Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) fujitsu97


fujitsu97
csendes tag

Ismét a T4010D-ről lenne szó, mint kiderült, sehogy sem lehet Win 7-et rábírni, azaz minden ok, de játék nem megy rajta így, meg a tablet részén a gombok, ezen kívül minden ok :D
Más, hogy érdemes visszatennem akkor az XP-t, azt a Windows XP Tablet Edition 2005.
Mennyi ramot bírhat el maximumon??? Esetleg 2-GB???
Ha valaki mégis tudna Drivert, legalább a videó kártyához, akkor mindenképp a Win 7 maradna, mert XP alatt a GTA San Andreas szépen futott. (1.80Ghz proci, 1GB ram, 64MB videókártya, 2MB L2 Cache)
Ráadásul ha a Windows gombbal kiléptem és neteztem olyan volt, mintha nem is ment volna háttérben a SA.
<-- előbbiek XP-n voltak, mivel nincs Win7-hez driverem így ezen nincs tapasztalat.

XP-n sajnos a Youtube lejátszásnem jeleskedett, de Win7-en meg a HD is megy neki, hogyis van ez???

(#202) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Lifebook A530 tulajokhoz szól a következő kérdésem. Ti milyen 4GB-os memóriamodult vettetek bele? Én Kingmax és Corsair CL9 1333Mhz-eseel is próbálkoztam de nem jártam sikerrel :(

(#203) zsozso791


zsozso791
csendes tag

Sziasztok,az lenne a kérdésem,hogy Fujitsu Siemens Lifebook C1110 -hoz driver csomagot honnan tudok letölteni,nem tudja valaki?Köszi

(#204) buca84


buca84
őstag

LifeBook P7230 milyen wifi kártyával bővíthető?

(#205) Tp_fan


Tp_fan
tag

pangás van

Kedves nyugdíjasok! Mi fiatalok, néha rosszalkodunk. Ti két világháborút csináltatok. Akkor most ki szégyellje magát!?

(#206) happyguy


happyguy
csendes tag

Fujitsu Lifebook A532 UBUNTU-val? Van valakinek tapasztalata? Működik minden?

(#207) Andika80 válasza happyguy (#206) üzenetére


Andika80
csendes tag

Nekem volt fen rajta és ment minden,nem rossz...

.......Érdekes arca van. Érdekes, hogy ez egy arc

(#208) Nerd


Nerd
aktív tag

Sziasztok,

Lifebook e8310-es gepbe kave borult... Mukodik a gep, viszont a billentyuzet nagy resze halott... Egy tisztitasi kiserlethez szetszednem es megprobalnam, hatha nem lett zarlatos, csak nehol a beszaradt kave kavar be. Valaki tudja, hogy hogyan lehet kiszedni a billentyuzetet? Hol kezdjem a bontast, sajnos neten egyelore semmit nem talalok...

Koszi elore is! :R

(#209) Nerd válasza Nerd (#208) üzenetére


Nerd
aktív tag

Akkumulator alatt a 3 kis csavar kiszed, illetve az akkumulatortol jobbra az elso csavar szinten (nem a jobb felso.) Haturlor a ket pant, ami az lcd pantokat veszi korbe kippattinthato, majd az lcd rol ezeket a pantokat fejtsuk le (lcd ki-be hajlitassal konnyebb). Majd a bill feletti fekete resz kippattinthato. Ezutan a billenytuzet kijon.

Megy egy kad vizbe, majd meglatjuk mi lesz...

(#210) blckopser


blckopser
csendes tag

hello! van egy FuSi Lifebook E8310-es gépem és azt szeretném megtudni, hogy videókártya csere lehetséges lenne-e benne mert eléggé lassú ami alapból benne van. Az intel integrált chipset van benne de... eléggé gagyi. (mobile intel 965 xpress family chipset)

(#211) bazsy01


bazsy01
csendes tag

Sziasztok!

A napokban lettem egy Lifebook A532 tulaj. Sajnos ennek a darabnak az összeszerelésébe valami hiba csúszott és a hhd felett a csuklótámasz kidudorodik, nincs a helyén. A hhd-t kiszedve látszik a hiba: két műanyag fül nincs a helyén, de nem tudom helyre tenni a csuktótámasz vagy a billentyűzet kiszedése nélkül.
Tudtok egy részletes szétszerelési útmutatót mutatni, vagy inkább bízzam a szervizre?
Szervizzel milyen tapasztalatok vannak, mennyi idő alatt oldhatnak meg egy ilyen problémát?

