Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Winner_hun


Winner_hun
félisten

keresgéltem a problémámra topikot, de nem találtam, viszont van jónéhány FTP-s topik, mindegyik egy kérdésről szól és kész. Itt van ez, FTP kérdések és válaszok, hogy ne kelljen minden kérdésnek egy külön topik.

Szóval kezdeném:
Hogy tudok FTP-ről FTP-re másolni?
uw-ról uw-ra kéne. Nem szeretném azt csinálni, hogy leszedni aztán feltölteni megint. Total Commanderrel nem sikerült. Ott áthúztam az egyik fájlt az egyik címről a másikra, majd egy hosszas gondolkodás után kiírta, hogy kapcsolódási hiba.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) föccer válasza Winner_hun (#1) üzenetére


föccer
nagyúr

letölt, feltölt.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3) Winner_hun válasza föccer (#2) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na ezt akarom elkerülni:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4) Fercsa válasza Winner_hun (#3) üzenetére


Fercsa
senior tag

a baj az ,h a ftp szervernek tamogatnia kene az ugynevezett ''server to server transport''-ot de ezt az ingyenes szolgaltatok eloszeretettel letiltjak..

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#5) Winner_hun válasza Fercsa (#4) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hát ez télleg baj. Szóval ahogy próbáltam, az jó próbálkozás? És ha az nem megy, akkor nem is fog menni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6) Snoop-y válasza Winner_hun (#5) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha az FXP tiltva van ahogy fentebb említették akkor nem fog menni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7) Winner_hun válasza Snoop-y (#6) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amúgy ezt merre tudom kideríteni? Amúgy ultrawebről van szó

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8) Snoop-y válasza Winner_hun (#7) üzenetére


Snoop-y
veterán

Gondolom leírták valami technika ismertetőben vagy a feltételek között.
Egyébként mindkét szervernek támogatnia kell illetve mindkét szerveren engedélyezni kell az fxp használatát. Publikus ingyenes szervereken ritka hogy engedve van mert könnyen be lehet borítani egy szervert fxp-vel.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#9) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Másolom le a dolgaimat, ezt kaptam:
PORT parancs hibája
Ez mi?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10) Winner_hun válasza Winner_hun (#9) üzenetére


Winner_hun
félisten

egyszerűen megszakad pár perc másolás után:O Mi lehet a probléma?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11) Winner_hun válasza Winner_hun (#9) üzenetére


Winner_hun
félisten

valószínű, hogy a tc vacakolt, filezillával simán lejött

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

Üdv.,
Kérdésem lenne:
Hogyan lehet Win$ alól egyetlen paranccsal megtenni azt, hogy egy adott könyvtárba levő file-t egy adott ftp címre másolok.
Addig OK, hogy ftp, majd open és put, de ezt egyetlen paranccsal is meg lehet valahogy tenni?
Köszi!

(#13) L3zl13 válasza T. Almeida (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

-s kapcsolóval megadhatsz egy szöveges fájlt az ftp-nek, amibe előre beleírod a parancsokat (open, put és hasonlók szépen sorban, végére meg egy quit)

Aki hülye, haljon meg!

(#14) T. Almeida válasza L3zl13 (#13) üzenetére


T. Almeida
senior tag

:R Működik, 1000 kösz!!

(#15) SPDeluxe1.0


SPDeluxe1.0
aktív tag

Üdv!

Mi lehet az oka,hogy file-okat tudok másolni az uw.-s tárhelyemre,de könytárt nem hoz létre, 'a könyvtár nem jött létre üzenet'-et írja.Nem akarok mindent a gyökérbe rakni összevissza,ezért kéne a könyvtárak létrehozása.Lehet hogy a céges proxy korlátozza?Mert otthon vagy netc@fè-ban műxik,de azért itt a feltöltés sokkal gyorsabb.Ya,mindezekhez TotalCommandert használok.

