belenyúlnék egy Galaxy Buds / Jabra Elite 65T árkategóriás cuccba, ami leginább podcastre használva durva overkill.
Gép előtt munka közben zenére rendes DAC, és jobb vezetékes IEM szól, vagy Bose QC35 ha épp zajosabbak a kollégák, utcára, ebédszünetre és futáshoz kell a wireless.

Meg az sem járja, hogy minden alkalommal, amikor csak úgy kipróbálnék valamit, Grado GR10 kategóriás IEM-eket rendelgessek. Bár valami hibrid DD-BA over ear kábeles jobbfélére mostanában érik a kiváncsiság :D

(#81168) vicze válasza Tulku (#81166) üzenetére


vicze
félisten

Ez az átalakított Muse-ra is érvényes?
Ugye ott van AptX van tehát elsősorban nem AAC a korlát, bár ezek majdnem ekvivalense, de az AptX kicsit jobb dinamikát kéne adjon.
Teljesen elméletileg ha lesz végre valós BT 5.0-ás füles(csak az új Samsung és Apple-ről tudom ami biztos az), akkor a 2Mbps átvitelbe talán bele lehet préselni az LDAC-ot, de kérdés, hogy lesz-e igénye bárkinek is rá.

Az kifelejtetted megemlíteni, hogy elsősorban az 1000$+ kategóriához méred. :P

A Galaxy Buds-ról majd írok pár nap múlva, ha végre sikerült eljutni vele edzeni egyet legalább. Pusztán hangra általánosan ajánlható, de nem biztos, hogy mindenkinek ilyen izélésű hangolás tetszik.

(#81176) -NoVa- válasza Tulku (#81166) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hozzátenném a saját teljesen szubjektív tapasztalatokat, kevésbé hangminőség, mint inkább usability. Meg persze mikben vérzett el a BW FYE3 egy hét alatt:

Transparency mód kell. Nem software szimulált, fél másodperces késéssel, hanem eszközbe épített instant áthallhatóság. Mivel nincs kábel, amivel a nyakadon lógna a fele, nem kényelmes kivenni pl boltban pénztárnál az eladóval beszélni. Ezt simán kompenzálná. Az Airpods erre majdnem tökéletes lenne, nem kell kivenni a füledből, ha bárki hozzádszól, cserébe nincs semmilyen zajszigetelése, amikor az jönne jobban.

A töltődoboz legyen kicsi, lapos. Nadrágzsebbe rakható méretű, hordozható. Powerbanknak úgyis kevés, hurcolni viszont kell.

A mikrofon úgyis szar lesz, ha nem nyúlik ki a fülből. Márpedig nem fog, mert ez a diszkrét apró forma jobban tetszik. Ezt OS szinten kéne kezelni, ha csak a mikrofonnál ki lehetne választani hívás közben, hogy a telefonét használja, de a fülesre tolja a hangot, az jó kompromisszum lenne. Mivel nem lehet, minden hívásnál ki kell venni a fülemből az egyiket, az ujjaim közé fogni, mint egy cigit, és tartani a telefont. Ha rosszul fogom meg, akkor az érintőfelülettel bontom is a hívást. Megint az AirPods puskamikrofon pálcával lehetne érvelni, ha nem taszítana a kinézete.

A ledek, ó a ledek. Dícsértem a FYE3-at, hogy nem világít fülben, nem villog, de jó. Na visszavonom. Csak akkor nem, ha mindkét felét előveszem. Ha az egyik felét nem használom, és elteszem a tokba tölteni, akkor 3 másodpercenként kéken felvillan a másik, bármelyik is. Tipikus példa este, amikor a gyerekeket lettem aludni, és még előveszem a gépet dolgozni, fél fülbe podcast. Csak a félbe, hogy meghalljam, ha valamiért felkelnek. Na ilyenkor sötét szobában 3 másodpercenként a szoba erős derengő kék vakufénybe borul, pocsék. A másik felét simán az asztalra téve elmerülget magában is, na ezért valakit nagyon tarkón kéne csapni.

Az érintőfelület nem tűnik nagy előnynek a gombhoz képest, ugyanúgy hangos, kellemetlen élmény egy zárt jól szigetelő fülesen doboló ujj hangja, sokat talán nem lehet rajta rontani gombbal. Mondom ezt most, aztán ha megjön a FYE5, korrigálom.