Előre is köszönöm!

(#212) bnorci71


bnorci71
addikt

Sziasztok!

A532 vásárlásán gondolkodok
ami nem tetszik az a tapipad rücsis kialakítása, ezzel még valahogy meg is barátkoznék de tényleg nem lehet vele görgetni?

Nagyon szívesen nyilatkoznék a dupla vagy egy ujjas görgetésről is, de se a gyári driverrel, se a synaptics tuchpad hivatalos driverével nem tudtam működésre bírni az érintőpad ezen tulajdonságát.

copy to
[link]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#213) Swami


Swami
senior tag

2,5 hónapja vettem egy AH 532-es gépet. Néhány hét után furcsa probléma jelentkezett. Nevezetesen, hogy a 3,4,e,d,x billentyűk néha nem működtek. Aztán teljesen ad hoc jelleggel megjavultak, illetve amikor nem működtek, a vessző lenyomása után gyorsan megnyomva őket mégis. Sem folyadék, sem szilárd szennyeződés nem került a billentyűzetbe.
Másfél hónap után szervizbe küldtem a gépet, ahol gariban kicserélték a billentyűzetet. Hétfőn kaptam vissza, eleinte minden ok volt, de most megint elkezdte, hogy néha működik, néha pedig nem. Haverokkal összedugtuk a fejünket, de semmi okosságra nem jutottunk. Esetleg arra gyanakszunk, hogy az alaplap lehet hibás.
Van valami ötletetek? (Most semmi gond, ugyanis arról írom ezeket a sorokat.)
Hálás kösz a segítségért! :R

Eladom TCL65C805 tv-m. Prohardver hirdetés. - Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#214) Stadion2


Stadion2
csendes tag

Sziasztok!

Van egy s7110-es lifebookom és a kérdésem az lenne, hogy lehet-e ebbe a fajta laptopba belerakni egy jobb videokártyát mint az alap integrált? Elég lenne egy olyan ami elvinné vagy a BF2-t vagy a cod4-et, szóval nincsenek túl nagy elvárásaim.

(#216) 1.0.1.7


1.0.1.7
csendes tag

Hali mindenkinek.
Lenne egy Fujitsu Lifebook S7110 notim.Amikor bekapcsolom a gépet, nem indul el semmi, érzékeli hogy töltő rádugva, de nem indul be rendesen, nem kezd el bootolni se. Azon a kis kijelzőn villog 3 lakatban egy "A" és egy "1"es,na megy egy le-fel nyíl.Délután még használtam, de amikor újra be akartam kapcsolni, csak ez volt.Remélem tudtok segíteni. :R

Egyik szemem sír a másik üveg.

(#217) laci1978


laci1978
tag

Sziasztok.
Tudnátok abban segíteni,hogy ez a gép win 7 home prémiummal 2 év garral megérne 100ezret?
Köszi előre is.
Jaaa és mennyiért mennek ezek a gépek?(ennyiért?,az apósomé ) :-)
:R

(#218) SkyLine3000 válasza blckopser (#210) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Integrált vga-t nem lehet cserélni. Alaplapra van forrasztva. Ezek az Intel vga-k meg szinte csak integráltak (ha jól tudom). Úgyh ez van. Az X3100 nem is játékra való. Bár az NFSU2, GTA VC típusú játékok simán futnak egy jobb cpu-val.

(#219) amdathlonxp válasza 1.0.1.7 (#216) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

lehet vga hiba is,de azért próbáld meg resetelni az alján van azt hiszem de lehet a hűtőborda alatt .

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#220) t0nhal


t0nhal
csendes tag

Sziasztok!
Javítási illetve tesztelési ötleteket szeretnék kérni egy LifeBook C1410-es notebook billentyűzetével kapcsolatban. Időnként, leginkább bekapcsolás után nem működnek bizonyos billentyűk. Aztán egyszer csak meggondolja magát és minden rendben van. Hogy tudnám kipróbálni, hogy mi a hibás? Azért kérdem, mert jártam már úgy, hogy nem ment néhány gomb, vettem másik billentyűzetet és a hiba megmaradt...
Nem tudom, hogy egyáltalán megéri-e kicserélni (kb 30ért vettem használtan az egész gépet pár éve).
Van egy másik FSC gépem is (Lifebook S6410), meg lehet-e próbálni átcserélni esetleg? Nem tudom, hogy a szalagkábel kiosztása, meg a csatlakozója egyáltalán mennyire kompatibilis egymással, nem okozok-e maradandó károsodást a próbálkozással.