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#16) Winner_hun válasza SPDeluxe1.0 (#15) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nincs tiszta véletlen tele a tárhelyed?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17) SPDeluxe1.0 válasza Winner_hun (#16) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Semmi,csak kb 2,5 mega cucc van fenn.Bárhol máshol műxik,tehát ez a f*#@ proxy van így belőve.Kár,mert az upload 50-60k is szokott lenni. :(

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#18) várnarancs


várnarancs
addikt

Hali!
Egy kis érdekesség: ha az FTP cuccokat Total Commandernből csináljátok, mert miér ne, akkor a kódotokat és a felhasználóneveiteket a gép a c:/win/wcx_FTP nevű fájlba rakja, van amikor titkosítva de ez csak beállítástól függ!:DD

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#20) vinyo84


vinyo84
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!

Segítségre lenne szükségem! A bajom:
FTP szervert szeretnék csinálni (mindegy melyik progival), WINDOWS XP alatt! Ez möködik is, eddig a SERV-U-t használtam! De olyat szeretnék csinálni, hogy két mappa tartalma egy másikban jelenjen meg pl.:
A D:\ELSO és a E:\MASODIK mappák tratalma az FTP site-on egy HARMADIK mappában jelenjen meg! Tehát az ELSO ill. MASODIK mappa tartalma összegezbe a harmadikban legyen!
Na! Ezt, hogy tudom megcsinálni, ha egyáltalán meglehet! Akár másik progit is ajánlhattok!

A segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

10 féle ember létezik: akik ismerik a kettes számrendszert és akik nem!

(#21) shev7 válasza vinyo84 (#20) üzenetére


shev7
veterán

szerintem nem lehet. Legalabb is az altalam kiprobalt ftp szerverprogik nem tudtak... olyat lehet, hogy a ket konyvtar egy harmadik konyvtaron belul jelenik meg (kvazi linkkent) de akkor is kulon lesz a tartalmuk.

(Tobbek kozott azert is tartom ''furcsanak'' a kerdesed, mert pl mi lesz az azonos nevu fileokkal)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#22) vinyo84 válasza shev7 (#21) üzenetére


vinyo84
csendes tag

Nem feltétlenül file-okra gondoltam... Arra gondoltam hogy mind a két mappában pl. csak mappak vannak. Abbol gondolom, hogy lehet ilyet csinálni, hogy pl. egy ftp-n, egy mappában benne van 200 db DVD film akkor szerintem az elképzelhetetlen, hogy egy meghajton s ráadásul egy particion legyen.....

10 féle ember létezik: akik ismerik a kettes számrendszert és akik nem!

(#23) shev7 válasza vinyo84 (#22) üzenetére


shev7
veterán

miert elkepzelhetetlen? Nagy kapacitasu vinyok+raid tomb.

MOD: Plusz ha csak konyvtarakrol van szo (amit nem emlitettel az elozo hozzaszolasodban) akkor siman linkeket kell elhelyezni. Ezt pl a bulletproof is tudja


[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#24) Snoop-y


Snoop-y
veterán

De lehet ilyet. Program kérdése az egész.
Pl Raiden ftpd, G6FTPD is rendelkezik a fent említett funkciókkal. ( mindkettő windowsos )

Legtöbb helyen virtual file systemként hivatkoznak rá.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#25) SPDeluxe1.0 válasza várnarancs (#18) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Hol van ez a beállítás?Ugyanis az én pw.-öm nem látszik,hanem egész más van helyette írva.

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#26) need


need
addikt

Üdv mindenkinek..!

Az az én gondom hogy nem tudom pontosan mi is okozza a dolgokat privát oldalrol töltök flash fxp-vel...ment is ez a dolog szépen de kb 1 hete nem megy a töltés..vagyi megy de gyöszösen! 23 kb/s pedig semmit nem álitottam el semmit nem raktam fel a gépre tehát nincs olyan dolog amiat sz@rnak kellene lenie!
Leszedtem a klienst éls újra felraktam de semmi nem változott...úgyanolyan lassú mint volt

Arra gondoltam hogy megprobálok más klienst de fontos lenne a kapcsolatokban az SSL protokol beálitási lehetőség..mert látom sokban nincs:(

Tehát érdekelne hogy ti mivel ftp-ztek és abban van e SSL protokol...?
Smart Ftp kizárva mert bonyolult mint a rohadalom
a Net fingerben + nem találtam SSL protokolt.

