Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) netboy


netboy
senior tag

Sziasztok.

Lenen egy kis problémám ezzel a "géppel".
Gyárilag vistát adnak hozzá de hagyjuk a teljesítményét...
Gondoltam felteszem már az Xp-t de a notihoz mellékelt lemezen semmilyen más oprendszerhez nincs driver csak a vistához...

A neten felleltem egy drivercsomagot xp-hez...

A problémám hogy amint hibernálni akarnám vagy készenlétbe domni a gépet, kékhalál...
Ha nincs feltelepítve a modem akkor simán hibernál, alszik...

Néztem korábbi drivert de nem akar menni...

Ez volt a driver "csomagban" : Soft Data Fax Modem with SmartCP

(a vista alapban ismeri így simán megy vele...)

Nem tudjátok mit lehetne vele csinálni?
[Kép]

(#2) PazsitZ válasza netboy (#1) üzenetére


PazsitZ
addikt

[link]
A fujitsu siemens topicban nem is olyan régen linkelték... :U

- http://pazsitz.hu -

(#3) netboy válasza PazsitZ (#2) üzenetére


netboy
senior tag

köszi szépen...
mellesleg mi az a bios DRIVER???

firmware-re gondolnak? Magára a bios-ra?

(#4) netboy


netboy
senior tag

A touchpadhoz drivert nem tud valaki xp alá? Csak hogy a scrolt is lehessen használni...

[ Szerkesztve ]

(#5) tzoli986


tzoli986
tag

hello!
unokatesóm is most vette egy ilyen laptopot és én is dobtam egy hátast mikor nem találtam hozzá drivert még a hivatalos honalpjukon sem.ezt próbálta már valaki,hogy tényleg működik e rendesen.ha van akkor jó lenne egy vélemény mert nem akarom gallyravágni az új gépüket.

(#6) szalai56 válasza tzoli986 (#5) üzenetére


szalai56
senior tag

Nálam egyelőre jól működik ezekkel a drájverekkel.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#7) tzoli986


tzoli986
tag

az a helyzet,hogy a videó,hang és modem az működik rendesen ezekkel a driverekkel,de az eszközkezelőben ott van egy ethernet vezérlő amit nemtudok telepíteni.nem fogadja el a drivert.a hálózati kártyáknál viszont van egy olyan,hogy via rhine II fast ethernet adapter.ezt már mióta rajta van az xp azóta ismeri.viszont akkor nemtudom,hogy most a másik melyik.a másik lenne a wifi?mert a wifi igazából nekem nem lényeg,mert adsl-hez kellene egy "sima" hálókártya.

(#8) szalai56 válasza tzoli986 (#7) üzenetére


szalai56
senior tag

Én simán felraktam a drivert és újraindítottam a gépet, bekapcsoltam a wifit és látta mindkét hálókártyát és kezelte is.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#9) tzoli986


tzoli986
tag

én felraktam a drivert és annyi.egyébként egy hálókártyát lát,csak nemtudom,hogy mi a másik.viszont ha azt csinálom,hogy beadom neki a modem címét és az alhálózati maszkot akkor kapcsolódik a modemhez,csak automatikus ipcímmel nem megy.végülis mindegy.

(#10) szalai56 válasza tzoli986 (#9) üzenetére


szalai56
senior tag

A tiedben van wifi? Mivel azt ki-be lehet kapcsolni, lehet nem kapcsoltad be.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#11) tzoli986


tzoli986
tag

elvileg van benne,mert amilo li 1705-ös laptop ez is,de foglamam sincs,hogy azt hol lehet ki be kapcsolgatni.
viszont egyszerűen nemtudok vele felmenni netre.a modemmel elvileg kommunikál a gép,de mikor csatlakozok azt írja ki,hogy felhasználóinév vagy jelszó nem jó.nemtudom mostmár,hogy mit csináljak vele.már ezerszer hozzáadtam a kapcsolatot.biztos nem az a baja,de nemtudok rájönni,hogy miért nem kapcsolódik.
sikerült telepíteni a wlant.kiderült,hogy az volt az ismeretlen hálókártya.

[ Szerkesztve ]

(#12) szalai56 válasza tzoli986 (#11) üzenetére


szalai56
senior tag

Most nincs elöttem, de ha jól rémlik FN+F5 be,- FN+F6 kikapcsolja a wifit (csökkenti az áramfogyasztást ha nem netezel) Kipróbáltam mind a két hálókártyát és szépen mennek.
A felhasználónál nem kell a felhasználónév@szolgáltató.hu ?? (nálam ez is kell: invitel)

[ Szerkesztve ]

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#13) tzoli986


tzoli986
tag

a felhasználónevet úgy kell megadni ahogy mondtad,de az úgy is volt.
közbe sikerült megcsinálni a gépet.
annyi volt a hiba,hogy először egy extended edition xp-t raktam fel ami sp2-es volt és alapból felismerte ugyan a hálókártyát,de nem működött vele rendesen.ezután felraktam egy sp1-es normál wint és ez más néven ismerte a hálókártyát is és ment is vele a net rendesen.azt nemtudom,hogy hogy lehet ki/be kapcsolni a wlant,de már meg sem tudom nézni mert örültem,hogy megy a gép és vissza is adtam.én egyébként úgy kapcsoltam ki,hogy eszközkezelőbe letiltottam.bár lehet ettől még kellett neki energia nemtudom.egyébként azt figyeltem,hogy nem valami bika az aksija.100%nál aztt írja ki,hogy 55 perc van hátra.az nem valami sok.de mindegy.
köszi a segítséget.

(#14) szalai56 válasza tzoli986 (#13) üzenetére


szalai56
senior tag

Nagyon szivesen.
Az akksi igen keveset tud tényleg, de ezért az árért ennyit adnak. :O

[ Szerkesztve ]

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#15) cudar07


cudar07
senior tag

sziasztok
haver vett egyilyen laptop
de nekem kell megcsinélni XP
lan WIFIT látja eszköz kezelő!!
de még van egy PCI ismeretlen cucc
de nem jó a linkelt driver :(
most újraindulok!!

(#16) cudar07


cudar07
senior tag

UPS
az a hang cucc volt :D
úgy néz ki minden megyeget :D
köszi még1szer :R

(#17) cudar07


cudar07
senior tag

még 1szer kösz a drivereket, sokat segíteteél :R

de képzeld WIndows frissitésnél, kidobott 2 db új drivert is
gyors le is töltöttem :C
ismerős örül a gépnek, hogy XP van fent :DDD
mint majom a f...nak :K
pedig nincs is neki :DD

(#18) zozo171


zozo171
csendes tag

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. LI1705-ösre föltelepítettem az Sp1-es XP-t. Valamiért nem engedi az böngészöbe /Opera, Mozilla / a bővitmények / Adobe Flash Player / telepítését! Mi lehet a gond? :((

(#19) grimetime


grimetime
tag

na marha nagy köszi a linkekért, csajomnak ma leszedtem a gépéről mindent (ubuntut használt meg jatekra pistát) aztán rátettem xp-t de sehol semmi drivert nem találtam, és nem indult el a WoW pedig kijött a liccsking, szal majdnem elváltunk ;) ;) ;)

de most minden jó, ismét kockulhat a kis puncsos. köszönjük. ;)

(#20) Dcade válasza zozo171 (#18) üzenetére


Dcade
csendes tag

Nem tudom, mi lehet a baj, nálam az Sp2-es XP simán kezeli a mozzilát és a flash is működik. Szerintem próbáld ki inkább ezt. :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.