A szoros jól tartó illeszkedés jó, de ha nem tökéletesen találom el a fülemben a jó állást, és mocorog, ha mozgatom a fejem, az hangos.

A jelerősség jó, de irodaház külső részen mászkálva még így is folyamatosan resyncel a két oldal, ilyenkor a hangminőség egy pillanatra nagyon low bitrate mono jellegbe megy át. Jelzajos közeg, szóval belefér. Otthon/boltban/erdőben ritkán csinál ilyet.

Pár nap használat után elfogadhatóbbnak tűnik a Samsung Buds 4x-es ártöbblete, a transparency és a nemvillogás miatt. Megvárom a FYE5-öt (a belföldi feldolgozás túsza tegnap óta), aztán meglátom, érdemes-e feljebb lépni. A 3-asra már megvan a lelkes jelentkező házon belül, tinifüllel nincs olyan, hogy túl sok basszus :).

(#81189) vicze válasza -NoVa- (#81187) üzenetére


vicze
félisten

"nem szívesen dobol az ember, nagyon hangos."
Galaxy Buds-on nem vészes szerintem, alig zavaró, vagy legalábbis a gombok sokkal fájdalmasabbak sajnos. Mint írtam a dupla nyomás meg bűvészmutatvány kb. Mivel a Bragi-n volt auto pause ha kivettem, így szerencsére nagyon nem kellett használni egyáltalán.

(#81190) -NoVa- válasza vicze (#81189) üzenetére


-NoVa-
őstag

Budsnál a transparency-t próbáltad/használod rendszeresen? Tegnap majdnem meginogtam, mikor ránéztem, hogy 35-ért van több is XIII. kerületben eladó, de még adok egy kis időt a másik BW-nek is, mielőtt kipróbálatlanul kispadra kerül.

(#81206) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Megjött a BW-FYE5 (kék), a Samsung Buds (fehér), és lehet viszonyítani a FYE3-hoz is (fekete):

Tok:
- FYE3: Nagy. Amúgy jó minőségű, jól kattan be a helyére a füles, jó az anyaghasználat, kidolgozás, csak esti töltésnél túl fényes.
- FYE5: A legapróbb, amivel eddig találkoztam. Olcsóbb műanyagból van, rosszabb kidolgozás, és nem ugrik benne pontosan be a füles, rá kell nyomni kézzel, különben marad csatlakozva, és nem tölt. Egy alkoholos tisztítás legalább kelleni fog neki, hátha csak ennyi a baja. Töltőre dugva a csatlakozó miatt nem lehet rendesen kinyitni a fedőt, átgondolatlan design.
- Samsung: Kicsit szélesebb a FYE5-nél, de még nem nagy. Egyértelműen ez a legjobb minőségű, nagy plusz az USB-C + QC.

Füles:
- FYE3: Preciz kidolgozás, tökéletes illesztések, lekerekített csiszolt érzés mindenhol. A hosszú cső miatt kiáll a fülből kicsit, Shrek ears. A kiállása miatt többet helyezkedik hallhatóan a fülben.
- FYE5: Olcsó, kitapinthatóan éles illesztések, épphogycsak nem sorjás. Lapos, rövid a cső, nem áll ki a fülből, nagyon nagy plusz pont. Nagyon stabil, semmi mocorgás.
- Samsung: Kidolgozásban a FYE3 is ilyen jó lenne, de a fülre felfekvő gumírozás miatt nem mocorog. Nem szigetel olyan jól, mint a FYE5, és nem is olyan lapos, kb félúton a kettő között. Persze ezzel jóval több akkuidő jár itt, és featurehegyek.

Hozzá adott dugók:
- FYE3: Kemény csúszósabb gagyi standard izék, a rajta lévő puha szilikon és jól szigetel. Ha nem felel meg a mérete, szívás.
- FYE5: 3 féle méretű egyformán puha szilikon, sokkal értelmesebb.
- Samsung: 3 féle középkemény szilikonos, és 1 sima és 2 sharkfines gumiöv. Megkockáztatom, a FYE5 kényelmesebb.