TH

(#221) amdathlonxp válasza t0nhal (#220) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Szia
Szerintem nézd meg valószinű úgysem lesz egyforma a szalagkábel vastagsága amúgy egy oldala nem megy vagy véletlenszerű a rossz billentyük elhelyezkedése?

UI használd usb billel, vagy vegyél egy híbás gépet pár ezerért és ha a bill csere nem is oldja meg a problémát lesznek tatralék alkatrészeid aksi,hütés,kijelző,szalagkábel stb

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#222) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
Adott egy Lifebook AH531 gép. A honlapon megakartam nézni, hogy van-e rajta garancia (mint pl. a Dell-nél vagy az Apple-nél van ilyen opció). Viszont nem találom az oldalukon. Elképzelhető, hogy nincsen a honlapon ilyen opció vagy csak Én nem találom? Illetve még az lenne a kérdésem, hogy melyik szervíz javitja hivatalosan a gépeket? A kérdés arra vonatkozik, hogy ráférne egy takarítás, de nem tudom, hogy a bontás mennyire jár garancia vesztéssel. :U

szerk: kaptam egy Product Numbert: S26391-F489-V200, hátha ez segít

[ Szerkesztve ]

(#223) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok!
Lenne itt egy Lifebook E8010 INT
Ahhoz kellene nekem Driver pack
Segítsen valaki ha tud!

Előre is köszönöm!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#224) Csendeske


Csendeske
aktív tag

Sziasztok!
Szoftver telepítési sorrend mennyire fontos ezeknél a gépeknél?
És ha igen, milyen sorrend javasolt?
Segítsetek ha tudtok, légyszi!
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#225) Csendeske válasza Csendeske (#224) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Látom élet itt is semmi! :O

(#226) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Van egy LH532 Lifebook, amin a böngésző (firefox) időnként becsíkozódik, vagy kihagy részleteket, leginkább a PH! fórumain. Az AMD driver frissítve lett, az intel videodriverből is legfrissebb van fenn. Merre érdemes még keresgélni a hiba okát? A hibák csak átmenetiek, ha át lett rajta tekerve, akkor eltűnik.

Egy kép:

[ Szerkesztve ]

(#227) Globus


Globus
csendes tag

Segítsetek jó emberek ! Van egy Fujitsu T730-as laptop tapblettem és a fizikailag benne lévő ( a két kábel is a helyén van ) Sierra MC 8780 3 G sim modemet nem tudom szóra birni . Minden drivert letöltöttem Gobi 2000 , One click internet , a Fujitsu gyártói oldalról Win 7 64 bitre , de a Win 7 az eszközkezelőben , továbbra is úgy látja , hogy mini card--- sárga háromszög --az eszköz illesztőprogramjai nincsenek telepítve . A neten sem talál hozzá. Bevetettem a driver keresőket , azok sem .A Sierra honlapjáról meg szerintem ember nem tud leszedni drivert . Tömény szopatás.....2 napja kínlódom vele , pedig nem vagyok kezdő :W

Ha csak írnak és sokat kérdeznek írásban . Még képeket kérnek . Úgy fogalmaznak ,hogy mikor lehetne MEGNÉZNI és nem úgy hogy megvenni ,akkor nem jó ,vagy átlag piaci az árad. Ha jó az ár akkor csörgés és ,ha dugóba kerülnek. a kocsik tetején ugrálnak át mint a Belmondó ,nehogy lemaradjanak . :-

(#228) fungi


fungi
aktív tag

Sziasztok, tanácsott kérnék. Nem az enyém a gép, egy UH572-ről van szó, betörték a kijelzőjét, elég új gép, melyik Fujitsu szervizt ajánljátok Budapesten, vagy teljesen mindegy? Új kijelző kell,a garancia megmaradása miatt gondolom márkaszervizhez kell fordulnunk... kösz, F

(#229) yxcv


yxcv
tag

Sziasztok!

