Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) knapci


knapci
tag

Sziasztok adott egy lifebook E8110 bios kódot kér,anno valaki segitett már ebben,de nem emléxem a folyamatra!Ha tud segiteni valaki kérem írjon!
köszönöm

Unatkozók kíméljenek!

(#302) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Van egy eladó inverterem, Lifebook E8310-be való. Ha valakinek szüksége lenne rá, írjon privit!

(#303) csiga8


csiga8
senior tag

Sziasztok!

Fujitsu Lifebook A544 proci hűtőventillátora kezd morogni. Nem találtam nagy hirtelen sehol elérhető közelségben.

Ilyet: kínai venti érdemes beletenni?

A gyári ventit próbáltam (volna) megolajozni, de azt nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#304) 5letes Gábor válasza atosz (#48) üzenetére


5letes Gábor
csendes újonc

Sziasztok!

Nekem is hasonló ötletem lenne: Lifebook tuning, A544-ben CPU csere. Forrasztott vagy cserélheto?
Hátha tudok spórolni egy szétszerelést :-).

THX

(#305) 5letes Gábor


5letes Gábor
csendes újonc

Sziasztok!

Egy újabb "...elfelejtett BIOS jelszó...) esettel rendelkező versenyző jelentkezik: Én :-)

A 2 hónapja vett Fujitsu LIFEBOOK A544 laptomon BIOS jelszót állítottam be, amit 2 hét alatt sikerült elfelejtenem :-(
további infók: WIN10, rendszergazdai, minden egyéb jogokkal... saját Windows által készített Windows recowery DVD, múxik, UEFI állítást lehetséges lenne, DE -ugyebár- nincs jelszó (GRRRRRRRRRRRR)

Utána ezeket tettem:

- a "klasszikus" elem ki, vár pár (30) perc -> semmi (a jelszót, mint az újabb laptopok többsége, nem felejtő RAM-ba (NVRAM, ...)menti)

- semmi gond, linux live DVD, Hiren, stb...,: DE valami bennmaradt idétlen(UEFI, ...?) gyári beállítás miatt nem lehet USB, DVD, CD ... boot-ot végrehajtani :-(

- a próbált -nem működő- programok: cmospw-5.0, De-Animator(nem tudtam megfejteni, hogyan használandó :-(

- Az újabb laptopoknál nincs/nem ismert a MASTERBOOT jelszó :-( ebben egyébként Phoenix utód BIOS van, a régi MasterBOOT-ot -phoenix- teszteletem ->semmi)

Nekem az UEFI megkerülése és ezután a jelszó törlése tűnik járható útnak, de "nyitott vagyok" más megoldásra is. (Nyilván nem a "...Márkaszervíz megoldja kb. a laptop-ár 10%-ért..." vagy a "...vegyél BIOST a ...-tól" lehetőségek érdekelnek, hanem a szakmai út :-)

Előzetes Köszönettel várakozom a jó javaslatokra... :R

(#306) 5letes Gábor válasza csiga8 (#303) üzenetére


5letes Gábor
csendes újonc

"Videokártya tuningoló koromban" ("... to long time ago...") csináltam passzív vidókártyák "combosítását")akkor még lehetett +10-25% órajelet varázsolni), de hogy ne menjen az élettartam rovására, tettem rá "kínai" ventillátort, amit az egyik "garanciális" vent-csendesítés (olajozás) után, eleve a beépítés előtti olajozással kezdtem. A kínai gyárban biztos nincs rá idő...

Ez a gondosság más kínai termékeknél (nem csak városi legendák alapján), azóta is javasolt. Volt, hogy a gondosan szinte légmentesen lezárt és OLAJOZATLAN kinai ventillátor-csapágy műanyag tömítő gyűrűjét melegített tűvel kilyukasztottam, megolajoztam/zsíroztam, forró késsel lezártam(a töm-gyűrűt).

A TECSO-ban kapható teflonos ( PTFE: Poli-Tetra-Fluor-Etilen) olajozó/zsírozó spray (kerékpáros/autós részleg) amit mostanában megelégedéssel használok.

(Remélem az ilyen hír nem számít reklámnak)

U.i: a VGA-vásárlók azóta is köszönnek, és szólnak ha van valami PC-gond, SZVSZ jó emlékek miatt!