Gomb:
- FYE3: Touch. Nyomva tartva léptet számot. A hosszú cső miatt a ház egyenesen a dobhártyára fókuszálja az összes zörejt.
- FYE5: Gomb. Duplakattra léptet. Nem kell erősen nyomni, de annyira igen, hogy véletlenül ne nyomódjon meg. Összességében megbízhatóbb, mint a FYE3 érintőfelülete, és nem kényelmetlenebb megnyomni.
- Samsung: Touch. Állítható, mit csináljon nyomvatartásra, hangerőszabályzó vagy transparency. Szintén zajos rajta dobolni kettőt/hármat előre-hátraléptetéshez, és könnyű véletlenül indítani/leállítani a zenét, de legalább letiltja, ha kiveszem a fülemből. Ha kiveszem mindkettőt, megállítja a zenét. Sok plusz pont.

BT csatlakozás, leválasztás:
- FYE3: A bal oldal a master, kb 3 másodperc alatt megtalálja a telefont, és a párját. A jobb oldal magában kivéve kb 10 másodperc.
- FYE5: A jobb oldal a master, kb 3 másodperc alatt megtalálja a párját. Utána kb 3 másodperc, mire rájön, hogy telefont is kéne keresni, és onnan kb 10-30 másodperc, mire megtalálja. Hihetetlenül lassú, államok alapulnak és szűnnek meg, mire csatlakozik. Töltőre dugva is több másodperc, mire ledobja végre magát a BT-ről. Szerintem okmányirodai átfutása is van a connect/disconnectnek, tuti kerül valahol papírra aláírás és pecsét minden alkalommal.
- Samsung: Instant. Nincs 2 párosított fél, meg átkapcsolás, ha valamelyiket elteszem, előveszem, csak működik, bárhogy.

Mindkét BW hajlamos 100%-ra feltolni a hangerőt véletlenszerűen csatlakozáskor. Más BT fülessel vagy hangszóróval nem volt ilyen bajom.

BT stabilitás:
- FYE3: Ha hangerőt állítok a zsememben lévő telefonnal, és tenyérrel kicsit is takarom, már szakadozik. Eleve az, hogy a bal a master oldal, a telefonom meg a jobb farmerzsebben van, hátrányos helyzet, mindenesetre így nem tökéletes.
- FYE5: Eddig zéró lag, semmi desync. Autóban, irodaházban, városban próbáltam, tökéletesen stabil volt a jel.
- Samsung: Ugyanaz, stabil.

Kérdezték privátban, gamingre milyen, szóval lag:
Egyformán nagy. Mindhárom fülessel PUBG mobile alatt próbáltam, P911 pisztoly, 3 lövést leadok, mire megszólal az első lövés hangja. Nem erre valóak, a két fél közötti szinkronidőzítés miatt elég nagy a késleltetés a hangban.

Hangminőség:
- FYE3: Bumm bumm bumm meg dörmögés, ez uralja az egészet. Nagyobb hangerőn már képes minimális részletet is odacsempészni, de extrém basshead füles.
- FYE5: Elfogadható határon belül emelt mély, elfogadhatóság határán emelt közép, magas is akad valamennyi, ha nagyon keresek. Nem analitikus, nem részletező, nem ad nagy tereket, és semmiféle szuperlatívuszokat nem áradozok róla, csak egyszerűen használható olcsó. A referencia szar Huawei AM61-nál jobb :). Ha sokat van a fülemben, hamar elfelejtem, mennyire messze van a jótól.
- Samsung: Nagyon sokat számít a droid app. A Galaxy Wear alkalmazásban bekapcsolt dinamikus EQ nagyon jót tesz neki, anélkül elég butítottnak tűnt. Állandó használatra egyértelmű befutó, rendes hangolás, van magas is, meg némi részlet, árban meg közelebb volt a két kínaihoz, mint a Jabra/Bose/Sennheiser TWS-ekhez.