Nekem van egy 2,5 éves Fujitsu Lifebook A530-asom. Kb 1,5 hónappal ezelőtt hozott egy olyan hibát, hogy mikor újratelepítettem a win7-et, és rakosgattam vissza a progikat, egyszercsak lefagyott az egész és mikor újraindítottam, semmit sem jelzett a kijelző. Nem is pörgött fel, és a winyo ledje is csak a bekapcsolást követő pár mp-ig világított, aztán kialudt és maradt a nagy sötétség. Elküldettük márkaszervizbe, LCD panelcsere megtörtént, bár én inkább alaplapra gyanakodtam. Bekapcsoltuk az üzletben, működött minden, hazahozom, rádugom áramra, bekapcsolom, rendesen betölt, és mikor indítanék valamit, megint kifagy. Bekapcsolás után megint a fekete képernyő, nem csinált semmit. Megint bolt, megint fel márkaszervizbe, ahol most az alaplapot cserélték. Tegnap visszakaptam végre a gépet (1 hónapja már az ide-odaküldözgetés miatt ugye nincs nálam), és bekapcsolom, minden jól betölt, megint kattintanék valamire, és lefagy. Bekapcsolás után ismét a nagy semmi, a nagy feketeség. Elvileg alaplapcsere megtörtént, de megint vihetem vissza, és megint minimum 2 hétig nem lesz gépem.
Kezd nagyon bosszantó lenni, hogy már kétszer megjárta a Serco Kft-t Bp-en, és megint ugyanazt a hibát hozta. Nem tudom elképzelni, mi lehet a baj, mert akárhányszor visszajött a szervizből, bebootolt, elindult rendesen a gép. Tehát valami csak "csináltak" vele, mert én most bekapcsolhatnám 50x is, csak a nagy feketeség fogadna.

Valaki találkozott már ilyennel?

(#230) yxcv


yxcv
tag

Idő közben annyi változott, hogy valószínűleg rájöttem, miért indult a szervizelés után rendesen.
Kivettem az akksit, és csak áramról indítottam. Rendesen bootolt, mindent betöltött, még filmet is el tudtam indítani, majd megint kifagyott pár perc után, és azóta ugyanúgy a nagy semmi jön minden bekapcsolás után. Powerled világít ugyanúgy, HDD ledje pár mp-ig, aztán kialszik.

Fogalmam sincs, ez mit befolyásol... :F

(#231) SShadow


SShadow
aktív tag

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne hogy tegnap találtam egy Lifebook T4215ót ami eléggé megtetszett mondván ilyen tablet/laptop kombóm még nem volt!

A gép jó állapotú korához képest (sehol egy kopás) az akku is jónak tűnik az ára sem vészes 36000ft, a kérdés az hogy mennyire jó ez a konstrukció.
Nézegettem a neten de nem sok infót találtam, max csak annyit hogy rohadt nehéz szétszedni:(((
A windows mennyire kezeli jól az érintőfelületet, a gép mennyire strapabiró átlag felhasználás mellett??
Elég e a C2D T5500 és 1gb Ram (mondjuk ebből van otthon még modulom) a napi használatra?
A mostani otthoni,letöltéses,filmezéses gépem egy T2390 2GB Rammal helyette venném meg ezt.

(#232) fungi válasza yxcv (#230) üzenetére


fungi
aktív tag

Tedd fel a kérdésedet itt szerintem.
Másrészt, ha teljes párperces áramtalanítás, /konnektorból ki, és akkukivétel/ után mindig elindul, az biztos megoldható, nem függ össze a win telepítéssel, valamelyik programmal,driverrel? Ramok esetleg?

Kipróbálnám pendriveról bootolva valamilyen linuxról, hátha úgy életben marad, de ez csak spekuláció,
abban a topicban viszont tényleg értenek hozzá,

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#233) Harlen


Harlen
csendes tag

Üdv! Van egy Fujitsu Siemens E8310-es laptopom. Aránylag jó gép lenne, viszont a videókártya miatt alig fut rajta valami játék. Lehet benne cserélni videókarit? Ha igen, akkor tudnátok javasolni valami nem túl drágát, vagy tippet adni, hogy mi alapján tudnék keresni hozzá? Előre is köszönöm!

(#234) SkyLine3000 válasza Harlen (#233) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Integrált Intel gpu-ja van. Nem lehet cserélni. :O

(#235) Harlen válasza SkyLine3000 (#234) üzenetére


Harlen
csendes tag

Lehangoló. Köszönöm szépen! :W

(#236) knapci


knapci
tag

Sziasztok!
Vettem Németből egy notit,de bekapcsolásnál "felhasználói hitelesítést"kér..
Természetesen fingom nincs mi a jelszó..
Valakinek ötlet hogy életre keltsem?

Unatkozók kíméljenek!

(#237) SkyLine3000 válasza knapci (#236) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ha szét tudnád szedni és ki tudnád venni úgy 45 percre az alaplapon lévő gombelemet, talán segítene.

(#238) knapci válasza SkyLine3000 (#237) üzenetére


knapci
tag

Kivettem de semmi :(

Unatkozók kíméljenek!