[ Szerkesztve ]

(#307) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.segítséget szeretnék kérni.Adott egy LifeBook U 757 noti,amin biost szeretnék friisíteni.latöltöttem a friss biost a gyári honlapról,el is indulna a friisítést de a végén ez az üzenet fogad.csináltam már load bios default-ot is de hiába.Mi lehet a baj?Mit és hol kellene állítanom?

(#308) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Lifebbok száriánál hogyan müködik a gari.?A külföldön vásárolt garis noti,itt magyar országon is érvényes?

(#309) khalox válasza kromatika (#308) üzenetére


khalox
őstag

Látom nincs az a nagy pörgés...

A külföldön vásárolt gépekre (pl. az eMag) az ottani garancia érvényes, amit az ottani forgalmazónál érvényesítenek.Vagy futár jön érte, vagy pedig neked kell visszajuttatnod a gépet saját költségen A magyar szakszervizek elhajthatnak (illetve el fognak hajtani) azzal, hogy az a gép nem Magyarországon vásárolt.

kromatika (#307): Előző kérdésedre válaszolva: arról szól a hibaüzenet, hogy a letöltött. flashelni próbált file nem arra a modellre való - ellenőrizd még egyszer a pontos modellszámot, illetve azt, hogy nem sérült-e meg letöltéskor.
Amúgy miért szeretnél frissíteni? (Általában sok értelme nincs neki).

5letes Gábor (#305): Mire jutottál végül az elfelejtett BIOS/UEFI jelszóval. Csak azért vagyok rá kíváncsi, mert tudom, hogy laptopoknál a régi trükkök nem működnek a feloldásához.

[ Szerkesztve ]

(#310) kromatika válasza khalox (#309) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi szépen a választ.

(#311) #71746560


#71746560
törölt tag

Sziasztok,belépek ebbe a márka használók táborába. :K
Átgondolt jó masinát néztem ki magamnak,mondjuk drága de sokáig jó lesz remélem. :C
[link]
Valakinek van tapasztalata róla?
Szívesen olvasnám,meg megköszönném a segítségét előre is. :R

Volt DELL,LENOVO mindegyik szar volt sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

(#312) SkyLine3000 válasza #71746560 (#311) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ezért majdnem félmillió!??? Nem semmi árak vannak... Nem értek hozzá, de 8gb ram+intel 620 kombóért (ráadásul csak egy ssd) a harmadát sem adnám, még ha hiperszuper üzleti, meg aranyberakásos, titánium ötvözetes bizbasz lenne, sem. Nem tudom, mire akarod használni, de ezért a pénzért 5x jobb gépet lehet venni, amin mindent lehet csinálni. Ennyiért pénzért ez lehúzás.
Bocsi, ha esetleg maróan őszinte voltam, de ez a véleményem.
Van egy Acer Aspire 7720G a családban (2 vinyó, 17"-es fhd kijelző stb), ami egy sima műanyag noti, 8 éve van nálunk, amúgy 10 éves, napi használatban van és hiba nélkül teljesít.

[ Szerkesztve ]

(#313) #71746560 válasza SkyLine3000 (#312) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,én meg mobil munkára veszem!
Amit tud az bőven jó+garancia+nekem meg nem kell plusz gpu. :K
Ahogy bazi nagy gép sem kell. :W

(#314) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok! (beírom ide is, hátha...)
Van egy fujitsu lifebook a544 laptopom. Windows 10 került rá és azt vettem észre (most), hogy folyamatosan megy a venti. Megnéztem a feladatkezelőt, és a System (ntoskrnl.exe) okozza a problémát. Kipróbáltam már több oprendszerrel is (win7, linux mint, Win10pro, home), mindegyiknél pörgeti. Próbáltam win10 alapdriverekkel, fujitsu oldaláról driverekkel, de semmi. Aztán olvastam, hogy adtak ki BIOS update-et (v1.20) arra vonatkozóan, hogyha eltávolítják az optikai meghajtót, akkor lehet ilyen probléma. És valóban, most cseréltem le a HDD-t SSD-re és kivettem az optikai meghajtót, helyére ODD került a régi HDD-vel. Kipróbáltam, hogyha visszateszem az optikai meghajtót, tényleg leáll-e a venti. És valóban. A ntoskrnl.exe 20 %-ról lement 0,1%-ra! Ahogy visszatettem az ODD-t, újra pörgött a venti és visszaugrott a ntoskrnl.exe 20%-ra. A gondom az, hogy nekem v1.23 BIOS verzió van fenn. Már nem tudom, honna jött, mert a hivatalos fujitsu oldalon a v1.20 a legfrissebb. Valószínűleg vmelyik driver kereső programmal jöhetett le vhonnan. A lényeg most az, hogy nem tudom downgrade-elni. Ebben kérnék segítséget. Hiába indítom el rendszergazdaként a letöltött v1.20 BIOS update fájlt (FTS_WindowsBIOSUpdateUtilityLIFEBOOKA544_120_1149817.EXE). Elindul, bejön a DOS-os ablak, majd kiírja, hogy 5 mp múlva újraindul a gép, beolvassa az aktuális verziót, majd bezárja a DOS-os ablakot és nem történik semmi. Köszi!