Led:
- FYE3: Ha mindkettő csatlakozott, kikapcsolva tartja. Ha csak az egyik, 3 másodpercenként kéken villan.
- FYE5: Fullba nyomja a kretént, villog, 5 másodpercenként, mindkét oldal, mindig, még csak nem is egyszerre, hanem ahogy épp elindult az időzítő a firmwareben. Szerintem kap egy réteg zongoralakkot, különben este használhatatlan. Vagy megkapja a kisfiam farsangra rendőrautójelmeznek, és villog kéken lelkesen. Ha zseblámpát akarok dugni a fülembe, akkor zseblámpát rendelek, eszetlen kínaiak.
- Samsung: Szerintem nincs is benne, csak a tokban. Rájöttek, hogy senkinek sincs a fülében a szeme?

Akkuidő:
Nem mértem határokat, csak használtam mindkettőt amíg épp kellett, és elrakosgattam a tokba, ha épp nem. Szóval annyit tudok, hogy 1-1.5 órás használatoknál egyik sem panaszkodott. A Samsung kijelzi az appon belül oldalanként, a többin órás használat után is 90%-ot láttam, gondolom hirtelen zuhan extrémet a mért tippelt érték amikor esik a cellafeszültség.

Verdict:
- FYE3 Extrém bassheadeknek, akik táskában vagy kézben tartják a telefont, és nem árnyékolják.
- FYE5: Bárkinek, aki rendőrautónak szeretne öltözni. Kék is, villog is, kedvem támadt traffipaxot támasztani. Talán ha lelakkozom a ledet fekete nemátlátszóval, podcastra jó. Nagyon pici és kényelmes amúgy, 30$-t megért.
- Samsung: Sokallom az árát, de az egyetlen a háromból, aminél nem relatív hangminőségről beszélhetek, és nem fáj egyből a Bose QC35 után ezen hallgatni tovább ugyanazt a zenét. 100$-t megért egy telefonhoz csomagolt ajándék példány másodkézből.

(#81347) -NoVa- válasza Safi1988 (#81344) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ezer oka is lehet, de tippre bal oldalon van a master, és eleve úgy gyalogolsz, hogy minden lépésnél a kezed egy pillanatra árnyékolja a jobb első nadrágzsebedben lévő telefont. A Galaxy Buds kibírja, az olcsó kínaiak nem.
És ugyan az iPhone nem támogat annyi BT codecet, de azt a keveset jobban csinálja.

(#81401) vicze válasza Bennyboy (#81394) üzenetére


vicze
félisten

Xiaomi Airdots TWS - 25$-nál többet nem ér, és a működése kétséges.
Lenovo Air TWS - Random átcímkézett logo nélkül féláron megkapod.
MEIZU POP Wireless - Csak SBC support így elég gyenge a hangminősége.

Jelenleg szerintem a Jabra mellett Samsung Buds-t személy szerint ajánlottnak mondanám.

(#81426) vicze válasza Tulku (#81422) üzenetére


vicze
félisten

Na ezért is jó a Samsung Buds, mert értelmes doboza van, és rakhatsz rá bármilyen illesztéket és becsukódik rendesen. A Sony Triple confort van rajta, ami azért elég nagy bumszli, és simán belemegy.

(#81427) -NoVa- válasza Breki (#81421) üzenetére


-NoVa-
őstag

Villogást nem néztem, lassúnak azóta nem lassú, mert nagylány használja iPhone-al. Én meg a Samsungot azóta is nagyjából elégedetten, ahol volt annyi eszük, hogy csak a tokba tettek ledet, a fülesbe egyáltalán nem, mert minek.
Minőségi szórásnál mi az a kérdőjel a mondat végén? Olcsó kínai sorozatgyártásról beszélünk, mi sem természetesebb, hogy van szórás bőven.

Kiesni nekem nem szokott futás közben egyik sem. Egyszer sikerült előrehajolva valahogy úgy ellazítani a hallójáratomat, hogy lassan kicsúszott belőle a Samsung, de az már eleve nem szigetel és zár úgy, mint a BW, a sharkfinen is támaszkodik, tehát műrepüléshez, siklóernyőzéshez, és ketrecharchoz ne ilyet vegyetek. Cserébe viszont a saját vérkeringésem nem dobol rajta vissza a fülembe futás után, kevesebb élettani hangeffekt jön át rajta.
Szintén a hangszigeteléshez, a BW-ből hiányoltam az ambient sounds featuret, amit a Samsungnál azóta is rendszeresen használok.