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#27) Snoop-y válasza need (#26) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szia,

Az ultrafxp kezel SSL-t

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#28) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék feltölteni pár képet (zipként tömörítve) internetre, mégpedig úgy, hogy bizonyos emberek le is tudják szedni (kolihálóra kellene feltenni, ftp tűnik okos megoldásnak, mindenki ilyet használ). A kérdésem az, hogy milyen progi kell ehhez, és egyáltalán hogyan kell megoldani?

Let the Zone take me if I am.

(#29) MrMorden


MrMorden
csendes tag

Üdv,
a köv lenne a kérdésem: A tvnetwörknél vok, van egy PPPoE-s DHCP-s állítólag fix IP cimem, 84.xxx.xx.xx alakban, namármost feltettem egy ftp servert (Cerberus) és ugy néz ki hogy csak a tvnetworkös ismerőseim tudnak hozzá csatlakozni, azaz akiknek tvnetwörkös a nete otthon... ez hogy lehet??? és az hogy lehet hogy más is tudjon bárhonnan? XP SP2-m van, XP tűzfal, AVG vírus kereső(bár ennek semmi köze hozzá)
A CERBERUS valami oylat ir hogy egy PrivateNetwork része vagyok, és hogy a 21es portot forwardoltam e.... 5lete valakinek esetleg??? ja és hogy kell forwardolni ilyen esetben...
Kicsit utánanézve... azt találtam eddig hogy egy olyan ftp server progi kéne ami képes SSH-s ftp-re portot forwardolni... és bár ssh-s kliensem az van, de ssh-s ftp server progim nincs (a Cerberus ugy néz ki nem tudja ezt...)
Valakinek ötlete? ilyen sshs ftp server dolog érdekelne vagy más megoldás is...
köszönöm
üdv

---|Mr.Morden|---

(#30) need válasza Snoop-y (#27) üzenetére


need
addikt

köszi a tippet:)

egyébként te ismered ezt a kliens progit....?

vagy használod is....??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#31) JohnyBlue válasza MrMorden (#29) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Hi, a SERV-U ''ftp-szerver'' progi mar tudja az SSL-t.
MOD 01: ezt beneztem de nagyon SSH helyett SSL t lattam
sorry
MOD 02: Megoldas kell egy putty.exe ott beallitani az SSH dolgokat utana a TUNEL menube tudod beloni...ha gondolod keress meg msn en es elmagyaratzom :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#32) need válasza Snoop-y (#27) üzenetére


need
addikt

megkerestem és felraktam az Ultra ffp de ez a nyomoroc nem akar csatlakozni sehogy:(

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#33) JohnyBlue válasza need (#26) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Hi,
Szereny velemenyem szerint a hibat ne a kliensedben keresd...Helyedben megneznem, hogy nincs e veletlenul korlatozva a letoltesi sebesseg a FlashFXP-ben.Nem lettel veletlenul korlatozva ? Ha mar Klienseknel tartunk egy FtpRusht meg azert megprobalnek :) az is nagytudasu sokfele SSL t ismero ''letolto szoftver'' :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#34) need


need
addikt

Elöször is kösz mindenkinek a tippet és az ötleteket
:R :R :R

Megoldodott a probléma...a meglévő ftp kapcsolat ami müxik és szolgáltató részröl rendben az indernet szolgáltató hállózat renbenléte esetén a megoldás IP cím csere minden valószínűség szerint beragadt száll vagy kapcsolat okozta a gondot.

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#35) gyurman


gyurman
tag

Szervusztok!

