Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#305) 5letes Gábor


5letes Gábor
csendes újonc

Sziasztok!

Egy újabb "...elfelejtett BIOS jelszó...) esettel rendelkező versenyző jelentkezik: Én :-)

A 2 hónapja vett Fujitsu LIFEBOOK A544 laptomon BIOS jelszót állítottam be, amit 2 hét alatt sikerült elfelejtenem :-(
további infók: WIN10, rendszergazdai, minden egyéb jogokkal... saját Windows által készített Windows recowery DVD, múxik, UEFI állítást lehetséges lenne, DE -ugyebár- nincs jelszó (GRRRRRRRRRRRR)

Utána ezeket tettem:

- a "klasszikus" elem ki, vár pár (30) perc -> semmi (a jelszót, mint az újabb laptopok többsége, nem felejtő RAM-ba (NVRAM, ...)menti)

- semmi gond, linux live DVD, Hiren, stb...,: DE valami bennmaradt idétlen(UEFI, ...?) gyári beállítás miatt nem lehet USB, DVD, CD ... boot-ot végrehajtani :-(

- a próbált -nem működő- programok: cmospw-5.0, De-Animator(nem tudtam megfejteni, hogyan használandó :-(

- Az újabb laptopoknál nincs/nem ismert a MASTERBOOT jelszó :-( ebben egyébként Phoenix utód BIOS van, a régi MasterBOOT-ot -phoenix- teszteletem ->semmi)

Nekem az UEFI megkerülése és ezután a jelszó törlése tűnik járható útnak, de "nyitott vagyok" más megoldásra is. (Nyilván nem a "...Márkaszervíz megoldja kb. a laptop-ár 10%-ért..." vagy a "...vegyél BIOST a ...-tól" lehetőségek érdekelnek, hanem a szakmai út :-)

Előzetes Köszönettel várakozom a jó javaslatokra... :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.