Innentől 100% Galaxy Buds review marad, mivel már 2 hete csak azt használom TWS-ből:

A csatlakozás minősége és stabilitása jobb S9-cel, de azért még nem tökéletes. A scalable codecnek hála nincs teljes szakadás kb soha, de mozgás közben azért vannak ezzel is tizedmásodpercek, amikor kb 64kbit mono minőségre esik, majd visszaáll jóra. Tudja ezt tengerparton is rádiózajtól távol, de nadrág bal oldalzsebbe rakott telefonnal is, szóval a BT kommunikációban még mindig én vagyok a legnagyobb akadály az eszközök között a BT hullámokat elnyelő víztartalommal a testemben, ezt a komponenst kell kiiktatni az ideális kapcsolathoz.

SW stabilitásban meg még tuti jön pár FW update. 1-2 alkalommal sikerült belezavarodnia az oldalakba, és letiltania valamelyik oldalon a hangot, vagy épp az érintőfelületet, amíg vissza nem tettem mindkettőt a tokba, és újra elővettem. Ez csak akkor, ha azonnal kiveszem valamelyik felét, miután kinyitottam a tokot, és azzal a mozdulattal zárom is vissza, szóval a helyes workflow:
- Kinyitom a tokot
- Nem veszem ki a füleseket
- Eláraszt fénnyel és szeretettel a belső led
- Nem veszem ki a füleseket
- Eltelik 2-3 másodperc, és csatlakozott a telefonhoz
- Békével és megnyugvással a szívemben végre kiveszem a füleseket, vagy csak az egyik felét, tudván, hogy valószínűleg jó lesz.
- Becsukom a tokot.

Szóval kell pár pillanat a cuccnak bootolni a békés együttélésért, nem kapkodós kényelmes mozdulatokkal kb jó.
A tok strapabírósága egyébként zseniális, volt alkalmam tesztelni nadrág oldalzsebből telefonnal együtt kihúzással és leejtéssel mindenféle felületre, szóval az eddig nyomtalanul megúszott esések korántsem teljes listája:
- Padlószőnyeg
- Csempe
- Kő járólap
- Alpesi köves sziklás hegyoldal
- Dolomitok
- Középkori várak sziklából vájt felületei
- Tengerparti lágy homok

Szóval nem érdemes ugyanabban a zsebben tartani, ahol a telefont is, de adott túranadrágon csak az volt jól zárható.

Illetve a kellemesen flat hangképről, most, hogy váltogattam a Buds és az F9 között, az utóbbinál feltűnt a 7-8kHz környéki emelés. Visszábbvettem EQ-ból, és nyugtáztam, hogy jót tett az élőzenének.

(#81434) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!
BT fülhallgatót szeretnék venni. Elsősorban zenehallgatáshoz (könnyűzene, széles a repertoár, house, pop, metál, hip-hop), de filmnézéshez és játékhoz is kellene, sportoláshoz is használnám, bringa és síelés. Tömegben, buszon, aluljáróban, egyszóval zajban nem használnám.
Ami nagyon tetszik, az a Samu Galaxy Buds, de az itt a mobilarénás teszten eléggé le van húzva, meg esetleg a Jabra Elite 65t tetszik még. Melyik a jobb? Buds tényleg annyira rossz? Vagy van egyéb, olcsóbb, jobb alternatíva? Nem feltétlenül akarok 40-50 ezret kiadni érte. Lényeg az, hogy drót nélküli legyen, egyszerű legyen a használata egy droidos (Samsung) telefonnal és a Buds-hoz hasonló tudás és kialakítás (az Apple féle fülből kilógó egyáltalán nem tetszik, olyan mintha egy drótosról vágták volna le), az hogy az utolsó kis cintányér hang is átjöjjön az kevésbé fontos.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#81468) vicze válasza kemcso (#81467) üzenetére


vicze
félisten

Samsung Buds-t 35e körül már be lehet szerezni.