Tudnátok-e segíteni? Én is ftp-t szeretnék csinálni.
De nem megy. Van egy passzív kapcsolatom, tehát router mögött vagyok. Van egy LAN és egy WAN ip-m. A WAN a router ip-je. Kaptam pár átirányított portot, ami össze van kötve a gépem ugyanazon portjával a LAN ip-n.

Erre szeretnék FTP-t. Probáltam az ''ftp WAN_IP:port'' paranccsal, de mindig ismeretlen állomás. Az FTP kliens meg csak gondolkodik. Mit tegyek?

Milyen ingyenes szerevert tudtok ajánlani? Hogyan kellene beállítanom, vagy még valamit kellene a routeren állítani? Mit?
Ezer köszike!

(#36) Ramius válasza gyurman (#35) üzenetére


Ramius
őstag

Előszöris: fix IP-d van? :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#37) gyurman válasza Ramius (#36) üzenetére


gyurman
tag

Szervusz!

Igen fix ipm van, de ez nem az én privát ipm, mint az adslnél, hanem a router/tűzfal szerveré. Ezen osztozunk vagy sokan. Ilyenkor jön a portforward, és pár porttal gazdálkodhat az ember.

Tehát vagy
- rosszul próbálom
- az ftp szerver beállítása rossz
- v. a routeré
Ennek a kinyomozásában szeretném segítséged kérni.
Köszike!

(#38) Pribi


Pribi
senior tag

Hello!

Az lenne a kérdésem, hogy az FTP protokoll milyen portokat használ az azonosításhoz? Ugyanis az a probléma, hogy a tűzfal /Nis2006/ nem enged át semmilyen ftp kommunikációt. Szeretném beállítani, hogy rendesen menjen, de azokat a portokat amiket kiir hogy blokkolt kinyitom és így is megáll a login. Viszont az érdekes, hogyha bejelentkezett akkor már vissza lehet kapcsolni a tűzfalat és minden müködik.

Tehát kérdés az, hogy milyen portokon zajlik ftp-nél az azonosítás.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#39) Jeti1 válasza gyurman (#35) üzenetére


Jeti1
tag

File Zilla az egy egyszerű ftp-s progi,ráadásul ingyenes is.Probáld azzal.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#40) Jeti1


Jeti1
tag

A portforward egész pontossan mire is jó,hogy kell használni?

Másrészt az érdekelne,hogyha én csináltam egy elvileg müködő ftp szervert akkor azt milyen cimen tudja elérni egy másik gép?Van egy belső hálós ip-m (198.x.x.x) meg van a routernek is egy cime (WAN Ip).Ezek közül egyikkel se látnak.Mit pötyögjenek be mondjuk TotalCommander Url-es szarságához?
Ez konkrétan egy koleszon belül van ahol,routerrel (SMC Barricade) leosztom a netet két gépre (haverom és enyém),s az enyém az ftp szerver.
Remélem sikerült érthetően leirnom a dolgot,s tud valaki segíteni.Kezdő vagyok ebbena témában.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#41) Jeti1


Jeti1
tag

File Zilla nevezetű progi innen letölthető: [link]

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#42) VladimirR válasza Jeti1 (#40) üzenetére


VladimirR
nagyúr

koleszon belul nagy valoszinuseggel nem fog menni, mivel ott mar eleve nat mogott vagy, s nem hinnem, hogy barmely port is nyitva lenne
ha tevednek es a router-ig nyitva van a 21-es tcp port (ez az ftp-e), akkor a router-ben kell csinalnod egy port forward-ot, ami az router 21-es tcp port-jara erkezo kereseket tovabbkuldi a te geped 21-es tcp port-jara -- ezt tobbnyire a router ''virtual server'' nevu menupontja alatt tudod megtenni
ip-t a router wan ip-jet kell megadnod, a kiens azt probalja majd elerni (a router meg tovabbitja majd a te geped belso ip-jere a kerest, hala a port forward-nak)

(#43) Jeti1 válasza VladimirR (#42) üzenetére


Jeti1
tag

Akkor ezekszerint ''csak'' azért nemtudtak elérni engem eddig a WAN IP-m megadásával mert nem használtam port forwardot?