(#315) kisgeee


kisgeee
tag

Sziasztok,

valaki tud esetleg segíteni bios jelszó ügyben nekem (A512)?

Köszönöm, üdv:

g
:R

"kisgeee felhasználónak 155+104 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!"

(#316) kisgeee


kisgeee
tag

Megoldva, koszonom. ;)

"kisgeee felhasználónak 155+104 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!"

(#317) bigsee


bigsee
addikt

Sziasztok! Egy Lifebook E743 laptopban szeretnék SSD ugradet végrehajtani. Van valami tanács, hogy hogyan lehet szétszedni a laptopot biztonsággal? Próbáltam, de ott elakadtam, hogy a csavarok kicsavarása után nem tudtam szétpattintani, feszegetni meg nem akartam.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#318) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Sziasztok
Elég halottnak tűnik a topik de azért leírom a kérdésem, hátha erre jár valaki. :)
Adott két Fujitsu Lifebook egy E746-os és egy E744-es. Az elsőnek full hd ips 1920x1080-as kijelzője van, a másiknak 1600x900-as a kijelzője. Mindkettő 14 colos. Az első kijelzőjét szeretném áttenni a másik gépbe. Szerintetek ez megoldható, kompatibilisek az adott gépek és kijelzőik?

[ Szerkesztve ]

(#319) hcl válasza Petrónius (#318) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Eszerint igen

Mutogatni való hater díszpinty

(#320) Petrónius válasza hcl (#319) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszod. :R
Amit Te linkeltél az 30 pin-es ez viszont 40.
Tehát a csatlakozása nem ugyan az.

(#321) hcl válasza Petrónius (#320) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az meredek, akkor ezt a gépet többfélével szerelték, vagy... ? :O :F :W

De a módszer az, hogy elkezdesz nézni olyan kijelzőket, amiket mind a kettőhöz ajánl. Ha ugyanaz az LCD szerepel mind a két géphez, akkor valószínű jó hozzá.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#322) Petrónius válasza hcl (#321) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Én nem venni akarok kijelzőt hanem ez a két kijelzőm van és cserélném a két gépben.
Létezik hozzá átalakító de akkor is necces a fhd bekötése. Inkább hagyom az egészet, nem ér annyit hogy valamit tönkre tegyek. :)

(#323) hcl válasza Petrónius (#322) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem is kell megvenned. Az eladóknál, ha ugyanaz a cucc két géphez is jónak van megadva, akkor gyanúsan jó is egymáshoz.
Az óvatosság különben sosem baj :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#324) Petrónius válasza hcl (#323) üzenetére


Petrónius
aktív tag

:R :R

(#325) Gabengocia


Gabengocia
tag

Sziasztok! Az alábbi linken lévő hibával találkozott már valaki és mi a megoldása vagy mi lehet a hiba oka?

https://linustechtips.com/topic/1528823-fujitsu-lifebook-e459-not-starting-problem/

Igazából nem indul, egy pillanatra a power gomb ledje villan majd a WiFi ledje és időnként a másik három led is.

(#326) hcl válasza Gabengocia (#325) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Keresd ki a manualját, abban benne kell lennie, mit jelent, hogy villog az a led (és mennyit).
De valószínű alaplap. (Megnézni mit csinál RAM nélkül, proci ki-be, másik RAM, minden kiszedhető modul kiszed, BIOS elemet megnézni, mennyin van...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#327) Gabengocia válasza hcl (#326) üzenetére


Gabengocia
tag

Nem találtam a manuálba... Úgy ahogy a linken lévő külföldi sem. De majd darabokra szedem.

(#328) hcl válasza Gabengocia (#327) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fura, az ilyeneket le szokták írni pedig a gyártók.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.