(#81470) Breki válasza Tulku (#81469) üzenetére


Breki
veterán

Az itteni tesztből

A Samsung Galaxy Buds megítélése nagyon erősen függ attól, hogy csúcsmobilhoz járó ajándékként, vagy különálló termékként tekintünk rá. Gyári fülhallgatóként egyáltalán nem mondható gyengének a hangja, noha a korábbi, vezetékes AKG-k valamelyest magasabbra teszik a lécet, de ilyen szempontból a Samsung messze kilógott az átlagból már az elmúlt években is. Piaci termékként tekintve azonban olyan, jelentősen jobb hangminőséggel kecsegtető alternatívák jelentkeznek, mint a Jabra Elite 65t, a Xiaomi-féle AirDots vagy a Helm True Wireless, és rendkívül erős a nyakpántos konkurencia, akár féláron is. Kedveltük a Galaxy Buds kényelmét, üzemidejét és üzembiztosságát, kellemes a hozzá tartozó alkalmazás, viszont kiábrándítóan gyenge az elérhető beszélgetési minőség, egyáltalán nem kiemelkedő a zenei oldal, és a belső tároló hiánya is fájó valamelyest.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#81472) -NoVa- válasza Breki (#81470) üzenetére


-NoVa-
őstag

Már a mikrofonnal sem egyet értek a tesztből, pont a Buds-ra nem panaszkodik a feleségem.

Viszont azt látom a teszt fotói között, hogy nem tekerte bele a fülébe rendesen a sharkfint a cikkíró, így nem a szája felé állt a mikrofonport. Hangból pedig csak SBC és AAC codecet ír, a Scalable-t nem említi, így azt is merem feltételezni, hogy nem Samsung telefonon próbálta ki, ezzel már a hangminőség review is torzul, az egyetlen jobb codecet kizárva.
Persze ezzel a vásárlóközönség is erősen le van vágva, csak típusazonos telefon mellé érdemes venni, de oda tényleg érdemes. Én nem bántam meg a 30k-s aprós árát, a bolti 50 környéki indulóárat viszont nem adtam volna érte, utólag sem. Kb 2 év múlva úgyis lehet kukázni az akkugyengülés miatt, és az akkori hasonló kategória csak jobb lesz.

(#81495) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Aki használ Samsung Buds-ot, milyen a hangképe?

(#81548) -NoVa- válasza f4lcon (#81541) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ugyanolyan Rapoo billentyűzeten írok :)

Azért az AirDots doboza zsebben hordhatatlanul vastagnak tűnik, az AirPods nadrágzsebben kb tökéletes, jobban elfér a laposabb magasabb forma. A Galaxy Budsé kicsit vastagabb, még elmegy, de ennél nagyobbat egyszerűen a mérete miatt nem használnék. Kb másfélszer vastagabb, mint egy átlag autókulcs, és nincs rajta rögzítési pont, pedig nagyon adná magát egy kulcskarikás karabíner.

(#81599) -NoVa- válasza vicze (#81596) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na itt azért van kavarodás.

Szinte pont ezeket tudja a BTR3 is FiiO Music appal, BT codec, led, töltés, lowpass filter választás, talán csak a buffer hosszra nem láttam menüt, az EQ meg majd későbbi update-el jön, a placeholder tab már bekerült. Utóbbi nem gond, a telefonom beállításai között rendszerszinten is van, de nem is piszkálom, lapos defaultra vettem, mióta megvan az F9.

USB DAC-ként használom ezt is PC-n, ráadásul type C, mint a telefonom, meg a Samsung Buds, nem kell MicroUSB kábelt is tartanom kéznél tölteni.
Gondolom neked régebbi kiadásod van, ez is átment pár verzión, így már értem a véleménykülönbséget, meg a FW update macerát, az enyém már eleve 1.0-val jött, és ott volt az app a play storeban hozzá. Feature leírásból, és a rengeteg review/összehasonlítás alapján az jött le nekem, hogy 100 OHM alatti ellenállású füleseknél nincs értelme plusz kiadásnak, az egyetlen eltérés az ES100-hoz képest egy nagyon kicsit visszább vett magas a BTR3-ban, ami nekem az F9-nél pont javít a hangján :).

"A ES100 balanced felépítése(nem a kimenet) azért sokkal jobb teret ad mint a BTR3.": Ez viszont még indokolhatja a felárat, egyszer meg kell hallgassak egyet.