(#239) Huvi00


Huvi00
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem! Lenne nekem egy Lifebook Series S7020D És nagyon hangos már ventije néha már nagyon megijedek, hogy végét járja már. Szerintem már biztos nagyon öreg és lassan belefog halni :(
Mit tehetek ? Próbáltam csere alkatrészt keresni, de senkinek nem volt ilyen típusa a bontóban. Viszont, találtam egy hasonlót, lifebook c1110 ebből kiszedett venti jó lehetne vele ? Tudna nekem valaki segíteni ?
Köszönöm előre is! :R

.

(#240) SkyLine3000 válasza Huvi00 (#239) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ha ki tudod venni a ventit, akkor szét kell szedni, befújni egy kis wd40-el, oszt annyi. Nekem ez bevált a notimnál. Amikor megvettem, elég hangos volt a ventije. Szétszedtem, beolajoztam, azóta hibátlan. Ez lassan 5 éve volt. De akkor vettem egy ventit tartalékba, de azóta sem kellett cserélnem.
Egyébként időnként ki kell takarítani a ventit, mert jól össze tudják szedni a koszt.
Ha nem lehet hozzáférni, akkor a szellőzőnyílásokon keresztül légspay-el lehet kitisztítani. Muter Lifebook-ját azzal szoktam.

(#241) zakoss


zakoss
tag

Sziasztok.
A problémám a következő lenne. Egy Packard Bell laptop ventije, a hűtő racsokhoz valamilyen anyag szerű ragasztó csíkkal van rögzítve. A por kipucolasa miatt kénytelen lennék leszedni, de igy már nem fog tapadni. Kimondottan ilyen ragasztót, vagy tapadó csíkot lehet valahol vásárolni?
Képet is teszek fel ahol látszik a fekete ragcsík.

Válaszokat köszönöm!

(#242) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

Lifebook LH532-höz milyen SSD-t ajánlotok? A Kingston V300-hoz szükséges külön keretet venni, vagy amit adnak hozzá azzal szerelhető?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#243) janika8202 válasza knapci (#238) üzenetére


janika8202
tag

Sikerült valami megloldást találni a dologra?? csak mert én is hasonló gonddal küzdök, szereztem egy nagyon jó állapotban levő LifeBook PH530-ast csak éppen kéri a password-ot, bios elem ki-be de semmi, mit lehetne még tenni??

Ha a kacsa nem tud úszni, akkor nem a víz a hülye....

(#244) knapci válasza janika8202 (#243) üzenetére


knapci
tag

Ha lesz megoldás írd meg légyszi :R

Unatkozók kíméljenek!

(#245) t0nhal válasza amdathlonxp (#221) üzenetére


t0nhal
csendes tag

A megoldás az USB újraforrasztása lett. Az egyik port lötyögött. Rá kellett pöttyinteni pákával és azóta (kopkopkop) jó.

TH

(#246) adabra


adabra
senior tag

Sziasztok,

Lifebook A530 -ban kijelzőcserét hogyan érdemes elvégezni? Ebay + szereld magad, márkaszerviz vagy egyéb szerviz?

Köszönöm

(#247) SkyLine3000 válasza adabra (#246) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ha van hozzá érzéked, ne vidd szervizbe. Nem nagy kunszt kicserélni egy panelt. A szervizben egy ilyen mókáért biztos nem 2000 ft-ot kérnének el. Ha tudsz szerezni megfelelő áron akárhonnan panelt és szét tudod szedni a keretet hozzá, cseréld ki otthon.
Én legalábbis a panel "beszerez+szereld magad" kombó mellett vagyok.

(#248) janika8202 válasza adabra (#246) üzenetére


janika8202
tag

..attól függ törött e az LCD vagy nincs háttérvilágítása, ugyanis az A530-asoknak van egy típushibája az alaplapon (egy smd biztosíték halála miatt), és lehet nem is kell új LCD!!!

Ha a kacsa nem tud úszni, akkor nem a víz a hülye....

(#249) adabra válasza janika8202 (#248) üzenetére


adabra
senior tag

törött

(#250) laciko69


laciko69
csendes tag

sziasztok!
Van itt valakinek Lifebook A 544 alapgépe? Milyen tapasztalatai vannak a géppel kapcsolatban írna pár sort róla?Anyaghasználat,billentyűzet,touchpad,hűtés.... stb... Vásárlás előtt állnék,és ez az egyik tipus ami elérhető és nagyon tetszik,de élőben nem láttam még.Egerben nem nagyon van,hogy meg tudjam nézni.Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.