Koleszon belül tuti müködnie kell a dolognak,mivel van olyan akinek müködik,csak kivülröl nem tudják elérni,kizárolag belső hálózatról.Ha jól értem port forwardal lehethogy külsö hálózatról is elérhető leszek,ha nincs minden port tiltva.

[Szerkesztve]

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#44) VladimirR válasza Jeti1 (#43) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igen, ha a router-ig eljut a keres, vagyis a kollegium nem tiltotta le a port-okat, akkor csak a portforwadr hianya okozta a problemadat
viszont az elobb hulyeseget mondtam, ha a router-ednek wan ip-je van, nem vagy nat mogott (azaz te igen, mivel nalad egy router-en ul ket gep, de a router maga nem) - viszont igy meg mindig szurheti a kollegium a forgalmat - ha szerencsed van, nem teszik, s ezesetben a 21-es tcp port a geped lokalis ip-jere forward-olva elerhetove teszi az ftp szervered az internet felol

(#45) Jeti1 válasza VladimirR (#44) üzenetére


Jeti1
tag

Kösz a segitséget,még a héten kiprobálom ha lesz időm.Sztem igy jónak kell majd lennie.Tuti,hogy van szabad port,többnek is kell lennie,habár nagyrészük tiltva van.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#46) Jeti1 válasza Pribi (#38) üzenetére


Jeti1
tag

21-es port a szabványos ftp port ha minden igaz.Remélem jól mondom.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#47) gyurman válasza Jeti1 (#46) üzenetére


gyurman
tag

Valahogy a 21-es portot ki lehet hagyni, de hogyan? Én is WAN ip-n csatlakozom a netre. Sima NAT-os hálózatom van. Van 10 átirányított portom. Próbáltam azokra tűzfal szervert tenni, de nem jött össze.
Miért? Mennie kellene, ugye?
Vagy rosszul ellenőrzöm a kapcsolatot? Hogyan ellenőrizzem? :W

(#48) Jeti1 válasza gyurman (#47) üzenetére


Jeti1
tag

Nem tudom,hogy kell kihagyni,de én arra tippelek, hogy a ftp szerver progiban valahol a beállitások résznél simán átlehet irni (alapértelmezetten: 21) és akkor már nem az alapértelmezettet fogja használni hanem az ujonnan megadottat.
:F

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#49) gyurman válasza Jeti1 (#48) üzenetére


gyurman
tag

Sajnos már próbáltam. Valami passzív FTP szerver leszek, és ott lehet megadni portokat, de nem sikerül, amikor lekérdezem egy klienssel. Gondolom, nem rosszul kérdezem le, hiszen a wan-ip-m és az átirányított, és rá feltett szerver portjának megadásával nem tudok csatlakozni.

Nem ismertek valami távoli web-es port lekérdezőt, amivel ellenőrizhetem, hogy mely portjaim nyitottak, és elemezi, hogy a gépemen ott figyel-e az adott progi. Tehát tényleg nyitott a port, és nem kell-e neki fülpucni?

Félek, hogy az FTP olyan lesz, mint a fax. Vezetékes hálózaton jól ment, de a mai technikának ez már nem fontos.
Állítólag az FTP már pppoE-n már megy. De bizti, hogy anélkül nem megy?

Még egy kérdés.
Faxot akarok küldeni, de nem akarok:
- vezetékes vonalat
- valahova elsétálni, és fizetni érte 100-ast
- valahova havi 1000-et utalni, és néha küldhetek.
Ami van:
- mobil, fax modem nélkül.
- számgép nettel
- kevés pénz
- szükség.
Na, erre mit tudtok?

(#50) Jeti1 válasza gyurman (#49) üzenetére


Jeti1
tag

Állítólag a Skype nevezetű progival lehet (neten) faxolni. Gondolom ismered ezt a programot,hallotál már róla. Többet nem tudok mondani és ezt se ismerem, hogy pontossan hogyan kell.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.