(#81610) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Vettem egy Galaxy Buds-ot kedden, szerdán használtam utoljára, azóta a tokban pihentek. Ma kivettem őket a bal 100% a jobb 30% töltöttségen volt, majd egy bő fél óra használat után 95 és 15-re merültek. Gondolom ez akksihiba. Vagy kell pár töltés mire beállnak?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#81981) -NoVa- válasza Dagaddt (#81980) üzenetére


-NoVa-
őstag

SportBT fülesből tudok nemajánlót:
Borofone BE5: Olcsó, semmilyen hang, ~2 órás lejátszás, jól tart a fülben a gumi pöcökkel. Nem ajánlom.
Huawei XSport AM61: Nem túl drága, nem vészes, nem részletes, kicsit mélyszegény hang, akkuidő kibírja, kirázni nem tudom a fülemből, de az akku/vezérlőgombok az arcomhoz verődve zörögnek, ha meg annyira meghúzom hátul a feszítőjét, már kényelmetlenné válik. IPX5. Határeset.
SoundMagic E10BT: Nem futásra való.
Samsung Galaxy Buds: Nem olcsó. Nekem bevált, tart, akku bírja, de én 5km-en belüli távokat futok visszafogott egyenletes tempóval. Intenzív terepfutásra nem kockáztatnám a TWS-t.

Szóval saját tapasztalatok alapján csak over-ear kábeles BT fülest mernék ajánlani terepfutásra, specifikációk alapján Jabra Elite 45E pl. Éppenhogy kétszámjegyű dollár, nem kifejezetten olcsó. Szerencsére eltörpül a jó terepfutócipők ára mellett :D

(#82009) tothl válasza -NoVa- (#81981) üzenetére


tothl
addikt

Nálam a Buds az első fülbedugós cucc, ami úgy van a fülemben, hogy észre sem veszem és nem akar kiesni futás közben, nem arra kell figyelneml hogy x méterente vissza kell tömködni.

(#82227) -NoVa- válasza fzoli86 (#82226) üzenetére


-NoVa-
őstag

A mikrofon hangminősége szar lesz, bármilyen környezetben. Persze a marketing mindről világmegváltó regéket fog zengeni. A Samsung Buds volt eddig nálam a legjobb, de ezzel is rendszeresen van olyan környezet, ahol jobb, ha az egyiket kiveszem, letakarom a kózelségérzékelő szenzort, hogy azt higgye, a fülemben van, majd a szám elé tartva a mikrofonjába beszélek.

(#82605) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
TWS fülest keresek.
A keret 20-25k lenne, inkább elektronikus zenét hallgatnék vele, agybadugós kellene.
Nagyjából olyan kéne, mint egy Samsung Buds, csak olcsóbban.
Köszi a választ!

(#82740) -NoVa- válasza Tulku (#82739) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akad jópár villogó nélküli BT adó és vevő is, és úgy általában a kérdésre a notification a hivatalos válasz, azaz akkor is jelez, ha csak van és fogyaszt, jobban jelez, ha merül, de a lényeg, hogy jelezze, ha be van kapcsolva. Attól még akad épeszű gyártó is, a Samsung Buds-ban annak örültem a legjobban, hogy csak a tokban van 2 led, egy bent, egy kint. Piros-sárga-zöld színnel jelzik a tok és a füles töltöttségi állapotát, maga a füles fölösleges, hogy bármit villogjon, elvégre a telefon is megmutatja a BT cuccok akkuszintjét.

(#82760) san2000


san2000
tag

Sziasztok!

Ma érkezett meg az Earfun free fülesem.
Eddig nagyon tetszik egy dolgott kivéve.
A fülillesztékét szeretném lecserélni.(jobb oldali szilikon)

A hagyományos illesztékel ellentétbeb kb fele akkora a középső szilikon csövecske.(ha a hagyomnányost teszem rá akkor nem lehet lecsukni a dokolo tetejét és nem is tölti a fülest.

Hogyan keresek rá erre az illeszékre?
Van ennek konkrét tipusa ?
Gondolom az újabb TWS fülesek ilyet használnak.(Galaxy buds stb.)

Szóval hogyan keresek illeszéket ill. létezik e memória habos illeszték aminek ilyen a rögzitése?

Köszönöm a válaszokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.